Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gizliniz saklınız mı var beyler. özel mesaj falan can yoksa kaldınmı sınavdan

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

100km hızda artçının ayaklarını rahatsız edecek kadar titreşim mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

işin hukuki boyutlarını bi kenara bırakalım. çevre kirliliğinide umursamadığımızı varsayalım..bu şekilde düşününce, güncel otomobillerde var olan birçok elektronik aksam ve sensörler illaki etkilenecektir. fakat karbüratörlü, tabiri caizse kara düzen çalışan bir motosiklette kat iptali yapmak performans artışı sağlamaz mı?

kara düzen çalışan bir çok motorda zaten katalitik yok.katalitik konvektör kış iklimli yerlerde motor için sıkışma ve yakıt tasarrufu için faydalıdır ama aynı şey yaz iklimini uzun olan beldelerde geçerli değildir.çünkü belli zaman sonra katalitiğin içindeki kurşun veya seramik gözenekleri dolmaya aşlayınca motoru kasmaya ve çekişden düşmeye başlar.ben yied bunu yapan düşünen vede planlayanlar boşuna yapmamışlar.organ mafyası gibi motorun bazı parçalarını iptal edererek hız elde etmek bence mantıklı bir iş değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yemedim yedirdim içmedim içirdim
    1000km de bir yağını filtresini değiştirdim. buji 5000km yi görmedi. aynı şekilde hava filtreside öyle.. sonra iyi bir rodaj yaptım..şimdi de sürekli yardırıyorum
    selo boş konuşmaz söylediyse vardır bir bildiği
    sabri abi buji ne kullanıyorsun ben yedekte dursun diye ngk aldım bosch bulamadığım için

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    gizliniz saklınız mı var beyler. özel mesaj falan can yoksa kaldınmı sınavdan

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

100km hızda artçının ayaklarını rahatsız edecek kadar titreşim mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

işin hukuki boyutlarını bi kenara bırakalım. çevre kirliliğinide umursamadığımızı varsayalım..bu şekilde düşününce, güncel otomobillerde var olan birçok elektronik aksam ve sensörler illaki etkilenecektir. fakat karbüratörlü, tabiri caizse kara düzen çalışan bir motosiklette kat iptali yapmak performans artışı sağlamaz mı?

katalitik konvertörlü araç egsoz emisyonu çevreye daha temiz bir gaz çıkmasını sağlar
    iptal edilirse öyle aman aman bir tehlike icabet etmez

ben kendi aracım da iptal ettirdim dizel veya benzinli hiç farketmez
    ama aldığın performans hissedilir seviyede araç birkere rahat bir nefes alıyor egsoz gazını durmaksızın dışarı atabilmekte buda sıkışma olmadığı için araca performan olarak geri dönüyor
    yakıta çok az miktarda artış oluyor
    şuanda yeni bir araç alsam yine aynı şekilde katalizatörü iptal ederdim
    hava kilrliliğini düşünen arkadaşlar kamyonlar otobüsler tırların egsozundan çıkan egsoz gazının yüzde biri kadar kirletmez

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 29 litre SH29 shad marka topcase satılıktır daha alalı 2 ay oldu 119tl ye motomax tan almıştım satıyorum 80tl ve yanında tvs motorumun sadece100 km kullandığım yepyeni orjinal lastiklerinide hediye ediyorum. 05057702039tel. Ben daha büyük bir çanta alacağım iki kask sığmıyor o yüzden satıyorum.
    arwic 46 litre aldım 2 tane m beden kask + eldivenler filan sıgıyor.
    Kötü de durmuyor,tak cıkarlı, düzgün sabitlersen cantayı bir cııtrdı bile duymuyorsun. cok ön yargım vardı türk malına karşı ama emege saygı...
    # motosikletle.blogspot

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    burda bir yanlış var. 80/90 lastikle 90/90 lastik arasında sadece taban genişliği söz konusu değildir.. 90 olan kısım lastigin yanak boyunu ifade etmez.. yanagın tabana olan oranının yüzde cinsinden değeridir. yani 80/90 olan bir lastigin yanagı 80 x (90/100) = 72 dir. 90/90 olan lastigin yanagı 90 x (90/100) = 81 dir. aradakı fark ortada. bu fark gözle anlaşılmaz belki ama km saatinde belli olur. aynı devirde farklı hızlarda gitmenin sebebi budur. şanzıman dişlileriyle yada zincir dişlileriyle oynamadıkça aynı devirde yaptıgın hız aynıdır değişmez. egzoz takmak, filtre takmak bunu değiştirmez. sadece o hızlara daha çabuk çıkarsın.
    Sabri reyiz cevap vermiş zaten ;)

Egzos konusu ise, bizim "karadüzen" motorda da konvertör bulunmakta. Bunu iptal etmek 2 şekilde olabilir. Ya içi boşaltılır ya da yeni bir "tasarım" ile komple değişime gidilir (Tiger). İçi boşaltıldığında yüksek devirlerde neler olur bizim motorda bilemem. Ancak baştan tasarım yapılacaksa back pressure göz önüne alınarak, orjinal egzosa göre daha çok daha verimli çalışmalar yapılabilir.
    Egzos ucunu değştirerek, hele ki bizim sınıf motorlarda, güç artışı zor.

Avcrom görsel tasarımları çok güzel. Kaliteli de duruyor. Bizim cc'de önceliğin performanstan çok ses ve görüntü üzerinde olacağına da katılıyorum.

Çevreyi kirletmesini de takmıyorum. Magirus'ları, Ikarus'ları kaldırın tekrar fikrimi beyan ederim bu konuda.

dostum topiklerimde farklı motorların bir çok modelini etiketledim sanırım onları es geçmişsin.boğaz borusu büküm makinaları cnc malafalı boru büklüm makinası 60-70 bin tl.cnc kalıp işleme makiansı 120-150 bin tl.bir egsoz kalıp hazırlatma tanesi 5-10 bin tl.ben el emeği ile iş yapan bir esnafım.dönüp dolaşıp aynı muhabbeti ediyoruz.boğaz borusu yapma olayını girince TR de binlerce motor modeli var ve sonu yok.işin özü orhan babanın dediği şarkıyı bağlayalım beni böyle sev seveceksen,olduğum gibi göreceksen.custom tarzlarında revizyon ve montajlamada sizin sorun gördüğünüz bir çok konu bazı motorcular için no problem.bu manada ben kapalıyım yeniliğe karşıyım demiyorum.gücüm ve kabiliyetim nisbetinde birşey yapmaya çalışıyorum.yinede bana yapmış olduğunuz yapıcı ve olumlu eleştirileriniz için teşekkür ederim.

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arwic 46 litre aldım 2 tane m beden kask + eldivenler filan sıgıyor.
    Kötü de durmuyor,tak cıkarlı, düzgün sabitlersen cantayı bir cııtrdı bile duymuyorsun. cok ön yargım vardı türk malına karşı ama emege saygı...
    kaça aldın

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    gizliniz saklınız mı var beyler. özel mesaj falan can yoksa kaldınmı sınavdan[COLOR="Silver"]
    Yok sabri abi bizde dolanbaçlı işler olmaz her şey açıktır
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    kullanıcıyı çok rahatsız etmiyor. ama artçı ayakları çok fena koltukta titreşim yok. ordada olsa zaten yayık ayranı olurduk iyice
    Ahaha güldüm baya yayık ayranı iyiymiş

Bu arada selo hayırlı olsun Inazuma 'n, kazasız belasız sürüşler inşallah..

Beyler kamplı bir gezi yapsak nasıl olur? Var mı isteyen? Bu hafta sonu Kıyıköy varmış ama ben bu haftasonu yokum.. Belki sonrası için Apache tayfası olarak yaparız belki?

Motosikleti
    CIA'in resmi ulaşım aracı CBF
    Apache'nin lastikleri tubeless değil mi? Biri öyle diyor, biri böyle.. Bilen biri aydınlatırsa sevinirim çünkü Eylül gibi fiyatlar düşünce yeni kasasını almayı düşünüyorum. Teşekkürler.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Üzerinde gelenler tubeless değil.

Motosikleti
    CIA'in resmi ulaşım aracı CBF
    Alıntı Progressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerinde gelenler tubeless değil.
    Teşekkürler.. İlla ki tubeless'a çevrilir ama ne derece randıman alınır iyice sormak soruşturmak lazım. Kısmet artık..

Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Alıntı Ozan Bey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.. İlla ki tubeless'a çevrilir ama ne derece randıman alınır iyice sormak soruşturmak lazım. Kısmet artık..
    Tubeless a çevirenler var fakat pek güvenli değil diyorlardı. En sağlıklısı tubeless yeni lastikler ile değiştirmek.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    ben tubeless yaptım çok memnunum bir sorun çıkmadı 1700km oldu havada kaçmıyor.

Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    yeni kasa apache ler tubeless arkadaşlar

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    ne gariptirki tubeless yazilir dubleks diye okunur

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne gariptirki tubeless yazilir dubleks diye okunur
    abi o bizim sivri zekalı ustaların uydurması

Motosikleti
    ehliyeti alınca paraya bağlı :D
    Sa arkadaşlar yeni kasa apache almayı düşünüyorum motorun fabrikasyon hatası , eksik yanları falan varmı o paraya değermi motorun kötü yanları nelerdir bunları ögrenmek isterim ayrıca resmi sitesinde neden yeni kasa apache tanıtılmıyor yardımcı olursanız sevinirim

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı shero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaşlar yeni kasa apache almayı düşünüyorum motorun fabrikasyon hatası , eksik yanları falan varmı o paraya değermi motorun kötü yanları nelerdir bunları ögrenmek isterim ayrıca resmi sitesinde neden yeni kasa apache tanıtılmıyor yardımcı olursanız sevinirim
    o paraya 0 km daha iyi bir motor alamazsın. yeni kasa apache nin sitesinde bulunmamasının sebebi distribütördür.
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler