Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değişimi için 12.000 km lik periyodlar çok uzun, devri yüksek racing bir motosiklet için.

Bir yanlışlık var ama nerede bilemiyorum.
    Ninja kullanan arkadaşlar daha net bilgi vereceklerdir, onlar gelene kadar nöbet bende.
    crypto arkadasim valla servis kitabi yetmedi birde kullanici kitabini gozden gecirdim cunki servis kitabi 2008 modelller icin belki bir degisiklik olabilir diye kullanici kitabina da baktim ayni seylerden bahsediyor bu motoru ureten bu kitabi yazan mi yanlis yoksa yillardir bize sen her 2500 km de getir yagini degistirelim bakimlarini yapalim diyen adamlar mi yanlis ben karar veremedim.. aynen bir onceki sayfada dedigim gibi 12000 kilometrede bir diyor yani..valla motorda yag lambamiz var 12000 kilometre dolana kadar yanmazsa eger bu lamba kitap ne diyorsa onu yapcaz demektir.....
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crypto arkadasim valla servis kitabi yetmedi birde kullanici kitabini gozden gecirdim cunki servis kitabi 2008 modelller icin belki bir degisiklik olabilir diye kullanici kitabina da baktim ayni seylerden bahsediyor bu motoru ureten bu kitabi yazan mi yanlis yoksa yillardir bize sen her 2500 km de getir yagini degistirelim bakimlarini yapalim diyen adamlar mi yanlis ben karar veremedim.. aynen bir onceki sayfada dedigim gibi 12000 kilometrede bir diyor yani..valla motorda yag lambamiz var 12000 kilometre dolana kadar yanmazsa eger bu lamba kitap ne diyorsa onu yapcaz demektir.....

Şimdi zaten sadece yağ değişimi ile ilgili konuşacak olursak 12.000 (onikibin) km de bir yağ değişimi yapmak imkansız. Bu süreç çok uzun ve yağın özelliğini ve işlevini hiçbir şekilde yerine getiremeyecek hale getirecektir.

Yüksek devirli motosikletlerde hassas bir kullanıcıysan 2.000-2500 km de bir yağ değişimi yapman gerekir.

Sanırım o 1.000-5.000-10.000-15.000 diye giden süreç motosikletin genel bakımlarının oldugu süreçtir ve her servis aralıgında yağ değişimi yapmalısındır

bu yağ değişimini serviste veya kendin yapabilirsin.

Honda kitapçığında zorunlu bakımlar şu km aralıklarındaydı:
    1000 / 4.000 / 8.000 / 12.000 diye devam eden 4.000 km lik aralıklarla süregelen bakımlar.

Ve tahmin ediyorum ki ninja için de bu süreç 5.000'er km lik periyotlarla belirlenmiş.

Ps: Motosikletlerin kullanım&bakım kılavuzunda yazan kilometre ve zaman aşımlarını servisler kendi kafasına göre yorumlayabiliyorlar mesela benim 4.000 bakımında hava filtresinin temizlenmesi (değişmesi değil) gerektiğini gösteren bir ibare olması rağmen ısrarla sorduğumda 8.000 bakımında gel ozman bakıcaz onlara demişlerdi.
    ve bugüne kadar 3 defa servise gittim

1000 km zorunlu bakımı (sadece yağ degisti, vidalar sıkıldı, balatalar temizlendi)
    2500 km yağ değişimi (sadece yağ degisti, vidalar sıkıldı, zincir gerginlik ayarı yapıldı)
    4500 km yağ değişimi zorunlu bakım (sadece yağ degisti, vidalar sıkıldı, zincir gerginlik ayarı yapıldı)

şu an 5.500 km de 6.250 km de servise gitmeyi planlıyorum yağ değişimi için.

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    evet arkadaslar simdi kullanma kilavuzundan cektigim fotograflari eklemeye calisacagim kawasaki yagi 12000 kilometrede bir degistirin diyor vede ayriyeten yagin cok fazla kirlenmesi ve icinde metal parcalari olmasi sart degil yag cok uzun zaman kullanildiginda yaglama ozelligini kaybeder diyor bu sebepten dolayida ya 12000 kilometreyi bitirdikten sonra yada son yag degisimini takip eden bir yil icerisinde 12000 kilometre yapilmamissa degistirin diyor.daha once resim eklemedigim icin bazi sorunlar olabilir simdiden ozur olabilecek kusurlar icin .

85. sayfayı göndersene bir de, asıl yağ ile ilgili açıklama orada.

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    85. sayfayı göndersene bir de, asıl yağ ile ilgili açıklama orada.
    evet crpto arkadasim nerdeyse duelloya donustu bu konu birbirimizden ogrenecegimiz cok sey var bu sitede.son cevabimi degistiremedim o sebepten dolayi resimleri yeniden yukledim reimlerde yag ile ilgili olan kisimlari kirmizi ile isaretledim.85 sayfada ise eger yag basinc lambasi rolantinin az ustunde bir devirde yanmaya devam ediyorsa hemen motoru stop edin ve nedenini bulun diyor diger bilgiler yag ve yag filtresinin nasil degistirilecegi ile ilgili.ama ben 85 ci sayfayi da ekledim.

sen yine de 2.500 km yi geçme, ya da geç bakalım birşey olmuyorsa hepimiz 12.000 de degistirelim yagları bosuna para harcamayalım. Kitapçıkta yazıyorsa vardır bi dogrulugu sonuçta.

ama o 81. sayfadaki engine oil yazan kısmın sonundaki "#" işaretine takıldım, + bir açıklaması mı var acaba?

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Alıntı DaBEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedeni ise SS tarzı motorların rodajını pek umursamaz sahibi diye ekledi.. eger temizi 9.5 cıvarı ise 0 daha mantıklı diyor.. ona göre bu tarz motorlarda temizinde bile 1 kagıtlık masraf olduğudur.. ve ne kadar dogru onu bilemiyorum.....
    Şu kadar söyleyebilirim ben motorumu 1600 kmde aldım. Şu ana kadar hiçbir masraf çıkartmadı biniyorum hala. Motorumdan çok ama çok memnunum. Sadece 4200 kmde yağını değiştirdim. Şu anda 5000 km ye yaklaştı o kadar her motor masraf çıkartacak diye düşünürsen yanlış olur.

Alıntı DaBEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama olsun.. keyfim yerine geldi.. mesajıma yorum yazan kckr, acun0, overcloud, tutku1982 üstadlara teşekkürler...
    Rica ederim kendi adıma Ortada yanlış bir düşünce varsa tabiki bende fikirlerimi söylerim.

Genel olarak yağ değişimi konusunda fikirlerim ise yüksek devir çeviren motorların bu kadar uzun süre yağını değiştirmeden kullanılmaması. Şahsen ben her 4000 km de bir yağımı değiştiririm 2500 km çok erken geliyor bana çünkü yağın tam olarak performans göstermesi zaten 1000 kmden sonra başlıyor motorumu seviyorum yağımıda en iyisinden alıyorum ve zamanından önce değiştiriyorum. Hee birisi gelir yaptığın yanlış der açıklamasını da yapar o ayrı ama şimdilik benim doğrum bu.

Saygılar
    ZX-6R '08 Blue

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    sen yine de 2.500 km yi geçme, ya da geç bakalım birşey olmuyorsa hepimiz 12.000 de degistirelim yagları bosuna para harcamayalım. Kitapçıkta yazıyorsa vardır bi dogrulugu sonuçta.

ama o 81. sayfadaki engine oil yazan kısmın sonundaki "#" işaretine takıldım, + bir açıklaması mı var acaba?
    evet crypto arkadasim 81. sayfadaki oil yazan kismin sonundaki " # " isaretinin anlami eger motoru sik sik agir kosullarda cok tozlu islak camurlu yollarda yada cok yuksek devirlerde kullaniyorsak ...yada cok fazla start stop yapiyorsak ( ki bu motor yaginin icinde daha fazla metal partikulleri olabilecegi anlamina gelir ) biraz daha erken yag degisimi gerekebilecegi anlamina geliyor.yani bu normal ustu bir durum cunki ben koyde tarlada racing motor kullanan birine rastlamadim ve hicbirimiz motorumuzu boyle hor kullanmayiz.

bu motoru ureten kisiler kac tane testden geciriyor satisa sunmadan once en agir kosullarda en yuksek devirlerde motorun dayanikliligini olcuyorlar o olcumlerin sonucuna gorede bakim karti hazirliyorlar bu kilometrajlar oylesine yazilmis olamaz simdi ben bir kullanici olarak hem sana hem butun motorsiklet sevdalisi arkadaslara soruyorum simdi biz ureticinin dedigi kosullarda kullanip ureticinin dedigi kosullarda bakim yapsak bize bunun ne zarari olur..

ilk cevap benden hicbir zarar gorecegimi dusunmuyorum cunki bu motorun tamiratini yapan adamlar bu isi rant haline donusturduler 6-7 sene oncesine kadar bir semt te kac tane servis yada motor tamircisi vardi simdi ne kadar var durust calisan arkadaslara sozum yok ama cakallarin sayisida azimsanacak kadar degil.ben turkiyede iken bir arkadasimin her bin kilometrede yag degisimi icin servise gittigini biliyorum.motorunun garantisi dolduktan sonra ver bi bakalim bakim kartina dedim o her bin kilometrede bakim yapan servis bozuntusu kayitlari 1000 kilometre bakimi 4000 kilometre bakimi 7000 kilometre bakimi 10000 km vs. diye kayit altina almis o aradaki 2,3,5,6,8,9 bin kilometrelere ait herhangi bir kayit yok bu da demek oluyorki bu motorun periyodik bakim kilometreleri her 3000 de bir zaten servisler fabrikanin dedigini tam olarak yapsalar istedikleri parayi kazanamazlar. burdan pay biciniz daha bisey demicem allaha emanet olun..

bu kitapıklar her ülke için ayrı ayrı basılmış elimde motorsikletle verilen 3 tane büyük 1 tane türkce küçük garanti belgesi var.

her ülke için ayrı dilde çevrili bu kitapcıklarda yag degiştirme aralıgı
    türkiye için her yıl yada ilk 800 km daha sonrada 5 er bin km sonra diye işaretlendirmiş

yabancı dildeki çevirilerde,İTALİANO 1,6bin 12bin diye gidiyor.

ESPANOL dilde çevrilende yine her 6 binde bir bakım önermiş.
    oyüzden bu işi zevki olarak 3 bin kmde bir degiştirmek şahsen kendimi daha iyi hissettirmemi saglıyor.

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kitapıklar her ülke için ayrı ayrı basılmış elimde motorsikletle verilen 3 tane büyük 1 tane türkce küçük garanti belgesi var.

her ülke için ayrı dilde çevrili bu kitapcıklarda yag degiştirme aralıgı
    türkiye için her yıl yada ilk 800 km daha sonrada 5 er bin km sonra diye işaretlendirmiş

yabancı dildeki çevirilerde,İTALİANO 1,6bin 12bin diye gidiyor.

ESPANOL dilde çevrilende yine her 6 binde bir bakım önermiş.
    oyüzden bu işi zevki olarak 3 bin kmde bir degiştirmek şahsen kendimi daha iyi hissettirmemi saglıyor.
    ben sili cumhuriyetinde yasiyorum ama motor japonyada amerika birlesik devletleri icin uretilmis o sebepten dolayi kilometre sayaci degil mil sayaci var bende bir satinalma yada urettirme politikasida olabilir ama isin ozu su her zaman ureticinin dedigi kosullarda kullanip bakimlarini da ureticinin belirttigi sekilde yapmak kullanicinin herzaman yuzunu guldurur uzun zaman problemsiz bir sekilde keyifli olarak motor kullanmamizi saglar ben kitabin dedigini yapacagim ha olduki yag lambasi kitapcigin dedigi kilometrelerden cok erken bir zamanda yanarsa bunu da ayriyeten burada duyuracagim herkese ...

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    ben sili cumhuriyetinde yasiyorum ama motor japonyada amerika birlesik devletleri icin uretilmis o sebepten dolayi kilometre sayaci degil mil sayaci var bende bir satinalma yada urettirme politikasida olabilir ama isin ozu su her zaman ureticinin dedigi kosullarda kullanip bakimlarini da ureticinin belirttigi sekilde yapmak kullanicinin herzaman yuzunu guldurur uzun zaman problemsiz bir sekilde keyifli olarak motor kullanmamizi saglar ben kitabin dedigini yapacagim ha olduki yag lambasi kitapcigin dedigi kilometrelerden cok erken bir zamanda yanarsa bunu da ayriyeten burada duyuracagim herkese ...
    1 yılda 12000 km yapabilir misin? Motosikletine bişey olmayabilir ama segman gibi parçaların ömrü azalabilir. Yani ne olacağı uzun vadede belli olur sanırım, ben de merak ediyorum ne olacak. Atıyorum çoğu ninjanın motoru 150.000 km dayanırken senin ki 100.000 de bitebilir. Başka da bişey olcağını sanmam şahsen.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yılda 12000 km yapabilir misin? Motosikletine bişey olmayabilir ama segman gibi parçaların ömrü azalabilir. Yani ne olacağı uzun vadede belli olur sanırım, ben de merak ediyorum ne olacak. Atıyorum çoğu ninjanın motoru 150.000 km dayanırken senin ki 100.000 de bitebilir. Başka da bişey olcağını sanmam şahsen.
    ya zaten .o bakim kitabinda wichever comes first diye bir yazi var ustte onun saginda ve altinda ok isaretleri var yani eger 12000 kilometre dolduysa yagi degistir diyor eger 12000 kilometre dolmamis fakat son yag degisiminden sonra bir yil gecmisse kilometrenin bir onemi kalmiyor yine de yagi degistirmek gerektigi anlamina geliyor yani ya 12000 kilometre yada 1 yil hangisi once denk gelirse o..bu kadar aciklamali bir bakim kartinida es gecmemek lazim...

yag lambası yanar ise motorun işi bitmiş demektir zaten
    erken yag degiştirmenin kimseye zararı bulunmaz artı motorun içinde biriken kurum eksoz gazı artıklarınında temizlenmesini saglar. bu parçalar sonuçta dişli silindir duvarlarına uzun yag degişimlerinde yapışma yapar ve malzemeleri karartır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:26 ----------

birde senin motorsiklet amerika versiyonu ise enjeksiyon yerine kalbiratör olmalı

bunun farkındamısın

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    tabi karburator mevcut motorda yag lambasinin yanmasi demek motorun isinin bitmesi demek degildir yagin artik katilasmaya basladigi ve yaglama icin gereken basincin artik olmadigi yag degistirme zamaninin artik geldigi ve kullanmaya devam edilirse gecmekte oldugu demektir yani yag lambasi yaninca motor hemen iflas etmez.sonuc itibari ile bunu soyleyen kawasaki ben degilim adamlar olcmusler bicmisler ve bu sonuca varmislar o sonuca bagli olarakta bu sekilde bir bakim periyodu hazirlamislar.bizede boyle yapmamizi soyluyorlar.ayrintilarina kadar aciklamislar bir problem olursa 2 sene garantisi var pasa pasa hasari giderirler.bakimlar serviste yapilacak 2 sene boyunca zaten burda teknik servisler kitapta ne yaziyorsa harfien yerine getiriyorlar.burda falanca usta fismanca usta bu adam motorun doktoru olmus profu olmus diye bir olay yok kisacasi fabrika ne diyorsa o ne eksik ne fazla sistem boyle isliyor...

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yag lambası yanar ise motorun işi bitmiş demektir zaten
    erken yag degiştirmenin kimseye zararı bulunmaz artı motorun içinde biriken kurum eksoz gazı artıklarınında temizlenmesini saglar. bu parçalar sonuçta dişli silindir duvarlarına uzun yag degişimlerinde yapışma yapar ve malzemeleri karartır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:26 ----------

birde senin motorsiklet amerika versiyonu ise enjeksiyon yerine kalbiratör olmalı

bunun farkındamısın
    bu arada motorda yag lambası nerde???

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Ya abi öyle diyorsunda 12000 km yağ değiştirmek için çok uzun bir süre bence en fazla oda bana göre en fazla 4500 km de bir yağ değiştirmekte yarar var şahsen ben 1500-2000 km aralığında değiştiriyorum yağ motoru temizler içindeki pislikleri temizler uzun süre kullanılırsa bir yağ eskir gerektiğinden fazla incelir ama sık değiştirmenin hiçbir zararı olamaz..
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada motorda yag lambası nerde???
    km gostergesinin sol ust kosesinde kontak acikken ( motor calismazken ) yanan kirmizi bir isik var marsa basip motoru calistirinca 1 yada 2 saniye icinde sonuyor iste o lamba yag lambasi oluyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:00 ----------

Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya abi öyle diyorsunda 12000 km yağ değiştirmek için çok uzun bir süre bence en fazla oda bana göre en fazla 4500 km de bir yağ değiştirmekte yarar var şahsen ben 1500-2000 km aralığında değiştiriyorum yağ motoru temizler içindeki pislikleri temizler uzun süre kullanılırsa bir yağ eskir gerektiğinden fazla incelir ama sık değiştirmenin hiçbir zararı olamaz..
    yahu aslini sorarsaniz banada oyle geldi ilk okudugum zaman..aslinda pinti bir yapim yoktur surda 2 ayda bir 30-40 lira yag parasi vermek kimseyi fakir etmez benim maksadim kimseye zararli olmak degil kitabi okudum ve ureticinin bize onerdigi seyi bende burda diger kullanicilarla paylasmak istedim herkese uzun geliyor bu sure cunki bizi boyle alistirdilar cogumuz motoru alinca garanti ve kullanim sartlarini okumayiz servis ne diyorsa onu yapariz.

size turkiyede iken basimdan gecen bir olayi anlatayim.bir kanuni seyhan 150 motorum vardi ben ikinci el almistim aldigimda garantisi dolmamisti ve kilometresi cok azdi sifir gibi biseydi yani.motoru aldim sagina soluna baktim iyi durumda.sonra garanti kitabini bastan sona okudum motorda yag degisimi 2500 km de bir oldugunu soyluyor kitap.bende motorun onceki sahibinin yagi degistirdigi km nin ustune 2500 km dolunca gittim servise bakimini ve yag degisimini yapmak icin adam bana dedi sen naptin bilader bunun yag degisim km si gecmis bi problem cikarsa garanti islemez sen bu motoru yakinda kucagina alirsin dedi.bunun yag degisimi 1500 km de bir sen 1000 km fazladan yapmissin dedi.Bende kullanma kilavuzundaki yag degisimi ile ilgili olan yeri gosterdim agzi acik kaldi sonra seyhan 125 ile karistirdik falan gibisinden sacmalamaya basladi.ben ayni kanuninin onerilerine uyaraktan 2 senede 35000 km den fazla yol yaptim tik demedi ayriyeten kanunide yag lambasi da yoktu.bunu yapan fabrikasindan daha iyi bilen kimse olamaz cunki ninja 250 cok uzun zaman once yokmus kawasaki uretmis adin ninja 250 olsun demis musterilerine de kullanma kilavuzu bastirmis matbaadan servislerinede servis kitabi yollamis .musteriler okumamis servislerde biz bu fabrikanin dedigi gibi bakim yaparsak ogle yemegimiz anca cikar bu isten demisler musterilerinde okumadigini bildikleri icinde kafalarina gore yag degistirip hava filtresinin kapagini bile acmadan temizlemisler en dandik mineral yag atmislar icine sonrada her 1500 km de bir bakima cagirip ceplerini doldurmuslar...biraz uzun oldu ama herkesi okumaya ve rantcilarin taklasina gelmemeye davet ediyorum...
    semihss bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    bir problem olursa 2 sene garantisi var pasa pasa hasari giderirler.
    Keşke işler o şekilde yürüse... Motorsikletteki herhangi bir problemi, bu problem ne olursa olsun kullanıcı hatası diye yutturuyorlar resmen. Çok çok ekstra durumlar hariç tabi. Yok öyle kullanmamanız gerekiyordu. Ama öyle yaparsanız olmaz. Şudur budur.

Örnek olarak mesela benim yağımı kendim değiştirmem demek motorun garantisiz durumda kalması demek bunu hepimiz biliyoruz heralde. Ama ben onların koyduğu yağı kullanmak zorundamıyım bu nasıl bir zorlamadır ? İlla geleceksin bana paranı vereceksin mantığı... Misal ben daha kaliteli bir yağ koyuyorum motoruma hemde onların söylediği km'de ama onların cebine para girmediği için benim motorum garanti dışı kalıyor mantığa bakarmısınız ya ?

Bunları sadece kawasaki için yada sadece motorsikletler olarak düşünmemek gerek aslında. Diğer araçlarda da benzer mantık her zaman işliyor. Benim arkadaşım 2 sene önce bir araba aldı. Radyo - Teyp vardı üzerinde bildiğiniz kaset çalar yani. Değiştirip CD çalar taktırdı. Bakım zamanı servis elemanı görmüş CD çaları ve sizin elektrik donanımınız garanti dışı kalmış vs. diye söylemiş...

Yani araba motorsiklet otobüs uçak vs. yetkili servislerde mantık hep aynı şekilde işledikten sonra olayların sorumlusu hep kullanıcılar olacaktır. İzlenimlerim bu şekilde yani bir problem olduğunda bunu kullanıcı hatası olarak görüyorlar.

Saygılar.
    ZX-6R '08 Blue

bu kitapcıklardaki periyodik bakımları harfiyen yerine getirmeye çalışsak motor binmekten zevk alamayız dogrusu.

_ ön çatal yag degişimi

_sogutma suyu degişimi

_kabiratör ayarı ve senkronize

_sübop ayarı

-hey ay yakıt sistemi kontrolü

-akü elektrot kontol sistemi

-firen hidroligi degişimi
    gibi gereksiz şeyleride degiştirmek zorunda kalacagız
    ama şu anda motorum 10 bin km de
    ne sibop ayarı ne amartüsör yaglarının degişimi nede senronize gibi gereksiz şeyleri yaptırmayacagım yaptıranda yok zaten

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bu yağ değişimi konusunda kckr'nin söylediklerine katılıyorum.

bizim binek aracımız olan i30'da 15bin'de bir periyodik bakıma gelin diyor servis.

yahu akıl var mantık var türkiyedeki yol şartlarında bir otomobilin yağı 15bin km yol yapar mı? o yağ temiz kalır mı..?

eski aracımızda olduğu gibi her 10bin'de bir yağ değişimi yaptırmaya karar verdik. tabi garanti gitmesin diye serviste yağ değişimi yaptıracağız. bakalım erken yağ değişimi yuzunden garantiden çıkar diye bir şey diyecekler mi çok merak ediyorum doğrusu..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler