Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen egzozu degıstırene kadar ben makıneyı 180lik yaparım. rahat ol pampaa
    kanka ona bende bakıcam. eger komple piston seti getirebilirsek bende yaparım bunu 180 lik.
    karbüratöründe memeyle diaframı değiştirmek lazım
    memduhb bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka ona bende bakıcam. eger komple piston seti getirebilirsek bende yaparım bunu 180 lik.
    karbüratöründe memeyle diaframı değiştirmek lazım
    arkadaşlar olurda sıparış verırsenız benı unutmayın bende boyle bısıy dusunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

arkadaaşlar gecen gün motorun yağını değiştırdım mobıl f1 tam sentetık yağ kullandım ama bısure sonra vıtes geçişleri kemıklı olmaya başladı sizin başımıza boyle bişiy geldımı?

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    M.balibey bunu beğendi.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi rezil ettin bizi
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    2012 innovalar enjeksiyonlu olanlarmı?? onların çekişi gidişi nasıldı??
    ben kullanırken çok memnundum ama çekiş tvs kadar yok ybr esd ile yarışıyorduk sürekli 60 km ye kadar 2 boy fark atıyodum sonra kafa kafaya devam ediyoduk .Ybr eyle aynı yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

sabri abi şu jet meme olayı nedir bi açıklarmısın ?çekişe son sürate ne gibi etkisi var nereden yapabiliyoruz.yapmaya gerek varmı ?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kullanırken çok memnundum ama çekiş tvs kadar yok ybr esd ile yarışıyorduk sürekli 60 km ye kadar 2 boy fark atıyodum sonra kafa kafaya devam ediyoduk .Ybr eyle aynı yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

sabri abi şu jet meme olayı nedir bi açıklarmısın ?çekişe son sürate ne gibi etkisi var nereden yapabiliyoruz.yapmaya gerek varmı ?
    motorun gaza verdıgı tepki değişiyor. motor biraz daha zengin karısımla calısıyor. son sürate etkisi yok.. ama biraz daha iyi yürüyor makıne.bununla birlikte yakıtta artıyor tabii.
    TRANSALP XL700

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    motorun gaza verdıgı tepki değişiyor. motor biraz daha zengin karısımla calısıyor. son sürate etkisi yok.. ama biraz daha iyi yürüyor makıne.bununla birlikte yakıtta artıyor tabii.
    kanka vidoyu seyrettin mi

Makifbag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    uzun vadede motora zarar verir mi. bir de bu meme orjinal bir parça mı. biraz daha açabilir misin konuyu
    sbr bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    sabri sonuç olarak bu yılan mıymış kurbaga mı

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kurbağa mı yılan mı çıktı merak ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı Makifbag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun vadede motora zarar verir mi. bir de bu meme orjinal bir parça mı. biraz daha açabilir misin konuyu
    zengin karışım torku arttırır yani turbo diesel ve benzinli araçlara yapılan remap hesabı bujin kararır aşırı basınçlı çalışmadığından yani enjeksiyonlu olmadığından işeme olmaz bizde
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    uzun vadede motora zararı olmaz.
    buji karartacak kadar zengin karışım söz konusu değil.
    meme orjinal. memenın üstünde 3 tane centık var. üstündeki segmanı en alta alıyorlar. olay bu. ustalar yazlık kışlık ayarı da derler.benımkı su anda kışlık ayarda. kışın motor daha rahat çalışsın diye yaparlar bunu.
    cagatayın dedıgı gıbı tork biraz daha ıyı oluyor. yokuslarda devir 3000e kadar düşse bile gazı verinde hemen toparlıyor.

bu arada kurbağa çıktı kerata
    Twin, M.balibey ve ercan41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Selami abi bizim papağan senin gibi gülmeye başladı Hahahhahaha

Makifbag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    [QUOTE=sbr;3076652]uzun vadede motora zararı olmaz.
    meme orjinal. memenın üstünde 3 tane centık var. üstündeki segmanı en alta alıyorlar. olay bu. ustalar yazlık kışlık ayarı da derler.benımkı su anda kışlık ayarda. kışın motor daha rahat çalışsın diye yaparlar bunu.
    cagatayın dedıgı gıbı tork biraz daha ıyı oluyor. yokuslarda devir 3000e kadar düşse bile gazı verinde hemen toparlıyor.
    eyv sağol sabri kardeşim. daha neler öğrenicez bakalım. burası okul gibi maşallah m. balibey kardeşim sana da teşekkürler açıklaman için. şimdi benim motor daha 15oo civarında ben bunu ne zaman yaptırsam uygun olur. bu arada sana herkes abi diyor burada yaşın kaç hocam bilelim büyüğümüzsen pot kırmayalım

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    [QUOTE=Makifbag;3076691]
    uzun vadede motora zararı olmaz.
    eyv sağol sabri kardeşim. daha neler öğrenicez bakalım. burası okul gibi maşallah m. balibey kardeşim sana da teşekkürler açıklaman için. şimdi benim motor daha 15oo civarında ben bunu ne zaman yaptırsam uygun olur. bu arada sana herkes abi diyor burada yaşın kaç hocam bilelim büyüğümüzsen pot kırmayalım
    Bence 3000kmyi gördükten sonra yapsan daha iyi olur( tamamen kendi fikrim) ama dediğim gibi yakıtın artıyor haberin olsun. ben 27 yaşındayım. abi diyenle kardeşim diyen arasında fark yoktur, ikiside saygı göstergesidir benim için. yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana.. sizlerde motor hakkında bildiklerinizi,gördüklerinizi paylaşırsanız seviniriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

arkadaşlar 3000-3200 TL civarı apache arıyoruz. istanbul içi satan varsa iletişim kursun.

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    selamlar

ikinci el 2500 kmde aldığım tvs nin
    marş sorunu var sanırım yada benim bilmedğim bişey var bu tvs de
    bazen marş basıyor çalışıyor genelde motoru kontak cevirdikten sonra biraz bekleyip marş a bastıgımda hiç bi faliyet hareket ses çıkartmıyor.bazende çalıştırıyor.
    ama motor sogukken boyle motor ısındıktan sonra biraz kapatıp bidaha marşa bastıgımda hemen calısıyor.sıcakken problem olmuyor calısmasında fakat sogukken genelde ilk marş bastıgımda hiç tepki vermiyor.bende ayak tan çalıştırıyorum.
    ayrıca yaz olmasına ragmen calıstırınca rolantide durmuyor sanki kış gibi iyice ısıtmak gerekiyor.
    iyi ısınmayınca stop ediyor sonra tabi yine marş basmıyor.yine ayak tan çalıştırıyorum
    rolantide kalsın diye de rolanti vidasını ayarlıyorum ısınana kadar sonra geri alıyorum vidayı ısınınca o zaman problem olmuyor.
    yani cok acayip bi durum var nedir sorun anlıyamadım.

Motosikleti
    Alıntı mastikos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar

ikinci el 2500 kmde aldığım tvs nin
    marş sorunu var sanırım yada benim bilmedğim bişey var bu tvs de
    bazen marş basıyor çalışıyor genelde motoru kontak cevirdikten sonra biraz bekleyip marş a bastıgımda hiç bi faliyet hareket ses çıkartmıyor.bazende çalıştırıyor.
    ama motor sogukken boyle motor ısındıktan sonra biraz kapatıp bidaha marşa bastıgımda hemen calısıyor.sıcakken problem olmuyor calısmasında fakat sogukken genelde ilk marş bastıgımda hiç tepki vermiyor.bende ayak tan çalıştırıyorum.
    ayrıca yaz olmasına ragmen calıstırınca rolantide durmuyor sanki kış gibi iyice ısıtmak gerekiyor.
    iyi ısınmayınca stop ediyor sonra tabi yine marş basmıyor.yine ayak tan çalıştırıyorum
    rolantide kalsın diye de rolanti vidasını ayarlıyorum ısınana kadar sonra geri alıyorum vidayı ısınınca o zaman problem olmuyor.
    yani cok acayip bi durum var nedir sorun anlıyamadım.
    Dostum akü şarj tutmuyor olabilir. Çünkü ilk çalıştırmada problem olduğunu, motor ısındıktan sonra 2. çalıştırmada problem olmadığını söylüyorsun. Motor ısınana kadar akü'yü şarj ediyordur. 2. çalıştırmada o yüzden problem olmaz.

Motosikleti
    suzuki inazuma
    oyle gibi geliyor ama marşta çalışmasa bile ses çıkartması gerekmez mi
    hiç ses yok sanki düğmeye basılmıyormuş gibi hiç belirti yok
    bastıgımda ses gelsin çalıştırmasın onu anlarım ama hiç belirti olmamasını anlıyamadım sebebini.
    ayrıca ısınma problemini de anlıyamıyorum hepsi böyle mi bunların zor ısınıyor he diycem vidayla ugrasmıym jikleyi çekeyim diyorum ısınına kadar jikleyi de çekiyorum bırakınca geri kaçıyor nasıl motor bu anlamadım çalışınca yolda cbf ybr den daha çok beğendim keyif veriyor ama şu çalıştırma derdi bozuyor şuan keyfini

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    bastıgımda ses gelsin çalıştırmasın onu anlarım ama hiç belirti olmamasını anlıyamadım sebebini.
    ayrıca ısınma problemini de anlıyamıyorum hepsi böyle mi bunların zor ısınıyor he diycem vidayla ugrasmıym jikleyi çekeyim diyorum ısınına kadar jikleyi de çekiyorum bırakınca geri kaçıyor nasıl motor bu anlamadım çalışınca yolda cbf ybr den daha çok beğendim keyif veriyor ama şu çalıştırma derdi bozuyor şuan keyfini
    bencede sorun aküde. akünün voltajı marş motorunu döndürecek kadar bile kalmamış oluyor. o yüzden hiçbir belirti göremiyorsun. ısınmama problemi için subaplarına baktır, karburator hava ayarı yaptır ve 10/40 yag kullan. kalın yag kullanma. basıt seyler için motorundan soğuma
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    suzuki inazuma
    teşkkürler bi servise götürüp baktırayım
    ama bu motorun gidişini hızlanışını beğendim
    cbf ve ybr den daha çok keyif veriyor o kesin
    sevdim bu motoru
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    Sabri Abi'ye katılıyorum. Çevrende mutlaka motosiklet kullanan arkadaşın vardır diye düşünüyorum. En kötü şipşak akü değişimi yapın bakalım o zaman düzelicek mi? Birde öyle deneyin. Çevren kimseler yoksa servise gidip rica etsen servis yardımcı olur diye düşünüyorum. Bir akü değişimiyle kafandaki şüpheyi gidermiş olursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

teşkkürler bi servise götürüp baktırayım
    ama bu motorun gidişini hızlanışını beğendim
    cbf ve ybr den daha çok keyif veriyor o kesin
    sevdim bu motoru
    Yaptığımız gezi konusunu gördün mü bilmiyorum ama bende Sabri Abi'nin apache'sini kullandım baya, acayip hoşuma gitti. Titreşim titreşim diyorlar da ben mi vurdum duymazım, Sabri Abi'nin motoru mu titremiyor anlamadım. Hiç rahatsız olmadım şahsen Gazı verdiğin zaman ybr yalan oluyor. Şahsen yolda çok ezdi kendisi beni, acayip moral bozucu. Motoru kenara çekip yakasım geldi
    merze08 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler