Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    5 viteste fark ediyor.. ama şimdide eski çıktığım yokuşları aynı hızda çıkabiliyorum ama 4.viteste

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    senin apache bizimkilerden güçlü oldugunu sanıyorum konuşuldugu kadarıyla yani ben yapsam ne olur kestiremiyorum denemek lazım 2000 olsun denerim bende son süratin nasıl oldu düzde istanbuldan gelirken diger apachelerden rahatmı geldin ara hızlanmalarda fark yoktur umarım .

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    bence şimdi takma..biraz daha kullan motor iyice açılsın otursun ondan sonra denersin.. birazda kullanım tarzıyla alakalı bir durum..2.köprüyü geçtikten sonra maslağa bağlanmak için bir yokuş çıkmak gerekir..ben 13 dişliyle 5.viteste 110la çıkıyordum o yokuşu şimdi 4.viteste 110la çıkabiliyorum ama devir 9000e yakın oluyor.. ben çıkıyorum ama kimse 9000 devirde çıkmak istemez 5e atar. 5e atıncada bayılır falan dediğim gibi kullanım tarzıyla alakalı.. 14 dişlide memnun olmadığım tek şey , 1.vitesteki pskopatlıgı gitti, biraz daha sakin oturaklı stabil hızlanmalar geldi..artık götü başı atmadan ivmelenebiliyor. güvenlik için birebir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin apache bizimkilerden güçlü oldugunu sanıyorum konuşuldugu kadarıyla yani ben yapsam ne olur kestiremiyorum denemek lazım 2000 olsun denerim bende son süratin nasıl oldu düzde istanbuldan gelirken diger apachelerden rahatmı geldin ara hızlanmalarda fark yoktur umarım .
    mesajını tam okumamışım istanbuldan çıktıktan sonra yer yer dipgaz gittik..son hızda pek bir fark yok gibi, hafif eğimde çok daha iyi sonuçlar elde ettim.yolda hiç yatmadım.hafif eğimde yatarak çok sıkıştırsaydım 145 falan görürdüm....
    ben çok rahat geldim hemde motorum çok yorulmadı, gerçi uğurla okan da çok yorulmamıştı. ara hızlanmalarda ölmedi..sadece 5.vites dezavantajı var..5.vites bayıldıgında 4e atıyorum 115 civarı yapıyor zaten..yol güzelleşince tekrar 5e atıyorum. 120 130 seyredebiliyor(yatmadan) öyle böyle gittim işte
    ercan41 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 13.5hp diyor ya bu 13.5 beygir anlamınamı geliyor ?

Alıntı bayar123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantanın markası maxem 56 litrelik

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Arkadaşlar benim motor 118km hızı geçmiyor orjinal dişlileri üzerinde 8,5 deviri geçmiyor geçenlerde de yazmıştım buraya bazı arkadaşlar karburatör ayarındandır demişlerdi ben buradaki ustalara güvenmiyorum aldıkları paranın hakkını vermiyorlar motoru onlara teslim edemem bu karburatör ayarı nasıl yapılıyor kendim yapmak istiyorum iğne ayarı filan varmış bilen biri yardımcı olabilirse çok minnettar kalırım şimdiden teşekkür ederim
    kardeş ben 120 kiloyum motorum 15 binde boy 1,90 100 km hızı gördüm yol olsaydı daha da giderdi sen bnce motoruna bi baktır .....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha 6 bine gelmeden titriyo makina 8.5 9 devirde nasıl bişey olur makinli tüfekle ateş eder gibi olmasın inşallah tek korkum bu 120 km yolu rahat gidermiyim inerken motordan sırtım elim ayağım oof of yapa yapa inmem inşallah...
    valla benim sağ bileğim ağrıyor kullanırken ama ön fren demiri eğik aşağı doru ondanmı titreşimden mi bilmem :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler 1 haftaya yakındır foruma giremiyorum işlerr başımdan aşkındı ehliyet işleri,bahçe düzenleme,bilgisayar da arıza vardı onuda halledip anca foruma girmeye vakit bulabildim.cumartesi günü 2 sarı apache 1tane yeşil gölcük iskele yolunda gördüm hayırdır bunlarda kim derken resimlerinizden sabri abiler oldugunu anladım iftar yemegine gelmişiniz benimde bugun haberim oldu böylelikle bir buluşmayı daha kaçırmış bulunuyorum ama az kaldı araba ehliyeti işi haloldu agustosun sonundan motosiklet direksiyon sınavına girip artık tüm gezilerde olmayı istiyorum
    bu arada benden de gelişmeler şunlar kocaelinden bi yeşil apache daha buldum kerem kardeşle kısa bi muhabbet etttik motoru alalı 2 hafta olmuş 2200 km yol yapmış son sürat 132 güzel sabri abi benim motorda 1300 km ye geldi.daha asılmıyorum gaza 116 yaptım 7-8 bin devir civarı kullanıyorum dip gaz yapmaya başlıyımmı ?
    her yerde a2 ehliyeti farklımı bana da ağustosun ortası dediler sana da sonunda demişler ne iş :D

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 13.5hp diyor ya bu 13.5 beygir anlamınamı geliyor ?
    evet 13.5 beygir anlamına gelir.
    TRANSALP XL700

Benim sol ağrıyo sağda yok soluda bırakıyom elimi öyle gidiyom 13.5 beygir koyana kadar 14 koyaylarmış buçuk ne ya

Motosikleti
    KAWASAKİ-BAJAJ PULSAR 200NS 24HP
    Alıntı enes1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ben 120 kiloyum motorum 15 binde boy 1,90 100 km hızı gördüm yol olsaydı daha da giderdi sen bnce motoruna bi baktır .....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

118km hızı 2kişi ile yaptım arkada büyük çanta da vardı ama içi boştu 140kilo civarıydı toplam ağırlıklarımız şimdi kıyas yapıyorum da benim motor da sorun yok gayet normalmiş ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

apacheyi alalı 5 gün oldu 5 günde 900km yol yapmışım bi kaç aya 50bini filan bulurum sanırım kurye değilim motor çok iyi
    Kaangngr bunu beğendi.

Alıntı bayar123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    118km hızı 2kişi ile yaptım arkada büyük çanta da vardı ama içi boştu 140kilo civarıydı toplam ağırlıklarımız şimdi kıyas yapıyorum da benim motor da sorun yok gayet normalmiş ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

apacheyi alalı 5 gün oldu 5 günde 900km yol yapmışım bi kaç aya 50bini filan bulurum sanırım kurye değilim motor çok iyi
    ben alalı 4 gün oluyo nerdeyse daha 51 km yaptım plaka ehliyet daha çıkmadı bekliyoz. Çıksında akıcam istanbulu talan etcem

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Selam Arkadaşlar,
    bu yeni kasada lastiklerin PS değerleri konusunda bilgisi olan var mı?
    eski kasada
    tek kişi ile 25-28
    artçı ile 25-32
    bu şekildeydi diye hatırlıyorum

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ben öne 28 arkaya 30 basıyorum.. 25 falan çok az geliyo..

Motosikleti
    Alıntı enes1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her yerde a2 ehliyeti farklımı bana da ağustosun ortası dediler sana da sonunda demişler ne iş :D
    inş senin dedigin gibidir ne kadar erken olursa okadar iyi ,hatta bana eylül ün başı gibide olabilir dedim çok ugraştım şu ehliyet işiyle nisandan beri hala ugraşıyorum hadi sınavlarda başarısız olsam kalsam tamam çok bekletiyorlar bu yeni sisteme giriş arifesinde...

iyi iyi sabri abi sen memnunsan sorun yok bende ehliyeti alınca istanbuldan bazı parçalar almaya gelicem dişlide bunlar arasında

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

evet lastik için degerler tek kişi ön 25 arka 28 ama bana az geliyor ön 28 arkaya 30 basıyorum lastikler sogukken.
    arka maşada yazıyor kaç hava basılacagı...
    rumelian bunu beğendi.
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ben memnunum ama ilerde birde 13/43 deniycem o daha iyi olur sanırım..istanbula gelince haberim olsun.

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    sabri soruma cevap vermedin 1 geri sayfada :D

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabri soruma cevap vermedin 1 geri sayfada :D
    kanka 150yi geçmiyorsa sıkıntı var..sabahları motora aç karnına bin..kontağı çevirmeden önce besmele çek..kendini bi 500T nin arkasına sakla ozaman şansın artar..bide galiba sen düşük devirde vites atıyorsun..12000 deviri görmeden vites yükseltme..vites yükseltirken debriyaj sıkmadan değiştir ki zaman kaybetmeyesin..son olarak 150yi görünce 5e at..ozman hızın 180 civarına çıkar..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    peki sabri abi numaranı aldım 2-3 sayfa önce yazmışsın alo derim gelince
    sbr bunu beğendi.
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Motosikleti
    KAWASAKİ-BAJAJ PULSAR 200NS 24HP
    şu apachenin 180 ve 160 modelini türkiyeye getirtseler müthiş olurdu enjeksiyonlu abs li müthiş makinalar sanırım yalnızca şu euro3 emisyonu yüzünden filan getirtmiyorlarmış çok gıcık bi durum

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    fazer 600f tvs canakkale balıkesir yaptık sabah erkenden cıkıp, virajlı yollar+ yokuşlar inişler cıkışlar bizi cok tatmin etti..
    100 110 civarı gittiğimiz için 2.5 litre civarında yaktı..
    biraz resimde ben paylaşayım =)

ercan41 bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs rtr 150
    s.a arkadaslar lastiklerimi değiştirecem 2 takım lastik arasında ikilemde kaldım yazdığım modelleri kullanan memnun kalan varsa yada tavsiyesi olan

2.75 18 90 90 18

90 90 17 110 90 18

suan motorumun üzerindeki ön 90 90 17 arka 100 90 18

genelde arka kalın lastik seviyorum 130 90 18 taktırdım motorda baya performans düştü yakıt arttı ve yordu 10 gün kullanmadan cıkardım. görüntü olarak mükemmeldi ama performans olarak düşüş oldu ve bu gün sahibini bilmedimğim otoparkta bi apachee de arka miichelin 90 90 18 gödüm gayet göze hoç geldi ince olmasına ragmen. kullananlar tavsiye olanlar bilgilendire bilirmi.şimdiden tşk ler.

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Merhaba arkadaşlar dün ufak bi kaza geçirmiş bulunmaktayım sabah işe giderken bi logar kapağının yanından bi refleks yapayım derken aniden istemsiz bir ön frenin kurbanı oldum ön teker kaydı yan bir şekilde ve beni sağa doğru direk omzum üstüne yapıştırdı sonra kafam yere çarptı ama korumalar vardı üzerimde. sağolsun arkadaş denk geldi sabah sabah getir götür yaptı daha sonra da motora baktım ön kafa grenajında bi 10 cm çizik çatlak var arka sinyal kırık ön sinyal çizik sağ taraf bunlar egsozda çizik vs fazla bir masraf yok. Siz siz olun şehir içi dışı demeyin korumalarınızı kullanın. Düştüğüm O an omzum çıkmış tahminim 4 saat kolumu kıpırdatamadım hastanede acilde de hiç bir şey yok kırık çıkık film çekip gönderdiler ondna sonra çat dedi oturdu hissettim ama 4 saat çektim acısını şimdi sadece ağrı var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler