Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletine nasıl bakıyorsan, helal olsun Lastiklerin yol yaptığı belli olmasa "fuardan mı aldın" dedirtir
    Teşekkür ederim.. Gözüm gibi bakıyorum ve çok şükür evimde de işimde de kapalı garajım olduğu için şanslıyım.. Bundan önceki sahibide sağolsun evinde beslemiş hayvanı.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Twister
    Resimler çok güzel çıkmış. İyi manzara yakalamışsınız. Motorunuz da pırıl pırıl parlıyo. Benim ki de siyah fırsat bulursam ben de foto koyucam. Yan kapakları boyatsam CBX 250 Doch etiketi bulunur mu?

Motosikleti
    Alıntı suncet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimler çok güzel çıkmış. İyi manzara yakalamışsınız. Motorunuz da pırıl pırıl parlıyo. Benim ki de siyah fırsat bulursam ben de foto koyucam. Yan kapakları boyatsam CBX 250 Doch etiketi bulunur mu?

Etiket işi zor hocam ebay bakmak lazım.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorum siyah olsaydı, depo yanı siyah silikon tankpedlerden yapıştırırdım. Geçenlerde gördüm çok hoşuma gitti. Hem tutunmayı destekliyor, hemde dizlikle kullanım için çiziksiz yıllarca gider. Motor kırmızı olduğu için kötü durabilir diye almadım. Kırmızı boyayla uyumlu başka rengi de yok gibi. :(
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.
    Türkçe meali: cesur ve yaşlı motorcu olmaz, binersin dört kolluya

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    slm arkadaşlar.önceki sayfalarda yazmıştım.uzun zamandır gıremıyordum nete
    15 tatılde twister alacaktım.antalya ve mersıne gıttım almak için birisi ne ilann resmıne koymuş ne açıklamsına yazmış nede satıcıyı telefonla aradıgımda söylemedi, motosikletin yanına gittiğimde deposunda çökük vardı
    diğeri ise tramer sorgusunda km si düşürülmüş çıktı bende hayal kırıklıgıyla geri döndüm.
    daha sonra bursa da bi falcon ilanına bakmaya gittim.nasipmiş aldım.sizle aynı model değil ama teyze oğlu oluyolar.ikiside brasil üretimi.
    neyse Allah herkesin gönlüne göre versin.motosiklet alacaklar tramerden muayene km si muhakkak sorgulasınlar.
    herkese kazasız sürüşler... saygılar
    NRG900 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı V@R@D£R0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar.önceki sayfalarda yazmıştım.uzun zamandır gıremıyordum nete
    15 tatılde twister alacaktım.antalya ve mersıne gıttım almak için birisi ne ilann resmıne koymuş ne açıklamsına yazmış nede satıcıyı telefonla aradıgımda söylemedi, motosikletin yanına gittiğimde deposunda çökük vardı
    diğeri ise tramer sorgusunda km si düşürülmüş çıktı bende hayal kırıklıgıyla geri döndüm.
    daha sonra bursa da bi falcon ilanına bakmaya gittim.nasipmiş aldım.sizle aynı model değil ama teyze oğlu oluyolar.ikiside brasil üretimi.
    neyse Allah herkesin gönlüne göre versin.motosiklet alacaklar tramerden muayene km si muhakkak sorgulasınlar.
    herkese kazasız sürüşler... saygılar
    Hayırlı olsun.. Falconda bir zamanlar hayallerimi süslüyordu benim. Onun gibi daha getirmedi honda..

Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum siyah olsaydı, depo yanı siyah silikon tankpedlerden yapıştırırdım. Geçenlerde gördüm çok hoşuma gitti. Hem tutunmayı destekliyor, hemde dizlikle kullanım için çiziksiz yıllarca gider. Motor kırmızı olduğu için kötü durabilir diye almadım. Kırmızı boyayla uyumlu başka rengi de yok gibi. :(
    Resim varmı Gökhan? Merak ettim şimdi

Alıntı V@R@D£R0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... bursa da bi falcon ilanına bakmaya gittim. nasipmiş aldım. sizle aynı model değil ama teyze oğlu oluyolar. ikiside brasil üretimi.
    Güzelmiş, güle güle kullan. Falcon 400 cc, 30 beygir bir makine değil mi? Ortalama maksimum hızı nedir merak ettim. Muhtemelen enduro karakterinden dolayı sürat sevmiyordur ama gücü dikkatimi çekti. Biz cbx/ cbf250'leri ışıklarda ezer misin mesela?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resim varmı Gökhan? Merak ettim şimdi
    İşte burada. Maslakta buldum bu "bakkalı". "motobakkal"mış
    Siyah: http://www.motobakkal.com/?urun-3508-SiYAH-YAN-PAD.html

Sonra şu karbonu ve alttaki şeffafı gördüm. Bunlar bitmiş ama 15 gün sonra (1 Nisan) gelecek dedi eleman. Sitede epey çeşit var. Bekliyoruz bakalım. Karbon olan kaliteli ise alacağım. Depo üstündeki de Puig Karbon olduğu için uyumlu olabilir.
    Karbon: http://www.motobakkal.com/?urun-3506...N-YAN-PAD.html
    Şeffaf: http://www.motobakkal.com/?urun-3510...F-YAN-PAD.html
    .
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    Hayırlı olsun.. Falconda bir zamanlar hayallerimi süslüyordu benim. Onun gibi daha getirmedi honda..
    Teşekkür ederim.ewet maalesef gelmiyor böyle makineler.bu sene falconun enjeksiyonlusu çıktı .Ama türkiyeye gelmediği için 2 el almak zorundayız

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Güzelmiş, güle güle kullan. Falcon 400 cc, 30 beygir bir makine değil mi? Ortalama maksimum hızı nedir merak ettim. Muhtemelen enduro karakterinden dolayı sürat sevmiyordur ama gücü dikkatimi çekti. Biz cbx/ cbf250'leri ışıklarda ezer misin mesela?
    teşekkürler.bildiğim kadarıyla gücü 29 hp tork 34nm.maksimum hız 160 falan twisterlarla hız olarak çok farkı yok sanırım ama tork çok farklı.ışıklarda kalkmayı sorarsan acaip bişey ne diyim sana şimdi ama ben hangi motorum olursa olsun zorlamayı bagırtmayı pek sevmıyorum.kibar kullanıyorum anlıyacagın.

Motosikleti
    Twister
    Hayırlı olsun... Benim de çok beğendiğim bi model çok incelemiştim. iyi bir seçim olmuş güle güle kullanın...

Motosikleti
    Şeffaf olanı iş yapar.. Kendi motorun için dşünebilirsin şeffafını.. Ben siyah için fizibilite yapacam 40 tl biraz fazla gibi geldi bakalım.

Evet Hasan bir bakacağım geldiğinde. Bu arada ibret olması ve Google tarafından indekslenmesi için HGS mağduriyetimi paylaşmak istiyorum;

Bakiyesinde 45 TL bulunan HGS etiketim kaybolduğu için 13 Şubat 2013 tarihinde İTÜ içerisindeki PTT merkezinden yeni etiketimi satın aldım. Yeni etiketi alırken mutlaka 35 TL yeni bakiye yüklemesi zorunluluğu olduğu söylendi. Bunu da yeni karta yüklediler. Eski etiketimde kullanılmamış olan 45 TL bakiyemin yeni etiketime aktarılması için PTT merkezinde ilgili formu doldurdum. 1 ayı geçmesine rağmen eski etiketimdeki bakiyenin yeni etiketime aktarılmadığı HGS sorgulama sayfasında görülüyor. Web sitelerinde ise işlemin 7 günde yapıldığı yazıyor. Şikayetimi hgs@ptt.gov.tr adresine iletiyorum dönüş yapılmıyor. 444 17 88 no.lu telefonlarını ise kimse açmıyor. Yeni kartımda bakiyem bittiği için sorgulama sayfasında "Kara Liste"ye alındığım görülüyor. Adamlar aktarana kadar yine gidip bakiye yüklemem isteniyor. Resmen mağdur durumdayım.

İşin ibretlik boyutları:
    1) Kartınız zarar görür, bozulur veya kaybolursa ASLA yenisini temin etmiyor, aynı etiket no.su ile satmıyorlar. YENİSİNİ satıyorlar, ESKİSİNİ iptal edip bakiyenizi yenisine aktaracağız diyorlar ama AKTARMIYORLAR. Sistemi anlattıkları reklam metinlerinde ise bu durumdan bahsedilmiyor.
    2) Bu sebeplerden yeni etikete geçerken size bir form imzalatıyorlar. Formda "kaybolan veya zarar gören eski etiketin bir şekilde birileri tarafından kullanılması halinde" tüm cezai yaptırımı kabul ettiğinizi imzalıyorsunuz. Kaybolan etiket için iptal sağlamıyorlar veya sağlayamıyorlar olarak yorumlanabilir.
    3) PTT merkezlerinden alınan HGS etiketine bakiyeyi banka hesabınızdan yükleyemiyorsunuz. Bankadan alırsanız bunu yapabiliyorsunuz. Kartı size hangi kurum sattı ise yüklemeler konusunda muhatabınız o oluyor. Bu saçma uygulama yüzünden mesai saatleri içinde Online banka şubemden kartıma bakiye yükleyemiyorum. Mesai bittiğinde ise belkide gişelerden kaçak geçmek durumunda kalacağım. Böyle olduğunu söyleselerdi banka şubemden başvuruda bulunurdum.
    4) Etiketiniz olmadan kaçak geçmeniz durumunda hiçbir ceza gelmediğini bir arkadaşımdan duydum. HGS sorgulama sayfasından kaçak geçişlerini 1.5 ay boyunca sorguladığını ama hiçbir geçiş gelmediğini söyledi. Sistem henüz sağlıklı çalışmıyor olabilir.

.

Motosikleti
    Geçmiş olsun Gökhan. Benim en çok takıldığım konu; kaybolan kartın iptalinin olmaması. Bu gerçekten riskli bir durum.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Evet Hasan bir bakacağım geldiğinde. Bu arada ibret olması ve Google tarafından indekslenmesi için HGS mağduriyetimi paylaşmak istiyorum;

Bakiyesinde 45 TL bulunan HGS etiketim kaybolduğu için 13 Şubat 2013 tarihinde İTÜ içerisindeki PTT merkezinden yeni etiketimi satın aldım. Yeni etiketi alırken mutlaka 35 TL yeni bakiye yüklemesi zorunluluğu olduğu söylendi. Bunu da yeni karta yüklediler. Eski etiketimde kullanılmamış olan 45 TL bakiyemin yeni etiketime aktarılması için PTT merkezinde ilgili formu doldurdum. 1 ayı geçmesine rağmen eski etiketimdeki bakiyenin yeni etiketime aktarılmadığı HGS sorgulama sayfasında görülüyor. Web sitelerinde ise işlemin 7 günde yapıldığı yazıyor. Şikayetimi hgs@ptt.gov.tr adresine iletiyorum dönüş yapılmıyor. 444 17 88 no.lu telefonlarını ise kimse açmıyor. Yeni kartımda bakiyem bittiği için sorgulama sayfasında "Kara Liste"ye alındığım görülüyor. Adamlar aktarana kadar yine gidip bakiye yüklemem isteniyor. Resmen mağdur durumdayım.

İşin ibretlik boyutları:
    1) Kartınız zarar görür, bozulur veya kaybolursa ASLA yenisini temin etmiyor, aynı etiket no.su ile satmıyorlar. YENİSİNİ satıyorlar, ESKİSİNİ iptal edip bakiyenizi yenisine aktaracağız diyorlar ama AKTARMIYORLAR. Sistemi anlattıkları reklam metinlerinde ise bu durumdan bahsedilmiyor.
    2) Bu sebeplerden yeni etikete geçerken size bir form imzalatıyorlar. Formda "kaybolan veya zarar gören eski etiketin bir şekilde birileri tarafından kullanılması halinde" tüm cezai yaptırımı kabul ettiğinizi imzalıyorsunuz. Kaybolan etiket için iptal sağlamıyorlar veya sağlayamıyorlar olarak yorumlanabilir.
    3) PTT merkezlerinden alınan HGS etiketine bakiyeyi banka hesabınızdan yükleyemiyorsunuz. Bankadan alırsanız bunu yapabiliyorsunuz. Kartı size hangi kurum sattı ise yüklemeler konusunda muhatabınız o oluyor. Bu saçma uygulama yüzünden mesai saatleri içinde Online banka şubemden kartıma bakiye yükleyemiyorum. Mesai bittiğinde ise belkide gişelerden kaçak geçmek durumunda kalacağım. Böyle olduğunu söyleselerdi banka şubemden başvuruda bulunurdum.
    4) Etiketiniz olmadan kaçak geçmeniz durumunda hiçbir ceza gelmediğini bir arkadaşımdan duydum. HGS sorgulama sayfasından kaçak geçişlerini 1.5 ay boyunca sorguladığını ama hiçbir geçiş gelmediğini söyledi. Sistem henüz sağlıklı çalışmıyor olabilir.

.
    isyan etmemek elde değil! bu ülkede her iş plansız programsız hazırlıksız, nasıl bir mantelite anlamakta zorluk çekiyorum.dünyanın hiç bir yerinde böylesi bir saçmalık olamaz,vatandaş bu kadar mağdur edilemez!

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    Aku sarj cıhazı nerden bulabiliriz

Buda benim makinem

Motosikleti
    Değişik olmuş

Motosikleti
    Arkadaşlar; elinden arka tutma demiri olan varmı? kullanmayan atmayı düşünen ücreti mukabilinde değerlendirilir.

Geçmiş olsun Gökhan. Benim en çok takıldığım konu; kaybolan kartın iptalinin olmaması. Bu gerçekten riskli bir durum.
    Günlerce süren bekleyişin ardından az önce mutlu telefon ve akabinde email yanıtı geldi. Tabii PTT Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü'ne şikayet emaili yazarken kendilerini Bilgi'de tutmuş olmamın da etkisi olabilir. İşte kurumsal yanıt. Noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyorum. Google translate ile başka bir dilden çevrilmiş gibi görünüyor.

"Sayın İLGİLİ,
    Aktarım işlemi gerçekleştirilmemiş gözükmektedir, ürününüz içindeki bakiye 45TL olarak bulunmaktadır, PTT merkez ve işyerlerine giderek ürün eski ürünü içindeki 45 TL’yi bakiyeyi alabilir HGS ürün sahibi, aktarım isterseniz sistem 7 gün daha bekletecektir paranızı, aktarım işlemlerini de PTT merkez ve işyerleri gerçekleştirmektedir, bir karışıklık olmuş aktarım gerçekleşmemiştir, karışıklık için özür dileriz.
    İlginiz için teşekkür ederiz."

Telefonda aktarılan Türkçe meaili şöyle idi: "Kaybolan kartınız iptal olmuş, kimse kullanamaz. Ancak sistemsel bir hatadan aktarım gerçekleşmemiş. Aktarımda süre aşımı olduğu için yarın bakiyenizi çekip yeni kartınıza yatırabilirsiniz. Bu arada kaçak geçiş hatası aldığınızı da iletmişsiniz. Bakiyenizi yatırdığınızda bu düzeltmeyi de ben yarın yapacağım."

Arkadaşlar bu tecrübe vesilesi ile sizlere naçizane tavsiyem; HGS etiketinizi asla motorda bırakmayın. Açıkhavada park ediyorsanız mutlaka şeffaf bir cep veya bant yardımıyla seyyar kullanın veya kaskınıza yapıştırın. Onu kaybetmek gibi bir lüksünüz yok

.

Motosikleti
    Yalnız Türkçelerine hayran oldum Zat-ı Şahanelerinin. Çaktırmadan bu işide yabancılara falanmı sattılar acaba

Yalnız Türkçelerine hayran oldum Zat-ı Şahanelerinin. Çaktırmadan bu işide yabancılara falanmı sattılar acaba
    Bugün ben PTT'ye gitmek ama grevde olduklarını öğrenmek, geri dönmek ben üzgün

Bu arada arkadaşlar rölantide egzantrik zincirinden şüphelendiğim ufak bir tıkırtım vardı, hatırlarsınız. Henüz bundan da emin değilim ama bu konuda tecrübeli olanlara bir sorum var;
    Makineyi zorlamadan kullanmaya devam ederseniz ses gittikçe artıyor mu? Değişim için sesin netlikle duyulabildiği dönemi beklemek mi hayırlıdır? Değişim olmadan kullanmaya devam edilirse daha fazla masraf oluşur mu yoksa masraf ileride de sadece egzantrik zinciri ve gergisini mi kapsar? Şu anda yağ değişim süremin sonlarına yaklaşıyorum. Vitesler doğal olarak sertleşti. Yağımı değiştirip bir kez daha dinleyeceğim, belkide ses kaybolur. (Bu dileğim karşısında umarım "Ruhun şad olsun Polyanna" demiyorsunuz)
    .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler