Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı kckr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum ben plakalığı kestireceğim kesinlikle bana diyolarki aman orjinalliğini bozma aman yapma aman etme iyide ben kendi göz zevkime göre binemeyeceksem niye alıyorum ki motoru.
    plakalıgı kestırırsen motorun muayene günü geldiginde yenısını almak durumunda kalırsın pek ucuz parcada degıl bılgılerıne....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    @ overcloud
    hayırlı olsun
    hoşgeldin aramıza
    umarım menun kalırsın motorundan
    sorularına cevap veremeyceeğim bilmediğim için
    ninja'nın farları gece sürüşünde fena değil ancak zifiri karanlıkta yani yolda hiç ışık olmadığında insan biraz daha güçlü bir şey arıyor gibi
    özellikle 100km'nin üzerine çıktığınızda
    ama ne de olsa gece sürüş her zaman tehlikeli
    yine de iyi diyebilirim farlarına
    dün gece bir denemem yani sürüşüm oldu otobanda 100 ve 120 km ortalamayla gitmeye çalıştım
    gerçi biraz acemilikte var bende o yüzden virajlarda kendimi çok güvende hissetmedim nedense ama dediğim yerler zifiri karanlık yerlerdi..hiç ışık yoktu
    motosiklet.net üyesiyim..

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,

bugün bi ninja250 için kapora bıraktım (yeşil renk) kısmet olursa cuma günü noter işlemlerini tamamlayıp yeni motorumun sahibi olacağım sahibi evlendiği için satıyormuş motoru. göze batmayan bir iki ufak tefek çiziği var, bunun dışında benimle gelen bir usta ile birlikte baktık usta da beğendi motoru bende kaporayı bıraktım.

belki aranızda plakayı bilen vardır, 34 SRZ 96. motor 7bin km'de bana söylediğine göre garantisi hala devam ediyormuş. ayrıca kawasaki motorlara 10bin km'e kadar garanti veriyor diye bir şey söylendi bana bu bilgi doğru mu acaba?

merak ettiğim diğer bir şey ninja'nın farları gece sürüşlerinde nasıldır? önceki motorum cbr125'e h4 halojen ampuller takmama rağmen yine zayıf kalıyordu.

@shule: genelde tüm motorların plakalık kısmı ve kuyruğu çok itici görünüyor, özellikle türkiye'de motosikletlere otomobil plakası(!) boyutlarında plaka takıldığı için daha da çirkin duruyor..
    öncelıkle hayırlı olsun alınan motor ömer cakkal adında bırınemı ait....aydınlatması tek kelımeyle mukemmel dıyebılırım..

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    @tutku: iyi dileklerin için teşekkürler. motorun sahibiyle tanışma şansım olmadı o yüzden ismini bilmiyorum, ben galericiyle anlaştım ve motorun satışını vekaletname ile yapacak. (Galeri sahibinin ismi Yılmaz Aydemir, 2009 Türkiye pist şampiyonuymuş.)

@volkanix: gece o kadar hızlı gitmem zaten ama yavaş gitse de insan kendini güvende hissedecek kadar bir aydınlatmaya ihtiyaç duyuyor doğrusu. abimde pegasso 650 var, onun farı otomobil farları gibi aydınlatıyor.

@kckr: ninja'nın kuyruğunu kesmedende iptal etmek mümkün, bu konu başlığı altında bir link vardı resimlerle nasıl yapıldığını gösteriyordu. önceki sayfalarda görebilirsin.

buraya yazarken aklıma geldi linki favorilerime eklemiştim:

http://www.kawiforums.com/ninja-250r...nator-diy.html

kuyruk iptalini kimseye tavsiye etmem, cbr125'im de kuyruk iptal edilmişti, ıslak zeminde ve yağmurlu havalarda çamur içinde kalıyordum. işin daha da kötü yanı, arka lastikten sıçrayan sular artçı koltuğunun ordan akarak selede toplanıp bacaklarımın ıslanmasına neden oluyordu.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    @tutku: iyi dileklerin için teşekkürler. motorun sahibiyle tanışma şansım olmadı o yüzden ismini bilmiyorum, ben galericiyle anlaştım ve motorun satışını vekaletname ile yapacak. (Galeri sahibinin ismi Yılmaz Aydemir, 2009 Türkiye pist şampiyonuymuş.)

@volkanix: gece o kadar hızlı gitmem zaten ama yavaş gitse de insan kendini güvende hissedecek kadar bir aydınlatmaya ihtiyaç duyuyor doğrusu. abimde pegasso 650 var, onun farı otomobil farları gibi aydınlatıyor.

@kckr: ninja'nın kuyruğunu kesmedende iptal etmek mümkün, bu konu başlığı altında bir link vardı resimlerle nasıl yapıldığını gösteriyordu. önceki sayfalarda görebilirsin.

kuyruk iptalini kimseye tavsiye etmem, cbr125'im de kuyruk iptal edilmişti, ıslak zeminde ve yağmurlu havalarda çamur içinde kalıyordum. işin daha da kötü yanı, arka lastikten sıçrayan sular artçı koltuğunun ordan akarak selede toplanıp bacaklarımın ıslanmasına neden oluyordu.
    valla ıkı gunde Nınja cı oldun bız hala yardırıyoz cbr la
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250

vay vay vay cbr 125 in aktif elemanı bizim forumu canlandırmaya geliyor.
    o motoru görmüştüm ben beğenmiştim fakat o zaman param yetmemişti.

120 yapmam diyorsun da cbr den sonra 120 yavaş gelmeye başlıyor

haydi hayırlı olsun, senin kadar motoruna özen gösteren biri bizi de bol bol bilgilendirir artık

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Güle güle kullan, kazasız belasız sürüşler.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan, kazasız belasız sürüşler.
    bu gün cıkamadım kusura bakma baska zamana yaparız beraber...

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Güle güle kullanırsın kazasız belasız inşallah kuyruk iptaline gerek yok arkadaşlar yahu var bir maksadı ki konuyor çamur olayı berbattır adamı canından bezdirir...
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay vay vay cbr 125 in aktif elemanı bizim forumu canlandırmaya geliyor.
    o motoru görmüştüm ben beğenmiştim fakat o zaman param yetmemişti.

120 yapmam diyorsun da cbr den sonra 120 yavaş gelmeye başlıyor

haydi hayırlı olsun, senin kadar motoruna özen gösteren biri bizi de bol bol bilgilendirir artık
    mert bızım grubun havası artıkca artıyor

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün cıkamadım kusura bakma baska zamana yaparız beraber...
    Ne kusuru be canın sağolsun.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    XL650V Transalp
    cuma günü hele bi gelsin, noterden çıkayım motorun üzerine oturmadan daha satın almış saymam kendimi.

zzr250 almaktan son anda vaz geçtim, direkten döndü diyebilirim hatta. usta ilede konuşmuştum görmeye gidecektik fakat ileride motoru satmakta zorlanırım diye vazgeçtim. yoksa zzr250 geniş selesi, arkaya çanta takılabilmesi ve eklenecek soft yan çantalarla birlikte bnim için seyahatlerde daha kullanışlı bir motor gibi görünüyor ninja'da cbr125'te oldugu gibi sırt çantası taşımaya devam. (ameleliğe devam diyecem dilim varmıyor )

bu arada farkettiniz mi bilmiyorum ama zzr250'nin göstergeleri çok hoş duruyor, keşke ninja'da da kırmızı ibre ve göstergeler kullanılmış olsaydı.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda
    Tavsiye ederim. Daha gelmedi görmedim ama olsun bizde araştırdık baya :D
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kawas...Q5fAccessories

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    Alıntı cem36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benım plakamda kücük buluşmaya gelen arkadaşlar görmuslerdır fakat yinede dediğiniz gibi o çamurluk cok kotu. O sökülüncede farın altı boş kalıyor. Yurtdısında kuyruk altı için hazır kapaklardan var sipariş ettim aralıkta arkadaşım getiricek. Kestirince hoş durmuyor.
    bunu sanırım bu sitede görmustum..o dısardan gelen parcayı uygulamalı göstermişlerdi..bitince güzel olmusdu hatırlıyorum ama zahmetlı herkesin yapabılcegı bısı dııldı sanırım..
    buarada ben bu tip gecmiş konuları bulmakda zorlanıyorum..o arama cubugunu kullanabilen varmı aramızda
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı shule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu sanırım bu sitede görmustum..o dısardan gelen parcayı uygulamalı göstermişlerdi..bitince güzel olmusdu hatırlıyorum ama zahmetlı herkesin yapabılcegı bısı dııldı sanırım..
    buarada ben bu tip gecmiş konuları bulmakda zorlanıyorum..o arama cubugunu kullanabilen varmı aramızda
    600 lüğe geçmiyor musun daha? Seninkini de ben almaya çalışırım, benim için de plakalık sorun değil...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 lüğe geçmiyor musun daha? Seninkini de ben almaya çalışırım, benim için de plakalık sorun değil...
    bak motoruma bısı olursa senden...aldıgımdan beri gözun var...vercem sana yazın..paraları hazırla...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı shule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak motoruma bısı olursa senden...aldıgımdan beri gözun var...vercem sana yazın..paraları hazırla...
    Allah korusun motoru da seni de Çok çabalıyorum bakalım yaza kadar biriktireceğim
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korusun motoru da seni de Çok çabalıyorum bakalım yaza kadar biriktireceğim
    hadı bakalımmm..hayırlı işler sana...çarcur etme paraları...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:43 ----------

merhaba arkadaşlar,

bugün bi ninja250 için kapora bıraktım (yeşil renk) kısmet olursa cuma günü noter işlemlerini tamamlayıp yeni motorumun sahibi olacağım sahibi evlendiği için satıyormuş motoru. göze batmayan bir iki ufak tefek çiziği var, bunun dışında benimle gelen bir usta ile birlikte baktık usta da beğendi motoru bende kaporayı bıraktım.

belki aranızda plakayı bilen vardır, 34 SRZ 96. motor 7bin km'de bana söylediğine göre garantisi hala devam ediyormuş. ayrıca kawasaki motorlara 10bin km'e kadar garanti veriyor diye bir şey söylendi bana bu bilgi doğru mu acaba?

merak ettiğim diğer bir şey ninja'nın farları gece sürüşlerinde nasıldır? önceki motorum cbr125'e h4 halojen ampuller takmama rağmen yine zayıf kalıyordu.

@shule: genelde tüm motorların plakalık kısmı ve kuyruğu çok itici görünüyor, özellikle türkiye'de motosikletlere otomobil plakası(!) boyutlarında plaka takıldığı için daha da çirkin duruyor..
    hayırlı olsun öncelikle...aynı yoldayız demekkı senle..bendede daha önce cbr125 vardı..ama sımdı 600rr insallah..gece sürdüm cok rahat geldi ama yınede gecee sürüşü pek tavsiye edilmez biliyorsun dımı??zevk ıcın bınıyoruz nede olsa..kendımızı kasmaya ne gerek var..
    10bın garantı varmı volkanix?sen daha yeni aldın ben unuttumda..ama sonucda ustada bıtıyor hersey..bu şu garantıye girmez işçilik garantıye gırmez dıye ...

Motosikleti
    XL650V Transalp
    günaydın arkadaşlar

aslında garantiden yana bir çekincem yok, motoru kendi ustama götürmeyi tercih ederim. gece sürüşüyle ilgili olarak sadece işten çıkınca kışları hava kararmış olduğu için aydınlatmaya ihtiyaç duyuyorum, biraz mecburiyetten yani yoksa gece sürüşlerini bende tercih etmiyorum.

plakalıkla ilgili olarak yukardaki mesajımdaki linkte yer alan fotoğraflarla bi ustaya giderseniz belki size yardımcı olabilirler. motomax'te satılan 10liralık bir plakalık var, cbr125'imde kullanmıştım, iş görür diye tahmin ediyorum.

bu arada siz ninja'yı ne kadar süre kullandıktan sonra 600cc'ye geçme ihtiyacı duydunuz?

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    overcloud : cıbıra ilk binişimi hatırlıyorumda ne makina be kardeşim lan ben bunu beş sene kullanırım honda işte ufağa bile roket gibi falan diyordum hızlı geliyordu ilk motorum ilk motor tecrübemdi 1 yıl kullandıktan sonra yetersiz gelmeye başladı eskiden uzun yollar çok keyifli geçiyordu ama 1. yıldan itibaran sıkıcı olmaya başladı 120 km hız ve bir süreden sonra rahatsız eden titreşim (1 1.5 saat)

yani demek istediğim ninjada sana uzun bir süre yeterli gelecektir heleki cıbırdan sonra

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler