Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    SELAM ARKADAŞLAR ,

Dün kerpe gezisine gittim biliyorsunuz, orada aramıza yeni katılan serkan kardeşimizin regalinin sesinin değişik çıktığını farkettim,ses hoşuma gitti, baktım ki eksozunda susturucu yok, sordum veeeeeeeee bende bugün KATRANCI ya gidip COŞKUN ustaya sök benimde susturucuyu dedim,

İşte ekzostan çıkan susturucu her ekzostan birtane çıkıyor bunları sakla istediğinde sen bile takarsın

İşte ustaların ustası coşkun usta, 24 saat aradığınızda bulabileceğiniz, motora gönül vermiş bir motor aşığı usta, motoru sanki kendi motoru gibi tamir ediyor, görüyorsunuz sanki araba tamir ediyor motorun altına nasıl yatıyor.Seni seviyoruz COŞKUN USTA ELLERİN DERT GÖRMESİN.

İşte böylece benim motorun seside değişti, güzel oldumu diye sorarsanız benim çok hoşuma gitmedi, çünkü ben gürültüyü fazla sevmem ama bu ses hoşunuza gidebilir, isterseniz siz bile sökebilirsiniz çok basit resimlerden nasıl söküldüğünü anlarsınız.

Alıntı Unicorn Knight adlı üyeden alıntı
    murat ve tuncay beylere tekrar tekrar teşekkürlerimi iletmek isterim burdan...bir kez daha müşteriye kendilerini parçalarcasına gösterdikleri ilgi ve alaka ile rüştlerini ispatladılar,sağolsun murat abi aradı ve aykon'a çağırdı beni öğleden sonra...çok iyi karşıladılar,problemlerimin hepsini tek tek not aldılar,çarşamba gününe kadar eğer bir aksilik olmazsa motorumun 4 4 'lük bir şekilde hazır olacağına "söz" verdiler...ben de sırf onların iyiniyet,çaba ve kendilerini adeta parçalarcasına gösterdikleri gayretin yüzü suyu hürmetine sakinleştim...amma velakin aykon'un bazı konulara en kısa sürede çözüm bulması,açıklık getirmesi gerekiyor...murat ve tuncay abilerin de çok ama çok zor durumda kaldılarını gördüm bugün sistemin bozuk işleyişi yüzünden,kendi suçları olmayan problemler nedeniyle...arkadaşlarımızdan birisi çok güzel söylemiş aslında şu klonlama mevzuu konusunda...hani o imkansız da en azından onlar gibi 1-2 kişi alınabilir servis kısmında işe diyorum...ben bugün katrancı'ya gitmekten vazgeçip aykon'a gittiysem bunun tek sebebi tuncay ve murat abilerdir ve onların özverili,anlayışlı,pozitif davranışlarıdır...figen hanım emin olsun ki şirketinin motosiklet departmanını bunca olumsuzluğa rağmen hala daha ayakta tutan kişilerdir bunlar...başka hiçkimse değil...bilmem anlatabiliyor muyum...
    Kardeşim ağlamıyana meme yok bizler senin herzaman arkandayız bütün regalciler birbirini desteklemeli, bizim bu tepkileri koymamız, hem bize hemde aykona çeki düzen verecek, hiçbir servis veya bayii babamızın oğlu değil biz sorunlarımızı en kısa zamanda giderip hep sattığı malın arkasında olan firmaların yanındayız unutmayınki bu firmalar bizim sayemizde ayakta kalıyorlar, yani onlar bize gebe biz onlara değil, MÜŞTERİ HER ZAMAN VELİ NİMETTİR unutma AYKON.

İnşallah problemlerin biterde şöyle seninle bir uzun yol yaparız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Freak adlı üyeden alıntı
    Kaldera abimiz de sanırım benim gibi düşünüyor.
    Topiği izlemek anlamsız. Topiği izelemek yerine mantıklı yazan birkaç kişinin yazdıklarını izlemek daha akla yatkın geliyor bana.

Şahsen ben öyle yapıyorum.
    kendi adıma burada yazacak bir şey kalmadı diye düşünüyorum..burası amacına ulaşmıştır artık...takip de edemiyorum zaten.ancak ne zaman baksam hatalı,yanlış ve iyi düşünülmeden yazılan mesajlar görüyorum..

radyatörleri delinen arkadaşlar...acaba tabanca tutarak basınçlı su ile yıkama
    yaptırdılarmı..yakın mesafeden tutulan tabanca ile yıkamalarda radyatör delinmeleri olmuştur...buna dikkat edelim.

batistanın dediği gibi GREATWHITESHARK kardeşim avustralya yolcusu sanırım yakında..kendisi için herşey gönlünce olsun....

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    İşte ekzostan çıkan susturucu her ekzostan birtane çıkıyor bunları sakla istediğinde sen bile takarsın
    yanılıyorsunuz..çıkardığınız susturucudan sonra içerde iki adet daha var..

Magico_SortE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW CLASS 250cc
    slm arkadaşlar izmirden yazıyorum

daha önceleride yazmıştım 1 aylık dadyw class sahibiyim

muhabbetinize katılmak isterim

herkeze kazasız belasız ii sürüşler
    [B][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"]HayaT ÇemberiN KadaR VaR OlabilirsiN[/FONT][/SIZE][/B]

Motosikleti
    Alıntı Magico_SortE adlı üyeden alıntı

Dostum aramıza hoşgeldin, hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dileğiyle.
    Sana bir soru ruhsatına bakarmısın ilk muayene süresini kaç sene yapmışlar.

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı

yanılıyorsunuz..çıkardığınız susturucudan sonra içerde iki adet daha var..
    Ben çok iyi inceledim ve incelettim, içerde başka susturucu yok, senin bildiğin eski tip ekzoslar, yani çıkış ucu dar olanlar, benim ekzosumda başka susturucu yok.

Ayrıca bu topikte artık yapılacak bişey yoksa, sizde artık yazmayın olsun bitsin, bu arada ırak a gidip oradan bir motor getireceğinizi söylemiştiniz ne oldu çok merak ettim, eğer kuzey ırakta bir sorun yaşarsanız bana haber verin, orada ailemin sözü geçer.

İşlerinizde başarılar dilerim.

Unicorn Knight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Kardeşim ağlamıyana meme yok bizler senin herzaman arkandayız bütün regalciler birbirini desteklemeli, bizim bu tepkileri koymamız, hem bize hemde aykona çeki düzen verecek, hiçbir servis veya bayii babamızın oğlu değil biz sorunlarımızı en kısa zamanda giderip hep sattığı malın arkasında olan firmaların yanındayız unutmayınki bu firmalar bizim sayemizde ayakta kalıyorlar, yani onlar bize gebe biz onlara değil, MÜŞTERİ HER ZAMAN VELİ NİMETTİR unutma AYKON.

İnşallah problemlerin biterde şöyle seninle bir uzun yol yaparız.
    abi dediğim gibi,tuncay ve murat abiler de olmasa işimiz allah'a kalmış bir vaziyette...biz regalciler gerektiği yerde hakkımızı korumayı ve birlikte hareket etmeyi bilirsek firma da bundan pozitif yönde etkilenecektir ister istemez...

uzun yol mevzusuna gelince,abi o dediğin imkansız gibi benim için...zira her ne kadar haftada aşağı yukarı 500km deviriyor olsam da şu an iş hayatım itibariyle uzun yola çıkacak vaktim yok...ancak istanbul içinde takılabilirim şartlar nedeniyle...yine de sağolasın... (bunun yerine aslında bu forumda takılan,kendini ve işlerini ayarlayıp gelebilecek tüm r&r cıların katılımıyla güzel bir istanbul buluşması organizasyonu da yapılabilir ağustos ayında...)

konu hakkında yorumda bulunan ve destek olan tüm regalci dostlarıma teşekkürlerimi sunarım...

ayrıca allegra'nın üstüne de gitmeyelim artık daha fazla,kendisi konunun tam olarak ne olduğunu anlamadan yazmış bunları ilk etapta,daha sonra konuştuk biz bire bir,problem yok o konuda...

kendi adıma burada yazacak bir şey kalmadı diye düşünüyorum..burası amacına ulaşmıştır artık...takip de edemiyorum zaten.ancak ne zaman baksam hatalı,yanlış ve iyi düşünülmeden yazılan mesajlar görüyorum....
    abi sen büyüğümüzsün,daha iyi bilirsin..."bekara karı boşamak kolay" diye bir laf vardır,bilmem yeterince ifade edebildim mi söylemek istediğim şeyi...insan kendi başına gelmedikçe yeterli empatiyi kuramıyor yazdıklarından anladığım kadarıyla,bunu iyice idrak ettim sayende...özür dilerim ama maalesef ben üslubundan bunu anlıyorum abi...

radyatörleri delinen arkadaşlar...acaba tabanca tutarak basınçlı su ile yıkama
    yaptırdılarmı..yakın mesafeden tutulan tabanca ile yıkamalarda radyatör delinmeleri olmuştur...buna dikkat edelim.
    abim motor şu an aykon'da kapalı otoparkta,yanılmıyorsam gws'a ait motorun yanında,pislikten batmış bir halde duruyor,gidip kendin bakabilirsin...son 1 haftadır yağmur yağmadığını da hesaba katarsak ve radyatör delinmesi olayının da (kesin bir şey değil zaten,muhtemel bir durum söz konusu o durumda,pazar akşamı kupkuru yolda önümde araç yokken yüzüme ve kollarıma su damlaları geldi,bugün servise giderken yine oldu) pazar akşamı gerçekleştiğini düşünürsek sanırım ileri sürdüğün sav ile ilgili cevabı kendi kendine vermiş olursun en azından benim makinanın durumuma dair...saygılarımla abi...

Ahmet taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr 250
    sevgili arkadaşlar aylardır takip ettiğim topiğe, 175 sayfada yazdığım sorunları paylaşarak katılmaya başladım. Şunu belirtmek istiyorum her problemde bizlerinde hatası var bizler bilgilendikçe eminim sorunlarda azalacak suçu ona buna atmak en kolayı , bu sorunları yaşamamızda sorumlu olan kimseler yokmu tabikide var ama en azından ben yaşadığım sorunlar sayesinde hem güvendiğim bir servise kavuştum hemde gerçekten bilgilendiğimi düşünüyorum ama bildiğimi düşündüğüm şeyler öğrenemediklerimin yanında 0 kalır . her akşam sanki musluğu açık unutmuşum edasıyla eve koşup kaskımı montumu alıp arabamı bırakıp motoruma koşuyorum ve biraz dolaşıyorum sanki bütün yorgunluğum geçiyor tarif edilemez bir keyif ...arkadaşlar eğer servisten oğan sorunlarınız varsa ki olabilir, inanın bu hiçte sorun değil güvenebileceğiniz bir servis bulmak bence mümkün sonrasında birazda bilgilendiğinizde emin olun herşey daha kolay olacaktır ..kaç kişinin pistonu değişti bilmiyorum yada benim kadar sorun yaşadı ama inanın ben unuttum bile motorumla mutluyum şimdi rr dostlarıyla tanışmak için fırsat kolluyorum...kendinize iyi bakın ..yeni katılan arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz..

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Arkadaşlar ben motorumun benzin vanasını hiç kapatmıyorum. Bazı arkadaşlarımız motoru stop ettikleri anda vanayı kapalı konuma getiriyormuş.
    Şu ana kadar açık bırakmam nedeni ile sorun yaşamadım. Açık bırakmamın sakıncası varmı bu konuda görüş rica edebilirmiyim.

Kaldera ve diğer eski RR'cılar sanırım tekrarlar nedeni ile sıkıldılar biraz. Topik 180 sayfayı aştı ve yeni katılan arkadaşlar olarak aynı şeyleri sorup canlarınımı sıktık diye düşünüyorum. Bu arkadaşlarımız topikte çok değerli bilgiler paylaşmışlar. Çok yol gösterici olmuşlar. Bu nedenle onlara teşekkür borçluyuz bence. Hiçbiri ile yüz yüze tanışma fırsatım olmadı ama topiğe katkılarından dolayı teşekkürler.

sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar sitemiz ne yazıkki şikayetlerle dolmuş bundan dolayı büyük üzüntü içersindeyim arkadaşlar sizlerden rıcam ılımlı ve yapıcı olalım ben işin içinde olduğum için sizlerin bir çoğunu tanıyorum ve seviyorum zaten ben bu işi severek yapıyorum motosiklet dünyası çok ayrı bir dünya bir çoğunuz bü dünyayla yeni tanıştınız ve bir motorda neler insanın başına gelir bir çoğunuz yeni öğreniyorsunuz şunu bilin arkadaşlar motosikletin sahibi olduğunuzda o sizin herşeyiniz gibidir ve ona çok özverili olursunuz onunla bir çok duyguyu yaşarsınız en güzel duygu paylaşmak ve dayanışmadır sizlerden riçam kazan dığınız bu duyguyu bizlerle paylaşmanızdır.herkeze sevgi ve saygılarımı sunarım iyi akşamlar

sevgili can abicim tavsiyem vanayı kapalı tut motor çalışmadığı zaman bile kolu çevirdiğinde pistonlara benzin atar boğulma telikesi olur sen parkedersin biryere biri gelir kolla oynar.iyi geceler abicim

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    şikayet edenler kim acaba ?
    eğer satıcılarsa izin versinler kullanıcılar kötü yanlarını da yazsınlar, ben birkaç aydır motora sevdalandım ama bu site sayesinde alamadım keeway sl150, masai, jinlun, truva vs gibi pek çok chopperların 80 km/h den sonra oluşturduğu vibrasyondan ötürü üzerindekilerin aşırı yorulduğunu okudum, kullananlar regal de, hyosung da bu olumsuz olay yok diyorlar (suzuki, honda vs saymıyorum), onlara da şu an param yetmiyor, seneye alıcam, sokağa atacak param yok benim, iyi ki bu site var, aman sansür olayına girmeyin, millet canı istediği gibi yazsın da akla kara ortaya çıksın...

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Tuncay iyi akşamlar.
    Verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim
    Şikayet konusuna gelince. Ben her fırsatta dile getirdiğim gibi senin ve Murat beyin ilgisinden son derece memnun kaldım. Burada aksi görüş bildirene de rastlamadım. Sizin sayenizde Aykon ile başlayan münasebetimin aynı memnunlukla devam etmesini arzu ederken Ali beyin sizlerin tam zıttı hareketleri ile yıkıldım. Geçen gün Katrancı'da seninle karşılaşıp konuştuk hatırlarsan. Servis olarak üzülerek sizi tercih edemedim ve Katrancı'ya gidiyorum. Servisiniz hakkında burada yapılan eleştrileri dikkate alırsanız sevinirim. Aykonda sana ve Murat beye yakışır bir servis anlayışı ve hizmeti görmeyi diliyorum.
    Kendine iyi bak

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS
    sonyakuza ne diyor : slm arkadaşlar sitemiz ne yazıkki şikayetlerle dolmuş bundan dolayı büyük üzüntü içersindeyim arkadaşlar sizlerden rıcam ılımlı ve yapıcı olalım ben işin içinde olduğum için sizlerin bir çoğunu tanıyorum ve seviyorum

Slm sonyakuza kasaplığı bırakmaya ve motorsikletçilik yapmaya karar verdim. Bak listenin en başına seni aldım. İtiraz edenlere sen yakuzalık yaparsın bende satır çeker doğrarım. hahahahaha Sen iyiki varsın.

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ÖNDEN GELEN ZIRILTIYI HALLEDEN VARSA ÖZELİME MESAJ ATABİLİRMİ???

EGZOS İLE İLGİLİ.
    ARKADAŞLAR EGZOSLARI AÇTIRDIM. MOTORSİKLETİN ŞEKLİNİ ŞEMALİNİ BOZMADAN YAPTIM BU İŞİ. KAYNAK USTASINA GİDİN. EGZOSLARI SÖKTÜRÜN Kİ EGZOSLARI SÖKMEK BASİT BİR OLAY. DAHA SONRA EGZOSUN ÜZERİNE ISLAK BEZ SARIN. BU BEZİ DEVAMLI SULAMANIZ GEREKECEK NİKELAJIN BOZULMASINI ENGELLEMEK İÇİN. USTA KAYNAK MAKİNASIYLA DELMEYE BAŞLASIN.

BOĞUMLAR, SUSTURUCULAR, PETEKLER

DIŞTAN İÇE DOĞRU BİR BORU GÖZÜKÜYOR. BU BORU TEK HORTUM ÜZERİNE İKİ PETEK SARILI. İKİ PETEKĞİ ERİTTİĞİNİZ ZAMAN BU 10 CM LİK BORU DÜŞÜYOR. BUNUN ARKASINDAN BİR PETEK İÇİNDEN 2 BORU GEÇİYOR. BEN TOPLAM TEK EGZOS DAN 3 PETEK 3 BORU ÇIKATTIRDIM. SESMİ??? BİR HARİKA OLDU. TOK BİR SES ÇIKIYOR. ARADIĞIM SES BUYDU İŞTE...

ÖZEL SORUSU OLANLAR ÖZELİME MESAJ ATABİLİR...

KAZASIZ SÜRÜŞLER

ALET EDAVAT KUTUSU MOTORSİKLETİMİZİN ÜZERİNDE İÇİNDEN BUJİ ANAHTARI TORNOVİDA GİBİ UFAK İŞLERİN HALLEDİLMESİNDE KULLANILACAK BİR BÖLME VAR. BİLMEYENLER İÇİN SÖYLEYEYİM. YANDAKİ NİKELAJLI PLASTİKLERİN YANINDA HEMEN KOLTUĞUN ALTINDA KALIYOR.

HAVA FİLİTRESİ TEMİZLENMESİ VE HORTUMLARIN KONTORLÜ ARKADAŞLAR KOLTUK ALTINDA NİKELAJLI PLASTİK KISIMIN ALTINDA HAVA FİLİTRESİ VAR. YAKIT TÜKETİMİNİZ VE MOTORUN GÜCÜ İÇİN BU FİLİTRESİ BAKIM ZAMANI GELMEDEN TEMİZLEMENİZ GEREKİYOR. BEN BUNU TEMİZLERKEN KARBÜRATÖRE GİDEN HORTUMUN YIRTIK OLDUĞUNUN FARKINA VARDIM. BU AKSAMLAR GARANTİSİ DEVAM EDENLER İÇİN ÜCRETSİZ. ETMEYENLER İÇİN TAKIMI 35 YTL. FİYATI ÇOK UYGUN. BEN SİPARİŞ VERDİM VE HAFTA SONU GELİYOR. YEDEK PARÇA PROBLEMİ KESİNLİKLE YOK.

NİKELAJLI PLASTİK PARÇALARIN YERİNDE DURMAMASI
    BEN BU PROBLEMİDE YAŞIYORDUM. VE DÜN VİDALARI SÖKEREK BURALARA BİRER TANE CONTA TAKTIM. AYRICA KUTU ÜZERİNDEKİ PİMLERİN GİRDİĞİ YERLERDEKİ CONTALARDAN SİPARİŞ VERDİM...

KORNA İLE İLGİLİ MOTORSİKLETLERİMİZİN ÜZERİNDE BULUNAN KORNALAR ÇOK ZAYIF. BU AKSAM UCUZ FAKAT HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR. YOL GÜVENLİĞİNİZ İÇİN BU KORNAYI DEĞİŞTİRMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM. AYNI EBATTAKİ KALİTELİ ARABA KORNASI FİYATI 20 YTL...

Ahmet taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr 250
    tuncay merhaba,

söylediklerine sonuna kadar katılıyorum, fakat şikayet değilde sorun paylaşımı olarak düzeltmek istiyorum burda rr dosları tek amacımız rr mızı sorunsuz kullanabilmek bundan aldığımız keyifi daim kılmak şikayet deyince bana garip geldi kimi kime şikayet edicez? bence burda herkezin birbirine ihtiyacı var . ve bence kimse kötü niyetli değil en önemliside bu...
    emreuzesen sanada verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim benim egsozda eski tip ve açtırmak istiyorum..madem memnun kaldın nerde yaptırdığını paylaşabilirmisin bende oraya gidebilirim saygılar..

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    evet egzost ile alakalı işlemi nerde yaptırabiliriz, bizde istiyoruz bizimkiside tok sesli olsun
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

Motosikleti
    Alıntı Magico_SortE adlı üyeden alıntı

...............

turlabo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    uzun zamandır yoğunluğum dolayısı ile nete giremedim.oldukça kalabalık bir grub olmuşuz be yaw.
    Ben de motora kasko yaptırdım.452,50 ytl 116 peşin kalan 7 taksit. 5,000 ytl değeri.çalıntı,terör,aksesuar full kasko. yaptırmak isteyene yardımcı olabilirim.özelle mesaj atabilirler
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=24135&highlight=salih[/url]

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Turlabo kardesim şükür kavuşturana...Marmok'ta gözüm seni aradı ama yoktun...

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dishchy adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar konuyla tamamen alakasız olacak ama kasko yaptıran var mı? En ucuz kaça buldunuz? Ben 4500 ytliçin 416 (108.77 peşin 44*7 ay) Ytl teklif aldım. Aracın %100 ü ödeniyor.... Ne dersiniz?

0216-550 38 98 Murat Taşçı - Arkadaş kendisi de motorcu olduğu için derdimizden anlıyor. istanbul dışında da olsanız arayın konuşun. isterseniz benim ismimi de verirsiniz.

250 cc ve altındaki motorlara hiç bir sigorta şirketi kapalı alan dışındaki çalınmalar da bedel ödemiyor. aksini söyleyen acenta varsa ya yalan söylüyor yada işi bilmiyor haberiniz olsun

bende yukarıda bahsettiğim sigortacı ile benim RR ı sigorta yaptırırken tanıştım. yani daha önceden arkadaşlığım yoktu. ama şimdi arkadaş olduk. oda motorcu demiştim, aynı zamanda superevariders.com üyesi bu yüzden de sigorta ile ilgili biz ne yaşayacaksak aynı şeyleri onun da yaşaması muhtemel olduğundan kasko ile ilgili hangi şirket ne yapıyor çok iyi bilir durum da

25 mayıs da 581 ytl ye sigortalattım. yol yardımı da var. bilenler var içinizde sigortadan bir gün sonra kaza yaptı benim motor, sigortayı aradım çekici ile yetkili servise götürdüler ve bedel talep edilmedi.

moonchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jar Jar Binks! 34 EF 1622
    Herkese yeniden merhaba! İşlerin yoğunluğu, hayatın koşuşturmacası ve kısa bi yurt dışı macerası nedeniyle bi süredir forum sayfalarında değildim. Geri döndüm ve bir RR'ci olarak döndüm Bugün motorumu alalı 1 hafta oldu ve 250 kilometre yaptım sadece. Son bıraktığımda herkes Aykon'dan övgü dolu sözlerle bahsediyordu ve çok memnundu. Açıkçası döndüğümde bulduğum ortam biraz gözümü korkuttu. Bu konuda yazacak 1-2 satır bişeyim ve bir iki sorum olacak. Umarım kimsenin vaktini boşa harcamış, canları sıkmış olmam.

Pazar günü Maltepe sahil yolunda sağ sinyal verme zahmetinde bulunmayan bir Kangoo sayesinde asfaltla yakından tanıştım. Açıkçası çok kısa bir süre olmuş olmasına rağmen motorun lastikleri bana pek güven vermiyordu ve pazar günü de kendilerini kanıtladılar. İlk panik frende ön tekerim kayarak beni yere düşürmeyi başardı. Sol aynam kırıldı, viteslerimde geçici bir sorun oldu, vs... Bi şekilde Maltepe'den Ziverbey'e eve dönmeyi başardım.

Dün sabah motoru yaptırmak üzere kızıltoprakta uygun bi motor ustası ararken, referans vasıtasıyla bana güven veren bir ustaya ulaştım ve RR'mi teslim ettim. Ben motor konusunda çok toy olduğum için kendi görüşlerime yer vermek istemedim, o yüzden ustanın tamirat sırasında yapmış olduğu yorumları paylaşmak istiyorum:

1- Motor şahane! Böyle Çinli görmedim
    2- Montaj berbat! Böyle montaj görmedim
    3- Lastikler berbat! Yine kayarsın, yine düşersin.. İyi bişeylerle değiştir!

Aynayı ve vitesteki sorunu çözdükten sonra yalan sölemiyim ama yaklaşık 1 saat kadar motorun orasındaki burasındaki gevşek vidaları sıkmakla uğraştı usta. İşini bitirdiğinde "bu da bi 250 bakımı olsun sana" diyip kahkahayı patlattı!!

Sorularıma gelince; motoruma yeniden güvenebilmem için hangi lastikleri önerirsiniz? Lastikler gerçekten sorunlu mu? Görünen o ki motorun rutin bakımını satın aldığım yerde yaptıramayacağım, fakat o garanti belgesinin bi şekilde kaşelenmesi gerekiyor. Sanırım herkes Katrancı'yı önerecektir.. Yeri tam olarak neresi?

Forum gerçekten oldukça uzun olmuş...Dürüst olmak gerekirse hepsini okuyamadım. Bu nedenle eğer gereksiz tekrar yaptıysam herkesten özür dilerim!

Keyifli sürüşler!
    [FONT="Comic Sans MS"]And you run and you run to catch up with the sun, but it’s sinking...[/FONT]

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı EMREUZESEN adlı üyeden alıntı
    ALET EDAVAT KUTUSU MOTORSİKLETİMİZİN ÜZERİNDE İÇİNDEN BUJİ ANAHTARI TORNOVİDA GİBİ UFAK İŞLERİN HALLEDİLMESİNDE KULLANILACAK BİR BÖLME VAR. BİLMEYENLER İÇİN SÖYLEYEYİM. YANDAKİ NİKELAJLI PLASTİKLERİN YANINDA HEMEN KOLTUĞUN ALTINDA KALIYOR.
    Forumlarda büyük harfle yazmak bağırmakla aynı anlamına gelir diye hatırlattıktan sonra bu bölmenin resmini göstermeni rica edebilir miyim?

Alıntı moonchild adlı üyeden alıntı
    1- Motor şahane! Böyle Çinli görmedim
    2- Montaj berbat! Böyle montaj görmedim
    3- Lastikler berbat! Yine kayarsın, yine düşersin.. İyi bişeylerle değiştir!
    Bu motosikletin montajı bayilerde yapıldığına göre iyi montaj yapan bir yerden almak gerekiyor o zaman. Bir de aklıma takıldı, montajlarda falan hep vidalar iyi sıkılmamış deniyor. Bir vida sıkmak bu kadar zor mu ki bu iş yarım yamalak yapılıyor. Ben bunu anlamadım.

Şu depo kılıfıyla ilgili sorum havada kaldı. Orada deri bir cep var. Ne işe yarar? Ne koyuyorsunuz içine?
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler