Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ön arka yoksa taktırmam giderim michelin alırım takım olsun one öyle üstü forma altı sorma gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön arka yoksa taktırmam giderim michelin alırım takım olsun one öyle üstü forma altı sorma gibi
    ön arka takım mıchelın buldunmu peki?
    TRANSALP XL700

Bilmiyorum lastik ebatlarından anlamam pek sirkeciye bakmak lazım.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    dostum michelın takım olarak yok.

Ön arka takım nerden bulcaz peki hangi markada var

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    metzeler alabılrsın ön arka takım.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön arka takım mıchelın buldunmu peki?

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Kaan orjinal lastikler yazın güzel tutuyor.Sen niye bu kadar üsteliyorsun biraz motora bin alış eskisi kadar frenlemelerde kaymazsın ,ıslakta evet 1-2 . viteste patiye düşüyor tvs içinde ırc bence yeterli geliyor.Lastiklerim eskisin bende ırc almayı düşünüyorum...

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hepten çelikatlı gibi oldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

beyler eylüldeki yarışa gelen varmı? ben aldım 2 tane bilet. kenanı izleyelim bakalım neler yapabiliyormuş

http://www.motosiklet.net/forum/gunc...isa-cikti.html

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Ehliyetin gelmesine bağlı sabri abi yolunu gözlüyorum şu ehliyetin

Orjinalleri şamyemlli dediler. O yüzden değiştirmek istedim kış geliyo yazın bitmesine ne kaldı şurda...

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Selam,

bende yeni kasa apache var geçenlerde xenon taktırdım ama başım bu düşük amperli ve konjektör ile dertte. daha önce uğraşan ve çözümü bulmuş arkadaşlar varmı aramızda ?

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Fikir vermesi açısından lastikler hakkında birşeyler paylaşayim ben de.

Commuter sınıfı lastiklerden bir tık daha kaliteli olan, touring tarzı lastik testidir. 250cc den itibaren motorlarda görülürler daha çok.

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 150 siyah 2012
    http://www.youtube.com/watch?v=L862j...vgw4-lT4zaT7SA Beyler linkteki uygulamayı yapmayı düşünüyorum ama linkten pek bişe anlamadım anlayan biri bana tarif edebilir mi bide yorumlar tabii yapabilir miyim sizce?

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Pirelli sınıfta kalmış görünüyor. Sportif karakterli ve tepkiklerinin iyi olduğu söyleniyor. Elde ettiği tur derecesi de bunu gösteriyor zaten. Ancak çok çabuk aşınıyor. 160 km sonra arka lastik kendinden 0.7mm'i asfalta bırakıyor.

Metzeler de kendisinden bekleneni gösterermemiş. Aşınma oranları normal ancak sınırlar zorlandığında güven vermediğinden bahsedilmiş. Hızlı virajlarda stabil değil. Tur zamanı açısından Pirelli ile 4sn fark var. Sportif bir lastik değil.

Conti ise ortalarda biryerlerde. Çok fazla ekşına gelmiyor ama çizgisini koruyor. Bir de gidonun daha hassaslaştığından bahsedilmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Bu arada bu lastikler, bizim çokçana tartıştığımız markaların-modellerin bir üst segment modeller. Pirelli City Demon / Sport Demon, Metzeller Me22 / Lasertec, Michelin Pilot street / Pilot active gibi...

Michelin yanıltmamış. Dayanıklı ve hızlı bir lastik. Sadece çok yüksek (bizim Apache'yi uçaktan aşağı atsak o hıza ulaşamaz) hızlarda sapıtabildiğinden bahsedilmiş.

Bridgestone ise touring lastiği olduğunu ispatlıyor. Ön lastiklerde hiç aşınma yok test sonucu Arka tarafta ise minumum. Buna rağmen pistin en hızlı tur zamanını saliselerle kaçırsa da çok stabil oluşu ve virajlarda verdiği güvenden bahsedilmiş.

Dunlop ise süpriz yapıp ben de burdayım demiş. Daha ağır bir lastik. Tümseklerden geçerken ne kadar konforlu olduğundan bahsetmiş. Konforlu da yani kerata.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Avon ise test birincisi. Aşınma bunda da minimum. Çok stabil ve hızlı bir lastik. Ayrıca sanki süspansiyon ayarlarıyla oynanmış gibi bir his verdiğinden bahsedilmiş. Olumlu anlamda. Bulabilseydim alacağım bir lastikti ama ölçüsünü bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Bizim ölçülerde arka taraf için (ön lastik çok kısıtlı) ıslak zemin için en iyi tercih Avon Road Rider görünüyor. (AM26)
    Bu lastik ülkemizde 110/80 -18 olarak (Apache uyumlu) alınabilir.
    Link: http://www.motolastik.com/Urun/Avon-110-80-18-58V-Roadrider-AM26-pmu27638.html
    Universal bir lastik. Ön ya da arkaya takılabilir.

İkinci seçim ise Bridgestone Battlax BT 45.
    Link: http://www.motolastik.com/Urun/Bridgestone-110-80-18-58H-Battlax-BT-45-pmu28000.html
    Direkt olarak arka lastik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

Sonuç olarak bizim Apache'ler için gerçekten kaliteli lastikler var ve Ülkemizden de temin edilebilir durumda.
    100 liraya da lastik var. 400 liraya da. Yukardaki lastikler 350 lira ortalamaç
    100 liraya da kask var 2000 liraya da. Hergün kaza yapıp kafayı bariyere gömmediğimiz gibi, her gün de viraj içerisindeyken çimler yerine sulanmış bir asvaltımsıyla karşılaşmıyoruz.

Evet IRC de iş görür. Standart lastiklerle de işi bilen adam başına iş açmaz. Ama bir de kaza şans faktörü dediğimiz olay var. İyi bir lastikle bunu azalttığımızı düşünüyorum. İyi bir lastikle, kaymaya başladığımızda bunu daha rahat tolore edebiliriz.
    vedkum bunu beğendi.

Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli sınıfta kalmış görünüyor. Sportif karakterli ve tepkiklerinin iyi olduğu söyleniyor. Elde ettiği tur derecesi de bunu gösteriyor zaten. Ancak çok çabuk aşınıyor. 160 km sonra arka lastik kendinden 0.7mm'i asfalta bırakıyor.

Metzeler de kendisinden bekleneni gösterermemiş. Aşınma oranları normal ancak sınırlar zorlandığında güven vermediğinden bahsedilmiş. Hızlı virajlarda stabil değil. Tur zamanı açısından Pirelli ile 4sn fark var. Sportif bir lastik değil.

Conti ise ortalarda biryerlerde. Çok fazla ekşına gelmiyor ama çizgisini koruyor. Bir de gidonun daha hassaslaştığından bahsedilmiş.

http://s20.postimg.org/ednvs3lql/421778222_97mdg_X3.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Bu arada bu lastikler, bizim çokçana tartıştığımız markaların-modellerin bir üst segment modeller. Pirelli City Demon / Sport Demon, Metzeller Me22 / Lasertec, Michelin Pilot street / Pilot active gibi...

Michelin yanıltmamış. Dayanıklı ve hızlı bir lastik. Sadece çok yüksek (bizim Apache'yi uçaktan aşağı atsak o hıza ulaşamaz) hızlarda sapıtabildiğinden bahsedilmiş.

Bridgestone ise touring lastiği olduğunu ispatlıyor. Ön lastiklerde hiç aşınma yok test sonucu Arka tarafta ise minumum. Buna rağmen pistin en hızlı tur zamanını saliselerle kaçırsa da çok stabil oluşu ve virajlarda verdiği güvenden bahsedilmiş.

Dunlop ise süpriz yapıp ben de burdayım demiş. Daha ağır bir lastik. Tümseklerden geçerken ne kadar konforlu olduğundan bahsetmiş. Konforlu da yani kerata.

http://s20.postimg.org/n9ynw1cct/421..._oz9p_S_X3.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Avon ise test birincisi. Aşınma bunda da minimum. Çok stabil ve hızlı bir lastik. Ayrıca sanki süspansiyon ayarlarıyla oynanmış gibi bir his verdiğinden bahsedilmiş. Olumlu anlamda. Bulabilseydim alacağım bir lastikti ama ölçüsünü bulamadım

http://s20.postimg.org/3tdy9ih8t/421...b_Gm_Ar_X3.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Bizim ölçülerde arka taraf için (ön lastik çok kısıtlı) ıslak zemin için en iyi tercih Avon Road Rider görünüyor. (AM26)
    Bu lastik ülkemizde 110/80 -18 olarak (Apache uyumlu) alınabilir.
    Link: http://www.motolastik.com/Urun/Avon-...-pmu27638.html
    Universal bir lastik. Ön ya da arkaya takılabilir.

İkinci seçim ise Bridgestone Battlax BT 45.
    Link: http://www.motolastik.com/Urun/Bridg...-pmu28000.html
    Direkt olarak arka lastik.

http://s20.postimg.org/gm229fsul/222.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

Sonuç olarak bizim Apache'ler için gerçekten kaliteli lastikler var ve Ülkemizden de temin edilebilir durumda.
    100 liraya da lastik var. 400 liraya da. Yukardaki lastikler 350 lira ortalamaç
    100 liraya da kask var 2000 liraya da. Hergün kaza yapıp kafayı bariyere gömmediğimiz gibi, her gün de viraj içerisindeyken çimler yerine sulanmış bir asvaltımsıyla karşılaşmıyoruz.

Evet IRC de iş görür. Standart lastiklerle de işi bilen adam başına iş açmaz. Ama bir de kaza şans faktörü dediğimiz olay var. İyi bir lastikle bunu azalttığımızı düşünüyorum. İyi bir lastikle, kaymaya başladığımızda bunu daha rahat tolore edebiliriz.
    Çok güzel anlatım olmuş bi ara gidip bana bi takım lastik alalım beraber

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    zerzura emek vermişsin. eline sağlık güzel paylaşım.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Bakarız bayramdan sonra

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    irc almam, cünkü şuan ki yeni kasanın üzerindeki lastikten pek farkı yok.
    alacak olsam michelin pilot sporty road filan alırım. en azından aradaki farkı kapatır alırım.
    yada almam. =)
    uyguna bu arada egzoz siparişi verdim tiger yarın elimde olacak..
    ercan41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Sabri iyi bilir,
    2. Köprü Anadolu'dan Avrupa'ya geçtikten sonra sağdan ikinci sapak Maslak / Levent sapağı. Hafif bir yokuş yukarı.
    Heh işte yağmurlu bir havada o yolda şerit değiştirin bakalım. Ortadan en sağa ya da en sağdan orta şeride...
    IRC öyle bir göt atıyor öyle bir yalpalıyor ki o beyaz şerit çizgileri, asvalt yaması üzerinde. Ben her gün işe giderken hatim indiriyorum. Bu sebeple manevi yanınızı da kuvvetlendiren bir lastiktir ıslakta IRC.
    Kuruda ise bambaşka. Bastın mı duruyor. Aşınmak nedir bilmiyor bir de şerrefsiz.

Ha bir de 34 RJK 23 kaza yapmış. Buralarda mı sahibi arkadaş?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler