Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    selamlar dostlar, geçen gün yolda giderken motor teklemeye başladı. en son stop etti. durup kontrol ettim, ateşlemede sıkıntı yoktu, benzinim de vardı, biraz kabloları falan kontrol ettim. denedim çalıştı. 3 km sonra falan tekrar stop etti. yine durup kontrol ettim bi sıkıntı yoktu. tekrar bastım marşa çalıştı. arıza hepten kafamı karıştırdı. tekrar çalıştırıp 3 km gittim tekrar tekleyip stop etti. hiç birşey yapmadım. 2dk bekledim. tekrar marşa bastım çalıştı. karbüratörün benzin yetiştiremediği kanaatine vardım. eğilip karbüratöre baktım. benzin hortumu katlanmış bir şekildeydi haliyle benzin yetişmiyordu. hortumu çıkarıp düzgün bir şekilde tekrar taktım. sorun kalmadı.. başına böyle birşey geleceklerin aklında bulunsun
    ercan41 ve zerzura bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    bende 15 yıl önce ızh planet5 vardı bir gün aynı şeyi yaptı meğerse depo kapağından hava alamamış , küçük bir delik açtım düzeldi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar dostlar, geçen gün yolda giderken motor teklemeye başladı. en son stop etti. durup kontrol ettim, ateşlemede sıkıntı yoktu, benzinim de vardı, biraz kabloları falan kontrol ettim. denedim çalıştı. 3 km sonra falan tekrar stop etti. yine durup kontrol ettim bi sıkıntı yoktu. tekrar bastım marşa çalıştı. arıza hepten kafamı karıştırdı. tekrar çalıştırıp 3 km gittim tekrar tekleyip stop etti. hiç birşey yapmadım. 2dk bekledim. tekrar marşa bastım çalıştı. karbüratörün benzin yetiştiremediği kanaatine vardım. eğilip karbüratöre baktım. benzin hortumu katlanmış bir şekildeydi haliyle benzin yetişmiyordu. hortumu çıkarıp düzgün bir şekilde tekrar taktım. sorun kalmadı.. başına böyle birşey geleceklerin aklında bulunsun
    aman onu değiştirin benimde olmuştu bir kere geçenlerde yarılmış yolda kaldım bişey değil anlayana kadarda baya bir benzin boşalmış yola nasıl alev almadık onu anlamadım
    zerzura bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    bizim motorda 4lü stop lambası var mı ben mi bulamadım ?

Makifbag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    [SIZE=1]---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 -

Merhaba arkadaşlar. İlk defa kendime bir motor alacağım 2 model arasında kaldım ya yeni model tvs apache ya da honda cbr 125 r. ikisininde sıfırına bakıyorum. Şekil, görüntü olarak ikiside hoşuma gidiyor. Benim için önemli olan sürüş keyfidir.

Ne önerirsiniz? hiç vitesli motorsiklet kullanmadım alışması nasıl olur?

Makifbag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metal anahtarlıklar bizim motorun gidona iyi gelmiyo ikidebir rüzgardan vura vura boylarını kaldırıyor naylon anahtarlık tavsiye ederim bendede hondanın anahtarlıgı var servise gittigimde tvs ninkini vericekler basımdaymış şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

rodajdaki arkadaşlar en çok nekadar sürat yaptınız motor kaç km ye geldi ?

ben rodajda 900e geldim 700e kadar 4000 devir sonrasında 4500 5000 arası gidiyorum. bir depo ile 800km yol gittim. 3 kez yağ değiştirdim 300de 500de ve 800de değişim yaptım. 3.de yağ filtresi de değiştirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Alıntı umut_ege adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. İlk defa kendime bir motor alacağım 2 model arasında kaldım ya yeni model tvs apache ya da honda cbr 125 r. ikisininde sıfırına bakıyorum. Şekil, görüntü olarak ikiside hoşuma gidiyor. Benim için önemli olan sürüş keyfidir.

Ne önerirsiniz? hiç vitesli motorsiklet kullanmadım alışması nasıl olur?
    iki modeli karşılaştorayım sana. yakıt konusunda tvs apaçi daha az yakar. performansta tvs tartışmasız daha iyi. amartisörler olarak cb 125in önler çok iyi arkalar aşırı sert. tvsnin arkalar gazlı önler yeterli seviyede süper değil. görünüş keyfin bilir zevkine kalmış vibrasyon ikisi de aynı seviyede. güçle orantılı düşünürsen tvsde daha az demektir. tercih senin

zaten %80 tvs istiyorum kalan %20 nasıl artar diye araştırma yapıyorum perşembe gelicekmiş yeni tvsler bayiye gidip almayı düşünüyorum ama daha ehliyette yok. Kaskı filan taktıktan sonra acaba polis durdurur mu?

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    kardes sen once bi ehliyet al ondan sonra motor al bence
    polisin birine denk gelirsen hem motordan olur yedigin cezada yanina kar kalir
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman onu değiştirin benimde olmuştu bir kere geçenlerde yarılmış yolda kaldım bişey değil anlayana kadarda baya bir benzin boşalmış yola nasıl alev almadık onu anlamadım
    o benzin hortumu çok esnek bir malzemeden yapılmış. silikon olabilir. basınçlı hava tutulduğunda baş parmağımdan daha kalın hale geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:36 ----------

Alıntı Makifbag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben rodajda 900e geldim 700e kadar 4000 devir sonrasında 4500 5000 arası gidiyorum. bir depo ile 800km yol gittim. 3 kez yağ değiştirdim 300de 500de ve 800de değişim yaptım. 3.de yağ filtresi de değiştirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

iki modeli karşılaştorayım sana. yakıt konusunda tvs apaçi daha az yakar. performansta tvs tartışmasız daha iyi. amartisörler olarak cb 125in önler çok iyi arkalar aşırı sert. tvsnin arkalar gazlı önler yeterli seviyede süper değil. görünüş keyfin bilir zevkine kalmış vibrasyon ikisi de aynı seviyede. güçle orantılı düşünürsen tvsde daha az demektir. tercih senin
    arkadaş cb125 sormamış. CBR125 R sormuş. yanlış anladın galiba.. agresif olsun seri olsun istersen apache al, düşünce çok para harcamalıyım dersen ve ss görünümlü moped sesli makınem olsun dersen cbr125 al
    ercan41 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Evet CB 125 E sormadım CBR 125 R sordum.

Hangi motor acemi için uygun bir seçim olur

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR

Kardeşim alacağın motor 2011 model 600rr kafa olan modele kadarsa düştüğün zaman baya bir masraf açar. Grenajlar 1.500 küsür lira. Eğer 2011 ve sonrası Vfr'ye benzetilmiş olan modeli alırsan parçaları ucuz problem çıkarmaz.

Benim tavsiyem apache olur. Çünkü aralarında fazla bir fark yok. Aksine apache daha iyi olur sebebi torklu olması. Cbr'da kısa krank var yüksek devir çeviyor, son hızda daha iyi. Ama
    Apache torklu bir makine olduğundan gaza ihtiyacın olduğu zaman Cbr'a nazaran daha iyi tepki veriyor ve daha seri uzuyor.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400

Bu topikte aratirsan defalarca 2 motorun farkini avantaj dezavantqjlarini yazdim .. ayrintili bi sekilde .. kafandaki cvplari bulabilrsn ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Umut bey bende ehliyeti bekliyorum alıdıgmın haftası 330 km yaptım full koruma biniyordum ama polisler çogaldı yaz ayları gelince etrafta daha çok ehliyetsiz motorlar oluyor.Artık binemiyorum ehliyeti alana kadar anca silip ısıtıp stop ediyorum sen yine motorunu al ehliyeti alana kadar ufak ufak kaçamaklar yaparsın. ilk başlayacagın için cbr sana gelmez motoru tutamayıp deviricen en azından tvs ön korumaya düşer.

zepkynear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 TvS ApaCHe
    Merhaba Arkadaşlar bende De 12 apache var benim motor 145-150 kuruş yakıyor km ye kime sorsam 110-120 hatta bugün biri ile konuştum 80 kuruş yakıyor diyor hayret ettim adam ya yanlış hesap yapıyor yada bizde bişey var.

bilgi verirmisiniz?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı zepkynear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar bende De 12 apache var benim motor 145-150 kuruş yakıyor km ye kime sorsam 110-120 hatta bugün biri ile konuştum 80 kuruş yakıyor diyor hayret ettim adam ya yanlış hesap yapıyor yada bizde bişey var.

bilgi verirmisiniz?
    öncelikle 80 kuruş yakıyorum diyen adam 8 kuruş yakıyorum demek istedi galiba. ve bence bunu diyen adamın
    matematiğine beden hocası giriyordu heralde apache ve 8 kuruş yaktırmak imkansız gibi birşey. 12-13 kuruş arası yakar apacheler.. benimkide 15 kuruş yakıyor. ama tamamen benim kullanımımla alakalı.bende 12-13 kuruş yaktırabılırım yani. hava filtreni bujını değiştir. bir daha ölçüm yap.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    2012 TvS ApaCHe
    öncelikle 80 kuruş yakıyorum diyen adam 8 kuruş yakıyorum demek istedi galiba. ve bence bunu diyen adamın
    matematiğine beden hocası giriyordu heralde apache ve 8 kuruş yaktırmak imkansız gibi birşey. 12-13 kuruş arası yakar apacheler.. benimkide 15 kuruş yakıyor. ama tamamen benim kullanımımla alakalı.bende 12-13 kuruş yaktırabılırım yani. hava filtreni bujını değiştir. bir daha ölçüm yap.

anladım tşkler birde

ön kafadan gelen bir ses var aşırı sıkıntı çıkarıyor kesmek(susturmak) mümkün mü bir kez geçen ampülü değiştirmek için açıldı ondan sonra sıkıntı işte

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı zepkynear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım tşkler birde

ön kafadan gelen bir ses var aşırı sıkıntı çıkarıyor kesmek(susturmak) mümkün mü bir kez geçen ampülü değiştirmek için açıldı ondan sonra sıkıntı işte
    dostum o maalesef bir çok apache de var. siperlikle far cercevesinin arasına silikon sıkarak çözen arkadaşımız var. ben birkaç parça kauçuk lastik sıkıştırarak azalttım. türlü türlü çözümler olabilir. sende araştır bul ve bize bilgi ver
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    2012 TvS ApaCHe
    dostum o maalesef bir çok apache de var. siperlikle far cercevesinin arasına silikon sıkarak çözen arkadaşımız var. ben birkaç parça kauçuk lastik sıkıştırarak azalttım. türlü türlü çözümler olabilir. sende araştır bul ve bize bilgi ver
    anladım bilgi veririm çözersem

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Akşam motoru temizleyim diyorum aman şurasına su deyirme dediğiniz yerler var mı?
    rumelian bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler