Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Valla bir tane nazar boncuğu hediye etmek lazım
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer öndeki araçla yeterli mesafe varsa fren sıkıcan diye bir şart yok
    yani panik fren yada tehlike anında yapılan fren ayrı, güvenli takip mesafesinde yada yokuşlarda kompresor yaparak yavaşlamak ayrı
    İşte ben de onu dedim Bulut Hocam zaten Arkadaş daha yeni aldı motoru henüz alışmadı. Frenleri kullanmayı öğrenmesi lazım. Normal şartlarda en kolay haliyle başlaması lazım buna da sonra panik çalışması lazım v.s. ama motor frenine alışırsa zamanı geldiğinde gerektiği gibi duramaz acil bir durumda Allah korusun. Bi kaç bin km.'yi tecrübe ettikten sonra ışıklarda ister frenle dursun ister motor freniyle ama önce hayati tecrübelerin edinilip oturması gerekiyor ki refleksler ihtiyaç duyulduğunda zamanında ve en doğru şekli ile çalışsın

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ejlover olurda satmazsan motorunu 4-5 yıl içerisinde alabilirim
    Allah kazadan beladan saklasın
    arka tekerin fotolarını görmüştüm ama bu sefer daha iyi gözüktü gözüme
    Çok teşekkürler, cümlemizin
    Ama bu yaz satmazsam motoru sonrası noolur hiç bilemiyorum
    overcloud bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    cc o degilde su ön camurlugun önü icin monster sticker ı nereden alacaz dayı bi ses et!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

zira sticker ları bu bahsettigin hayırsız satıyormus

kullaniciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Selam arkadaşlarlar. Daha öncedenden bahsettiğim sol grenajdaki açıklığın fotoğraflarını yüklüyorum. Önemli birşey olup olmadığını anlamak için.
    Sol Grenaj Dreksiyon altı :

Sağ Grenaj Dreksiyon altı (Sorun Yok) :

Buda Plakalı hali (Bilgi Amaçlı) :

Birde arkadaşlar bu gün canımı çok sıkan bir olay oldu. Vites boşa geçmedi. Bir kaç kere hareket ettikten sonra anca geçti. 3-5 dakika uğraştım. Nedeni nedir? Sıkıntılı bir durum olmamasını temenni ediyorum. Ayrıca zincir sesi birden arttı. Ya gevşesi yada yağsız mı kaldı ne... Konular hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Her zamanki gibi cahilliğime verin...

Motosikleti
    ninja 250
    @kullaniciibenimde sol grenajın orası açık sanırım tüm ninjalarda olan birşey birazcık ittir yerine oturt hatta bir arkadaşım bu kazalı motor falan değil dimi demişti vitesi boşa geçirme sıkıntın sanırım durduğun zaman oluyor, duruğunda vites boşa zor geçiyor tüm motorlarda böyle,ama giderken zor geçiyor dersen sende muhtemelen benim gibi acemilikden geçiremiyorsundur,bende ilk aldığım zamanlar geçiremiyordum,herşeyin çaresi zaman zincir sesi konusunda bende yukarda bahsetmiştim muhtemelen o normal sestir bize öyle geliyor olabilir ama zincir konusuna tam birşey söylemiyim ne olur ne olmaz içine sinmediyse bi ustaya götür.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlarlar. Daha öncedenden bahsettiğim sol grenajdaki açıklığın fotoğraflarını yüklüyorum. Önemli birşey olup olmadığını anlamak için.
    Birde arkadaşlar bu gün canımı çok sıkan bir olay oldu. Vites boşa geçmedi. Bir kaç kere hareket ettikten sonra anca geçti. 3-5 dakika uğraştım. Nedeni nedir? Sıkıntılı bir durum olmamasını temenni ediyorum. Ayrıca zincir sesi birden arttı. Ya gevşesi yada yağsız mı kaldı ne... Konular hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Her zamanki gibi cahilliğime verin...
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @kullaniciibenimde sol grenajın orası açık sanırım tüm ninjalarda olan birşey birazcık ittir yerine oturt hatta bir arkadaşım bu kazalı motor falan değil dimi demişti vitesi boşa geçirme sıkıntın sanırım durduğun zaman oluyor, duruğunda vites boşa zor geçiyor tüm motorlarda böyle,ama giderken zor geçiyor dersen sende muhtemelen benim gibi acemilikden geçiremiyorsundur,bende ilk aldığım zamanlar geçiremiyordum,herşeyin çaresi zaman zincir sesi konusunda bende yukarda bahsetmiştim muhtemelen o normal sestir bize öyle geliyor olabilir ama zincir konusuna tam birşey söylemiyim ne olur ne olmaz içine sinmediyse bi ustaya götür.
    Hocam oncelikle direksiyon degil gidon ) Artik motorcusunuz

O aciklik normal hepsinde oyle zaten. Kafanizi takmayin bos yere Bakim icin v.s. grenaj sokulurse tam oturtup takin biraz daha kapanir. ama sokmeden disardan vurup itmeyin grenaj ustundeki tirnaklar cok dandik kirabilirsiniz.

Vites gecmeme olayina gelince de motorlardaki vites sistemi arabalardan farklidir. Sirali sistem var. Dolayisiyla motor dururken birden fazla vites kucultemezsiniz debriyaji basili tutup. Diyelimki isiklarda durdunuz ama vites 1 haricinde bi yerde kaldi. Debriyaji yarim birakin fren basiliyken tik diye bir ses duyarsiniz tekrar sikip debriyaji vites kucultun sonra tekrar yarim birakin. Bu sekilde dururken vites kucultebilirsiniz. Zamanla da alisip zaten durmadan bosa ya da 1e alir hale gelirsiniz

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Sağol Frank... Grenajı ittim biraz çıt diye ses geldi ama kapanmadı boşluk. Vitesi evet durduğum zaman boşa geçiremedim. Ama hiç geçmedi, yani hareket ettikten sonra sanki vites yerine oturuyor sonra rahatça boşa geçiyor. Bir sıkıntı var sanki. Zincire gelicede, yokken birden çıktı bu ses. Verdiğin her cevaba aykırı cevap vermiş gibi oldum :D kusura bakma yani. Herşeyden geçtim ama şu vites olayı kafama takılmadı desem yalan olur. Grenajda aynen yani...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Ejlover hocam inan kıpkırmızı oldum şu gidon olayına Şimdi kafamda herşey oturdu şu vites olayında. çok sağolun...
    Birde zincir için bir yağ almak istiyorum. önerebileceğiniz bir link verirseniz iyi olur...

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Sağol Frank... Grenajı ittim biraz çıt diye ses geldi ama kapanmadı boşluk. Vitesi evet durduğum zaman boşa geçiremedim. Ama hiç geçmedi, yani hareket ettikten sonra sanki vites yerine oturuyor sonra rahatça boşa geçiyor. Bir sıkıntı var sanki. Zincire gelicede, yokken birden çıktı bu ses. Verdiğin her cevaba aykırı cevap vermiş gibi oldum :D kusura bakma yani. Herşeyden geçtim ama şu vites olayı kafama takılmadı desem yalan olur. Grenajda aynen yani...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Ejlover hocam inan kıpkırmızı oldum şu gidon olayına Şimdi kafamda herşey oturdu şu vites olayında. çok sağolun...
    Birde zincir için bir yağ almak istiyorum. önerebileceğiniz bir link verirseniz iyi olur...
    Yok canim oluyor boyle seyler cok normal hocam

Hocam o cit sesi konusunda uyarmistim ama yukarda sizi :(

Ben motorda zincir ve motor yagi olarak sadece Ipone urunlerini kullaniyorum. Piyasadaki en kaliteli markalardandir. Ama fiyati hatirladigim kadar biraz daha yuksekti diger markalara gore.

Motosikleti
    ninja 250
    @kullanicii ,ejover vites olayını çok güzel açıklamış ben okadar uzun yazmaya üşendim ,deneme yanılmayla bulursun diye kedi haline bıraktım seni her cevaba aykırı olarak algılamadım zaten yazını ama içime sıkıntı oldu acaba benim yüzümden bir parça mı kırıldı diye gerçi kırıldığını zannetmiyorum muhtemelen yerine oturmuştur çünkü bende ittiğimde de çıt etmişti ama titreşimden vs gene açılır bende olduğu gibi,yağ olarak ben yamahanın yamalube zincir spreyini kullanıyorum 1 kutusu 15 yada 17 lira damlama sıçrama cart curt yapmıyor.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Youtubede beğendiğim En Güzel Ninja

http://www.youtube.com/watch?v=LYflTPqM-wY
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok canim oluyor boyle seyler cok normal hocam

Hocam o cit sesi konusunda uyarmistim ama yukarda sizi :(

Ben motorda zincir ve motor yagi olarak sadece Ipone urunlerini kullaniyorum. Piyasadaki en kaliteli markalardandir. Ama fiyati hatirladigim kadar biraz daha yuksekti diger markalara gore.
    Yok hocam, ittirmeyi yazılanlara bakıp hemen gidip yapmadım. Sadece daha önceden çok narin bir şekilde denemiştim. Herhangi bir sorun yok yani
    Zincir için "IPONE Spray Chain - PTFE bazlı zincir spreyi" uygun bir ürün müdür. Birde bu tür malzemeleri hangi siteden temin etmemi önerirsiniz. Çünkü direk temin edebileceğim bir er yok buralarda...
    ejlover bunu beğendi.

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    bu dediğiniz< fatih kılıçlı kimdir?bilelimde yanlışlıkla gitmeyelim..

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    rio bahçelievlerdeymiş sanırsam adamın yeri.. Ben tanımam bilmem ama hakkında söylenenler hiç iç acıcı seyler degiller..

Motosikleti
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rio bahçelievlerdeymiş sanırsam adamın yeri.. Ben tanımam bilmem ama hakkında söylenenler hiç iç acıcı seyler degiller..
    Aklımızda olduğu iyi oldu mono kapağı ordan almak istiyordum. Bu Söylenenleri duyduktan sonra vazgeçtim.
    Hondaaaaaaaa

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    işin aslı benimde kötü bir anım var orayla ilgili.

yani esnaflık böyle olmamalı.

kimsenin arkasından konuşmak istemem ama bir daha asla gitmem.

---------- Post added at 08:21 ---------- Previous post was at 08:14 ----------

http://g1204.hizliresim.com/w/l/4lqxr.jpg
    http://g1204.hizliresim.com/w/l/4lqzs.jpg
    Sağ Grenaj Dreksiyon altı (Sorun Yok) :
    http://g1204.hizliresim.com/w/l/4lr1c.jpg
    Buda Plakalı hali (Bilgi Amaçlı) :
    http://g1204.hizliresim.com/w/l/4lr34.jpg

grenaj'ın kenarında ki o boşluk bende de var.

sanırım senin motorunda 2008 model.

bu yılda üretilen ninja 250 ve er6-f'lerde grenajlar ses yapıyor. bunun için servislerde basit bir işlem yapıyorlar.

ben grenajların tamamını sökerek bağlantı noktalarına etli bantlar yapıştırmıştım ve grenaj sesinden tamamen kurtuldum ama o sol grenajdaki minik boşluk geçmedi

çokta dert edecek bir şey değil bence takma kafana

ön fren balatası ile disk birbirine alışınca gelen o seste azalacaktır.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin aslı benimde kötü bir anım var orayla ilgili.

yani esnaflık böyle olmamalı.

kimsenin arkasından konuşmak istemem ama bir daha asla gitmem.

---------- Post added at 08:21 ---------- Previous post was at 08:14 ----------

grenaj'ın kenarında ki o boşluk bende de var.

sanırım senin motorunda 2008 model.

bu yılda üretilen ninja 250 ve er6-f'lerde grenajlar ses yapıyor. bunun için servislerde basit bir işlem yapıyorlar.

ben grenajların tamamını sökerek bağlantı noktalarına etli bantlar yapıştırmıştım ve grenaj sesinden tamamen kurtuldum ama o sol grenajdaki minik boşluk geçmedi

çokta dert edecek bir şey değil bence takma kafana

ön fren balatası ile disk birbirine alışınca gelen o seste azalacaktır.

Sağol dostum. Yalnız benimki 2012 model :D
    Etli bant mantıklı, rodaj falan bitsin gerekli çalışmaları yapacam...

Motosikleti
    Arkadaşın bitanesi monster stckr soruyordu sanırım. Siteleri dolaşırken bitane gözüme çarptı.

http://www.motobakkal.com/?urun-5772...R-STiCKER.html
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    eyvallah dostum saol gidip bir bakalım inceleyelim alalım uygulayalım sonra fotolayıp paylaşalım

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    EJLOVER ve CCMAN sormayayım, biraz daha dayanayım dedim ama sabretmek zor. Şu egzosları nasıl temin ederiz. İlk tercihim Yoshımura ama Akrapoviçte hiç fena değil. En azından sizler nasıl temin ettiniz?
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1

Arkadaslar resimlerle beraber surdurdugum video cekimleri de dun tamamlandi. Sabah 6ya dogru duzenlemeleri de bitirdim ve video hazir. Ama yarin sabah 6gunlugune yurtdisina cikmak zorundayim, forumu takip edemeyecegim. O yuzden videoyu donunce paylasacagim.

Ama iddia ediyorum cidden cok guzel oldu ve boyle bi video yok
    Benim ugrasilarima sizin beklemenize degecek

Cekim anindan estanteneler paylasiyorum simdilik. Saglicakla kalin

Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtubede beğendiğim En Güzel Ninja
    http://www.youtube.com/watch?v=LYflTPqM-wY
    Hocam Haftaya bi de ben paylasinca o videoya bakin ;) Bakalim fikriniz degisecekmi )

EJLOVER ve CCMAN sormayayım, biraz daha dayanayım dedim ama sabretmek zor. Şu egzosları nasıl temin ederiz. İlk tercihim Yoshımura ama Akrapoviçte hiç fena değil. En azından sizler nasıl temin ettiniz?
    Hocam ne demek. Her seyi rahatca sorabilirsiniz. Ben ebay uzerinden Amerika'dan aldim eksozu. Gumruge giriyor bi de haliyle vergisini odeyip teslim aldim. TR'de ne yazik ki bizim motorlar icin Yoshimura'nin full carbon modeli yoktu. Adamlar da ozel siparisle gelir dedi verdikleri sure de 4 ay gibi bir seydi. Bekleyemedim ben
    Zippo's, overcloud, tekhancer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler