Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Bilooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen depoyu fulledim ama içinde yine biraz vardı sanırım o yüzden 38 YTL ye doldu depo ve bugün benzin bitti ve yaklaşık 360 km gitti bi depoyla....tabi kullanma şekline göre değişiyo sanırım...sert kullanmadım...(bu arada acaba kaç km gidicek diye deneme yaparken az daha yolda kalıyodum... )
    bota 125 lira...benzin taksitler vs...bu işin içinde bi iş var ama neyse...patlama bi yerde kanka...

ne işin var len nette senin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bota 125 lira...benzin taksitler vs...bu işin içinde bi iş var ama neyse...patlama bi yerde kanka...

ne işin var len nette senin...
    .....olm sanane ben sana soruyorumuyum ne yapacan diye seninde dünya borcun var...böyle şeyleri burdan değilde msn'den yazsan daha makbule geçer....sende panda gibi dolaşacağına sanada alalım bi tane moto-bot
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Alıntı Bilooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka allah büyük be

Tüketici kredisi faiz oranı...

Kredi Kartları faiz oranları...

Benzindeki vergi marjı...da büyük kanka be...çok açıldın bak uyarayım dostun olarak...Kocaeli olayıda deliği büyütecek...neyse topiği bulandırmayalım...

Hadi sana kolay gelsin...konuyu karıştırma lenn...hemen ikile...ait olduğun yere git...kapa makinayı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

"hedowich" Seninki de çok güzel olmuş. Demek ki bu marka renklere ve desenlere önem veriyor.

Tankped'ler Eskişehir'de 45 YTL . Biraz pahalı olduğunu düşünüyorum. Ama yapacak bişey yok. Murat duymasın...

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Twister ya da cbf250 kullanıcıları 6.viteste 9 bin devirde kaç km hız yapıyorlar? öğrenebilirmiyim.
    İki kişi Topcase , yanda çadır, mat v.s bağlı halde İzmir-Aydın otoyolunda 140km hız yaptım.Motor boş ve tek kişi ile herhalde 150-160 yapar diye düşünüyorum. Gaza basınca 120 km ye derhal çıkıyor. Dahası zaman alıyor.
    İki kişi ile uzun yolda dolu depo ile 400km gider sonrası yedek. Kendi rekorum 412km.Sonuçta yedek depo da 2lt benzin kalsa, tankı kurutana kadar 450km gider(uzun yol sakin kullanış )

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    1200km geride kaldı motor 1000 den sonra kademeli olarak açılıyor ,bugun ilk kez 140a çıktım,6ooo devirde-90km hız,7ooo devirde 100,82oo devirde 120,91oo devirde 140 a çıktı 140 son hızmıydı derseniz?daha gaz kolunda yer vardıda açmadı olayına girmicem çıktığı zaman sölerim 120 km ye gayet tatlı çıkıyor 110 dan sonraki 130 a kadar olan aralıkta gayet tatlı bence birazdan birkaç resim eklerim

Ride your way

Motosikleti
    CBF 250
    ulen deseydin birlikte dolanırdık oraları,neyse başka sefere artık...resimler iyiymiş bu arada
    :pr::pr::pr:

Motosikleti
    Alıntı duyulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulen deseydin birlikte dolanırdık oraları,neyse başka sefere artık...resimler iyiymiş bu arada
    önce sen o motoru ustune devral sonra kabul ederım sonra polısle iş alcaz başımıza ,hem sen git kendı topiğine kardeşim
    Ride your way

Gezi çok güzel olmuş.
    Aslında bu hafta sonu Bursa'ya gidecektim. Ama sol bileğim debriyaj'a daha alışamadı. Biraz ağrı yapıyor.

Bu arada koruma demirlerinin fiyatını bilen var mı?

Motosikleti
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi çok güzel olmuş.
    Aslında bu hafta sonu Bursa'ya gidecektim. Ama sol bileğim debriyaj'a daha alışamadı. Biraz ağrı yapıyor.

Bu arada koruma demirlerinin fiyatını bilen var mı?

dostum 50-70ytl galiba benden almadılar aklımda kalmamıs.
    Ride your way

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Naked motoru tercih etmemin sebebi her yolda gideyim fikriydi. Toprak yolda denedik, yavaş gidildiği sürece her yola geliyor. Çünkü altı yüksek ve Grenajımız yok Bunlar da benim dünkü gezimden birkaç foto.

Toprak yoldan çıkıp araziye bile girdim. Lastikler ve süspansiyon gayet başarılı.

Manzara çok güzel. Enduro almak lazım

Yolda maksimum 150 km/h ye çıktım. Fakat rüzgardan çok etkileniyor. Rüzgarlı bir günde bu hızlara çıkmanız nerdeyse imkansız. Fakat seyir hızımı 100 km/h ayarladığımda hem konfor artıyor, hem de yakıt düşüyor

Yolda bir sorun yaşamadan cumartesi pazar 400 km den fazla yol yaptım. Çok eğlenceli oldu.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Merhaba arkadaşlar,

Kimse yazmamış, bu motorda artçının durumu, rahatı nedir? Her gün işe gidip gelirken, hafta sonraları hep iki kişi olacağız motorda, nasıl rahat mı?

Motosikleti
    Mondial 100KH
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız inşallah.YBR250 bence 5 viteste kalması sebebiyle CBF250'ye yetişememiştir.CBF 250 eğer birgün imkanım olursa düşündüğüm bir motor.
    Don't speed, take helmet.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı gtarsus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Kimse yazmamış, bu motorda artçının durumu, rahatı nedir? Her gün işe gidip gelirken, hafta sonraları hep iki kişi olacağız motorda, nasıl rahat mı?
    Koltuğu gayet rahat. artçı için de aynı rahatlık söz konusu. 250cc ye göre torku iyi olduğu için artçıyla da performansı güzel oluyor.

Alıntı kurzweil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız inşallah.YBR250 bence 5 viteste kalması sebebiyle CBF250'ye yetişememiştir.CBF 250 eğer birgün imkanım olursa düşündüğüm bir motor.
    YBR250'yi o fiyatıyla anca beldeyama.com.tr sitesinde görürüz. yolllara zor çıkar
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Alıntı gtarsus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Motorda 2. kişi performansı etkilemiyor. Ve yolculuk esnasında iki kişi de hiçbir oturuş sorunu yaşamıyor!
    Ama tabiki de son hız düşecektir. Son hızdan kastım 150 yerine 140 yapar...

--- --- edit --- ---

700 km'yi geçtim. Yağ değişimine az kaldı.
    Yağın temizliğini dün kontrol ettim. Oldukça iyi durumda!

Fakat şu anda kafama taktığım birkaç konu var.

1.Motor boş vitesteyken yüksek devirlere çıkınca , pul sesini andıran bir ses geliyor. :?

2.Zincir ayarına daha hiç dokunulmadı ; bu konudaki fikriniz nedir? Biraz gerdirmek doğru olur mu? Çünkü çok şıkırdıyor! :evil:

3.Motor yawaş giderken ( 20 - 25 km/h ) ön diskten ses geliyor. Bu ilk motorumda da vardı. Demek bütün motorlarda aynı!

Motosikleti
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda 2. kişi performansı etkilemiyor. Ve yolculuk esnasında iki kişi de hiçbir oturuş sorunu yaşamıyor!
    Ama tabiki de son hız düşecektir. Son hızdan kastım 150 yerine 140 yapar...

--- --- edit --- ---

700 km'yi geçtim. Yağ değişimine az kaldı.
    Yağın temizliğini dün kontrol ettim. Oldukça iyi durumda!

Fakat şu anda kafama taktığım birkaç konu var.

1.Motor boş vitesteyken yüksek devirlere çıkınca , pul sesini andıran bir ses geliyor. :?

2.Zincir ayarına daha hiç dokunulmadı ; bu konudaki fikriniz nedir? Biraz gerdirmek doğru olur mu? Çünkü çok şıkırdıyor! :evil:

3.Motor yawaş giderken ( 20 - 25 km/h ) ön diskten ses geliyor. Bu ilk motorumda da vardı. Demek bütün motorlarda aynı!
    dostum 1000-1200 e gelene kadar o pul sesi normal motorun açılması ile alakası var zorlanıyormus hissi de veriyor hatta insana,zincirden benimde acayip bir şıkırtı geliyorda zamanla azalıyor 1000 bakımdan sonra artık bir standarda oturuyor cbf 250 lerde olan bir özellik zamanla kulağa r çok hoş bile geliyor aslında,benimde ön diskte frenlemede vıyklama sesi geliyor 1000 bakımdan sonrada devam ediyor temizlemek lazım buarada motorum 1380 e geldi artçımla beraber otobanda bol ruzgarla 120km hızla kastırmadan paşa paşa geldik valla
    Ride your way

Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 1000-1200 e gelene kadar o pul sesi normal motorun açılması ile alakası var zorlanıyormus hissi de veriyor hatta insana,zincirden benimde acayip bir şıkırtı geliyorda zamanla azalıyor 1000 bakımdan sonra artık bir standarda oturuyor cbf 250 lerde olan bir özellik zamanla kulağa r çok hoş bile geliyor aslında,benimde ön diskte frenlemede vıyklama sesi geliyor 1000 bakımdan sonrada devam ediyor temizlemek lazım buarada motorum 1380 e geldi artçımla beraber otobanda bol ruzgarla 120km hızla kastırmadan paşa paşa geldik valla
    Bilgiler için teşekkürler. Bende yan kapakları söküp motoru dinlemeyi düşünüyodum. Çünkü çok dikkatimi çekiyo o pul sesi...

Motosikletten anlayan arkadaşlar ; zincir sesi'nin normal olduğunu söylediler ama bir CBF kullanıcısından duymak beni rahatlattı...

500 km yi geçtiğim günden beri ara ara motoru test ederim. En son ben de düz yolda 2 kişi 120 ile rahatça ilerledim... Tabi yine de motoru uzun süre sıkmıyorum...
    Yağ değişiminden sonra 1000 km'yi geçmiş olacaz inş. O zaman tam gaz açarız...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naked motoru tercih etmemin sebebi her yolda gideyim fikriydi. Toprak yolda denedik, yavaş gidildiği sürece her yola geliyor. Çünkü altı yüksek ve Grenajımız yok Bunlar da benim dünkü gezimden birkaç foto.

Toprak yoldan çıkıp araziye bile girdim. Lastikler ve süspansiyon gayet başarılı.
    Bir ara Cbf250 kullandım... Çok güzel motor, her bindiğimde yeniden aynı zevki alıyordum motordan... Bu arada , cbf rahat rahat girer araziye...
    Ben Cbr'la tarlaya giriyorum , Cbf çölleri aşar

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara Cbf250 kullandım... Çok güzel motor, her bindiğimde yeniden aynı zevki alıyordum motordan... Bu arada , cbf rahat rahat girer araziye...
    Ben Cbr'la tarlaya giriyorum , Cbf çölleri aşar
    Yorum yok...

Motor üstündekiler arazi lastiği mi?

Motosikleti
    OOooo hedo ve Yılmazın fotolar yakıyor...süper...

Bilo şu topikteki ybr üzeinde cbf 250 camı var...ondan alsana len...

http://www.motosiklet.net/forum/foto...ratik-var.html

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler