Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    selam beyler
    bizim arkadaş ehliyet alacakta hem öğreten motor kullandıran hemde ucuz biyer varmı ehliyet kursu?
    gelişimi aradık herif bize bilen adama ehliyet veriyoruz biz sadece dedi!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam beyler
    bizim arkadaş ehliyet alacakta hem öğreten motor kullandıran hemde ucuz biyer varmı ehliyet kursu?
    gelişimi aradık herif bize bilen adama ehliyet veriyoruz biz sadece dedi!
    gis akademi 400 tldi sanırım ehliyet+kurs bende ilk defa sınav öncesi 10 dk honda activa kullanmıştım

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    motora aldığım günki 30 tl benzinle (6.5 litre) 200 km yol yaptı.ilk benzin çubuğu yanıp sönmeye başladı.daha kaç km gider tahmini ? sıfır bi apache için gayet güzel bence dimi ?

SerkanApache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora aldığım günki 30 tl benzinle (6.5 litre) 200 km yol yaptı.ilk benzin çubuğu yanıp sönmeye başladı.daha kaç km gider tahmini ? sıfır bi apache için gayet güzel bence dimi ?
    Daha rodaj döneminde olduğundan motorunuz tam yakış değerlerine gelmemiştir. Daha da ekonomik olacaktır. Ancak bu sizin sürüş durumunuza göre değişkenlik gösterecektir.

Saygılar

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen rodaj içinde olduğun için fazla basmadığında az yakmakta zaten normalide bu ölçülerde yakmakta

rodaj bittsin sende girersin red line o zaman yakıt ister istemez artar

ben yapıştır yapıştır giderim hep 20 tl benzin ile 150 km yol yaparım

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    bugün uzun yol yaptım biraz. 200 km den sonra 120 leri gördüm ara ara son hız 122. dahada zorlasam 125 görcekti sanırım

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen rodaj içinde olduğun için fazla basmadığında az yakmakta zaten normalide bu ölçülerde yakmakta

rodaj bittsin sende girersin red line o zaman yakıt ister istemez artar

ben yapıştır yapıştır giderim hep 20 tl benzin ile 150 km yol yaparım
    seninkisi çok bile yakmış ben 7000 devirden aşağı inemiyorum ve 180-225km arası gidiyor 20tl benzinle
    ne imzası beaaa

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Düz yolda, rahat, en fazla kaç km/h ile sabit hızda gidebiliriz 2013 model bir Apache ile?

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    13 bitecek hala yok piyasa da tvs. Haziranın ilk haftası çıktı çıktı . Çıkmazsa ybr alır binerim . Zaten pahalı tvs . Ikinci elde zarar ettiriyor

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz yolda, rahat, en fazla kaç km/h ile sabit hızda gidebiliriz 2013 model bir Apache ile?
    düzde,rüzgarsız en fazla 115 ile sabit gidilir. 2011,2012,2013 fark etmez. motorları aynı diye biliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13 bitecek hala yok piyasa da tvs. Haziranın ilk haftası çıktı çıktı . Çıkmazsa ybr alır binerim . Zaten pahalı tvs . Ikinci elde zarar ettiriyor
    bırak ybr yi dostum ya. cbf daha iyi. ybr yle uzun yol biter mi

Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Hemen al hiç bekleme sen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Tsubasa. Madem zarar ettiriyor, servisi kötü, yedek parçası yok, pahalı ise ( sizin söylediklerini hep bu yönde) neden hala TVS almayı bekliyorsunuz? Büyük bir çelişki olmadı mı şimdi bu???

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı SerkanApache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen al hiç bekleme sen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Sayın Tsubasa. Madem zarar ettiriyor, servisi kötü, yedek parçası yok, pahalı ise ( sizin söylediklerini hep bu yönde) neden hala TVS almayı bekliyorsunuz? Büyük bir çelişki olmadı mı şimdi bu???
    serkan bey
    izmit/kocaeli içinde pek çok tvs apache olmasına rağmen halen bir tvs yetkili servisi yok.
    var mı gelecekte izmit'tede yetkili servis yada hiçyoksa satıcı olma durumu ??
    saygılar
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serkan bey
    izmit/kocaeli içinde pek çok tvs apache olmasına rağmen halen bir tvs yetkili servisi yok.
    var mı gelecekte izmit'tede yetkili servis yada hiçyoksa satıcı olma durumu ??
    saygılar
    Şuan Gebze'de fazilet motor, sakarya da Turanoğulları Motor sizlere hizmet vermektedir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Serkan Bey,

Madem İsotlar'ı temsil ediyorsunuz müsadenizle çok merak ettiğim bazı şeyleri sormak istiyorum.

- Bu motoru neden Türkiye'ye özel 150 cc olarak getirtiyorsunuz ? Bildiğim kadarıyla aslında 150 cc karbüratörlü RTR yok. Neden 160 cc modeli doğrudan getirmek yerine 150 cc motor aynı kasada özel üretim geliyor.
    - Enjeksiyonlu modeller ve özellikle 180 cc olan neden getirtilmiyor ?
    - Belki sizinle alakası yok ama TVS firması bu kadar titreşim şikayeti olan bir motoru niçin 7 senedir gram iyileştirmeden üretmeye devam ediyor ? Yanlış biliyor olabilirim ama yeni modelde bile hala titreşim kamufle edilerek giderilmeye çalışılmış. Oysa motor CBF gibi çalışsa hiç başka motor aramam.
    - Eğer titreşim konusunda yanlışsam motoru Bursa'da deneyebileceğim bir yer var mı ? Titreşim şikayetlerinin yanında bir deneme imkanı olmayınca, titreşim hariç çok iyi bir motor olduğunu bilmeme rağmen motoru kendi listemden sildiğim gibi arkadaşlarıma da tavsiye edemiyorum.
    - Son olarak da, ürün çeşitliliğiniz neden bu kadar az ? Çin motoru satıcıları gerekli gereksiz bibirbirinin kopyası bir sürü model getirtirken, siz neden sadece iki model getiriyorsunuz ?

Saygılar

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Angarada tvs bayisi acılsada alsag

apaçionur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    http://www.tigerexhaust.com/egsoz-modelleri/tvs/apache/egzoz/tri-700_apache_2012.html merhaba motoruma tiger egsoz aldım bugun taktırdım ses güzel hızlanış baya arttı ama 120 125 basarken simdi 115 i zor görüyo iyi akşamlar bilgisi olan arkadaş yokmu

japan_rules - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    25.000 km tecrübeden sonra birazda araba..
    apaçionur arkadaşım bahsettiğin egzozun 780 olan modelini de ben taktırmıştım 5bin km öncesinde ama dediğin gibi şeyler hiiiiç olmadı .
    sesden dolayı hızlanmanın iyileşmedi psikolojiktir st modunda 5.6 saniyeyi düşüremedim çünkü eski haliyle de 5.6 yeni haliylede.
    ben sürekli sakarya- istanbul arası gidip geliyorum 5. vites 7000 devirde 91-92 yapan motor egzozdan sonra aynı yol aynı şartlarda yine 5. vites 7000 devirde 94 km/h net hıza ulaşıyor. üst limitlerde ise daha rahat hem titreşim konusunda hemde 90dan sonraki hızlanma konusunda ...

Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan Bey,

Madem İsotlar'ı temsil ediyorsunuz müsadenizle çok merak ettiğim bazı şeyleri sormak istiyorum.

- Bu motoru neden Türkiye'ye özel 150 cc olarak getirtiyorsunuz ? Bildiğim kadarıyla aslında 150 cc karbüratörlü RTR yok. Neden 160 cc modeli doğrudan getirmek yerine 150 cc motor aynı kasada özel üretim geliyor.
    - Enjeksiyonlu modeller ve özellikle 180 cc olan neden getirtilmiyor ?
    - Belki sizinle alakası yok ama TVS firması bu kadar titreşim şikayeti olan bir motoru niçin 7 senedir gram iyileştirmeden üretmeye devam ediyor ? Yanlış biliyor olabilirim ama yeni modelde bile hala titreşim kamufle edilerek giderilmeye çalışılmış. Oysa motor CBF gibi çalışsa hiç başka motor aramam.
    - Eğer titreşim konusunda yanlışsam motoru Bursa'da deneyebileceğim bir yer var mı ? Titreşim şikayetlerinin yanında bir deneme imkanı olmayınca, titreşim hariç çok iyi bir motor olduğunu bilmeme rağmen motoru kendi listemden sildiğim gibi arkadaşlarıma da tavsiye edemiyorum.
    - Son olarak da, ürün çeşitliliğiniz neden bu kadar az ? Çin motoru satıcıları gerekli gereksiz bibirbirinin kopyası bir sürü model getirtirken, siz neden sadece iki model getiriyorsunuz ?

Saygılar
    Şimdi, ilk iki sorunuzu yanıtlayayım. 160 ve 180cc motorlar Euro 2 standartlarında ve Turkiye de Euro 3 standartlarında motor satışına izin verilmektedir ( Avrupa standartlarına uyma zorunluluğumuz olsuğundan)

-- 2. Sorunuza şöyle cevap vereyim. Cbf de balansör vardır. Balansör motorda bulunan krank'ın vibrasyonlu çalşmasını önler. Ancak motor gücünü %30 oranından daha fazla gücünün azalmasını sağlar. Genelde 1000cc bir motorda bile devir saati red-line'a geldiğinde motor sınırlaronda çalıştığından cinrasyon üretir. Bizim motora gelecek olursak, TVS Apache'nin bir ruu var o da seri olmasıve ekonomil olmasıdır. Bir motora, hem serilik, hem ekonomiklik, hemde sıfır vibrasyonla bir araya getirmeniz imkansızdır (150cc de) Biz de ruhumuzdan ödün vermedik. Apache yi apache yapan görünüşü ve seriliğidir. Ama yine de çok vibrasyon var diyorsanız, servise götürmenizi öneririm. Bir bakalım. Gerçekten yan sanayi parça kullanmak veya bazı sorunlar vibrasyon üretebiliyor.

-- Ürün çeşitliliği konusunda kesinlikle haklısınız. Zaten TVS yönetimi bu boşluğun farkında ve 2013 yılı içinde bu boşluğu fazlasıyla dolduracak. 125cc Cup, 125cc Commuter, 90cc scoter ve başka modeller bu yıl içinde sizlerle olacak.

Umarım aydınlatıcı olmuşumdur.

Saygılarımla,
    tahsins bunu beğendi.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seninkisi çok bile yakmış ben 7000 devirden aşağı inemiyorum ve 180-225km arası gidiyor 20tl benzinle
    yedek depoya inmiyosun dimi yedeye gecince bende200-225 felan gidiyor
    20tl lik benzin aliyorum musluk on konumunda bitene kadar gidiyorum olcumu bu sekilde yapiyorum

apaçionur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    yalniz bilmiyorum belkide başka sorun vardır ama 110 dan sonra sanki daha boguluyomuş gibi oluyo bide bunun hemen egsozdan sonra olması biraz garibime geldi yinede teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler