Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf'yi büyültürsem bir üst modelini alacagım (Cbf250) yanlız bazıları yakıtının 5 lt olduğunu söylüyor..acaba doğrumu ? Cbf250'nin tam olarak yakıtı nedir ?

Saygılar..

Birde su soğutmalı değil galiba uzun yolculuklarda sorun oluyormu ?
    Hocam uzun yolda hiçbir sorun çıkarmaz kesinlikle. Tabi gideceğin yola göre mola verip kendini ve motoru dinlendirmen gerek...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2

Neden Cbf 250

motorum 10.300 km ye geldi bugun:D

cbf 250 almadan önce “hyo comet” alacaktım hatta 5500tl ye bulmuştum 3200km de, ilk motorum ybr 125 ten sonra cometle bir test sürüşüne çıktım ybr den sonra tabiki çok güçlü gelmişti ama ne hikmetse motor acayip beklentilerimin dışında olumsuz bir his uyandırdı bende ,plastik kalitesi sanırım ybr nın çok daha kaliteliydi o an cok canım sıkılmıştı,ben ne yapacaktım okadar hayalini kur motorun sonra vazgeç o anda işte şansım yardımcı oldu ve aynı gun ıcınde motosikletçilerin önünden can sıkıntısıyla geçerken gördüm bizim oğlanı sole bir oturdum üstüne hah sole dedimçok şükür aynı motosikleti alabildim ,para olarak baya bir zorlansam da en azından kafam rahat olsun dedim.

VE iyiki de CBF 250 almışım diyorum....

*asla yedek parça sıkıntısı yaşamadım en çok İstabul dan 1 gün için kargo bekledim
    *şehir içinde ve şehir dışında her yere gidebileceğim bir motor
    *benzin tüketimi gayet güzel ve deposu 16 lt olması avantaj
    *malzeme kalitesi ve işçilik kesinlikle 10 numara
    *hem sade hem çok şık bir motor olması benim için önemli
    *lastik ebatları motorla oldukça uyumlu çok şükür o lastikler sayesinde bir sorun yaşamadım.
    *motosikletin hızlanması gayet iyi
    *aydınlatması hatta sinyaller ve arka stop ışığı mükemmel
    *aynaların acısı çok güzel arkaya rahatlıkla hakimsiniz... şık gösterge panelindeki djıtal saati olsun, ayak peglerindeki elciklerdeki, magnetlerdeki kaliteden ve sayamayacağım daha bir çok güzel ayrıntıları ile TAŞ gibi bir motosiklet cbf 250,

bakımlarını düzenli olarak yaptırdım 1000-6000-1200 kitapçıkta yazan bakım süreleri ama ben 3000 ve 9000km de
    *hava filtresini temizlettim
    *yağını değiştirdim castrol 10/50
    *on disk kaliper konrolunden, debriyaj telinin yağlanmasından tut bir suru küçük ayarları kontrol ettirdim motorum 10.000km devirdi ama sürdüğümde ilk günkünden hiçbir farkı yok ,motosiklete yeni başlayacaklar içinde,hem şehir içi hafta sonlarında hem şehir dışına geziler düşünenler için CBF 250 en harika seçim .

Shot with Canon DIGITAL IXUS 750 at 2007-08-12
    Ride your way

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    hedowich

Tam olarak yakıt nedir ?

hayatımHepyek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 - CBF250 - yok
    ben toplamda 90 liralık benzinle 700 km gidecem galiba. şu an durum bunu gösteriyor.
    [B]Motosiklet araç değil amaçtır...[/B]

Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Shot with Canon DIGITAL IXUS 750 at 2007-08-12
    Hadi bakalım. Kazasız belasız daha nice yollara...

Ben göstergedeki 15.000 yazısını dün çeşme yolunda gördüm. Darısı senin başına

Slymn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan==>CBF 250==>CBF500
    Rölantinin kaçta olması gerekiyor?Yağı değiştirirken tamirci ''rölanti düşük''diye oynamış,çok düşmüş stop ediyodu sürekli bende arttrıdım biraz bu seferde çok oldu...

hayatımHepyek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 - CBF250 - yok
    1400 d/d olmalı. kitapçık ta öyle yazıyodu sanırım. Benim makina tamda 1400 de çalışır tek marş ve soğuk bile olsa kısa bir jikle ile kendini buluyor.
    [B]Motosiklet araç değil amaçtır...[/B]

Motosikleti
    Yamaha FZ-6n Honda VFR 800a
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam uzun yolda hiçbir sorun çıkarmaz kesinlikle. Tabi gideceğin yola göre mola verip kendini ve motoru dinlendirmen gerek...
    Geçen Çeşme otobanında bir cbf 250 görülmüş kırmızı renkte 26 plaka roket gibi geçmiş acaba nos falanmı vardı dedim birde plajda görmüşler denize girmek üzereymiş ön teker falan sudaymış hadaba dedim yok artık dedim
    YAMAHA Yaşamı Başka Yerde ARAMA veya Honda Hayat Onda Bence Yaşamda Hayatta Sürmekte ...

Motosikleti
    hedowich

Tam olarak yakıt nedir ?
    tam kesin sunu diyemem cunku kullanıcıya gore cok degısıyor motorun hava filtesindeki toz oranına kadar:D ben ortalama degerler veriyim sana sehır ıcınde 100km hızı gecmeden genelde 75-90 arası 20 ytl benzınle 200km yaptım cok rahat yedek depoya gecmeden benzın aldım ama aynı sekılde 20 ytl benzınle 95-130 arası 150 km de gıttıgm oldu.. 100 ile 120 kurus arası dıyelım

Alıntı hayatımHepyek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1400 d/d olmalı. kitapçık ta öyle yazıyodu sanırım. Benim makina tamda 1400 de çalışır tek marş ve soğuk bile olsa kısa bir jikle ile kendini buluyor.

Alıntı GökhanYENİCELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen Çeşme otobanında bir cbf 250 görülmüş kırmızı renkte 26 plaka roket gibi geçmiş acaba nos falanmı vardı dedim birde plajda görmüşler denize girmek üzereymiş ön teker falan sudaymış hadaba dedim yok artık dedim
    kesinlikle dogru
    Ride your way

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    hheeeeeeeeeeeeelllp arkadaşlar cbf 250 için ZİNCİR DİŞLİ lazım nerden ve kaç para olur yansanayimi orjin mi alayım yardımlarını bekliyorum teşekkürler.
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı edoxk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hheeeeeeeeeeeeelllp arkadaşlar cbf 250 için ZİNCİR DİŞLİ lazım nerden ve kaç para olur yansanayimi orjin mi alayım yardımlarını bekliyorum teşekkürler.

İstanbul da Aydın motora bir sor.Orjinali uçak parçası fiyatı olabilir.

Motosikleti
    sirkeci aydın motora sordum 135 dedi sağol dostum

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    hedowich

Dostum az yakıyormuş..geçen biri 4-5 lt yakıyor dedi de..

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    hedowich

Dostum az yakıyormuş..geçen biri 4-5 lt yakıyor dedi de..
    Devirli kullanımda 4-5 litre yakar. Ben 3,5 litreden aşağı düşüremedim. Ben genelde devirli kullanırım. Çok yavaş gittikten sonra da 250cc nin mantığı yok diye düşünüyorum.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Gazı fazla açarsan yakar, çok durup-kalkarsan yakar.
    Rüzgarda yakar. Rampada yukarı yakar. Rampa aşağı gazlarsın yine yakar.
    2 kişi binersin yakar. Tek binersin yine yakar. 3 litre yakar. 4 litre yakar. 5 litre yakar.

Motosiklet lüks bir hobidir.
    Hele ki 4 YTL ye yaklaşan benzin fiyatıyla LÜKÜS bir hobi olduğu kesin

Ben fazla nete giremiyorum. Ben yokken buralara iyi bakın. 3.sayfaya düşürmeyin

Selam-saygı

keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar merhaba ınsallah sızı rahatsız etmem ben bı cbr 125 sahıbı olarak sıze kullnıcısı olanlara sormak ıstedım motorumu satılık ettım satarsam 250 cbf mi alıyım yoksa er5 mi fıkrınızı paylasın tesekkurler..

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Ben olsam er5 alırdım.cbr125'den sonra cbf250 alırsan performans seni çok tatmin etmez.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam er5 alırdım.cbr125'den sonra cbf250 alırsan performans seni çok tatmin etmez.
    Ben de katılıyorum.. Özellikle son hızda çok bi fark yok cbr125 ve cbf250 arasında. ER5 alman daha tatmin edici olacaktır.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    ben iki kişi 1 depoyla 420 km yaptım yani 3.2lt de yakar 4.5lt yakar.zincir dişli aldım gargoyla geldi 11o ytl ringli hemde aydın motordan aldım teşekürler bence pağalı değil arkadaş kanuni 125 e 100 ytl ye aldı dişli zincir

Motosikleti
    ya ben cbr ile cbf 250 karşılaştırmasını abzurt buluyorum ister son hız ister ara hızlanması olsun birkere lastik ebatlarının yol tutus ve dengedeki öneminin farkına varmak lazım,ybr-cbr gibi ince lastikli motosikletler isterlerse 150 yapsınlar senın cbfte yapıcagın 140 km hız ile durmadan gidersin ,ama cbr la cıkarsın o hıza ve hemen hızını düşürmen daha sağlıklı olur

er5 artık üretilmiyor piyasadaki cogu motor da cok hırpalanmıs durumda cok ıyı araştırman lazım umarım güzel bir er5 bulursun
    Ride your way

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler