Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı eyup39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,ben motorculuğa yeni başlıyorum.Honda'da ilk sürüş eğitimimi aldım.Önce cbf 150'de karar kıldım.Akşam son anda karar değiştirip CBF 250'ye döndüm.Sabah noterden vekaletnameyi aldım.Anes'e gittim.Sonuç hayal kırıklığı.Tabi siz biliyorsunuzdur,Honda CBF 250 üretimini durdurmuş.Eldeki son kalanlarda 2006 modelmiş.Sebep olarakta satılmamasını gösterdi.Şaşırdım.Ben tutulan bir model olarak biliyordum.Bende şimdi mecburen YBR 250'ye döndüm.Pek anlamam ama Yamaha'da iyidir diye düşünüyorum.Bu konuda söyleyecek birşeyleriniz vardır diye düşünüyorum.
    Şu anda fiyatlar yakın zaten YBR250 almak daha mantıklı gözüküyor. Ben olsam ben de enjeksiyonlu tercih ederim fiyatlar yakın olduğu için.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı yaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-i...ml#post1099928
    motoruma kendim yaptığım sehpalarım ve sonuçlar

Motosikleti
    HONDA cbf250 + kanuni WINDY
    arkadaşlar motorumun hız göstergesi çalışmıyo neden acaba ben telden diye düşünmüştüm ama teli yeniledim yine çalışmadı tık yok kontak ı açınca git gel yapıyo ama giderken hızı iletmiyo bi formülü varmı bunun yoksa servislikmi ?

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaşar, eline saglık hemso, harika olmus...

Bu arada 100 oktan benzin tavsiye etmem, bizim motorlara 95 oktan ideal.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı VIDOOC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumun hız göstergesi çalışmıyo neden acaba ben telden diye düşünmüştüm ama teli yeniledim yine çalışmadı tık yok kontak ı açınca git gel yapıyo ama giderken hızı iletmiyo bi formülü varmı bunun yoksa servislikmi ?
    Hızı iletmemesinin nedeni büyük ihtimalle Gösterge panelinin içindeki dişlilerden. Gösterge panelini göstermek lazım. Umarım yapılacak birşeydir.

Forumdan Uzaklaştırıldı yaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı bulosele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşar, eline saglık hemso, harika olmus...

Bu arada 100 oktan benzin tavsiye etmem, bizim motorlara 95 oktan ideal.
    100 oktanın bi zararı olurmuki motora

sencaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f
    ßişeyLer ßiLip yardımcı oLmayı isterdim. ( buarada km sayacını da kontroL et ßence ) servis teşşhis koymak için herhangi ßir ücret aLmıyor. geÇerken sor

Alıntı yaşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 oktanın bi zararı olurmuki motora
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...ndirmayin.html

Motosikleti
    Coba 175 Cobra Sport 97''
    para war huzur war bizde 175 cc coba ile sürtelim :D

zor vites geçişleri ön takımdan gelen garip sürtünme sesi motorun egzostundan cıkan hayalet görüntüsü ayak tahrikli ve bastınmı ayağını kafana geciren sistem yokuşlarda yolda kalma sabah ve aksamları motoru vurdudarark çalıştırma :D süperim !
    Bİ DAHA FORUMA FİLANA GELMEM BU NEDİR YA !

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı mertun1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para war huzur war bizde 175 cc coba ile sürtelim :D

zor vites geçişleri ön takımdan gelen garip sürtünme sesi motorun egzostundan cıkan hayalet görüntüsü ayak tahrikli ve bastınmı ayağını kafana geciren sistem yokuşlarda yolda kalma sabah ve aksamları motoru vurdudarark çalıştırma :D süperim !
    CBF250 ile alakası ne konunun anlamadım

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    bi arkadaş yakıttan şikayetci galiba başka yere konu açmış cbf 250 yakıt diye ben uzun yolda 400 km geçiyorum iki kişi ile belki daha ekonomik kullansam 400 km çıkar tam bilemiçem şehir içi 370 falan bence gayet iyi 150 den biraz fazla sonuçta daha güçlü ve rahat bence değer 400km gitmesi iyi
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

Motosikleti
    honda twister-ocakta pegasso
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Benim cbf 250 sehir içi ve dışı yani karışık 100 km de 5 litre yakıyor ortalama 100 -120 kilometre ile gidiyorum sizce nasıl çokmu yakıyor? Kaç bin devirde gidersem 100 km de 4 litre yakar?bujiyi kaç km de değiştirmek gerekiyo? Ve bende motosikletimin resimlerini paylaşmak isterim nasıl topic e koyabilirim teşekkürler

Ben iki ay önce değiştirdim debriyaj balatasını gayet iyi .Sirkeciden 40 ytl para verip aldım orjinali 200 ytl civarı.......
    evet geldi çattı bizim twister için de debriyaj değişimi....

herkez sirkecideki motor parçası satanlardan bahsediyor... ama biz ankara'da bu kadar şanslı değiliz.. bu parçacıların telefonunu verirseniz ankaralı arkadaşlarınıza büyük yardım yapmış olacaksınız....

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı edoxk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi arkadaş yakıttan şikayetci galiba başka yere konu açmış cbf 250 yakıt diye ben uzun yolda 400 km geçiyorum iki kişi ile belki daha ekonomik kullansam 400 km çıkar tam bilemiçem şehir içi 370 falan bence gayet iyi 150 den biraz fazla sonuçta daha güçlü ve rahat bence değer 400km gitmesi iyi

Normalde ,şehir dışı sakin kullanımda, dolu depo ile 400'ü geçmesi gerekir. En son geçen hafta Alanya -Dalaman + Dalyan falan, dolu depo ile tam 460 km yol yaptım yedeğe ondan sonra düştü. O kadar ekonomik yani.

Motosikleti
    Artık Yok
    Kilo metre telin sağlam tekerlek üstündeki dişliler oturmuş ve sağlam ise elektironik bir sorun motor ilk kontak açarken gösterge testinide başarılı geçiyo sanırım kilometre saatinin altında bir parça var o sorunlu olabilir hondada fiyatı 360 YTL fiyatı geçen bi arkadaşımızın başındada aynı sorun vardı motor hiç düştümü kaza yaptımı panel üstüne diğer fikir vericek arkadaşlarda olucaktır benden bu kadar... :-))

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde ,şehir dışı sakin kullanımda, dolu depo ile 400'ü geçmesi gerekir. En son geçen hafta Alanya -Dalaman + Dalyan falan, dolu depo ile tam 460 km yol yaptım yedeğe ondan sonra düştü. O kadar ekonomik yani.
    Kaç km hızla gittin acaba? Ben hiç o yakıtları yakalayamadım. Gerçi yüksek devir kullanmayı seviyorum uzun yolda.

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    baro dostum 460 mı dedin hemde yedek hariç süper abi hemde çok süper öyleyse bende bideneyim bakalım 400 geçeceyini biliyordumda 460 vaybe
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

460 km...

Gercekten bravo, ben bu degerden oldukca uzagım, devirli kullanımdan kaynaklanıyor demekki.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı keyfkeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet geldi çattı bizim twister için de debriyaj değişimi....

herkez sirkecideki motor parçası satanlardan bahsediyor... ama biz ankara'da bu kadar şanslı değiliz.. bu parçacıların telefonunu verirseniz ankaralı arkadaşlarınıza büyük yardım yapmış olacaksınız....
    Belki buradan sirkecideki parçacıların numarasını vermem yanlış olur sen bana msn görüşelim orada sana gerekli bilgileri veririm hatta ben burdan alıp sana bile gönderbilirim

Beyler biraz gerçekçi olalım 400 460 km ne demek bence gerçekten yanlış sonuçlar 350 380km yi anlarımda 400 460 km ler bence abartılmış sonuç birde yedek hariç hadi canım Bazıları yokuş aşağı inerken motosikleti stop ederler herhalde motosikletin çalışmazken yaptığı km yide sayıyorsunuz

darksilence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah
    selam arkadaşlar...bilmiyorum haberiniz var mı..?honda cbf 250 nin bazı parçalarında indirim yapmış...hayrete düştüm vallahi...85 ytl lik hava filtresini bugün 34 ytl ye aldım..
    As The Years Go Passing By...

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı darksilence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar...bilmiyorum haberiniz var mı..?honda cbf 250 nin bazı parçalarında indirim yapmış...hayrete düştüm vallahi...85 ytl lik hava filtresini bugün 34 ytl ye aldım..
    özgürüm ne dıosun yaa? 9000kmde motor alıyım bulunsun hemen baska neler ucuz?
    Ride your way

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler