Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    MACGYVER,Doğumgünün kutlu olsun.Allah sevdiklerinle beraber uzun ömürler versin.Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kal.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    şimdi soruyorum kaldera ve yandaşlarına madem bu kadar iyi biliyorsunuz bu işi, topikte aylardır konuşulan bu far sorununu neden araştırıp çözmediniz

BURASI KİMSENİN ÇİFTLİĞİ DEĞİL.

Vay be demek hala Kaldera ve yandaşları ha? İnsanları rencide edip nicklerini alaya alan sizsiniz, polemiği başlatan da. Evet burası kimsenin çiftliği değil. Hele insanların seçim ve zevklerini (Clint: ne demekse? gibi) alaya alanların hiç olmamalı. Sizin üslubunuzda bir sorun var mirim, siz kendinize sağlam bir özeleştiri getirmedikçe bunu hep yaşarsınız.
    Yazık, benim gibi adamı bile bunları yazmaya ittiniz ya, bravo vallaha. Demek ki hiç konuşmamak, hiç bir şeye cevap vermemek gerekiyormuş. Yine de ben sizin bilgilerinizi de Kalderanınkileri de takibe devam edeceğim, neticede bilgiye saygı duymak gerekir.

Bu arada Doğum günü olanların doğum gününü kutlarım. Yeni Regalci arkadaşlara da hayırlı olsun, iyi sürüşler.!
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Egzozu kesik, ön panel takılmış regal raptor. merak edenlere

Tankut,
    motorun koruma barındaki pege benzeyen şeyler nedir? Anlayamadım. Ekstra peg mi takılmış?
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Tankut,
    motorun koruma barındaki pege benzeyen şeyler nedir? Anlayamadım. Ekstra peg mi takılmış?

Ewt

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar, bir konuda "lütfen.. yapmayın artık" desem anlayış ile karşılanacağımı umarım.

mühendis1959; "H4 35*35 wat ampul diye mi sorup arayacağız oto yedek parçacılardan" diye sormuştum. yanıtlamanızı içtenlikle bekliyoruz.

macgyver; katkı maddesi dediniz mi.. ben dayanamam şimdi. epey bir zaman önce bu konu bu topikte ciddi bir şekilde sorgulandı. hatta bazı cevaplar özel mesaj olarak da gitti. bu konuda özellikle kaldera çok ciddi söylemlerde bulundu. özetlemek istiyorum:

soru şöyle idi: arabalara konulan motor katkı yağlarından motosiklete de konulabilir mi? bir faydası olur mu? isim de verebiliriz.. örneğin double up, motor silk vb. ürünler 10-15 tl arası satılıyorlar ve hemen her oto yağ satan satıcıda bulunabiliyor.

cevapları özetleyeyim: dünyanın yağ üretici dev firmaları.. rekabet ve yeni ürün geliştirme ar-ge çalışmaları içinde milyon dolarlar harcarken.. bu devler böyle bir ürünü bulamadılar da.. başkaları mı buldu? sonuç: bu tür ürünlerin kullanımına gerek yoktur.. çünkü piyasada çok daha kaliteli ve gerçekten motosiklete de uygun motosiklet yağları vardır.

şeklinde oldu. şimdi tekrar soralım o zaman? hakikaten dev yağ üretici firmalar nasıl oldu da böyle bir ürünü üretemediler.. örneğin bir castrol, neredeyse F1' markası. yav şaka bir yana bu konuda tekrar açıklama yapılması gerekiyor. yoksa hepimiz alalım birer yağ katkı malzemesi kullanalım.
    Dostum senin soruna cevap veremedim kusura bakma 2 gün yoktum geldiğimdede yine malum şeyler yüzünden....

Ben bu ampulü sirkecide motomax da buldum söylersen zaten verirler, onlarda kalmamışsa orada sor parçacılara, genellikle mondıal motorlara takıyorlarmış, yinede bulamazsan bana haber ver sana bir düzine alıp kendim getiririm, sen merak etme. Hatta istersen takarım bile yerine.

Birde şu yağ meselesiyle ilgili bende bildiklerimi söyliyeyim, birkaç yıl önce sıfır aldığım ıveco marka küçük otobüsün, bir gün motor kilitlediği haberini aldım, motoru serviste söktürdük garantiden yapılsın diye fakat fabrikadan gelen raporda motor yağının içinde metal partiküllerinin olduğu ve krank yataklarında ve gömlekte yani pistonun çalıştığı yerde bir film oluştuğunu bunun konan yağdaki bir hatadan olduğu veya yağa katkı maddesi ilave edildiği için olabileceği yazılıydı dolayısıyla motor garanti dışı kalmıştı motoru biz yaptırdık.

Hemen soruşturma başlattım ve sonucunda şoforün tamamen iyi niyetle motoru korumak amacıyla bir kutu katkı maddesini motora koyduğunu öğrendim,

Bu konuyu o zaman araştırdım, bu katkı maddeleri (KALDERA nın söylediği gibi) motor yağ yakmaya başladığında konuyor,motor ısındıktan sonra aşınan yerlerde film oluşturup tamir görmeden, motorun biraz daha uzun çalışmasını sağlıyor.

Bence motorlara katkı maddesi yerine biraz daha pahalı olan piyasanın en kaliteli yağını koymak en sağlıklı yoldur, zaten içinde gerekli maddeler var.

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    TANKUT_79:
    raptor fotoları çok şık..ben ön camı ve sol elciğe yakın takılan sıvı içecek kabını beğendim..oraya cep telefonu vb de konabilir...ayrıca ikinci olarak takılmış olan ayak pegleride güzel..türkiyede satılsa bunlar alabilirim..GYAZICI sanırım bundan bahsetmişti..bir yerlerde var herhalde
    tam GREATWHITESHARK lık diyebilirim..onun bacakları uzun olduğundan direk koruma demirinin üzerine koyuyor..hatta koruma demirini aşıp içerenköye kadar uzanıyor
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Birde şu yağ meselesiyle ilgili bende bildiklerimi söyliyeyim, birkaç yıl önce sıfır aldığım ıveco marka küçük otobüsün, bir gün motor kilitlediği haberini aldım, motoru serviste söktürdük garantiden yapılsın diye fakat fabrikadan gelen raporda motor yağının içinde metal partiküllerinin olduğu ve krank yataklarında ve gömlekte yani pistonun çalıştığı yerde bir film oluştuğunu bunun konan yağdaki bir hatadan olduğu veya yağa katkı maddesi ilave edildiği için olabileceği yazılıydı dolayısıyla motor garanti dışı kalmıştı motoru biz yaptırdık.
    evet sizinki gibi bir çok kişinin başınada geldi bu durumlar..
    hatta katkı maddesi değilde yağın sınıfını bile farklı kullanıldığı tesbit edildiğinde
    garanti dışı kalanları tanıyorum..
    hatayda bir mercedes axor çekicinin sahibi bu yüzden çok büyük sıkıntılara girmişti..

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Tankut kardesim seni kutluyorum hiç abartıya kaçmadan gerekenleri takmışsın ön cam çok şık (bana da lazım).Pegler cok iyi bir seçim(uzun yokda cok rahat edersin) bir eksik olan sisi bara port bagaj.Her Raptorda olması gerekirken niye takılmamış bir anlam veremedim.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Tankut kardeşim çok güzel olmuş , yalnız kafama depo ustu takıldı o deriyi oraya nasıl tutturdunuz, yapıştırmamı?.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    TANKUT_79 bu resimleri
    başka siteden almış arkadaşlar..yabancı menşeeli..kendi motoru değil...
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı
    eksik olan sisi bara port bagaj.Her Raptorda olması gerekirken niye takılmamış bir anlam veremedim.
    ben hysung 250 likte yakından inceledim bir arkadaşın motorunda..
    o motorun sisi barı ve komple yan çanta koyma bağlantıları,artçının ayak koyma pegleri çok şık..görmenizi isterim..ve o motorda port bagaj vardı.
    tüm bu bağlantı metalleri raptorda çok şık olur..bağlantı yerleri kısmen aynı gibi

orhanay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 650

bunlarda benim raptorda yaptıgım eklemeler

bunlarada benim eklemelerim

bunlarda benim yap. eklemeler

arkadaslar bu resimleri ekleyemiyorum nasıl ekliyosunuz,bide boyutlarını nasıl azaltıyoruz,97 kb max diyor

arkadaslar bu resimleri ekleyemiyorum nasıl ekliyosunuz,bide boyutlarını nasıl azaltıyoruz,97 kb max diyor

Bu arada şimdi fark ediyorum ki Cumartesi ehliyet sınavı dönüşünde Pendikte gördüğüm Raptor Kalderanınki imiş, plaka hiç yabancı gelmedi ama emin olamadığım için gidip soramadım. Sahile yakın bir mağaza önünde park etmiş duruyordu. Vay be, bilsem gidip tanışırdım. Neyse kısmet başka zamana diyelim. Kendi motorumuzu alınca umarım herkesle ilk gezide tanışırız.
    Bu arada motorda pırıl pırıl duruyordu iyie bakıldığı her halinden belliydi.

orhanay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 650

resim ekleme

arkadaşların brnim raptorun resimlerini eklicem ama beceremiyorum resimleri kucultup nasıl eklıyorsunuz

buda benim sis lambaları

bugun yap depo kılfı

baska resim

baska resim

baska rsim

yeni taktığım korna

korna yakından

koltuk metal pullar

kolyuk metal pullar

sis lambalrı için macgaver yonlendirdi beni omun için teş ederim,yeniden iyiki doğdun nice yıllara(kazasız belasız)

sisler
    aksam

aksam ustu led ışıklar

Ahmet taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr 250
    herkeze selamlar,
    arkadaşlar cuma akşamından beri rr ımdan inmiyorum..cuma gecesi tuzlaya gittim cumartesi gündüz sirkeci civarında bişeyler baktım akşam secret garden gerçekten çok eğlendik iki düğün arasında kaldık sevgili aksi ve ibo bizleri gülmekten öldürdü..sonra gece 12:00 gibi beşiktaşa sahilden 7-8 kişi birlikte sürüş yaptık çok keyifliydi yine aksi kardeşimiz bir transalpe özenip kaldırıma çıkmaya kalkınca kanalda kaldı iki arkadaşımızın yardımıyla kolayca çıkarıldı
    sabah 10:00 telefonum çalıyo uyandırılıyorum ...beylikdüzüne kahvaltıya ordan florya civarında biryere dondurma yemeye ordan anadolu yakasına modaya bişeylşer yedik içtik orda kartal civarına d. günü partisine tüm arkadaşların (doğanlar sadece) doğum gününü tekrar kutlutyorum ..çok keyifliydi her dakikası ...bu arada birçok yazılarını olkuduğum arkadaşlarla tanıştım hepsini çok sevdim...en kısa zamanda tekrar görüşmeyi diliyorum bu arada salı günü buluşma noktası olan secret garden'a mutlaka gelin çok keyifli bir mekan...bu arada nazar değmesin sorunum yok artık benzin koymam yetiyo...biraz bilgilenince herşey değişiyo ...motorunuzu tanıyın ben tanıdıkça seviyorum...

De-Javu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hunluata adlı üyeden alıntı
    iyi günlerde kullan.
    Teşekkür ederim hep beraber...

Alıntı bozkurt adlı üyeden alıntı
    De-Javu,hayırlı uğurlu olsun,kazasız sürüşler temenni ederim.Kendine iyi bak.
    Sağlıcakla kal.

Alıntı gyazici adlı üyeden alıntı
    De-javu motorun hayırlı olsun
    Teşekkür ederim...

Ayrıca hayırlı olsun dileklerinde bulunan herkeze teşekkürler...

MACGYVER şu saat itibariyle geçmiş doğum günün kutlu olsun.

Not: Arkadaşlar Greatwhiteshark' ın sis lambalarından almak istiyorum ve geçmiş sayfaları araştırdım bulamadım bir türlü, kendisi olsada sorsak :( umarım en yakın zamanda foruma uğrar kulaklarını çınlatmış olayım. En son usa deki dalış fotoğraflarını yollucaktı, kardeşim su altı fotografçılığı ile ilgileniyor sabırlızlıkla bekliyoruz.
    [B][COLOR="Red"]Release Yourself !!! [/COLOR][/B]

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    bizde hayırlı olsun diyelim dimi kazasız belasız kullanman dilegiyle
    Senin Büyüklüğünü Tartışanlarda AKIL Aramak APTALLIK Olur !!! Tek Şampiyon FENERBAHÇE

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    motorun hayırlı, rüzgarın bol olsun.
    May the Force be with McLaren Mercedes

De-Javu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasinsubay adlı üyeden alıntı
    bizde hayırlı olsun diyelim dimi kazasız belasız kullanman dilegiyle

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    motorun hayırlı, rüzgarın bol olsun.
    Teşekkür ederim.

Birleştirmedi msg ları arkadaşlar kusura bakmayın şişirmiş oldum bu konuda üstüme yok böyle bir sıkıntınız olursa artık hiç çekinmeden kimi çağıracağınızı biliyorsunuz

RR almak için bekleyen arkadaşlara da sabırlar diliyorum 2 buçuk ay bekledim ama değdi
    [B][COLOR="Red"]Release Yourself !!! [/COLOR][/B]

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Cumartesi Aykonda MACGYVER ve BABAADAM la tanıştım tekrar memnun olduğunu belirtmek isterim bu arada MACGYVER seninle görüşmeden çıkmak zorunda kaldım acilen işim çıktı kusura bakma şu senin sis lambaları ile ilgili adres usta falan özelden yazarmısın bana.

Burdan Aykona seslenmek istiyorum yaklaşık 1 Yıldır devam ettirdiğiniz Regal İstanbul bölgesi ana bayiliğini ilk başlarda oluşan müşteri memnuniyeti ile devam ettirmek istiyorsanız sizden artan şikayetlere kulak vermenizi öneririm. Kişisel kanaatim odurki Murat beyin ilgi sayesinde doğabilecek bir çok tepki başlamadan bitiyo ama bu durum bu şekilde devam etmez bu işler tek başına bi kişiyle olmaz müşteri memnuniyeti istiyorsanız kurum olarak hareket etmelisiniz
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"]RR250cc [/SIZE][/FONT]

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaldera ve mühendis1959; yağ konusundaki açıklamalarınız CİDDİ anlamda çok faydalı olmuştur. ben zor ikna olan biriyimdir. ancak, artık bu konuda bir endişem kalmadı. her ikinize de çok teşekkür ediyorum.

kaldera; hyosung için bahsettiğiniz bağlantı aparatlarının regal'e de uyabileceğini belirtiyorsunuz. eğer o aparatlar hyosung orjinali ise, epey bir pahalı olacağını tahmin edebiliyorum. çünkü, hyosung un benzer aparatlarının fiyatlarını bir yerde görmüştüm.. ufacık bir şey bile çok pahalı idi.

bu arada, araya yine bir soru sıkıştıralım: peki bu aparatları biz yaptıramaz mıyız. özellikle bazı otellerde havlu asmak için kullanılan ve sanki nikelajlı imiş gibi pırıl pırıl parlayan metal alaşımlar vardır. belki bazılarımızın evlerinde bile bu metallerden duvara monte edilmiş "havluluk" olabilir. gerçi havlu metali demiyorum ama, onun gibi bir metal bulabilir.. istediğimiz gibi kestirip biçtirebiliriz. mesela bu metaller ile uğraşan iş yerlerinde yaptırabiliriz Mİ ACABA? diyormuşum filan.

gerçi ben bazen hep diyorum ya! bazen de kimseden ses çıkmıyor.

değerli forumdaşlarım, sayın büyüklerim ve topiğimizin güzide temsilcileri; öncelikle bu mesajımı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederim. hatırlanacağı üzere bir ara şöyle bir soru sormuştum. (yanıt gelmedi de.. onun için tekrar soruyorum yani )
    regal in farının ön camının, daha kaliteli bir cam ile değişme ihtimali nedir (bu mevzuya farın iyi aydınlatmaması yüzünden değinmiştik. bu arada mühendis1959, mevcut far ampulü ile aynı wat akım çeken H4 35*35 ampulü önerdi. bu iyi.. daha iyi bir aydınlatma yapabilir miyiz diye, arabalardaki far camlarındaki merceksi yapıdan esinlenerek ki bu yapı ışığı büyültür ve daha da uzağa gitmesini sağlar. demek ki, regal in ön camı da yetersiz kalıyor bir yerde. regal in ön camını böyle bol bol merceksi özelliklere sahip GÜÇLÜ VE KARİZMATİK bir başka far camı ile değiştiremez miyiz diye sormuştum. yani böyle olmaz ki, siz hiç kör bir raptor gördünüz mü?)

görüldüğü üzere, soruyu hatırlatayım derken aynı muhabbeti tekrar yapmış oldum. umarım yeni porocem olan "havluluk demirinden, çantalık yapma" ve "Güçlü ve Karizmatik regal far camı uydurma" fikirleri ile ilgili sorumuza cevap alabiliriz.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler