Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı DaBEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla dostlar bu motoru aramaya tam başlamışken bildiğim ve güvendiğim bi motorcudan bu motora sadece görüntü demesi ile bütün hayallerimi yıkması bir oldu... offf üstad tam anlamı ile beni bitirdi.. bide üstüne bunun ikinci elini alma alıcaksan sıfırını al diye üstüme baskı kurması ve zayıf olduğunu düşündürmesi ile resmen psikolojik baskı uygaladılar.. karar veremiyorum.. şu adamlara temiz bi araç götürmedikçe benle dalga gecicekler gibi gözüküyolar.. sinirimi bozdu adamlar walla..

şimdi bu sözleri söyleyen motorcu elbette ki bu granaj kısmındaki R yapısından dolayı 600 gücü beklemesinden kaynaklanan bir tepki.
    tam bir 600 yapısında olan bu motor 250 cc oldugunu unutursa böyle tartışma ortamı dogması dogal.
    insanların birilerinin fikrine saygı duymaması beni hep rahatsız etmiştir.
    sen onun fikrine göre hareket edeceksen hemen hemen aynı paralara 900 rr ,zx6, cbr 600 f, başka bir race 600 lük tarzı motor alman o motorcuyu daha çok sevindirecektir. o motorcu sadece hızı kafasına takmış ve ses isteyen olaylara at gözlügüyle bakan birisi
    bu motor bu kadar boş bir motor mu ki de ben 2006 model cbr 600 f imi satıp ninja 250 aldım. ve kullanıyorum. yakıt olmuş 4 bin artık zevklerimi bu yönde tasarlamalıyım.
    zayıf dedigin motor şu anda internette35 bin yapmış satılık bir ninja var ne sorunu yaşamış hayasung gibi kırank mı kırmış piston mu çıkarmış o senin ustan kaç defa ninja 250 tamir etmiş de zayıf mış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    walla dostlar bu motoru aramaya tam başlamışken bildiğim ve güvendiğim bi motorcudan bu motora sadece görüntü demesi ile bütün hayallerimi yıkması bir oldu... offf üstad tam anlamı ile beni bitirdi.. bide üstüne bunun ikinci elini alma alıcaksan sıfırını al diye üstüme baskı kurması ve zayıf olduğunu düşündürmesi ile resmen psikolojik baskı uygaladılar.. karar veremiyorum.. şu adamlara temiz bi araç götürmedikçe benle dalga gecicekler gibi gözüküyolar.. sinirimi bozdu adamlar walla..
    motosiklette herşey beklentilerle ilgili.

zayıf derken neye göre zayıf dedi acaba?

600cc'lik bir motora göre tabiki zayıf kalır ama hızlanması ve atikliği 650cc tek silindirli bir enduro kadar iyidir. (daha iyi olabilir belkide).

125cc bir motordan ninja'ya geçiş yapan biri olarak söyleyebilirim ki gayet yeterli, standard 2.0 motorlu binek araçlardan daha seri hızlanan bir motosiklet. trafikte araçların kolay kolay arkadan sıkıştıramayacağı bir motosiklet. son sürati bir otomobil kadar iyi olmayabilir ama aramızda kaç kişi son sürate çıkıyor ki ya da son sürati görebileceğimiz kaç tane yol var ki? (son süratide 185km civarı bu arada..)

bütçe sıkıntısı olmayan biri tabiki 600cc'den inipte 250cc motora geçtiğinde yetersiz diyecektir.

sonuçta 600cc motorlar ninja 250'nin 3. viteste ulaştığı hıza 1. viteste ulaşabiliyor..

motoruma bakım yaptırdığım usta da ninja alacağına er5 al demişti bana ama hem yakıt hem bakım masrafı daha az olduğu için ninja'yı tercih ettim, asla da pişman olmadım.

toprak yol hariç her yerde gayet yeterli bir motor olduğunu düşünüyorum.

sonuçta 250cc'de türkiye'de st kanuni ile ninja 250'nin alternatifi yok. kaliteli yolda ninja'dan geçiyor..

bana kalırsa alırsan asla pişman olmayacağın bir motordur ninja
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600cc'lik bir motora göre tabiki zayıf kalır ama hızlanması ve atikliği 650cc tek silindirli bir enduro kadar iyidir. (daha iyi olabilir belkide).
    Hızlanma ok de atiklik olayı abartı olmuş sankii. 650 cc tek silindir bir makinanın torkuyla karşılaştırılamaz bile.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    evet, aslında hızlanmayı düşünerek sonradan eklemiştim parantezi torku tabiki kıyas götürmez.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar bişe sorucam bu plakanın ışığı varya onun ampul kesmiş cıkarttım üstünde 5w12v yazıyodu ama ben yanlşlıkla 10w12v almşım ? sigorta falan atarmı ? attırmayalım

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    selamlar belkide alıp kesinlikle pişman olmıycan motor diyebilirim sıfır aldım 5000 km oldu suan tek bi sorun yaşamadım bu km hep uzun yolda yaptım.Motor gram yag eksiltmiyo uzun yolda arac gecişlerde hiç sıkıntı yaşamıyosun.Eger uzun süre kullancam dersen sıfır al derim geciş motoru olarak düşünürsende temiz 2. el derim .....saygılar.

Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar belkide alıp kesinlikle pişman olmıycan motor diyebilirim sıfır aldım 5000 km oldu suan tek bi sorun yaşamadım bu km hep uzun yolda yaptım.Motor gram yag eksiltmiyo uzun yolda arac gecişlerde hiç sıkıntı yaşamıyosun.Eger uzun süre kullancam dersen sıfır al derim geciş motoru olarak düşünürsende temiz 2. el derim .....saygılar.
    Arkadaşa kefilim aynen doğrudur söyledikleri

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa kefilim aynen doğrudur söyledikleri
    sana 2.el derim temiz sonra buda yetersiz gelir sanahey 5500 olmuş ninjalan artık ege akdeniz vede karadeniz turlarımız var yeni sezonda...

sana 2.el derim temiz sonra buda yetersiz gelir sanahey 5500 olmuş ninjalan artık ege akdeniz vede karadeniz turlarımız var yeni sezonda...
    Yok Ninja beni aşar aga, biz iyiyiz böyle cbr'la

Ama 6.000 e bırakırsan senin motoru birdaha düşünebilirim

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Yok Ninja beni aşar aga, biz iyiyiz böyle cbr'la

Ama 6.000 e bırakırsan senin motoru birdaha düşünebilirim
    6000 km de 9500 tl bırakırım

6000 km de 9500 tl bırakırım

Bi de dost fiyatı degil mi bu?

Fuarda görüşelim tekrar, ktm duke 125 gelmezse düşünücem teklifini.

Motosikleti
    ZXR 250 ninja

5600 euro olmuş eşittir 11200 tl artı 300 tl alım satım 11500 eksi 9500 eşittir 2000 tl kar

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dukeye bende baktımda kadranda 80e kadar ilerisi kilit ve parca fiyatlarının manşallahı var Honda monda yanında tırt

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    arkadaslar bu nınja 250 nın servıs kıtabında yagı 1000 12000 24000 36000 kilometrelerde degistirin diyor bu kilometre bana biraz fazla gibi geliyor haksizmiyim yaw..yoksa bende mi bir eksiklik var.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Yağ olamaz o büyük ihtimalle hidrolik sıvılarından bahsediyordur, birdaha oku.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Yağ olamaz o büyük ihtimalle hidrolik sıvılarından bahsediyordur, birdaha oku.
    yok abi engine oil diyor hemen altinda da yag filtresi nin degisim periyodu var ikisinin de degistirme zamanlari ayni benim motor km hesabi yazmiyor mil hesabi yaziyor tam olarakta 600 mil 7500 mil 15000 mil 24000 mil ve 30000 milde yag degisimi yapmak gerektigini soyluyor.ayni zamanda yag ile beraber yag filtresini de degistirmemiz gerekiyormus + parantez olaraktanda ikinci bir sistem daha var eger son bir yil icinde 7500 mil yapmamis olsan bile yagi ve filtreyi degistirmemiz gerektigini soyluyor cok aciklayici bir bicimde net olarak yazmislar..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Yağ değişimi için 12.000 km lik periyodlar çok uzun, devri yüksek racing bir motosiklet için.

Bir yanlışlık var ama nerede bilemiyorum.
    Ninja kullanan arkadaşlar daha net bilgi vereceklerdir, onlar gelene kadar nöbet bende.

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    bu sözlerle morelimi düzeltiniz üstadlar.. zayıf derken sanırsam 250 cc icin agır bi motor olduğunu düşünüyor olabilir(cross kullandığından olabilir).. bide o motorcu arkadaş 130 kilo olunca bu motoru biraz zorlucagını düşündü.. tabi benim kiloyu hesaba katmadı..
    gerçi 0 ile 2. el konusunda haklılık payı olabilir.. nedeni ise SS tarzı motorların rodajını pek umursamaz sahibi diye ekledi.. eger temizi 9.5 cıvarı ise 0 daha mantıklı diyor.. ona göre bu tarz motorlarda temizinde bile 1 kagıtlık masraf olduğudur.. ve ne kadar dogru onu bilemiyorum..
    ama olsun.. keyfim yerine geldi.. mesajıma yorum yazan kckr, acun0, overcloud, tutku1982 üstadlara teşekkürler...

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sözlerle morelimi düzeltiniz üstadlar.. zayıf derken sanırsam 250 cc icin agır bi motor olduğunu düşünüyor olabilir(cross kullandığından olabilir).. bide o motorcu arkadaş 130 kilo olunca bu motoru biraz zorlucagını düşündü.. tabi benim kiloyu hesaba katmadı..
    gerçi 0 ile 2. el konusunda haklılık payı olabilir.. nedeni ise SS tarzı motorların rodajını pek umursamaz sahibi diye ekledi.. eger temizi 9.5 cıvarı ise 0 daha mantıklı diyor.. ona göre bu tarz motorlarda temizinde bile 1 kagıtlık masraf olduğudur.. ve ne kadar dogru onu bilemiyorum..
    ama olsun.. keyfim yerine geldi.. mesajıma yorum yazan kckr, acun0, overcloud, tutku1982 üstadlara teşekkürler...
    Merak etme 11.ooo TLye 600cc almayıp 250cc motor alan adam Motorcu Kültürüyle yaşayan adamdır.
    Oda motorun Rodajınada yağınada suyunada kendisi gibi bakan adamdır.
    Tanıdıklarım o şekilde (İstanbul Ninja Grubu)
    Öyle abi buna verceğin paraya 600 alırdın bea abi diyen adamdan motor alırken 3-4 kere düşünmek lazım ama

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi engine oil diyor hemen altinda da yag filtresi nin degisim periyodu var ikisinin de degistirme zamanlari ayni benim motor km hesabi yazmiyor mil hesabi yaziyor tam olarakta 600 mil 7500 mil 15000 mil 24000 mil ve 30000 milde yag degisimi yapmak gerektigini soyluyor.ayni zamanda yag ile beraber yag filtresini de degistirmemiz gerekiyormus + parantez olaraktanda ikinci bir sistem daha var eger son bir yil icinde 7500 mil yapmamis olsan bile yagi ve filtreyi degistirmemiz gerektigini soyluyor cok aciklayici bir bicimde net olarak yazmislar..
    bakımlar 1000 km 5000km 10000km 15000km 20000km .....yag yag filtresi degişiyo...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler