Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Honda XL 650 V Transalp (enduro)

Motovento
    REKLAM ALANI
    dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    [QUOTE=scuderia06;2363313]Arkadaslar TA'nın orjınal selesi çok narindi bende eskimesin diye yeni döşeme kaplattım, dusundum motor cok kasvetlı duruyor bıraz renk getırelım dedim umarım begenırsınız ben sevdim arka sıyah ön kırmızı suni deri güzel oldu
    [IMG][/IMG]

QUOTE]

Hocam hakketen güzel olmus özellikle standart grenajdaki Transalp yazısının altındaki kırmızı çizgi ve jantlardaki kırmızı şeritlerle çok uyumlu olmus ellerine sağlık yakıyor vallaha alet. Allah nazarlardan saklasın.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    sagol dincer umarım sende sahıp olursun ılerde
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Litre olarak bir kere daha tüketimlerimi yazayım (çok konuşuldu ama):

Normal gezi sürati: 90-120 km/s arası 5,3 lt.
    Köy yolları + şehirlerarası: 4,8 lt.
    Şehir içi (yoğun trafik, kısa mesafe, dur-kalk): 6 lt civarı.

Artçılı olarak bu rakamların %10 artacağını varsayabilirsin. Bunlar sakin sürüş rakamlarıdır.

Benzer rakamları başka arkadaşlardan da duydum. 100 km'de 8-9 lt'ler gibi efsaneler var ama kim becermiş o kadar tüketimi bilemiyorum.
    gerçekten bu rakamlar doğru ise hiç problem değil bu yakıt normale yakın değerler özellikle karbüratörlü bir makine için.walla gerçekten böyle ise aldım gitti olacak.çok teşekkürler.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten bu rakamlar doğru ise hiç problem değil bu yakıt normale yakın değerler özellikle karbüratörlü bir makine için.walla gerçekten böyle ise aldım gitti olacak.çok teşekkürler.
    Benim 1,5 yılda elde ettiğim değerler bunlar. Sürüş tarzı ve motorun bakım durumuna göre rakamlar değişebilir tabii...
    Ağır metal insanı...

proceccus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 XL 650V Transalp
    eğer uzun yolda konforu da düşünüyorsanız kesinlikle tek seçeneğiniz transalp...çift silindir olmasının avantajıyla 140km/h e kadar vibrasyon sıfır...ne f650, ne f650 dakar, ne aprilla pegaso da aynı konforu, rahatlığı elde edemiyorsunuz...motorum tekleyecek diye korkmuyorsunuz.teklese dahi honda mühendisleri elektronik aksamdan çok mekanik aksam kullandığından, en basit usta bile problemlerin üstesinden gelecektir.evet yakıt tüketimi biraz fazla diğerlerine kıyasla...farkını konforuyla kapatıyor...sınıfında kıyaslayabileceğim tek motorsiklet suzuki v-strom... ki ikisi arasında kalsam benim şahsi görüşüm yine de transalp olacaktır...şiddetle öneririm...
    Erkan SÖZBİLEN
    Vet.Hekim

Motosikleti
    son bir yakıt ölcümü yaptım sehır ıcı kullanım ve yuksek devır gazlama daha cok 5.7 lıtre 100km de eskı dandık bujılerle ,sımdı 4 yenı ngk bujı taktım bakalım yakıta faydası olacakmı? muadıllerıne gore 1 lıtre fazla yakıyor ama inanın karsılıgını cok guzel veren bır motor ozellıkle topraga gırınce esas keyfı ortaya cıkıyor ha tek sılındırler gıbı torklu eglencelı makına degıl ama cok dert etmıyorum uslu baslı adam motoru ta bu arada tek sevmedıgım yonu amörtisörleri cok rahat cok konforlu ama cok yumusak be kardesım ktm ıle daldıgım yerlere bunla aynı hızlarda dalınca altı vuruyor hep bununla engebelerı yavas gene asmak gerekıyor tek sıkayetım o

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı proceccus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer uzun yolda konforu da düşünüyorsanız kesinlikle tek seçeneğiniz transalp...çift silindir olmasının avantajıyla 140km/h e kadar vibrasyon sıfır...ne f650, ne f650 dakar, ne aprilla pegaso da aynı konforu, rahatlığı elde edemiyorsunuz...motorum tekleyecek diye korkmuyorsunuz.teklese dahi honda mühendisleri elektronik aksamdan çok mekanik aksam kullandığından, en basit usta bile problemlerin üstesinden gelecektir.evet yakıt tüketimi biraz fazla diğerlerine kıyasla...farkını konforuyla kapatıyor...sınıfında kıyaslayabileceğim tek motorsiklet suzuki v-strom... ki ikisi arasında kalsam benim şahsi görüşüm yine de transalp olacaktır...şiddetle öneririm...
    hocam bahsettiğiniz motorlar dl650 haricinde tek silindirli motorlar.v motor ile tek silindir arasında tabiki fark olacak.ben 140 lara sıkışmadığım sürece çıkmam bile.ama dl650,kle650 ve xl650 arasında tercih yapmak gerektiğinde fiyat ve amortisman söz konusu oluyor.ama 15 bin ve üstüne çıkmadığın sürece dl650 ve kle650 zor.o yüzden ben 13 bin verip güzel bakımlı bir xl650 düşünüyorum..

proceccus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 XL 650V Transalp
    hocam bahsettiğiniz motorlar dl650 haricinde tek silindirli motorlar.v motor ile tek silindir arasında tabiki fark olacak.ben 140 lara sıkışmadığım sürece çıkmam bile.ama dl650,kle650 ve xl650 arasında tercih yapmak gerektiğinde fiyat ve amortisman söz konusu oluyor.ama 15 bin ve üstüne çıkmadığın sürece dl650 ve kle650 zor.o yüzden ben 13 bin verip güzel bakımlı bir xl650 düşünüyorum..
    kesinlikle haklısın üstad...hem en büyük avantajı, hem yakıt konusunda dezavantajı... seninde dediğin gibi bu motorsiklet keyif için, hız için değil...sadece ilk aldığımda hem motorun sınırını, hem kendi sınırımı görmek için yapmıştım o hızı...zaten benzin ibresinin 120 ve sonrasında kıpırdadığını görünce vazgeçiyor insan seçiminde de yanılgı payın yok...keyifle ve güvenle kullanman dileğiyle şimdiden
    Erkan SÖZBİLEN
    Vet.Hekim

Motosikleti
    abicim bu motorda yarım depo benzın harcamadan ıbre hıc kımıldamıyor zınk dıye yarı depoya ınıyor ,sonrada zınk dıyede rezerv bolgesıne ınıyor ,sanırsınızkı benzın bıtecek ama nerde daha gıdecegı cok yol var sonuc olarak ta nın yakıt gostergesı hiç bir işe yaramıyor lımıtınde depoyu kullanamıyorum..arkadasımda honda civic araba var onunda ibresi aynen böle calısıyormus işe yaramıyormus pes dedim hondaya..aynı sorunu sızlerde yasıyorsunuz sanırım..

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Arkadaşlar selamlar 2008-2009 sarı renk yeni kasa transalp arıyorum satan birileri varsa benimle temasa geçerseniz memnun olurum, sahibinden.com u ayrıca takip ediyorum, tercihim istanbul.

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    benim yakıt tüketimim 100 km'de 7lt. yani hatırı sayılır bir tüketim. Bujilerim ve hava filtrem yeni, sadece abartılı olmamak kaydı ile devirli kullanmayı seviyorum o kadar. Bu tüketimi daha fazla düşürebilirmiyim sizce...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı enginalcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yakıt tüketimim 100 km'de 7lt. yani hatırı sayılır bir tüketim. Bujilerim ve hava filtrem yeni, sadece abartılı olmamak kaydı ile devirli kullanmayı seviyorum o kadar. Bu tüketimi daha fazla düşürebilirmiyim sizce...
    Lastik havalarına dikkat edip biraz daha az devirli kullanırsan düşer bence. 7 lt çok yüksek bir rakam, bayağı devirli kullanıyorsun herhalde. Ben genelde 5000 devri pek geçmiyorum. Tüketimim 5 lt civarlarında dolanıyor.
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı enginalcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz kaç model?hangi devirler arasında kullanıyorsunuz genelde?

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    7 lt bir an icin ta yı alma asamasında biri olarak beni korkuttu valla
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    7 lt fantezi gibi geldi bana..6 deseniz anlarım ama bence bir sıkıntı var bu işte..

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    Keşke fantazi olsaydı çok isterdim.
    Benimde 5000 deviri geçtiğim nadirdir. Lastik basınçlarıda normal.
    Zaten sadece lastikten kaynaklı olabileceğini düşünmüyorum. İlk aklıma gelen hava filtresi ve ayarları idi. Kontrol ettirdim. Filteri temizlettim. Ustanın söylediğine göre normal, bazı forumlarda da aynı tüketimden bahsediliyor.
    Emrello, bu işin bir püf noktası varsa söyle

Sero35, 100km'de 2 litre fazla yakıyor belki ama değer be...

ekleme : bu arada TA'm 2006 model...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşım bu iş cidden sakat o zaman.motor benim için zevk olacak ama aynı zamanda beni kasmayacak.6 lt ye kabulüm ama 7 lt cidden fazla.7 lt olacaksa o zaman 1000cc lik enduro bakayım bari.
    emrelloya inanmıştım oysaki
    hayırlısı bakalım..

Motosikleti
    benim motorumda 2006 model ancak 6 lıtreden fazla yakmıyorum hava fıltrenız kn ise temızlenır standart ise temizlenmiyor degişmeniz gerek.Acaba motorun ara devirlerdeki torku hızlanması normalmi onda tuhaflıklar var ise yakıt beklenenden yuksek ise TPS (gaz kelebegi kontrol sensörünü) baktırabilirsiniz.ayrıca hıc sabıt 90-100 km hızlarda uzun yolda tuketım degerlerınızı olcdunuzmu 5 litre kadar yakması gerekıyor....

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    scuderia06 umarım dediğiniz gibidir.valla moralim bozuldu

Motosikleti
    scuderia06 umarım dediğiniz gibidir.valla moralim bozuldu
    ben sehir ici 25 kurus sehir dısı 20 kurus yakıyorum degerler bunlar emin olabilirsiniz, bır sefer uzun yolda 140 150 km den asagı dusmeden yol yaptım onda bıle 7 lıtre yakmadım

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler