Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Toplam 850 km'lik (350 km'si molasız) hafta sonu çanakkale seyahatimi kısaca özetleyeyim.
    C.tesi sabah 08'de yola çıktım İkitelli gişeleri geçer geçmez yağmur başladı. Eyvah yandık derken Silivri sapağına kadar gelmiştim bile. Yalnız size tavsiyem sakın otobanda yağmura yakalanmayın. Zira kamyonlar çok kötü çamur atıyorlar. Sonra yağmur biraz hafifledi ve ben ortalama 80-100 km arası bir süratle Tekirdağ'a vardım. Botlarım eski ve sadece motora binerken giydiğim ve su geçirme konusunda cömert olan cinsten olduğu için hazır medeniyet bulmuşken kendime bir çift çizme aldım. Beraber yola çıktığım arkadaşlar 1 hyundai minibüs ve 1 otomobil benden 20 dk sonra Tekirdağa vardılar. Sonra ver elini Eceabat. Yolda tek tırstığım yer Keşanı geçtikten sonra yolu traşlamışlar (şile gezisi dönüşü de aynı sıkıntıyı yaşamıştık bilen bilir) orada biraz yavaşlamak zorunda kaldım. Tekirdağ Gelibolu arası süratim 90-120 arası oldu. Aynı gün bu kadar yoldan sonra (350 km) akşama kadar Gelibolu yarımadasındaki şehitlikleri gezdim. Oraları motorla gezmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Neden motor derseniz, pazar günü İstanbul'a yola çıkacağım için biraz dinleneyim diye bende arabaya bineyim dedim. Abi o ne kötü bişeymiş cendere gibi. Pazar günkü şehitlik gezisinden hiçbirşey anlamadım. Saat 16 gibi eceabattan çıkarak Şarköy üzerinden çok keyifli bir yolculukla Tekirdağ ve havanın kararmasından sonra girdiğim otobandan İstanbula sağ salim ve hiçbir tehlikeli olaya karışmadan gayet enerjik neredeyse hiç yorulmamış bir şekilde döndüm. Hafta sonu yaşadığım tek sıkıntı ise şuydu; Kaskın önünü açıp gezerken ön taraftan gelen bir zırıltı duydum. Elimle kontrol ederek heryeri yokladım ama ses bir türlü kesilmedi. Herhalde yeni taktırdığım sislerin bağlantısından geliyor diye düşünerek yola devam ettim. Daha sonra mola verdiğimiz bir yerde motor rölantide çalışırkende aynı sesin geldiğini fark ettim ses radyatörün oradan geliyordu. Eğilince bir de ne göreyim (ne göreyim ?) pervanenin hemen üzerinde pulu üzerinde yaklaşık 3 cm'lik bir cıvata duruyor. Depoyu şaseye bağlayan karşılıklı 2 cıvatadan biri sarsıntıdan olsa gerek yolda çıkmış ve tam radyatörün üzerine düşmüş bu arada diğer vidada bayağı bir gevşemiş. Vidaları sıktıktan sonra seste kesildi. Yakıta gelince yolun 1/3'ünü artçı ile gezmek koşuluyla ortalamada 100 Ykrş yaktım.

Şu pazar buluşmasını C.tesi yapsak ben pazar için hanımdan nasıl izin alacağım
    Acı yoksa kazançta yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Alıntı petitfalcon adlı üyeden alıntı
    Toplam 850 km'lik (350 km'si molasız) hafta sonu çanakkale seyahatimi kısaca özetleyeyim.

Tekerlerine sağlık kardeş, İzin meselesine gelince hanımıda al götür bence... Benim hatun bir an önce daha iyi kullanabilmemi bekliyor her yere gelecek (ben yalnız gezmek istiyoooommmm)
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı petitfalcon adlı üyeden alıntı
    Alıntı Mr.Wish adlı üyeden alıntı
    İzin meselesine gelince hanımıda al götür bence... Benim hatun bir an önce daha iyi kullanabilmemi bekliyor her yere gelecek
    Evet güzel bir fikir. Petitfalcon sen hanımı al, kaldera abim kızını ya da hanımını alsın, ben de müstakbel eşimi alayım, şöyle aile gezisi tadında bir pazar geçirelim. Yoksa benim içim de bu pazar organizasyonları risk içermeye başladı. Pazar'a yokum derken utanmaya başladım, daha da kötüsü suçluluk duyuyorum

(Mr.Wish, seninle bir yerde buluşur, ağır ağır gideriz istersen. Al hatunu gel arkadaşım. Erteleye erteleye nereye kadar.)

-------------------------------------------

Petitfalcon bu gezinle haftasonu motorcusu imajını yırttın attın. Hiç yorulmadım demişsin, ben de o noktaya dikkat çekmek istiyorum. Motor yormuyor arkadaşlar, uzun yola geliyor, vibrasyon neyim yooook!
    not: Yağmurda kamyonların attığı çamura kurban! Ön tekerden alıp arka tekerden atmasınlar da bizi, varsın çamura bulasınlar.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Mr.Wish adlı üyeden alıntı
    Bu debriyaj ayarı basit bişimi? 1 e geçince silkeliyordu. Dün biraz dolaşayım dedim RR ile, biraz gezdikten sonra kavrama noktası değişti sanki ve sonrasındada motor hep stop etmeye başladı. Ne jikle işe yaradı nede gazı açık tutmak, acaba yakıtmı bitiyor dedim (ki daha deposuna konan ilk yakıtla duruyormuş) oda diil. Anlayamadım.. Debriyajın ayarı bizim yapabileceğimiz gibi bişimi bilen varsa tarif edebilir mi?

Pazar diil her buluşmaya gelmek isterdim (Pazara değil mezara kadar motorcuyuz evelallahta...) ama şu an motorumada güvenemiyorum. 5 gün kadar kullanıldıktan sonra 3 aya yakın yattığını hesaba katarsam bi ustanın görmesi lazım gibi geliyor. 500 bakımını beklemeden (170 km de şu an) yağ vs değişse diye düşünüyorum. Hele dünkü stop etme durumundan sonra.. Daha ne tip benzin alacağımı bile bilmiyorum
    pazar günü getir motorunu bir bakalım hallederiz gibime geliyor.anlattıkların önemli bir sorunlara benzemiyor dostum hallederiz ... yeterki katılım olsun-
    az evvel yine söküp dağıttım bir yerlerini motorun.kontrol amaçlı olarak..yok sorun falan bu motorda..
    sorunu olan getirsın motorunu..sorunu olmadığını ispat edeyim.bizzat sorun olan yerleri parçaları siz söküp yapacaksınız hemde kontrolümde olarak...budur
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    not: Yağmurda kamyonların attığı çamura kurban! Ön tekerden alıp arka tekerden atmasınlar da bizi, varsın çamura bulasınlar.
    hönk..! bu nasıl cümledir yaw

MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Pazara buluşalım yeterince regalci geliyor zaten kaçta nerede buluşucaz acaba?
    Buarada ben gelmesem mi neyapsam diyorum çünkü bizim
    regalcilerin hepsi evli çıktı yahu bir ben bekar kaldım herhalde
    içlerinde, herkes hatunlarını alıp geliyor yoksa ben en genç
    regalciyim mi içinizde? Yada evlenemeyen tek regalcimiyim?
    Ama siz rahat olun gelicem bir bayan artçı bulayimde içinizde sırıtmayayım
    bari demi!
    Mr Wish kardeş senin problemin pek ciddi gözük müyo gibi ancak derbiyaj da deil
    Benzin filtresi yada benzin de pislik yada uçma vardır bunlarda deilse ateşlemede
    ya dağıtıcıda yada bujilerinden yapar.
    Ama %90 buji diyorum bujini sök ve uç kısmındaki ateşleme bölümünün çevresi simsiyah
    olmuşsa kurum yapmış sorun o dur ok. Buna sebebiyet veren şeyde jigle açıkken yani sabah
    motorunu çalıştırıp jigle açtığında eğerki gaz verdiysen bu sebep olmuştur.

Burdan tüm regalcilere hatırlatayım.
    Jigle ile motoru ısıtırken yani jigle açık konumda iken el gazı vermiyoruz tamam mı!

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Arkadaşlar bugün İzmir Regal Raptor bayii Çetincan'daydım. Motoru 300 bakımı için götürdüm. Saolsun Sukida bana yeni kampanyalarını söyledi ağlıycaktım valla. Yeni kampanya şöyle 4300 lük motor için kefilsiz masrafsız kredi veriyolar 36 ay taksitle ayda 162 milyona. Bu yetmiyo gibi 3 yıl hayat sigortası yapıyolarmış. Ben daha 2 hafta önce bankadan 4000 ytl kredi çektim 36 ay taksitle aylı 180 YTL ye :-( Ben ağlamiim de kim ağlasın.. Kafadan bi 900 ytl zarardayım.
    Anlıycanız kampanya süper valla. Ayrıca Sukida haricinde Adem ve Murat da çok ilgililer. Burdan tekrar teşekkür ederim. Hem motor hem de servis sorunsuz olunca motorun rahat rahat keyfi çıkıyor.

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bugün İzmir Regal Raptor bayii Çetincan'daydım. Motoru 300 bakımı için götürdüm. Saolsun Sukida bana yeni kampanyalarını söyledi ağlıycaktım valla. Yeni kampanya şöyle 4300 lük motor için kefilsiz masrafsız kredi veriyolar 36 ay taksitle ayda 162 milyona. Bu yetmiyo gibi 3 yıl hayat sigortası yapıyolarmış. Ben daha 2 hafta önce bankadan 4000 ytl kredi çektim 36 ay taksitle aylı 180 YTL ye :-( Ben ağlamiim de kim ağlasın.. Kafadan bi 900 ytl zarardayım.
    Anlıycanız kampanya süper valla. Ayrıca Sukida haricinde Adem ve Murat da çok ilgililer. Burdan tekrar teşekkür ederim. Hem motor hem de servis sorunsuz olunca motorun rahat rahat keyfi çıkıyor.
    valla bu gidişle ben de Uşak"tan İzmir'e gidip ordan alıcam motoru da acemiyim. Motorla o yolu gözüm kesmiyo hele bir de Kula"nın ordaki virajlar var ki!!!
    Satılık Asya125t-Spidi mont

dadyv

arkadaslar bende yenı aldım.umarım ıyı yapmısımdır.henuz kullanamadım ancak goruntusu dahı yeter.tum motor dostlarına sezon boyu kazasız belasız surusler dılerım

Alıntı GUTKENNER adlı üyeden alıntı
    Merhaba herkese,

Bursa'dan yazıyorum, forumu ve Raptor'u büyük bir keyifle en başından beri takip ediyorum, sayenizde bir Raptor sahibi olmak için can atar hale de geldim ancak maalesef Raptor'u forumdan takip etmekten başka bir çarem yok çünkü Bursa'da Sarıkayalar'ın Raptor satan / sergileyen bir yetkili bayii dahi yok. Daha önce bir bayi varmış ancak anlaşma iptal olmuş. Sarıkayalar yetkililerinin kısmen forumu takip ettiklerini biliyorum, umuyorum kısa vadedeki gelişim planlarının içerisine Bursa'da güvenilir bir satış ve servis ağı kurmak vardır. Bursa motosiklet konusunda müthiş bir potansiyele sahip, şehrin ismini taşıyan bir Chopper/Cruiser klübü olan ve şu an bu klübe kayıtlı benim bildiğim 70 kişiden fazla aktif üyesi olan bir şehir. Birçoğu da benim gibi bu klübe üye olmak için güvenebileceği ve erişebileceği bir motor bekliyor. Sayın Sarıkayalar'ın dikkatine ...!!!

Tüm Regal'cilere sevgiler, Bursa'dan selamlar ...
    bende bursalıyım arkadaşım kemerçeşme mah. y.yalova yolunda gazcılar petrol diye bi yer var servis ve bayi olarak orasını gösteriyo sarıkayalar sitesinde ama gidip görmedim yanlız telefon ettim bugün ellerinde r&r olmadığını ama sipariş verebileceğimi söylediler lakin fiyat sormama rağmen ötv sonra sı fiyattın ne olduğunu bilmiyolar..

gyazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    mavgyver ben de evli değilim dert etme o kadar,bu arada aytek abiden buluşma noktası için bostancı beers teklifi gelmişti(bostancı iskelesi,kokoreççiler daha kolay tanınması açısından )uğur abi senle telleşir öyle gideriz biz bostancıya ve hoş geldin sefa geldin

AloneWolf07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL_RAPTOR DADYW DD250E-9
    Slm arkadaşlar hepinize aranıza bende yeni katılıyorum.Antalyadan
    İki haftadır motorumu bekliyorum ama bir türlü alamadık regalci arkadaşlar bu motoru alan nerden alıyo bi bilginiz varmı yoksa Antalya yamı gelmiyo bayi gemide diyo başka bişey yok

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaşlar yaz geliyo siz de habire gezi üstüne gezi düzenlemeye başladınız, ama ben de Camadan arkadaş gibi Ağustos'ta A2'den sonra alacam motoru bi aksilik olmazsa. E bi de acemilik var tabii, bu yaz gezi mezi bize uzak görünüyo... İnsanın içi gidiyo o da ayrı dava...

Bu arada İstanbul'da RR bulamayan arkadaşlar 3 Mayıs'tan itibaren Bostancıdaki bayii RR'lerin geleceğini yazmış sahibinden.com'da işte telefonları. (Bu arada adamı tanımam etmem, maksat alacak olanlara faydamız olsun )
    GAZIMOTOR ( 0 )
    Adı ERTUĞRUL MURAT KAZMANLI
    Tel (ev) +90-216-4166118
    Tel (iş) +90-216-4166118
    Tel (cep) +90-532-2943618
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Rüzgarınoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gyazici adlı üyeden alıntı
    kaldera hoş geldin,abi çok güzel gezileri kaçırdın vallahi,hafta sonu havanın durumuna göre birşeyler yapalım,dogma dan bir öneri geldi,öneriye katılan veya başka önerisi olan arkadaşımız varsa yazsın da hafta sonu hep beraber olalım
    Bize davet yokmu gökhan teessüf ederim...
    [I][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Rüzgarınoğlu...[/SIZE][/COLOR][/B][/I]

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu motora sahip kaç kişi oldu acaba herkes memnun mu ?

gösterişli sağlam bir motor istiyorum, yedek parça, servis, sağlamlık konusunda bu motora güvenilir mi ? max 3500 ytl vermek istiyorum ama bu motor 4300 ytl galiba..

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    @polo34, bu topiğin ilk sayfasında GreatWhiteShark'ın 2. mesajı bu motosiklete sahip kişilerin isim listesi. Sanırım aradığın bilgiye oradan ulaşabilirsin.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı Rüzgarınoğlu adlı üyeden alıntı
    Bize davet yokmu gökhan teessüf ederim...
    olcan138 ve aidikurt'u (başka isteyen varsa onları da) al gel abi. Diğerlerini bilmem ama benim keeway'e acaip kanım ısındı. Müsadenizle motosiklet.net 'in en aktif iki motorunu, RR ve keeway'i kardeş ilan ediyorum

(Şu pazarın adını koyalım abi. Saat ve mekana gitmeden önceki buluşma noktası? dogma abi fikri attın kaçtın, bekliyoruz bak )

gyazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    evet evet keewaycilerden de arkadaşlar gelsin iyi olur
    Bize davet yokmu gökhan teessüf ederim...[/QUOTE]

abicim ne demek şu an işten kaytararak net cafeden atıyorum bu mesajı,forumları okuyordum ben cevap yazamadan sen sitem etmişsin

Sesuvanda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mayısta_olacak

Dostum Bursada bayisi var

Alıntı GUTKENNER adlı üyeden alıntı
    Merhaba herkese,

Bursa'dan yazıyorum, forumu ve Raptor'u büyük bir keyifle en başından beri takip ediyorum, sayenizde bir Raptor sahibi olmak için can atar hale de geldim ancak maalesef Raptor'u forumdan takip etmekten başka bir çarem yok çünkü Bursa'da Sarıkayalar'ın Raptor satan / sergileyen bir yetkili bayii dahi yok. Daha önce bir bayi varmış ancak anlaşma iptal olmuş. Sarıkayalar yetkililerinin kısmen forumu takip ettiklerini biliyorum, umuyorum kısa vadedeki gelişim planlarının içerisine Bursa'da güvenilir bir satış ve servis ağı kurmak vardır. Bursa motosiklet konusunda müthiş bir potansiyele sahip, şehrin ismini taşıyan bir Chopper/Cruiser klübü olan ve şu an bu klübe kayıtlı benim bildiğim 70 kişiden fazla aktif üyesi olan bir şehir. Birçoğu da benim gibi bu klübe üye olmak için güvenebileceği ve erişebileceği bir motor bekliyor. Sayın Sarıkayalar'ın dikkatine ...!!!

Tüm Regal'cilere sevgiler, Bursa'dan selamlar ...
    Gazcılar petrol diye bir kuruluş var tam adresini ve telefonunu sarıkayaların sitesinden bulabilirsin
    Herkeze Kazasız Belasız Günler

AloneWolf07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL_RAPTOR DADYW DD250E-9
    Arkadaşlar selam RR lar gümrükten giriş yaptımı bilen varmı clas modelini istiyorum bayinin elinde e modeli ve gri clas vardı.ben siyah clas istediğim için bekliyorum cuma günü teslim ederiz dediler bu gün cuma ama motor yine gelmedi bir miktarda kapora vermiştim yeni alan arkadaşlar clas mı aldınız yoksa e mi Yoksa yapışacam adamların yakasına beni atlatıyorlar diye

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı AloneWolf07 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar selam RR lar gümrükten giriş yaptımı bilen varmı clas modelini istiyorum bayinin elinde e modeli ve gri clas vardı.ben siyah clas istediğim için bekliyorum cuma günü teslim ederiz dediler bu gün cuma ama motor yine gelmedi bir miktarda kaporo vermiştim yeni alan arkadaşlar clas mı aldınız yoksa e mi Yoksa yapışacak adamların yakasına beni atlatıyorlar diye
    arkadaşım aynı durum benim de başımda ve sanırım dayanamayıp gri class alıcam,çok şık duruyo motor.siyah class hiç görmedim
    Satılık Asya125t-Spidi mont

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 64 kullanıcı var. (0 üye ve 64 misafir)

Bu Konudaki Etiketler