Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    klavuzda ilk 1000 km 50 yi geçme diyor.önceki motorumu ikinci el almıştım,motor hiç açılamamış,ciğersizdi. bunu sıfır aldım,ciğerli, sağlam olsun istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klavuzda ilk 1000 km 50 yi geçme diyor.önceki motorumu ikinci el almıştım,motor hiç açılamamış,ciğersizdi. bunu sıfır aldım,ciğerli, sağlam olsun istiyorum
    sen klavuzda yazanlara uy yeter kardeşim

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum daha 40 km de. ara sıra anlık 100-110 falan yapayım mı yoksa 50-60 ı geçmeyeyim mi ? motora zarar vermeden iyi açılsın istiyorum
    hız olarak degıl devir bazında düşün.. 1000km boyunca 6000 7000 deviri geçme.. sürekli vites değiştir, hızlan yavaşla alıştır motoru..
    TRANSALP XL700

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence o göstergeler pek doğru değil ya 90 100den sonra sapıtıyor hepsi.. bende çok iyi bakarım motoruma ama cc si belli yani.. orjinal tvsde 140 km hız demek 11000 devir demek.. oda ne demek söylemeyim yani
    sabri abi o dogruydu.
    arabayla 117 gösteriyordu bende 120
    fazerle de aynı şekilde gösteriyordu yani cok küçük bir sapma mevcuttu.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabri abi o dogruydu.
    arabayla 117 gösteriyordu bende 120
    fazerle de aynı şekilde gösteriyordu yani cok küçük bir sapma mevcuttu.
    bravo o zaman
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    bravo o zaman
    kanuni bora nın 2007 ybr motor var üzerinde. vites aralıkları daha geniş şuankine göre.
    o motor harbiden gidiyordu..
    sattık iyi mi yaptık kötümü yaptık bilmiyorum resmini koyayım
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni bora nın 2007 ybr motor var üzerinde. vites aralıkları daha geniş şuankine göre.
    o motor harbiden gidiyordu..
    sattık iyi mi yaptık kötümü yaptık bilmiyorum resmini koyayım
    http://m1305.hizliresim.com/19/j/n4dpt.jpg
    o çantalarla 120 yapıyorsa benim apache ye tokatlar o motor şimdi onda ybr motorumu var
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    o çantalarla 120 yapıyorsa benim apache ye tokatlar o motor şimdi onda ybr motorumu var
    sabri abi bu motoru jianshe yapıyor. yani ybr yi üreten firma yapıyor.
    bu motosikleti ingilterede bir kaç parca ekleme yaparak ybr custom olarak satıyorlar.
    # motosikletle.blogspot

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    motosiklet depo üstüne su vb sıvı sabitleyebileceğimiz bir sistem var mı bisiklet suluğu gibi... sırt çantası falan pek kullanışlı değil...

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    haci ne gereyi var al bitane 46 lik topcase ohhh kebab
    sllnbs.okn ve azizsele bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet depo üstüne su vb sıvı sabitleyebileceğimiz bir sistem var mı bisiklet suluğu gibi... sırt çantası falan pek kullanışlı değil...
    depo üstü çantalar var yada illa su içicem derseniz askeri tarzda su için sırt çanları mevcut hortumla çekiliyor
    azizsele ve Twin bunu beğendiler.

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeşım on dişliyide 14 yaptım yanlız benım takıldıgım konu 9000 rpm cıvarında motor sankı kapanıyo yanı teklıyo gıbı 1 ve 2 de sorun yok onlarda fazla zorlanmıyo makına ama 3 e attıgım zaman alt devırlerde cok ıyı ama devır yukseldıkce sankı motor ısteksız kalıyo sızdede bu boylemı?
    Henüz bir Apache'm yok. Lakin şunu söyleyebilirim. Düz yolda 125-130kmh hıza ulaştıklarını söyleyen arkadaşlar var. O hızlarda büyük ihtimal 9200-9400 rpm civarında oluyor motor devri. Motor düzde bu devre çıkabiliyorsa 14lük dişliyle 8542-8728 rpm arasına geliyor. Bu devre tekabül eden tekerlek torku yani 13/14lük dişli değişiminin getirdiği kuvvet kaybı oranı ve yeni dişliyle motorun denk geldiği devirdeki torkunun çarpımı daha fazla olduğu için, maksimum hızı yaklaşık %2-3 dolaylarında artacaktır. Normalde olmaması gereken bir durumdur bu ancak bi 6.vites koyup maliyeti arttırmak veyahut vites aralıklarını açarak çekişin düşmesini istememiş firma anlaşılan. Motorun çekişten düşmesi fiziğin getirdiği bir durum ancak yüksek devirde yaşadığın teklemeler hava filtresi veya karbüratörle alakalı bir durum olabilir.
    İyi geceler

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Merhabalar arkadaşlar tvs apache motorum vardı 4 ay önce satmıştım. 2 hafta önce fazer 6 aldım. Siz arkadaşlarımla paylaşmak istedim herkeze allahım nasip etsin...

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo üstü çantalar var yada illa su içicem derseniz askeri tarzda su için sırt çanları mevcut hortumla çekiliyor
    sırt çantası şeklinde su mataralarını biliyorum askerde artist bir üsteğmende görmüştüm ama çok sevimli gelmedi bana uzun yolda belki işe yarar ama ben 50-60 km lik yollarda depo üstünde kullanılabilir kolayca ulaşılabilir bir şey arıyorum...ayrıca o sırt çantasındaki termos özelliği taşıyor mu bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:14 ----------

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haci ne gereyi var al bitane 46 lik topcase ohhh kebab
    yok ya topcase hiç sevmedim sevemeyeceğimde herhalde...depo üstü çanta bakalım en iyisi...su şişesi koyabileceğim bir tip olursa iyi olur

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırt çantası şeklinde su mataralarını biliyorum askerde artist bir üsteğmende görmüştüm ama çok sevimli gelmedi bana uzun yolda belki işe yarar ama ben 50-60 km lik yollarda depo üstünde kullanılabilir kolayca ulaşılabilir bir şey arıyorum...ayrıca o sırt çantasındaki termos özelliği taşıyor mu bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:14 ----------

yok ya topcase hiç sevmedim sevemeyeceğimde herhalde...depo üstü çanta bakalım en iyisi...su şişesi koyabileceğim bir tip olursa iyi olur
    kaliteliyse termos özellikli oluyor kumaşın içi ama lastik bölme yani deposu değil kumaşın iç tarafı yalıtımlıdır ama sivilde satılanlarda o kadar teferruat olur mu bilmem uzun yolda çok rahattır onun dışında baya büyük depo üstü çantalar var fakat fiyatları çok fazla bence ben sırf navigasyon için aldım 2011 de 89 tlye el kadar çantaya verdim hala koyareğer küçük şişeyse sele altıda alıyor

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar tvs apache motorum vardı 4 ay önce satmıştım. 2 hafta önce fazer 6 aldım. Siz arkadaşlarımla paylaşmak istedim herkeze allahım nasip etsin...

http://n1305.hizliresim.com/19/k/n4l1y.jpg

http://m1305.hizliresim.com/19/k/n4l39.jpg

kardes hayirli ugurlu olsun iyi bir secim yapmissin benim favori motlrumdur fazef yanliz hem fiyati olsun hem yakiti olsunhep ikinci planda kaldi
    sen olcum yaptinmi ne yakiyor.

azizsele genelde kuryecilrde gordum depo ustu kilif gibi depoya geciriyorsun uste cepleri var ondan alabilirsin

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Cümleten Günaydın. Sabah şerifleriniz hayırlı olsun.
    sbr ve M.balibey bunu beğendiler.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes hayirli ugurlu olsun iyi bir secim yapmissin benim favori motlrumdur fazef yanliz hem fiyati olsun hem yakiti olsunhep ikinci planda kaldi
    sen olcum yaptinmi ne yakiyor.

azizsele genelde kuryecilrde gordum depo ustu kilif gibi depoya geciriyorsun uste cepleri var ondan alabilirsin

Arkadaşım Full depoda şehir içi 245 km götürüyor. Ayrıca 20 liralık benzinlede 80 km götürüyor. Ama Bastıgında 50 km gidiyor. Ama hakkını veriyor. Sonuçda ferrari 458 i Tokatla her kuruşu feda olsun benzinimin

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Son hız konusuna bir ekleme yapmak istedim;

Genelleme yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama bizim motorlar 9-10 km/s kadar fazla gösteriyor son hız olarak.
    60 - 70 km/s hızlarda bu sapma ne orandadır onu bilmiyorum.
    Ama GPS ile yaptığım son hız ölçümlerinde kendi göstergesi 121 gösterdiğinde GPS 111 - 112 gibi gidip geliyordu.

Bilginize

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hız konusuna bir ekleme yapmak istedim;

Genelleme yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama bizim motorlar 9-10 km/s kadar fazla gösteriyor son hız olarak.
    60 - 70 km/s hızlarda bu sapma ne orandadır onu bilmiyorum.
    Ama GPS ile yaptığım son hız ölçümlerinde kendi göstergesi 121 gösterdiğinde GPS 111 - 112 gibi gidip geliyordu.

Bilginize

100km hız ile giderken, golf, corolla, linea ile denedim onlarda 100 gösteriyordu.. ama 120 ile giderken deneyemedim.o hızda arabalara okdar yaklaşamıyorum.
    sllnbs.okn bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler