Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bunları öğrendiğim iyi oldu.Ben yine er6'lara bakayım...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları öğrendiğim iyi oldu.Ben yine er6'lara bakayım...
    Dostum CBF250'den şaşma , kimsenin sözüne inanma..

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Hiçbir motor tamamen sorunsuz değildir.CBF 250'nin kronik tek sorunu eksantrik gergisidir.Bu da sürüşe göre 25 ile 35 bin km'de değişim isteyebilir.Zincir sesi olduğunu kabul ediyorum ama bu durum zincirli pek çok motorda var.Artı zincirin değişim zamanı geldiğinde daha kaliteli bir zincir kullanılarak sorun giderilebilir kanaatindeyim.Başka eleştirilebilecek yanı artçı için sele konforu olabilir.Krom parça kalitesi mükemmeldir.Özel olarak uğraşılmadığı takdirde paslanmaz.Düşük devirlerde kullanıldığında sınıfının en ekonomik makinasıdır.Neredeyse 125 cc gibi ekonomiktir.Elektrik arızası hemen hemen hiç rastlanmamamtadır.Eğer ilk sahibi motor kullanmasını yeni öğrenen biri değilse ikinci elde debriyaj ve şanzıman sorunu da görülmez.Frenlerde bir problem yok ancak tutuş biraz zayıf.Arka fren de disk olsaymış daha iyi olurmuş.İkinci elde alınırken bakılması gereken bir diğer kısım da ön amortisör keçelerinin yağ sızdırıp sızdırmadığıdır.Yağ sızdırma durumu genellikle temiz tutulmamasından kaynaklanan bir sorundur.Motor kısmı ise yağını zamanında değiştirdikten sonra çok uzun km'ler sizi asla üzmez.Sonuç olarak ben yollarda 80-90 ile giderim ancak gerektiğinde 120-130 rahatlıkla yapabilen, yakıtı az yakan 4-5 bin YTL dolayında ve km'si fazla olmayan bir motor alacağım diyorsanız CBF 250'den başka bir motor Türkiye'de malesef yok.Belki bir nebze NX 400 Falcon olabilir.Onun da sınıfı farklı.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Hiçbir motor tamamen sorunsuz değildir denmiş ama cbf 250 gerçekten de sorunu çok olan bir motor buna bindikce daha iyi anlarsınız. ben sattım kurtuldum. çokda sevemedim daha önceleri honda cg 125 vardı çok hoş ve nesli tükenen kel aynak kuşları misali çok degerli bir motordu. fakat bizim türkiyede paraya çok önem verildiği için malesef 500 ytl için millet ybr 125 alıyor honda da baktı ki ybr ye göre rekabet gücünü artırmak için altarnetif olarak cbf 150 çıkardı hem ucuz hem 150 cc idi ama o da aynı ybr gibi bazı sorunlarla çıktı karşımıza peki bende cg den sonra cbf 250 ninde cg gibi kompakt yani sorunsuz motor olarak düşündüm ve sitelerde araştırma yaptım hoşuma gitti ve hiç canlısını bile görmeden aldım. zaten çok yok çünkü herkes 8bin veripte alamıyor ama alan da bin pişman oluyor güç sınırlandırılmış gibi 120 civarında seyir ediyor.ben bazen 150 falan diyeni görüyorum ama iniş aşagı yapılan surat sürat midir? bisiklet bile 160 yapıyor inişte
    sonuç olarak elinde cbx yada cbf 250 olan tabiki kötülemek istemez ama dostuna tavsiyede de bulunmaz ben dost gördügüm için bu siteyi bu motoru tavsiye etmiyorum illa da HONDA olsun derseniz dylan 150 olabilir yada başka bir modeli YAKIT konusuna gelirsek 1 lt ile 23 km gider.basarsan basmazsan her motor kendine göre az yakar mesala cg 125 basmadan 50 km gidiyor 1 lt ile
    arka firen disk olsa yada kampana olsa hiç farketmez arka firene basınca zaten motorun kıçı atıyor arkası hafif kalıyor zaten motor öne basık ikinci el zaten alınmaz debriyaj sorunu çıkarttı bile hemde 10binde servis korkma bir kılıf uyduruyor yok yarım gitmişsin falan filan
    parçaları agır pahalı yinede isteyen istedigi gibi davranır bizim buna karışma gibi bir lüksümüz yok kalın salıcakla

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar size sormak istediğim bir şey var
    CBX 250 Twister CBF 250 den hp olarak daha güçlü olduğu doğrumu tam olarak CBX 250 Twister kaç hp bir de bu CBF ve CBX Tvister'da titreşim varmı varsa kaç devirden sonra başlıyor tşk.
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yorumlarınız için sağolun arkadaşlar.İyi ya da kötü her motorda illaki sorun çıkabilir ya da çıkmaz.Sonuçta herkes bildiğini yazıyor, kimsenin hondaya düşmanlığı yok.Biraz daha ince eleyip sık dokuyarak birşey alacağım hayırlısıyla
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    benim anlamadığım şey şu..
    istanbuldaki kuryelerin atıyorum yüzde 30 unda cbf 250 var..
    bu kadar sorunlu bi motoru niye kuryeler kullanırki?
    bence sizin kullandıklarınızda bir imalat hatası vardı veya sizin kullanımınızla ilgili bir problem vardı..
    cbf 250 120 geçmemesinin imkanı yok zira 13 beygirlik cbr la ben 120 sabit süratle gidebiliyordum..
    garip..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Özellikle eczacılardan tek tük cbf150 kullananlar harici hep cbf250 kullanıyor.Onları yakalayıp çevirmek, fikirlerini almak lazım yine diye düşünüyorum...

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Motoru eleştiren arkadaşlarım 4 yıldır kullanıyorum kronik hiçbir sorun çıkarmadı.Çayırda beygire biner gibi kullanmazsanız sorun çıkarmaz.Sadece uzun yolda biraz yoruyor o kadar. Şu an için satışa çıkardım ama daha üst model almak için.Bir motoru kendi sınıfıyla kıyaslayın.en6 ile cbf250 nin veya cg125 ile cbf250 nin tek benzerliği 2 teker olmasıdır.Kullanım amacından sapmazsanız ve bakımlarını düzenli yaptırırsanız sorun çıkarmaz.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar size sormak istediğim bir şey var
    CBX 250 Twister CBF 250 den hp olarak daha güçlü olduğu doğrumu tam olarak CBX 250 Twister kaç hp bir de bu CBF ve CBX Tvister'da titreşim varmı varsa kaç devirden sonra başlıyor tşk.
    CBX Twister 24 BG'dir.YBR'ye göre titreşimi fazla, diğer 125 CC çan çin çon'lara göre azdır.Bu titreşimi de ancak üst devirlerde hissedersin.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

kuryeler kullanıyor diye bir motor iyidir demek dogru olmaz
    çünkü kuryeler çok yakın zaman da çok km yapar 1 sene içinde 70bin km gibi onun için devamlı motor yenilemek zorundadırlar düne kadar mz e binen kuryeler bu gün yeni ne çıkmışsa ona biner ve250 lik kılasmanında pek seçme şansları yok bundan sonra ne çıkarsa ona binerler.hem kuryeler pek motorun şurasından burasından ses geliyormu diye bakacak vakitleri olmaz adamlar kopan parçayı koli bandıyla yapıştırıp yoluna devam ediyorlar. hele istanbul gibi yerde hiç mi görmediniz adam da apaçhe var apaçhe bayisine geldi ve motorun kırank yuvasını binme sonuçu aşındırmış motor 1senelik ama km yi düşürmüş 25 bine garantiden yaptırayım diye yalan söylüyordu
    apaçhe satış müdürü bu olayı anladı sen kime yutturuyorsun diye adamla tartışıyordu.
    kuryelerin kullnadıgı motorların çekdigini ALLAH bilir

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBX Twister 24 BG'dir.YBR'ye göre titreşimi fazla, diğer 125 CC çan çin çon'lara göre azdır.Bu titreşimi de ancak üst devirlerde hissedersin.

sağol arkadaşım verdiğin bilgi için
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    beyler bu motorun yedek parçalarının çok pahalı olduğunu duydunuz değilmi =? gösterge paneli 1000 ytl. motor yenileme, piston gömlek segman vs.. forumda başlık açan bi arkadaş vardı, arkadaşa 2400 ytl fiyat verilmiş Honda yetkili servisi tarafından ve daha ucuza nerede nasıl yaptırabilirim diye araştırmak için bi forum başlığı açmıştı... Orjinal egzantrik zinciri 210 ytl bu ve benzer astronomik rakamlarla devam ediyor. Dış lastikleri; mesela özelliklerinden lastik boyutlarına bakın ve ön arka dış lastik değiştirdiğinizde ne ödeyeceğinizi bi araştırın. Lastik ebatı 1-2 yanak büyüdüğünde fiyat hemen 2-3 katına çıkıyor. Sonra cbf 150 ninkini bir hesaplayın, Ben cbf 150 almadan önce çok araştırdım. Aradaki performasn farkı, bu maliyetlerde göz önüne alınarak düşünüldüğünde zaten fazla değil. bence ikinci el bi cbf 250 veya twistır alarak kumar oynamaya değmez. 2. el cbf 250 alacağınıza aynı parayla hatta dahada ucuza sıfır cbf 150 yi full aksesurlarıyla alabilirsiniz. (arka bagaj,koruma demiri, tur camı, depo koruma kılıfı, branda vs vs 3900 ytl ye anahtar teslimi aldım) Mopndial 150 hs scooter dan geçiş yaptım. Çok memnunum. Ve almayı düşünen hiç bir arkdaşa 2. el bi cbf 250 önermiyorum. Arada fazla performans farkı da yok.. Yani cbf 150 kullkanıpta 250 liğe geçenler beklediklerini bulamadıklarını söylerler hep.Bu motorun yedek parça ve servis hizmertlerinin maliyeti, bi 500 lük 600 lük kadar pahalı, bence değmez.

Motosikleti
    şu anda yok
    Cbf 250 ile CBR 125 veya herhangi bir başka 150cc lik motorların son hızları arasında fazla fark yoktur, doğrudur. Ama iş yokuşlarda ve ara hızlanmalarda değişiyor arkadaşlar. 150 cc lik bir makine ile 250 liğin yokuştaki çekişinde ciddi anlamda fark olur. 125-150 cc ler bayılırken 250 lik ile basar çıkarsınız....

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakıyorum da motoru kullanmayanlar kullananlardan iyi biliyor, nasıl oluyorsa...

CBF250'nin parcaları cok pahalı deniyor, hangi Japon'un ucuz ki..?

Bence Türkiye sartlarında 2.el 250cc motor alınacaksa o da CBF250'dir...

150cc ya da 500cc motorlarla kıyaslamak dogru degil...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha öncede hatırlatmıştım bi kere daha sölemekte fayda görüyorum .. istanbul sirkecide cbf250 ön+arka dişli ve O-ring li zincir (yan sanayi) 130 ytl .. orjinali aynı takım 450 küsur... eksantrik zinciri 210ytl sirkecide yan sanayisi 50 ytl.. yan sanayi çin malı değil çek malı bunuda belirtiyim ..arka lastiği daha yeni değiştik metzeller 90€ %15 indirim +kargo beleş adrese teslim (sadece lastikte diğer ekipmanları ödemeli yolluyolar) yani 75€ metzeller arka lastik .. üzerinde orji pirelliden sonra metzeller sanki yere yapışıyo.. ıslak hava performansı bile çok etkileyici...

buradan firma adı verip reklam yapamıyorum .. biraz araştırın ..öle her hıyarım var diyene elinizde tuzla koşturmayın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    parça fiyatlarında tüm japonların elbette pahalı ama. bu pahalılık cc hacmi yükseldikçe artıyor. 150 cc bi japon veya italyanla.. 250-500 cc bi japon veya italyanın parça fiyatları çok farklı. Önemli olan önce maddiyat sonra ideal olmalı. Bir arızanın veya değiştirmem gereken bir parçanın akabinde ben sevise aylık gelirimin tümünü veya büyük bir kısmını, sadece 100 cc daha hacimli bi motor kullanmak adına ödeyemem. Bu hayat sıtandardım olsa zaten 10-15- km/h daha hızlı gidicem, birazda kalıkşlarım ve bayırda çekişim iyi olucak diye 250 cc alacağıma çekerim er-5 i veya gs 500 ü altıma, dolayısıyla bu standardım olsa bu 500 lük motorlarında yakıtını karşılayabilecek durumum olacaktır. Zaten 100 km de fazla yakacağı 1-1,5 lt fazla benzini düşünmem. Elbet kullanıcılar kadar iyi bilemeyebilrim belki ama, satın almadan önce çok ama çok araştırdım. Ya yan sanayi kullanıp kaliteyi düşüreceksiniz ki yürüyen aksamda yan sanayi tavsiye etmem, yada cebiniz sağlam olacak. Yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi. Yedek parça ve kullanım maliyetleri konusunu.. Adam burgam 400 e biniyor. Sonra forum başlığı açıyor (Arkadaşlar.. marş motorum bozuldu, yetkili servisler fiyatına 600 ytl den kapı açıyor, muadinlini veya yan sanayisini dsaha ucuza nasıl nerede bulabilirim) e kardeşim.. sen araştırmadın mı kullandığın motorun kullanım maliyetlerini, sürpriz arızaları sana kaça mal olur. Hiç soruşturmadın mı değil mi ? piaggio x9 250 nin sadece bir aynası 180 eu ön dijital kontrol paneli 540 eu, benim bu motorların 2. ellerinden alacak gücüm vardı ve bu motorlar almayı dşünbdüğüm motorlar arasındaydı. Neden almamış olabilirim sizce ? Motor almak çok kolay, ama sonrasını iyi hesaplayın. Motorla ilgili hedef ve ideallerinizi şekillendirirken maddi gücünüzü 1. aşamada tutun, ondan sonra bi motordan beklediğiniz diğer kriterleri sıraya dizebilirsiniz. sonra forumlarda bas bas bağıran arkadaşlar olarak sizleri de aramızda görmeyelim. Sözüm cbf 250 ye değil.. veya 250 kullanıcılarına değil.. tüm motorcular kardeştir elbette. Sözüm ekonomisine uygun olmayan motor tercih edenlere..Üzülüyorum böyle forum başlıkları gördükçe.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya yan sanayi kullanıp kaliteyi düşüreceksiniz ki yürüyen aksamda yan sanayi tavsiye etmem, yada cebiniz sağlam olacak.
    sevgili kardeşim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz ..bende aradaki uçuk fiyat farkını görünce bi yuh dedim önce ama kurye hatta bu işi en eski yapanlardan arkadaşlarım var açtım sordum bi aloya bakıyo.. gözün kapalı tak orjinali kadar iyidir hatta daha uzun dayanır dediler. dediğim marka zaten bir çok avrupalı motor üreticisine zincir yapıyo..

garantiden çıkmış bir motora orji takmak çok akıl karı değil .. ben senin yerinde olsam cbf 150 de almazdım ondan da ekonomiği sağlamı var .. ybr 125

bu mantıkla düşünürsen hiç motor almamak bisikletle devam etmek en iyisi.. cbf150 ile cbf 250 kıyaslanırmı.. hadi kıyasladın cbf 150 bu kıyaslamada sanki daha akıllıca bi seçimmiş gibi lanse edilirmi... bu kedinin ulaşamadığı ciğer hikayesi gibi olmuş ..

yan sanayi zinciri taktım orji zincirde bir türlü kesemediğim şıkırdama bitti.

orjinalinde pirelli var cbf 250 de .. ben gittim metzeller takdırdım ki bana göre alınabilecek en iyi motosiklet lastiği .. hani kargadan başka kuş tanımam derlerya metzeller varsa o takılır ha param yetmedi başka aktım de onada eyvallah derim ..metzeller performans olarak her türlü şartta pirelliyi sulu götürür susuz getirir. BMW fabrika çıkışı takıyo bu lastikleri..o yüzden BMW oluyo o yüzden her motorcunun rüyası oluyo ..

yan sanayiden 130 ytl vererek alacağınız o ringli zincir orjiden fazla gidecektir.. biz zinciri yani orjinalini 18000 de değişmek zorunda kaldık.. zaten takacağın en adi çin malı bile en az bu kadar gider merak etme ..

burada başımızdan geçen denediğimz kullandığımız ürünleri anlatıyoruz .. bir arkadaş dediydi .. bierde görmüşüm gibi sallama bilgileri değil...
    htmetin bunu beğendi.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Arkadaşlar ben cbf 250 yi alalı 1 ay oldu olmadı .2006 model 7000 km de aldım şu anda 9,500 km .ben almadan önce çook ama ççok araştırdım.sınıfının en iyisi denildi hep vede doğru.hem tip olarak hem yakıt olarak sürücüsüne mükemmel bir GÜVEN veriyor.denildiği gibi rahatlıkla 120-130 var makinenin.Ben araştırmalarımda en çok üstüne basılan şey ise motorun ağırlık merkezinin çok iyi yerde ayarlanması buda virajlara kormadan girmenizi sağlıyor gerçektende öle ben kendim kullanıyorum hiç bir şikayetim kesinlikle yok 2. el verdiğiniz paranın size hakkını fazlasıyla veriyor.yolda arabaların arasından sıyrılışı atik ve torklu oluşuyla sürücüsüne çok şey veriyor .en dik bayırları bile 2-3 videsle çıkıyorum kilolu olmama ragmen .daha ne diyebilirimki size...
    <<<<KARADENİZ MOTOSİKLET KULÜBÜ>>>>
    (((((((((((( www.karmok.com ))))))))))))

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada başımızdan geçen denediğimz kullandığımız ürünleri anlatıyoruz .. bir arkadaş dediydi .. bierde görmüşüm gibi sallama bilgileri değil..
    Başından geçtikten sonra değil, başına gelmeden önce; kullanıp denedikten sonra değil, deneyen ve kullananların deneyimlerinden faydalanarak önlem alacaksın. Kimseyi motor hayatında, deneyimlerden zarar ederek, özenip yükünü kaldıramayacağı bi motoru alarak ta deneyip kullanarak ekonomik maliyetleri altında ezildikten sonra görmek istemem.

İnsanlar elbette bilgi sahibi olurken gördüklerinden ve arkadaşlarının söylediklerinden faydalanacak. Bir mal ve hizmeti almadan önce bilgi sahibi olmanın başka yolları varmı sence. Öyle bi yazmışsın ki.. insanları nehiriden karşıya geçerken çizme giyerek gecmesini öneriyorsun sanki.. Her kezin o cizmeyi alacak durumu olabilir ama, söz konusu olan nehirden güvenle geçmekse altına zodiac almalısın yoksa boğulabilirsin.. Bir burgman 400 ün senede 15-20 bin km yapıldığında kullanım maliyetinin 700-1000 ytl olduğunu, araştırıp öğrendikten sonra değil de, alıp kullanıp gördükten sonra gör diyorsun sen o zaman..

burada başımızdan geçen denediğimiz kullandığımız ürünleri anlatıyoruz .. bir arkadaş dediydi .. biede görmüşüm gibi sallama bilgileri değil... şeklinde bi yorumun var sonra.. Peki senin maddiyatın varmış denemişin görmüşün, benim yoksa veya maddi gücüm olup olmadığını anlayabilmek için denemem mi gerekiyor, elbette değil..

motor almayı düşünen arkadaşları yanlış yönlendirmiyelim.. Rüya aleminde yaşamayalım.. Burası Türkiye..Rüya alemi değil.. Al kullan, sonra gör olmaz..
    insanlar elbette arkadaşlarından görecek, duyacak soracak öğrenecek.

O zaman bisiklete bin ne demek, eğer iki tekere sevdalıysan ve gücün de motosiklete binmeye yetmesse elbette bisiklete binerim..

içinizden fışkıran motor sevdası ve gençlik ateşinizin, almak istediğiniz motor konusunda yanlış tercihler yapmasına izin vermeyin.

Parçalarının ve bakım maliyetlerinin yüksek olduğunu kullanıcılar söylüyor, ayrıca bunu teyit etmem için alıp kullanmam gerekmiyor herhalde..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler