Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatihkrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanunu Seyhan 150 şuan :HONDA CBF 150, fz6 Fazer
    slm arkadaşlar kawasaki ninja 250 r almayı düşünüyorum.tecrübeli arkadaşlardan bilgi veren olursa memnun olurum.teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı blow07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hala kararsızım Ninja250R mı yoksa CBR250R mı almak konusunda. Yaklaşık 319 sayfa var ve çok uzun. Kısaca Ninja250R'nin avantajları , görebileceğim max. hızı , dezavantajlarını söyler misiniz ? Kısmetse gelecek aya motorsikletimi almayı düşünüyorum. Teşekkürler.
    Ninja 250 daha titreşimsiz, yüksek devirlere çıkan 2 silindirli motora sahip. Radajı falan iyiyse 160 km/h hiza kadar soluksuz şekilde hızlanıyor. Bir vites daha olsa devam edecek gibi. Önemli bir performans farkı var ve motor daha spor karakterli. Honda ise düşük devirde daha torklu ama titreşimli, tüketimi biraz daha düşük.
    Honda da arkadaki yolcu biraz daha rahat. En azından tutacak bir yeri var.
    Hondanın gösterge panelinde daha fazla bilgi var. Tasarım tartışılır.
    Biraz ucun boylu isen ninja'da dizlerin deponun köşesine gelir. Honda'da bu sorun yok.
    Honda da iki tekerlek arası mesafe daha az, şehir içinde daha kıvrak fakat hız değişiminde ağırlık dengesi fazla oynar.
    İkisinde de kötü IRC lastikler var.
    Honda'nın daha iyi organize olmuş servisi var ve fiyatı daha düşük.
    Ninja da sağlamlığı ve sorunsuzluğu ile bilinen bir motor. Ne burada ve yabancı bir forumda arıza, yolda kalma vs. bir problem duymadım.

Honda önde görünüyor, fakat ninja daha sportif (hem görünüş hem performans ve karakter açısından), titreşimsiz yüksek devire çıkabilen motoru ve tasarımı ile beni çekti.
    Aradaki küçük performans farkı otoyolda kullanılıp kullanılamamayı belirleyecek kritik bir noktada bence. Honda ancak 140 a çıkarken Ninja bir vites daha devam edebiliyor.
    140km/h bizim otoyollarımızda kritik bir hız. Bunun altında kalıyorsan hızlı bölümlerden herkes arkadan seni sıkıştırır.
    ibopaşa ve medsul bunu beğendiler.

fatihkrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanunu Seyhan 150 şuan :HONDA CBF 150, fz6 Fazer
    Eyvallah kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkürler.bende 1.82 boy var boyla ilgili sıkıntı olacak anlattığın kadarıyla ne derece olur bilemem.sıfır fiyatı 5.000 euro yazıyo en mantıklısı sıfır almak sanırım.üç motor ilgimi çekti yamaha fz6 fazer...honda cbr 250 r....ve kawasaki ninja.kıyaslama yaparsak...en mantıklısı hangisi olur acaba bide ben en fazla 11000 tl verebilirim...verdikten sonrada pişman olmak istemiyorum.en mantıklı ve sorunsuz bir tercih için ne dersiniz teşekkürler....

hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı fatihkrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkürler.bende 1.82 boy var boyla ilgili sıkıntı olacak anlattığın kadarıyla ne derece olur bilemem.sıfır fiyatı 5.000 euro yazıyo en mantıklısı sıfır almak sanırım.üç motor ilgimi çekti yamaha fz6 fazer...honda cbr 250 r....ve kawasaki ninja.kıyaslama yaparsak...en mantıklısı hangisi olur acaba bide ben en fazla 11000 tl verebilirim...verdikten sonrada pişman olmak istemiyorum.en mantıklı ve sorunsuz bir tercih için ne dersiniz teşekkürler....
    1.82 boyda oturuşta sıkıntı olmaz. Sert dizlik takarsan deponun köşesini çizersin. En güzeli bayiide incelemek.

Fazer başka sınıf. Başlangıçta tavsiye edilmez.

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı fatihkrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçene kask, ceket vs. korumalıkları da ekle çünkü onlar da epey bir para tutacaktır. Sadece motoru düşünme bütçeni planlarken.

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    http://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/mcy...m_gallery.html

Patladık arkadaşlar patladık 2013 model deli birşey, abs de varmış genel sohbette sayfa açmışlar fiyatta aynı olacak diyolar eğer öle birşey olursa bunalıma girerim haketten
    ejlover ve medsul bunu beğendiler.

Motosikleti
    kawasaki ninja 250R
    Alıntı hayvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Motorun üstündekiler tahta gibi lastik. İlandaki lastiklerle daha iyi yol tutuş elde edersin fakat fiyat yüksek. Buz motora da bak.
    Daha da iyi yol tutuşu olan pilot power da takabilirsin. Bu modelde arka için 150/60 den başlıyor. Orijinalden geniş olması bir soruna yol açmıyor.
    Pirelli Diablo Rosso II de çok tavsiye edilen bir lastik. Yol tutuşu çok övülüyor. 140/70 den başlıyor. 2011 Junior cup için hazırlanan ninjalarda bu kullanılmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Güzel olmuş.
    Egsoz sacını nasıl hallettin? (Arkadaşlar benim de ihtiyacım var. Yok mu egsoz sacı olan?)
    Egsoz boyası nasıl yapıldı?

cok tesekkur ederim cevap icin. iyi aksamlar. umarim keseme gore bisey bulabilirim

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    medsul bunu beğendi.

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Deli olmuş ya cidden farları ayırmışlar, sinyaller dışarıda çıkıntı değil, hava kanalları ve kafa daha spor göstermiş motoru, abs de cabası... valla üzüldüm şimdi daha 3,5 ay oldu motoru alalı

Motosikleti
    kawasaki ninja 250R
    Alıntı ibopaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Patladık arkadaşlar patladık 2013 model deli birşey, abs de varmış genel sohbette sayfa açmışlar fiyatta aynı olacak diyolar eğer öle birşey olursa bunalıma girerim haketten

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

valla ben de 2012(nisan) aldim ama 2013 siyah modeli cok guzel duruyor ya.. icim gitti simdi.. egzoz'a bak ya..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı misanthrope adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

valla ben de 2012(nisan) aldim ama 2013 siyah modeli cok guzel duruyor ya.. icim gitti simdi.. egzoz'a bak ya..
    Eski kasalar bu ciktigi anda değer kaybedecek
    Benim içim gitti tasi tarağı satıp almak lazım bunu
    Eski fiyat olursa ben alırım bunu

Motosikleti
    kawasaki ninja 250R
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasalar bu ciktigi anda değer kaybedecek
    Benim içim gitti tasi tarağı satıp almak lazım bunu
    Eski fiyat olursa ben alırım bunu
    yalniz kac senedir stabil ninja modelleri. ufak tefek degisiklikleri vardi. 2013te kafalarina tas mi dusmus arkadas..

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı misanthrope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalniz kac senedir stabil ninja modelleri. ufak tefek degisiklikleri vardi. 2013te kafalarina tas mi dusmus arkadas..
    Aynen
    Cok Iyi yapmışlar
    Bunu almak isteyen Varsa çıkmadan satsin derim eski kasa ninjayi

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    2013 u gordunmu 2013 u? yavru zx 10 r

Special edition sahane agzimin suyu akti
    ejlover, medsul ve rio_mavi bunu beğendiler.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Bir kac gun once burada sormustum yeni kasa gelicekmi diye cevap gelmemisti simdi ana sayfada konusunu gordum yeni kasa harika olmus seneye ins gelir fiyatida ayni kalirsa abs de cabasi kawa saheser yaratmis. Eski kasadaki gostergelerden kurtulmus tasarimda cok guzel olmus.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Herseyi ile on numara olmus makine birde su irclerden kurtulsa tam olurdu

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1

İçime doğmuştu Tam zamaninda satmışım motoru cidden
    Yalniz saka bi yana on sinyal disinda her yani super olmus bence. 250cc'de artik o mu bu mu tartismasi bitmistir bence ;)

Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deli olmuş ya cidden farları ayırmışlar, sinyaller dışarıda çıkıntı değil, hava kanalları ve kafa daha spor göstermiş motoru, abs de cabası... valla üzüldüm şimdi daha 3,5 ay oldu motoru alalı
    Hocam ben de ayni stresle Yamaha'yi bekliyorum R1 de degisicek sanirim o daha beter patlamis oluyor insanin elinde ;(
    metci, medsul ve enginar bunu beğendiler.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalniz saka bi yana on sinyal disinda her yani super olmus bence. 250cc'de artik o mu bu mu tartismasi bitmistir bence ;)

Hocam ben de ayni stresle Yamaha'yi bekliyorum R1 de degisicek sanirim o daha beter patlamis oluyor insanin elinde ;(
    bence satman cok ii olmuş
    cıktıgı an yada söylemlerin arttıgı anda olay biter
    değer cok bariz düşecektir
    cünkü cok buyuk değişimler olmuş
    daha keskin hatlara sahip
    renk olayında ise Ebony/Metallic Moondust Gray(Special Edition) olayı bitirmiş R1 filan sanarım ben bunu yolda görsem
    bence gelecek fiyat cok önemli olacak
    benim gibi tası taragı satıp bu motorı alacaklar için
    12 bini aşmazsa
    cok satacagından eminim
    ejlover bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Cbrcilerde de muhabbet ayni herhaldeonlarin da cogu kawaci olur 2013 te)
    ejlover ve medsul bunu beğendiler.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam hiç strese girme, şu anda bende Ninja olsa hiç tasalanmazdım, keyfini çıkarırdım...
    Motosiklet çok farklı bir tutku, bu tutkuyu kimi ybr125 ile, cbf150 ile, mondial ile yaşar; kimisi Hayabusa ile boş boş etrafına bakar...
    Belki ben hala motor alamadığım için böyle düşünüyorum ama "benim kasa eskidi" diye endişelenmek yersiz, sen bir modifiye yaparsın, yine tek R1 sende olur
    ejlover, medsul ve enginar bunu beğendiler.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler