Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    Ne zamandır foruma girmek nasip olmuyordu..Bende regal kullanıcısıyım..Ayrıca kawasaki er6n kullanıyorum..Arkadaşın motorunun stoplaması konusuna değinicem...rölanti ayarından olabilir...motor soğukken rölantı vida fazla açıksa silindirlere fazla benzin gider...ve ıiçerdeli ısının düşük olması dolayısıyla düşük hacimli silindire sahip motorlarda yeterli hava silindir içinde ilk çalıştırma anında olmaz bujilerin benzinle ıslanır ve sürekli stop etme yaşarsın...çok uğraşırsan yada soğukken fazla gaz verirsen motoru boğarsın...Ben nadiren regali kullanıyorum..regallerin bu klasik sorunudur..soğukta (15 c altında ilk 1 dk ısıtmazsan stop eder..Ayrıca diğer bi konu...cikleyle çalıştırırsan cikleyide açık unutma derim...açık unutursan bujilerin 2 dakika içinde kömür gibi oksitlenir kararır..Bunlara dikkat et...
    2011 GV 650 EFI :queen:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Stop etme sorununu çözdüm. Hava ayarındanmış. Gerekli ayarlar yapıldı şimdi motorum çok sessiz ve stabil çalışıyor. Rölantide motosikletin çalıştığını bile duymuyorum. Şimdi yakıt tüketiminin azalacağına da eminim.

Motorumu yıkattıktan sonra belli bir süre çalışmama durumu da var. Sanırım bir yerden su giriyor. Usta ile konuştum. Haftaya 300 km ilk bakıma götüreceğim. Orada su kaçabilecek yerler kontrol edilip gereken izolasyon yapılacak.

Bakımdan fotoğraflar eklemeye çalışırım. Hareketlenelim biraz biz regalciler

er6n benim hayalimdeki motosikletlerden biri . Umarım bir gün sahip olabilirim.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KARA KIZ
    Alıntı uludagnet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zamandır foruma girmek nasip olmuyordu..Bende regal kullanıcısıyım..Ayrıca kawasaki er6n kullanıyorum..Arkadaşın motorunun stoplaması konusuna değinicem...rölanti ayarından olabilir...motor soğukken rölantı vida fazla açıksa silindirlere fazla benzin gider...ve ıiçerdeli ısının düşük olması dolayısıyla düşük hacimli silindire sahip motorlarda yeterli hava silindir içinde ilk çalıştırma anında olmaz bujilerin benzinle ıslanır ve sürekli stop etme yaşarsın...çok uğraşırsan yada soğukken fazla gaz verirsen motoru boğarsın...Ben nadiren regali kullanıyorum..regallerin bu klasik sorunudur..soğukta (15 c altında ilk 1 dk ısıtmazsan stop eder..Ayrıca diğer bi konu...cikleyle çalıştırırsan cikleyide açık unutma derim...açık unutursan bujilerin 2 dakika içinde kömür gibi oksitlenir kararır..Bunlara dikkat et...

sanırım regal satılık.bir arkadasıma regal alcaz sahibinden linki varsa bir bakalım

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı toprakozz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım regal satılık.bir arkadasıma regal alcaz sahibinden linki varsa bir bakalım
    Mubarek benim t gidon çok yakmaya başladı. Sanırım karbüratörden. Senin ki ne kadar yakıyor?
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    KARA KIZ
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mubarek benim t gidon çok yakmaya başladı. Sanırım karbüratörden. Senin ki ne kadar yakıyor?

benımki aralık ayının basında uzun yolda 100 km sabit hızda km de 110 lira yakıyordu.sehiriçinde 130-140 yakıyordu
    bence çok yakıyor

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    [QUOTE=toprakozz;1962872]benımki aralık ayının basında uzun yolda 100 km sabit hızda km de 110 lira yakıyordu.sehiriçinde 130-140 yakıyordu
    bence çok yakıyor [/QU

Benim eşek 250 kuruş yakıyor nesi var anlamadım. Ama karbürator diyorum...

Motosikleti
    KARA KIZ
    yağ-hava filtresi-buji bunların yenileme zamanı gelmiş desek bile bu kadar yakmaz
    kesin karbüratör ayar istiyor belliki iyice aptallaşmış

Motosikleti
    KMT Duke 250
    İlk aldığımda benimde aşırı yakıyordu. 40 tl benzin ile 190km de stop edip yolda kalmıştım.

Şimdi hava ayarını yaptırdım. İlk ayarında rölantiye düşmüyordu motor. Şimdi çok sessiz ve stabil çalışıyor. Yakış değerlerinin de düşeceğine eminim.

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Eyvalah. Bilgiler için teşekkürler. Yarın yaptıracağım inşallah...

kelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE SİYAH İNCİM
    btc_94@hotmail.com eklermisin siyah atmaca

teskocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk aldığımda benimde aşırı yakıyordu. 40 tl benzin ile 190km de stop edip yolda kalmıştım.

Şimdi hava ayarını yaptırdım. İlk ayarında rölantiye düşmüyordu motor. Şimdi çok sessiz ve stabil çalışıyor. Yakış değerlerinin de düşeceğine eminim.
    bende hava ayarlarını dün yaptırdım. yakıt değil ama titreşim nerdeyse sıfıra indi. ben zaten bir depo benzinle ortalama 290-300km yapıyordum eğer bu ayarla yakıt tasarrufuda başlıyacaksa süper :D
    İYİ GELİŞMİŞ REFLEKSLER ŞANSTAN DAHA HIZLIDIR ;)

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bu makinalarda titreşim yok zaten. Belki artçı için sağ peg 'de biraz olduğu söylenilebilir yüksek devirlerde. Onun dışında rahatsız edici hiçbir durum yok.

250e9 regal raptor almayı düşünüyorum .
    bu makinelerde birtek hız göstergesi var.
    ayrıca buna ilaveten devir saati ,yakıt göstergesi , hararet göstergesi gibi
    ilave saatler takılabilirmi . yapan arkadaşlar var mı .
    çok maliyetli olurmu.

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    T gidon DD250E9-B Regal Raptorumu satıyorum.
    Ayda 2000-3000 km yol yapacağım. Yakıt açısından istemiyerek yakışıklığı Honda 150 CBF'le değiştirmem lazım.

Motosikleti
    KARA KIZ
    Alıntı drenjoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250e9 regal raptor almayı düşünüyorum .
    bu makinelerde birtek hız göstergesi var.
    ayrıca buna ilaveten devir saati ,yakıt göstergesi , hararet göstergesi gibi
    ilave saatler takılabilirmi . yapan arkadaşlar var mı .
    çok maliyetli olurmu.
    eğer kartal gidon alacaksan takdır,olabilir ama class modeli yani T gidon alacaksan bence asla takdirma orjinalli çok güzel bozarsın

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    T gidon DD250E9-B Regal Raptorumu satıyorum.
    Ayda 2000-3000 km yol yapacağım. Yakıt açısından istemiyerek yakışıklığı Honda 150 CBF'le değiştirmem lazım.
    karbüratör ayarından sonra makina kendini toplar.birde 250 lilikten inip 150 binince kesmez

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    eğer kartal gidon alacaksan takdır,olabilir ama class modeli yani T gidon alacaksan bence asla takdirma orjinalli çok güzel bozarsın

karbüratör ayarından sonra makina kendini toplar.birde 250 lilikten inip 150 binince kesmez

[/COLOR][QUOTE=siyahatmaca;1967004]Doğrusun mubarek. Suzuki 650 DR'dan inip Kewaay 150 SL bindim alışkınım. Bu ustalar bezdiriyor insanı zaman, para, onu değiştir bunu değiştir, sonuç bi de usta değiştir. İnsan soğuyor. Karbürotör körüklerini değiştirdik 70 lira olmadı, sibop ayarlarını yaptırdım 50 lira olmadı. Olmazsa karbüratörü değiştireceğim. 250 veya 400 liraya var. Netice alına kadar devam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Regal raptor DD250E-9
    karbüratör benimde arızalı idi geçenlerde emme borularını değiştirdim bide içini açtırdım gaz pistonları bozulmuş benzin kaçırıp çiğ atıyomuş, yenileri gelmedi bizde eski pistonlari yuvalarına derbiyle yapıstırdık. memelerinide değiştirdik ,şimdi süper gidiyo ancak memeler biraz dar sanırım çekiş düşdü. Yakıtıda depoyu doldurdum halen denemekteyim ne çıkar bakacaz

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011

slm

Arkadaşım sahibinden ilan no 21852566 bakabilirsiniz burdan..Regal satılık ewet.... Er-6 'ya Devam

Motosikleti
    KARA KIZ
    Alıntı uludagnet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sahibinden ilan no 21852566 bakabilirsiniz burdan..Regal satılık ewet.... Er-6 'ya Devam
    kardes bi ara senin motora talip olmuştum eski zamanda
    şimdide arkadaşıma bakıyoz siyah regal ,ama T gidon
    belliki senin makina bakımlı

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011

slm

Doğrudur kardeş..Gelip Bakan Çok oldu .Ölü fiyatına almak isteyen de oldu al sat yapıp makine üzerinden para kazanmak isteyende oldu ,ama istediğim fiyatı veren çıkmadı..Satıştan çekmiştim uzun bi dönem ama şimdi tekrar satışa koydum..Evlilik yaklaşıyor..Müstakbel yenge motora hayır diyor..mecbur bizim motor sevdası düğünden sonra imzadan sonraya kalıcak....Makineyi gördüysen bakımını v.s fazla anlatmama da gerek yok.Zaten ilanda da herşey yazıyor resimler de ortada. 2 motorum var. ve bunu hemen hemen hiç kullanmıyorum..Gelen beğeniyor ama para veren çıkmıyor..Bende öldü pahasına 7000 km deki motoru vermem yani.. Birde 500-600 lira bakım masrafı yapmışken..İsteyen gider 5500 lira verir sıfır alır...isteyen gider 2500 liraya 30.000 yapmış makine alır..tercih meselesi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler