Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor, tanıdık diyebileceğim bir abimizin. 5 senedir onda.. evi ve dükkanı arası gidiyor. lastikleri yeni değiştirmiş pirelli ile, önde orjinal tour camı var, arkada 35lik kappa çanta, ex. zinciri orjinali ile yeni değişmiş, baskı balatada değişmiş. Zincir sesi kesinlikle yok dakikalarca dinledim zaten aküyü taktık daha ilk marşta aldı.. Daha önce sahibi olmadım ama cbf olanında defalarca kullandım.. tork beni çok etkilemişti.. Şimdiki bu motorda içime sindi. Hakkımızda hayırlısı..
    Hayırlısı olsun o zaman Metin!
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.
    Türkçe meali: cesur ve yaşlı motorcu olmaz, binersin dört kolluya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -CBX250- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address 110
    Çok pis gaza geldim.. Beni düşündüren tek şey 2004 model olması ama diyorum ya sanki 2012 model gibi yeni.

Bahsettiğin tarzda aynı renk ve model bir twister da bende var. Gören kaça aldın Plaka dahil mi falan diyordu Sıfır zannedende oluyor tabiki anlamayan kimseler... Bir araba bir motor eğer temiz ve özenilerek kullanılmışsa, bunu herşeyiyle belli eder. Ve o motorsikletin 5 veya 10 yaşında olması hiç bir anlam ifade etmez benim için. bi çok insanda model sıkıntısı yada "takıntısı" var. 98 model hor kullanılmış bir araba alacağıma aynı arabanın 94-96 sının Temizini seçmeyi yeğelerim...
    * Makine içinize siniyorsa sizin içinizde birşeyler kıpraştırdıysa fazla üstelemeden ve üzerine düşmeden satın almanızı tavsiye ederim.
    NRG900 bunu beğendi.

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    arkadaşlar fıyatı son kez düşürdüm.
    bu hafta için geçerli
    alan pişman olmas daha detaylı bılgı için arayın

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5869835/detay/

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı -CBX250- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin tarzda aynı renk ve model bir twister da bende var. Gören kaça aldın Plaka dahil mi falan diyordu Sıfır zannedende oluyor tabiki anlamayan kimseler... Bir araba bir motor eğer temiz ve özenilerek kullanılmışsa, bunu herşeyiyle belli eder. Ve o motorsikletin 5 veya 10 yaşında olması hiç bir anlam ifade etmez benim için. bi çok insanda model sıkıntısı yada "takıntısı" var. 98 model hor kullanılmış bir araba alacağıma aynı arabanın 94-96 sının Temizini seçmeyi yeğelerim...
    * Makine içinize siniyorsa sizin içinizde birşeyler kıpraştırdıysa fazla üstelemeden ve üzerine düşmeden satın almanızı tavsiye ederim.
    Hay ellerine sağlık.

Motosikleti
    cbf ve cbx kuyruk grenajlarında ne gibi bir farklılık var. ben pek fark göremedim de? Birde bu arkadaki orjinal tutacak demiri elinde olan varmı veya nereden ne kadara bulabiliriz?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

-CBX250- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address 110
    cbf ve cbx kuyruk grenajlarında ne gibi bir farklılık var. ben pek fark göremedim de? Birde bu arkadaki orjinal tutacak demiri elinde olan varmı veya nereden ne kadara bulabiliriz?
    CBX'in ki biraz daha spor ve güzel duruyor. Aynı Gibi CBF lerde plaka az aşağıda plaka ışığı var harici. Ama cbx 'ler de plaka stoptan aydınlanıyor. Şunuda söyleyeyim: Cbx'in farları açılıp kapanabiliyor. marşın üstünde far anahtarı var.

Motosikleti
    Cbx daha güzel yani iyi iyi

Cbx daha güzel yani iyi iyi
    Uzun vadeli bir kullanım için CBF bana daha doğru geliyor. Ahmet daha iyi bilir eminim ama benim okuduklarıma göre;

CBF, CBX'in motor yönünden evcilleştirilmiş ve teknik problem risklerinin azaltılmış hali. CBX'in ürettiği artı gücün uzun vadede egzantrik zinciri vb problemlerle daha çok yıpranma yaptığı söyleniyor. Özellikle redline seven Türk toplumu içinde 2. el düşünülüyorsa CBX bana riskli geliyor. Daha fazla hıza çıkabiliyor olması uzun vadede bana büyük bir artı gibi görünmedi. Ben bu modeli Twister ile sevdim ama Honda biraz evcilleştirilmesi gerektiğini düşündü ise vardır bir bildiği diyorum. Bu arada yılını hatırlamıyorum ama yeni yönetmeliklere göre motosikletlerin artık çalıştığında farlarının sürekli yanması bir zorunluluk. Yeni bir motosiklet de alsanız artık far kapatmayı unutun. Bence unutmalısınız zaten, kapatıp unutma ihtimali daha tehlikeli. CBF daha modern yani
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.

Motosikleti
    Egzos emisyon kurallarına gore katalizör denen illetin egzos çıkışını kasmasi sonucu, aslında kağıt üzerinde küçük ancak yuzdeye vurulduğu zaman büyük bir değer 2 bg. Tezinin doğruluk payının olduğunu düşünüyorum.

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    bencede cbf 250 uzun vadede daha ıyı
    Performans açısından cbx ler daha iyi tabıkıde ama çok bı fark yok ama cbf ler cbxlerın kuçuk hataları giderılmıs halı

Motosikleti
    Küçük hataları ile yeni cbx'im.. Allah utandırmasın, Maşallahlarınızı eksik etmeyin.. Motor 28.000 de..

Bu motor Yaşamayı hakediyor.. Hakkını yememek lazım.. Honda Fanatikliği yapmıyorum amam velakin gerçekten güçlü ve alımlı bir makina.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    R25
    Metın bey motor resımlerden gorundugu kadarıyla temız ve guzel gorunuyor hayırlı ugurlu olsun gule gule kullanın
    sakıncası yoksa nekadara aldınız acaba ?

Motosikleti
    Teşekkür ederim kardeşim. Fiyat konusunda pm attım.. Motorun eski sahibi çok iyi bakmış makineye kondisyonu ilk günki gibi denebilir hem body olarak hem motor olarak.
    53_ekrem bunu beğendi.

Küçük hataları ile yeni cbx'im.. Allah utandırmasın, Maşallahlarınızı eksik etmeyin.. Motor 28.000 de...
    Hayırlı olsun Metin, pek yakışıklı duruyor, tekerin düz bassın. Heyecanla aldın ama kar da bastırdı bugünlerde aman diyim Tecrübe durumunu bilemiyorum ama koruma demiri düşünmüyorsun sanırım? Şehiriçinde sen hatalı olmasan da alışma sürecinde ufak tefek aksiyonlar olabilir, minik çiziklerle sonuçlanabilir.
    Bu arada son hıza çıkma durumun olursa buradan yazarsan sevinirim, çok temiz durduğu için merak ettim.

Motosikleti
    Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Metin, pek yakışıklı duruyor, tekerin düz bassın. Heyecanla aldın ama kar da bastırdı bugünlerde aman diyim Tecrübe durumunu bilemiyorum ama koruma demiri düşünmüyorsun sanırım? Şehiriçinde sen hatalı olmasan da alışma sürecinde ufak tefek aksiyonlar olabilir, minik çiziklerle sonuçlanabilir.
    Bu arada son hıza çıkma durumun olursa buradan yazarsan sevinirim, çok temiz durduğu için merak ettim.
    Teşekkür ederim Gökhan. Şimdiye kadar ki motorlarım hep siyah renkti.. siyah renk motoru olduğundan daha heybetli gösterdiği kesin. Evet heyecanla aldım ve kış olduğununda farkındayım. Bilmem daha önce duydunmu ama, motor kışın alınır yazın binilir der eskiler daha önceki sahip olduğum motor ccleri 150 yi geçmedi evet bu makina gücünü hissettirdi bana son hız olarak birşey diyemeyeceğim ama dün satışını aldıktan sonra çapraz rüzgarlı havada 130-135 gibi hızlar gördüm.. denemek için değildi ben fark etmedim bile ama o hızı görünce gaz kestim, malum alışma süreci muhtemelen 150leri rahat görür ve geçer uygun ortamda.. Koruma demiri için şu an birşey diyemeyeceğim.. ama takarsam kibar ve ufak tefek birşeyler olur kanısındayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Şimdi ise kış uykusunda dükkanın içinde Buda akşam çektiğim birkaç foto..kalite düşük ama..

Teşekkür ederim Gökhan. Şimdiye kadar ki motorlarım hep siyah renkti.. siyah renk motoru olduğundan daha heybetli gösterdiği kesin. Evet heyecanla aldım ve kış olduğununda farkındayım. Bilmem daha önce duydunmu ama, motor kışın alınır yazın binilir der eskiler daha önceki sahip olduğum motor ccleri 150 yi geçmedi evet bu makina gücünü hissettirdi bana son hız olarak birşey diyemeyeceğim ama dün satışını aldıktan sonra çapraz rüzgarlı havada 130-135 gibi hızlar gördüm.. denemek için değildi ben fark etmedim bile ama o hızı görünce gaz kestim, malum alışma süreci muhtemelen 150leri rahat görür ve geçer uygun ortamda.. Koruma demiri için şu an birşey diyemeyeceğim.. ama takarsam kibar ve ufak tefek birşeyler olur kanısındayım. Şimdi ise kış uykusunda dükkanın içinde
    Evet duymuştum, tecrübeli olmana sevindim. Kış uykusu başladı ise orta sehpaya al arka lastiği üzme

.

Motosikleti
    Evet duymuştum, tecrübeli olmana sevindim. Kış uykusu başladı ise orta sehpaya al arka lastiği üzme

.
    Dükkanın içinde geziyorum ara sıra

Dükkanın içinde geziyorum ara sıra
    O da iyiymiş bu arada göstergede "N"nin solundaki kırmızı ışık nedir? CBF'de yok bu ışık. Bir de kış döneminde depoyu full tutmakta fayda var. Metinin benzini gelmiş mesela. göstergede sondaki 2 çubuk konik depo yapısı nedeniyle baştaki 2 çubuğa göre ultra hızlı bitiyor.
    htmetin bunu beğendi.

Motosikleti
    O da iyiymiş bu arada göstergede "N"nin solundaki kırmızı ışık nedir? CBF'de yok bu ışık. Bir de kış döneminde depoyu full tutmakta fayda var. Metinin benzini gelmiş mesela. göstergede sondaki 2 çubuk konik depo yapısı nedeniyle baştaki 2 çubuğa göre ultra hızlı bitiyor.

Benzin aldım.. fule yakın oldu ama tam dolduramadım dün son bir kez daha çalıştırdım motoru ısıttım karbüratörü boşalttım ve aküyü söküp oda sıcaklığına aldım zaten aküde yeni O sarı ışık yan ayaklık açıldığında yanıyor Gökhan 1. vitese takarsan motoru stop ediyor yan ayaklık açıkken, buda bir konfor özelliği ve yan ayaklık açıkken çoğu kez kaza yapan ve atlatanlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır.

Motosikleti
    R25
    Cbf lerde de yan ayaklık açıkken çalışmıyor yada çalısır durumda açarsan ayaklıgı stop edıyo bu motorların bu huyunu çok sevıyorum
    ben dalgın bı ınsanım oncekı motorumda çok acık unuttum kaza tehlıkesı atlattım
    şu an benım cbf 250 ne olduysa sadece bostyken çalısıo onu çözemedım ama :D debrıyaja basılı calısmıyo acep nedenkı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler