Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı crazy_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motokrum satılık haberınız olsunn....
    Hayırdır değiştirecekmisin.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırdır değiştirecekmisin.
    yok abım motorumdan cok cok memnumum sızde bılıyosunuz ama askerlık geldı cattı motorumun 15 ay yatmasına kıyamam ona benım kadar ıyı bakıcak yenı bırısını arıyom

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    yok abım motorumdan cok cok memnumum sızde bılıyosunuz ama askerlık geldı cattı motorumun 15 ay yatmasına kıyamam ona benım kadar ıyı bakıcak yenı bırısını arıyom
    ben cok iyi bakardiim ama benimde askerligim geldi çatti gerci her ne kadar kafadan 6 ay daha olsa bile ybr 125imi bile satabilirsem saticam ve bi süre yayan gezicem
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    nasıp kısmet sedat hala ondan ayrılıcagım gun aklıma geldıkce ıcım acıyo nasıl ayrılcam bılmıyorum :( kactane sevgılıden ayrıldım bukadar koymadı :D

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Öncelikle Hayırlı Günler Dilerim Hepinize Forumdaşlarım
    Hepiniz Gibi Bende Motorunun Üzerine Titreyen Hatta Abartan Bir Kullanıcı Olarak
    Motor Yağımı Tam Sentetik Mobil 15W50 ile (1,8 litre Olacak Kadar) Degiştirdim.
    Sonraları Zaman Zaman Vites Düşerken O Tık Diye Oturma Sesini Duyamaz Oldum, Sanki Içeride Birşeyler Yapışıyor, Balatamı Artık Vites Pedalımı Tam Olarak Çözemiyorum. Dikkat Edin Vites Düşerken Oluyor, Çıkarken Bir Sorunum Yok. Acaba Daha Evvel Böyle Bir Sorun Yaşayan Kimseler Varmıdır Bana Fikir Verebilecek.
    Şimdiden Değerli Zamanınız Ve Fikirleriniz Icin Teşekkür Ederim.
    Imza mi?? Nereye Atayım

Motosikleti
    Cbf 250
    Guncell Desem Ayıp Olurmu..!
    Imza mi?? Nereye Atayım

Motosikleti
    Alıntı Baltassar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepiniz Gibi Bende Motorunun Üzerine Titreyen Hatta Abartan Bir Kullanıcı Olarak
    Sonraları Zaman Zaman Vites Düşerken O Tık Diye Oturma Sesini Duyamaz Oldum, Sanki Içeride Birşeyler Yapışıyor, Balatamı Artık Vites Pedalımı Tam Olarak Çözemiyorum. Dikkat Edin Vites Düşerken Oluyor, Çıkarken Bir Sorunum Yok. Acaba Daha Evvel Böyle Bir Sorun Yaşayan Kimseler Varmıdır Bana Fikir Verebilecek.

topıcı sureklı takıp edıyorum ama bı bılgım olmadıgı ıcınde senı yanlıs yonlendırmek ıstemıyorum :( topıc guncel dıye bılırım ama

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    nasıp kısmet sedat hala ondan ayrılıcagım gun aklıma geldıkce ıcım acıyo nasıl ayrılcam bılmıyorum :( kactane sevgılıden ayrıldım bukadar koymadı :D
    motor başka ben motor yüzüne sevgili bile bıraktım ....sedat ben mi motorun mu motor jale motor
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor başka ben motor yüzüne sevgili bile bıraktım ....sedat ben mi motorun mu motor jale motor
    sevgılı dedıgın nedır yaaa eksoz dumanı

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Daha önce kullandığın yağda 15w/50 miydi yoksa 10w/40 tan sonra 15w50 koydun ve bu farkı 10w/40 olan eski yağını 15w/50 ile değiştirdiktyen sonra mı hisettin, eğer böyle olduysa bu olması gereken bir durumdur. 10/40 15/50 ye nazaran daha ince olduğu için vites geçişlerinde, yükseltmede düşmede sesli sert ve kemikli olur. Özellikle motor ısınınca bu vites geçişlerindeki bu sesler daha keskinleşir. Ama bunu 15w/50 yağ bu olumsuz sesleri oldukça minimize eder. Vites geçişlerin yumuşar, rahatlar, sesizleşir. 10w40 tan 15/50 ye geçiş yaptıysan sebebi budur. Daha önceki yağında 15w50 ise bilemiyicem. Bunu cbf 250 kullanan ark.lar yorumlasın. Ben 150 ciyim

motonoyedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.8 litre biraz fazla galiba.ondan olmuş olabilir.ben geçen hafta değiştirdim 1.5 litre yağ koydum 20w 50 sorun yaşamadım.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Evet 1.8 litre yağ çok fazla ondan yapabilir.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

arkadaşlar motorlarınız ortalama ne kadar yakıyor?
    120km \s hıza çıkabiliyor musunuz? çıktığınızda kendinizi güvenli hissediyor musunuz?

90-100km\s ortalama hızda giderken ne kadar yakıyor?

motor ömrü kaç km.dir?

teşekkürler...

Motosikleti
    Cbf 250
    Fikirler İçin Teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:45 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:42 AM ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce kullandığın yağda 15w/50 miydi yoksa 10w/40 tan sonra 15w50 koydun ve bu farkı 10w/40 olan eski yağını 15w/50 ile değiştirdiktyen sonra mı hisettin, eğer böyle olduysa bu olması gereken bir durumdur. 10/40 15/50 ye nazaran daha ince olduğu için vites geçişlerinde, yükseltmede düşmede sesli sert ve kemikli olur. Özellikle motor ısınınca bu vites geçişlerindeki bu sesler daha keskinleşir. Ama bunu 15w/50 yağ bu olumsuz sesleri oldukça minimize eder. Vites geçişlerin yumuşar, rahatlar, sesizleşir. 10w40 tan 15/50 ye geçiş yaptıysan sebebi budur. Daha önceki yağında 15w50 ise bilemiyicem. Bunu cbf 250 kullanan ark.lar yorumlasın. Ben 150 ciyim
    evet sizinde soylediginiz gibi 10w40 dan 15w50 ye geçiş yaptım
    ama seslerim sertleşmedi
    vites düşerken vites pedalına bastıgımda vitesim tak diye yerine oturmuyor taaki debriyajı bırakana kadar, debriyajı bırakınca vites dusme işlemi tamamlanıyor
    Imza mi?? Nereye Atayım

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    arkadaşlar artık bende CBF 250 sahibi biri olarak aranızdayım,mesudum

Motosikleti
    Alıntı arnold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar artık bende CBF 250 sahibi biri olarak aranızdayım,mesudum
    hadı hosgeldın aramıza Allaha kaza bela vermesın guzel secımm

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    hadı hosgeldın aramıza Allaha kaza bela vermesın guzel secımm
    hoşbulduk.amin,cümlemize

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    eksozunuz 1500 ytl olunca devam dedim ybre me allah size yardımcı olsun ha bilesiniz sadece ön far 290 ytl
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

Motosikleti
    honda cbf 250
    hoşgeldin arnold,
    kazasız belasız inşallah....

Motosikleti
    Alıntı yamahasülo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksozunuz 1500 ytl olunca devam dedim ybre me allah size yardımcı olsun ha bilesiniz sadece ön far 290 ytl
    haklısın aslında ama naparsın kalıte ıste bıraz pahalı oluyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:21 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:17 AM ----------

Alıntı muhendis01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorlarınız ortalama ne kadar yakıyor?
    120km \s hıza çıkabiliyor musunuz? çıktığınızda kendinizi güvenli hissediyor musunuz?

90-100km\s ortalama hızda giderken ne kadar yakıyor?

motor ömrü kaç km.dir?

teşekkürler...
    omrunu bılmemmmm
    ama ben sureklı uzun yola cıkıyorum hemde 2 kısı ankaraya 1 depo tam bıdepoya gıdıyorum 300km re ortalama 110-120 ortalama hız donus yolunda tabı daha hızlı oluyo bayır asagı oldugu ıcın 140-150 guvenlımııı al sana resımlı kanıtı ankaradan donuste yaptım lastıklerı

ön lastık

arka lastık

arka lastıkte daha cok bellı oluyo tekerın bıtmesıne 5 mm re kalmıs daha nekadar guvenlı olmasını beklıcen kı jantta gıdemıcegımıze gore

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler