Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ben PTT'ye gitmek ama grevde olduklarını öğrenmek, geri dönmek ben üzgün

Bu arada arkadaşlar rölantide egzantrik zincirinden şüphelendiğim ufak bir tıkırtım vardı, hatırlarsınız. Henüz bundan da emin değilim ama bu konuda tecrübeli olanlara bir sorum var;
    Makineyi zorlamadan kullanmaya devam ederseniz ses gittikçe artıyor mu? Değişim için sesin netlikle duyulabildiği dönemi beklemek mi hayırlıdır? Değişim olmadan kullanmaya devam edilirse daha fazla masraf oluşur mu yoksa masraf ileride de sadece egzantrik zinciri ve gergisini mi kapsar? Şu anda yağ değişim süremin sonlarına yaklaşıyorum. Vitesler doğal olarak sertleşti. Yağımı değiştirip bir kez daha dinleyeceğim, belkide ses kaybolur. (Bu dileğim karşısında umarım "Ruhun şad olsun Polyanna" demiyorsunuz)
    .
    bitmiyor abi bu motorların tıkırtısı bitmiyor benim daha 3.500 km.lik bir motorum (ne egzantirik zinciri kaldı,ne gergisi ne varsa sıfırdan yapıldı), sabahları soğukken çalıştırdığımda inceden bir tık tık ses geliyor önümüzdeki ay yağ değişim ve genel bakım yaptıracağım bakalım neymiş derdi görecez.gerçi hakkını yememek lazım performansından memnunum vites geçişlerim filan nazar değmesin kaymak gibi fakat o tıkırtılar yokmu o tıkırtılar!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Sıkıntı yok binmeye devam beyler. Bu kadar takmayın eg. zincirini. gerçekten şakırdamaya başladığında zaten herkesin dikkatini çeker sadece sizinkini değil. Kaldıki şıkırdama başladıktan sonra 15.000 km gider kopma vs. sıkıntı çıkmaz.
    NRG900 ve suncet bunu beğendiler.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı yok binmeye devam beyler. Bu kadar takmayın eg. zincirini. gerçekten şakırdamaya başladığında zaten herkesin dikkatini çeker sadece sizinkini değil. Kaldıki şıkırdama başladıktan sonra 15.000 km gider kopma vs. sıkıntı çıkmaz.
    Bu mesaj çok iyi geldi valla.

Bu yaz biraz tatil yörelerine sürmeyi düşünüyorum. Yola çıkmadan bir bakıma sokacağım. İstanbul içinde ustama ve fiyatlarına güveniyorum diyenleriniz var mıdır? Kadıköy veya Avrupa yakası, her ikiside uyar. Benim yetkili servis Honda liste fiyatlarından orjinal parça üzerine kâr koyuyor, bitiriyor beni Selamınızı söyleyip makul fiyatlarla bakım yaptırmak istiyorum.

.
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.
    Türkçe meali: cesur ve yaşlı motorcu olmaz, binersin dört kolluya

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    arkadaslar öncelikle merhabalar. 2006 model 7000km de bir garaj motoru buldum. honda cbf 250. tek sıkıntısı marş motoruna yol veren bobin.. bobin üzerinden torna vida ile kısa devre edince calısıyor. kac paradır kolay bulunurmu ? bu motoru önerirmisiniz ? pazartesı sabahı satış almayı planlıyorum. cevaplarınız benim için önemli. saygılar.

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    eğer km orjinal sa hiç düşünme bende de aynı model var bende satıyorum 30000 km de 6000 tl istiyorum
    Permatiq59 bunu beğendi.

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar öncelikle merhabalar. 2006 model 7000km de bir garaj motoru buldum. honda cbf 250. tek sıkıntısı marş motoruna yol veren bobin.. bobin üzerinden torna vida ile kısa devre edince calısıyor. kac paradır kolay bulunurmu ? bu motoru önerirmisiniz ? pazartesı sabahı satış almayı planlıyorum. cevaplarınız benim için önemli. saygılar.
    Fiyat nedir?
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.

Motosikleti
    Temiz siyah cbx-cbf 250 aranıyor arkadaşlar. Kanuni seyhan 125t var arkadaşta onunla takas edebilirde, kanuniyi satıpta cbf'e girebilir haberiniz olsun.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

BU arada haftasonu 2 PO istasyonu gezdim. İkisinde de uzun zamandır aradığım Maximoto 15W50 Racing yağ yoktu. Fabrika artık göndermiyormuş bilginiz olsun. Sentetik olması adına mevcut olan 10W40 aldım 2 lt'si 40TL'ye geldi.
    .

Motosikleti
    Twister
    BU arada haftasonu 2 PO istasyonu gezdim. İkisinde de uzun zamandır aradığım Maximoto 15W50 Racing yağ yoktu. Fabrika artık göndermiyormuş bilginiz olsun. Sentetik olması adına mevcut olan 10W40 aldım 2 lt'si 40TL'ye geldi.
    .
    Ben de Foça'da bulamadığım için üzülmüştüm. Talep yok herhalde. O zaman ben daha fazla aramadan yağ değişimini yapayım, zincir temizliğini bu hafta yapmıştım
    NRG900 bunu beğendi.

Bu arada USTA tavsiyesi sormuştum kimseden çıt çıkmadı. Herkes söke taka usta olmuş galiba burda

Motosikleti
    Koskoca istanbulda namuslu dürüst usta yokmu.. Yokmu adres tel verecek? Ne iş yaa

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Koskoca istanbulda namuslu dürüst usta yokmu.. Yokmu adres tel verecek? Ne iş yaa
    konşuk motor'a gitsene? gayet iyiler,

Motosikleti
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konşuk motor'a gitsene? gayet iyiler,
    Yetkili servis olmazz.

Motosikleti
    Twister
    Bu hafta içinde yağ ve filtre değişimi yapıcam. Özellikle dikkat etmem gereken husus var mı? Yağı boşalttıktan sonra yağ kapağını da söküp filtre'yi de değiştiricem ve tam 1,5 lt yağ koyup kapatıcam? Doğru mu?Filtre değiştiği için daha fazla yağ koymak gerekir mi eğer öyle ise ne kadar..... Tecrübe edenlerden bilgi istiyorum.

Motosikleti
    Tam 1.5 lt. alıyor doğrudur. Motor yağı sıcakken değişim yapmanı öneririm Filitrede içe ve dışa bakan kısım var. onun haricinde önemli bir durum yok kolay gelsin.
    suncet bunu beğendi.

Bana 1.6 alıyor gibi geldi. Belkide bizim usta iyice dolduruyordur. Kontrollerimde çubuk paso full çekiyor çünkü
    Bu arada yağışta tramvay rayları çok pis kayıyor dikkat edin. Rayı 90 derece dik kesmiyorsanız mümkünse çok düşük hızda ufak bir manevrayla geçin veya iyice durup geçin. Başka alternatif yok. Dün akşam yaklaşık 30km'de ucuz bir badire atlattım. Motor yağı dökülmüş yerlerde insanlar neler deneyimliyor hayal bile etmek istemedim açıkçası. Mastermind olsak bile kontrol hiçbir zaman %100 bizde değil.
    suncet bunu beğendi.

Motosikleti
    Twister
    1.5 lt altına inmeyeyim de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Geçmiş olsun..

Motosikleti
    Bana 1.6 alıyor gibi geldi. Belkide bizim usta iyice dolduruyordur. Kontrollerimde çubuk paso full çekiyor çünkü
    Bu arada yağışta tramvay rayları çok pis kayıyor dikkat edin. Rayı 90 derece dik kesmiyorsanız mümkünse çok düşük hızda ufak bir manevrayla geçin veya iyice durup geçin. Başka alternatif yok. Dün akşam yaklaşık 30km'de ucuz bir badire atlattım. Motor yağı dökülmüş yerlerde insanlar neler deneyimliyor hayal bile etmek istemedim açıkçası. Mastermind olsak bile kontrol hiçbir zaman %100 bizde değil.

Çok geçmiş olsun. Lastikler ne kadar iyi olursa olsun yinede dikkat etmek lazım.. Hafta sonu şehir dışındaydım bizim MT75'ler ısınınca gerçekten sakız gibi oluyor yol tutuşu güzelleşiyor.

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    http://http://f1304.hizliresim.com/18/8/lwvm7.jpg

2006 Model 40115 km de satılık 5 aydır kullanmıyorum geçen yaz da toplamda 500 km kullandım takas da yapabilirim telefon scoter değerinde olan herşeyle ipad galaxy iphone vs ayrıca yazlık kışlık nerdeyse hiç kullanılmamış korumalı motor ceketlerim de var branda kask vs de var

bir de bu motoru acil olarak vermek istesem fiyatı ne kadar yazmalıyım?

Çok geçmiş olsun. Lastikler ne kadar iyi olursa olsun yinede dikkat etmek lazım.. Hafta sonu şehir dışındaydım bizim MT75'ler ısınınca gerçekten sakız gibi oluyor yol tutuşu güzelleşiyor.
    Alıntı suncet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun..
    Teşekkürler arkadaşlar.
    .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler