Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Benelli 502 C Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Araç garantileri "bozulursa yeni araç veriyoruz" şeklinde değildir. "Sorun çıkarsa gideririz" şeklindedir. Honda'da da böyledir, KTM'de de.

Siz motosiklete yeni parası verdiniz, doğru. Ama artık motosikletiniz yeni değil. 2 ay 2400km kullanıldıktan sonra o araç artık kullanılmış bir araç oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet ama mal ayıplı sonuç olarak. Garanti kapsamında demeleri gerekir ki motor nerede kaldıysa gelip alalım arızasını giderelim. Kaç tane bayiyi darladım. Dediğim gibi daha arıza tespitini yapmayı geç randevu bulamıyorsun. Deselerki tamam alalım motoru atölyeye, birkaç ay sürer ama arızasını hallederiz , eyvallah. Umurunda olan yok. Marka madem mağdur ediyor beni, ben de hukuksal açıdan sonuna kadar gideceğim. Ayrıca hukuki olarak mal satın alındıktan sonra ilk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıp ilk gün var gibi kabul edilir. Bilginiz olsun dostlar.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Alıntı Canon_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ama mal ayıplı sonuç olarak. Garanti kapsamında demeleri gerekir ki motor nerede kaldıysa gelip alalım arızasını giderelim. Kaç tane bayiyi darladım. Dediğim gibi daha arıza tespitini yapmayı geç randevu bulamıyorsun. Deselerki tamam alalım motoru atölyeye, birkaç ay sürer ama arızasını hallederiz , eyvallah. Umurunda olan yok. Marka madem mağdur ediyor beni, ben de hukuksal açıdan sonuna kadar gideceğim. Ayrıca hukuki olarak mal satın alındıktan sonra ilk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıp ilk gün var gibi kabul edilir. Bilginiz olsun dostlar.
    Sevis olarak hangi servislerle görüştün? Maltepede Motokit var onlarla iletişime geçer misin benim X'in bakımlarını onlar yapıyor ilgililer. Sadece bir tık pahalı diğerlerine göre

Önerin için çok teşekkür ediyorum. Servisin ismini kaydettim. Lazım olursa önereceğim/kullanacağım. Ama şuan için hukuki işlemler başlatıldı ve arabulucu ile görüşme halindeyiz. Motor Bursa’da kaldığı için bursasaki tüm bayiler ile görüştüm. İstanbul’da satın aldığım bayiye gittim konuştum onun dışında Sakarya’dan bir yada iki yeri aradım, istanbuldan 3-4 yer ile görüştüm ama hangileriydi hatırlamıyorum.
    Yobaaz bunu beğendi.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Önerin için çok teşekkür ediyorum. Servisin ismini kaydettim. Lazım olursa önereceğim/kullanacağım. Ama şuan için hukuki işlemler başlatıldı ve arabulucu ile görüşme halindeyiz.
    Tamamdır, arkasını kovalarsanız sonucunu göreceğinize inanıyorum buna benzer bir olay olmuştu geçenlerde Dominar 400 ile alakalı sanırım oda ayıplı olarak kabul edilmişti. Forumda gelişmeleri kısım kısım belirtirseniz bizede örnek olmuş olur herkes hakkını arar bu gibi durumlarda. İyice her denileni kabul edip oturan bir millet olduk maalesef bok gibi bir durum.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Evet ama mal ayıplı sonuç olarak. Garanti kapsamında demeleri gerekir ki motor nerede kaldıysa gelip alalım arızasını giderelim. Kaç tane bayiyi darladım. Dediğim gibi daha arıza tespitini yapmayı geç randevu bulamıyorsun. Deseler ki tamam alalım motoru atölyeye, birkaç ay sürer ama arızasını hallederiz , eyvallah. Umurunda olan yok. Marka madem mağdur ediyor beni, ben de hukuksal açıdan sonuna kadar gideceğim. Ayrıca hukuki olarak mal satın alındıktan sonra ilk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıp ilk gün var gibi kabul edilir.
    Benekli

Ayıplı mal nedir? Hangi mallar ayıplı sayılmaktadır?
    Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır. Dolayısıyla satıcı, sözleşmeye konu malı satış sözleşmesine uygun olarak teslim etmekle yükümlüdür.
    Öte yandan;
    • Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan,
    • Satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan,
    • Tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren

mallar da ayıplı olarak kabul edilmektedir.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Caps’e sesli güldüm 😂. Alıntı için teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler