Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    bence de 120 ile 140 arası rahat gidersin
    yolların durumuna göre değişiyor
    120'den sonra düz yol istiyor motor ancak yine de titreşim olmuyor pek
    140'dan sonra motor ağırlaşmaya başlıyor yola iyice otoruyor sertleşiyor diyeyim
    yoldaki en ufak değişikliği hissedebiliyorsun
    rüzgardan fazla etkilenmiyorsan 120km idealdir diyebilirim
    ancak bu tip yorumlar var topiğin içerisinde
    max. da 170km yapan var diyorlar
    ben en fazla 150km yaptım, havalar ısınsın belki boş bir alanda tekrar hız denemesi yapabilirim ama gereksiz
    140'dan sonra bence motor sertleşiyor
    saygılar
    motosiklet.net üyesiyim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    Alıntı kckr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlan verirken 2010 model demek var 2011 model demek var siz iki motorun fiyatı aynı olsa ikiside aynı şekilde hasarsız olsa hangisine bakarsınız ?
    2010 demıyeceksın kı 2011 dıyeceksın. trafıge çıkış tarıhı 2010 olacak. O kadar da goze çarpmaz kı zaten. 300 bın lıralık corvette mı bu bır modelın bıle onemı olacak. BEnce 3-5 bakma al kavuş motosıklete. Saterken 3 bın yerıne 3250 zarar edersın aylarca bekledıgıne sayarsın. kı bu zararın bıle olmayacak.
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    VFR 800 F
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de 120 ile 140 arası rahat gidersin
    yolların durumuna göre değişiyor
    120'den sonra düz yol istiyor motor ancak yine de titreşim olmuyor pek
    140'dan sonra motor ağırlaşmaya başlıyor yola iyice otoruyor sertleşiyor diyeyim
    yoldaki en ufak değişikliği hissedebiliyorsun
    rüzgardan fazla etkilenmiyorsan 120km idealdir diyebilirim
    ancak bu tip yorumlar var topiğin içerisinde
    max. da 170km yapan var diyorlar
    ben en fazla 150km yaptım, havalar ısınsın belki boş bir alanda tekrar hız denemesi yapabilirim ama gereksiz
    140'dan sonra bence motor sertleşiyor
    saygılar
    artık yollarımız eskısınden daha iyi olmaya basladıkca beklentıler artıyor ozellıkle problemı gercekten ara hızlanmalarda yasamamak lazım bir tır bıle 100 ve üzeri gidebiliyor 120 idealse gerçekten güzel Teşekkür ederim

Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motorlarda sabit gidilebilecek en yüksek hız nedir?Mesela otobanda sabit bir hızla 1 saat boyunca en çok kaç km/s hızla gidebilirimki motoru zorlamamış olayım..

60 km lik bir otoban üzerinde seyir ettim. iki kişi idik tam gazı açtım hiç bırakmadım gazı işim acildi. 120 km hıza kadar düştüğü yerde oldu 160 a kadar çıktıgı yerde oldu. motor hiç bir hararet yada sıkıntı yaşatmadı.

bunu daha iyi anlayabilmeniz için şu videyo bakın sizi çok iyi aydınlatacaktır.

http://www.yamahaturkiye.org/forum2/...ad.php?t=13324

Motosikleti
    VFR 800 F
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 km lik bir otoban üzerinde seyir ettim. iki kişi idik tam gazı açtım hiç bırakmadım gazı işim acildi. 120 km hıza kadar düştüğü yerde oldu 160 a kadar çıktıgı yerde oldu. motor hiç bir hararet yada sıkıntı yaşatmadı.

bunu daha iyi anlayabilmeniz için şu videyo bakın sizi çok iyi aydınlatacaktır.

http://www.yamahaturkiye.org/forum2/...ad.php?t=13324
    teşekkürler.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık yollarımız eskısınden daha iyi olmaya basladıkca beklentıler artıyor ozellıkle problemı gercekten ara hızlanmalarda yasamamak lazım bir tır bıle 100 ve üzeri gidebiliyor 120 idealse gerçekten güzel Teşekkür ederim
    acun'un verdiği videolarda anlaşılıyor ama bende bir şey eklemek istedim.

ninja250r'in performansını ben 2.0 spor bir otomobile benzetiyorum (son süratı daha düşük ama bu bence önemli değil). 0 - 100km hızlanması 7sn kadar, bu birçok standard 2.0 motorlu bir otomobilden daha iyi.

ara hızlanma konusunda da için rahat olabilir.

yaklaşık 20gün önce aldığım ninja ile bugun ilk kez uzun yol yaptım ve deneme amaçlı 3. viteste gazı sonuna kadar açtım (motoru kullanmaya başladığımdan beri ilk kez bunu yaptım, şimdiyedek ihtiyaç duymadım açıkçası).

motor 125km'yi gördüğünde redline'a yeni girmişti. aynı şekilde vites atıp hızlanmaya devam etseydim büyük ihtimalle 5. viteste 160'a rahatlıkla ulaşırdı.

tabi ben 125'e ulaştıktan sonra vitesi 6'ya atıp hızımı 100'e düşürüp misler gibi yaylana yaylana yoluma devam ettim
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    İzmir Buca Şirinyer SEvgi yolu girişinde duran siyah ninja nın sahıbı burda mı acaba?
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akşam Şişliden M.köy yonune dogru gelen ninjaya selam
    Xenonları güzeldi

Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaşlar selam.

17 Kasım'da bir İznik gezisi düzenlemiştik. Gezi boyunca düzgün asfaltta bir sıkıntı yaşamadım fakat İznik gölünün güney yakasındaki bozuk asfaltlı yol beni çıldırma noktasına getirdi. ninja'nın amortisörleri çok sert.

bugün arka amortisörün sertlik ayarını en yumuşağa getirdik. ihtiyacı olan varsa nasıl yapıldığını fotoğraflayıp gösterebilirim. gerekli alet motor ile birlikte gelen takım çantasında var.

Bunun dışında gezi boyunca genelde 70km ortalama hız ile gittik, otoyolda 80 - 120 arası değişken hızlardaydık. hala 320km önce doldurduğum benzinle gidiyorum ve benzin ışığı henüz yanmaya başlamadı.

perşembe günü motoru bakıma sokacağım. şu an 8125km'de. bujilerin durumuna göre değiştirmeyi düşünüyorum. bakımdan çıktıktan sonra sakin kullanımla bir yakıt testi daha yapacağım.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav Bulut Senin kadar gezenini görmedim he yaz kış dinlemiyon

Motosikleti
    XL650V Transalp
    sorma ya, bugün serviste bi tane f650gs vardı içim gitti. çocuk 20bin km'de almış 35bin km'ye gelmiş anlattıda anlattı..

ahanda buraya yazıyorum benim bundan sonraki motorum kesin bir enduro olacak.

racingle gez gez nereye kadar, topaç oldum selenin üzerinde sarsıntıdan

hoş er6f'lerde şahane ama onlarda asfalt motoru. bin enduroya kafan rahat toton rahat git istediğin yere geze geze

Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    motor yıllar geçirdikçe yakıt tüketimi de azalıyor herhalde
    benim motorum 2bin km'de bir depo benzinle 320 km gitmedim hiç
    gerçi tam olarak doldumadım pek
    1 veya 2 keredir
    yavaş yavaş kopmaya çalışıyorum motorumdan ama o beni bırakmıyor nedense
    ne bela bir işe bulaşmışım ya

Motosikleti
    XL650V Transalp
    motora yeni başlayan herkese diyorum, bir kere alışınca bakkala bile motorla gidiyorsun diye

gerçekten de alışınca kopamıyor insan. sanki vücudun bir uzuvu gibi

bu arada 60 -70km hız ile gittiğimiz yol 150km kadar vardı. o yüzden benzin lambasının yanmamış olması doğal. normal kullanımda çoktan benzin alırdım

dağ yollarında resmen cup gibi kullandım motoru, bi ara 45dk boyunca 6bin devirin üzerine çıkamadı alet.

Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    bana da 100km yapmayınca sanki motor gitmiyor gibi geliyor
    hep büyük motorlar yüzünden
    yolculuk yaptığınız arkadaş yavaş giden biri olmalı
    120'nin altına düşmeyince, düşmeyi sevmeyen biri ise o hızlara alışınca kötü oluyor
    psikolojik bir şey herhalde

Motosikleti
    XL650V Transalp
    60 - 70km ile gitmemizin nedeni dağ yollarında ilerliyor olmamızdı yoksa otoyolda 80 - 100 aralığında ilerliyorduk 6 motor.

ben hızı seven biri değilimdir ama yol boş ise 110km ile gidiyorum genelde.

birde şunu farkettim bu iznik seyahatinde, 80km ile giderken 6. viteste çok konforlu seyahat ediliyor. ama o hızda yol bitmez o ayrı mesele

Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    evet vitesler hızlı çıkıyor
    eğer evlenmez de motora devam edersem benim de 2.motorum hem asfaltta hem de patika yolda iyi giden bir şey olacak
    ve büyükçe bir şey olmasını istiyorum
    büyük derken de cc büyüklüğü değil motorun kendi büyüklüğü
    ama bu arkadaşla(ninja ile) daha çok yol yapacam, o beni terketmez ben onu terketmez isem
    askerde özlicem motorumu bakalım

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet vitesler hızlı çıkıyor
    eğer evlenmez de motora devam edersem benim de 2.motorum hem asfaltta hem de patika yolda iyi giden bir şey olacak
    ve büyükçe bir şey olmasını istiyorum
    büyük derken de cc büyüklüğü değil motorun kendi büyüklüğü
    ama bu arkadaşla(ninja ile) daha çok yol yapacam, o beni terketmez ben onu terketmez isem
    askerde özlicem motorumu bakalım
    Askere giderken satarsan haberimiz olsun
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    XL650V Transalp
    @volkanix: şimdiden alıcı buldun

Motosikleti
    Honda CBR 125 R 2011
    arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var boyum 1.75, bacak boyum ortalama 80-85 cm civarı sanırım ölçmedim ama :D , rahat bir kullanım olabilir mi acaba bu şartlarda?
    it matters not how strait the gate, how charged with punishments the scroll, i am the master of my fate;
    i am the captain of my soul.

Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    Alıntı cemtoygar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var boyum 1.75, bacak boyum ortalama 80-85 cm civarı sanırım ölçmedim ama :D , rahat bir kullanım olabilir mi acaba bu şartlarda?
    bence çok rahat kullanırsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler