Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ninja 250
    çok fark olucağını zannetmiyorum,ama bilen varsa nekadar yaktığını bende öğrenmek istiyorum,habire benzin ışığı yanıyor moralim bozulmaya başladı

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok fark olucağını zannetmiyorum,ama bilen varsa nekadar yaktığını bende öğrenmek istiyorum,habire benzin ışığı yanıyor moralim bozulmaya başladı
    Senin alt sakal ne oldu,yaptırdın mı ?

Motosikleti
    ninja 250
    şu aralar saldım kendimi hiçbişeyle uğraşmıyorum birnevi ot gibi yaşıyorum,yaptırınca buraya koyucamresimleri, bikaç yerle daha konuşuyorum şimdi en iyi teklifi verene yaptırıcam

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    arkadşlar motorumu satmışım

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun dream... aynı yağmurda bende kullandım bir sorun yaşamadım ama. yağını kontrol ettin mi, mekanik bir sorun da olabilir..istersen bir güneşe çıkar ıslak kalan bir devre filan varsa kurusun. herşey olabilir gerçi ama belki bujilerde ya da sigortasında sıkıntı çıkmış ta olabilir.. dediğim gibi az bir güneşe çıkar,biraz sonra tekrar dene çalıştırmayı.yoksa mecbur ustaya gideceksin. Benide bilgilendir gelişmelerden. Tekrar geçmiş olsun kardeş.
    Rio tesekkur ederim abicim.. Kendim birseyler yapmaya calistim, sag kütügü söktüm switchlerin baglantilarini kontrol ettim, ardindan sigortalari kontrol ettim ve gene ayni tik yok!! Artik seve seve servise gidecek insallah ama insallah buyuk bir sorun yoktur.. :(

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Merhaba arkadaşlar bugünden itibaren bende aranıza katıldım. Müsait bi zaman resim ve videolarımı ekleyeceğim Hoşcakalın.
    Hondaaaaaaaa

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rio tesekkur ederim abicim.. Kendim birseyler yapmaya calistim, sag kütügü söktüm switchlerin baglantilarini kontrol ettim, ardindan sigortalari kontrol ettim ve gene ayni tik yok!! Artik seve seve servise gidecek insallah ama insallah buyuk bir sorun yoktur.. :(
    Geçmiş olsun ozaman dream. Servis için kartala nasılgötüreceğinde ayrı bir muamma gerçi. Arıza tespitini ve nekadar para ödediğinide paylaşırsan sevinirim. yaa ninjajılar bir ara toplanalım caddebostan sahilde.. artık havalar ısındı. bağdat caddesinde kortej yapalım. Veya topluca bir haftasonu şile-sapanca ya da belgrad gezisine çıkalım. dreamkiller sende şu arızanı giderde birsonrqaki c.tesi ya da pazara etkinlik yapalım.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    eyvallah kardeşim.. valla o zamana kadar yapılır gerci ama ben 15 nisan günü toplu sürüsle hyocular ve kawacılar istanbul parka gidelim derim türkiye gp ye???
    rio_mavi bunu beğendi.

masterabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R - 2010
    arkadaşlar şu başlıktaki konuyu inceleyebilir misniz? böyle birşey yaşayan var mı aranızda? normal midir?

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post2634693

teşekkürler

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    jigleyi sonuna kadar acmış kamil ondan 8000 dewirdedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeşim.. valla o zamana kadar yapılır gerci ama ben 15 nisan günü toplu sürüsle hyocular ve kawacılar istanbul parka gidelim derim türkiye gp ye???
    bana uyar ne war o tarihte yarış felanmı? az detay verirmisin?

Motosikleti
    [QUOTE=rio_mavi;2634779]jigleyi sonuna kadar acmış kamil ondan 8000 dewirdedir[COLOR="Silver"]

şu jigle konusunu biraz açabilir misin?

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gaz kelebeği ve rolanti ayar vanasını sol grenajdan bu sekilde görebilirsin.

senin sorununla ilgili konuyu okudum,bence senin sorunun gaz kelebeğinin ya da gaz telinin takılması.
    bizim motorlarda jigle yok.karbüratörlü değil; enjenksiyonludur.ilk çalışmada kendisi yüksek devirde calışıp bir süre sonra 1-2 dk icinde 1000-1500 d/d düşer.bu devirlere düşmez ise sen siyah vanadan bunu ayarlayabiliyorsun.
    tavsiyem o arızayı yapınca sol grenajı sök kendin yavaş yavaş o takıldığını söylediğin devirlere cık 30 sn kadar o devirde motoru tut ve gazı kapat.bunu bir kac kere dene.yine takılırsa resimdeki metal parçayı sen manuel olarak elinle kapat.gaz teli bağlıdır o metal parçaya.telmi kelebekmi sorusuna cevap ise teli söküp elinle gaz ver bırak,takılırsa kelebek değilse tel sorunudur.cünki sen yavaş yavaş alt devirlere düşüyor demişsin.bence bu olabilir.
    kolay gelsin

saygılar

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz kelebeği ve rolanti ayar vanasını sol grenajdan bu sekilde görebilirsin.

senin sorununla ilgili konuyu okudum,bence senin sorunun gaz kelebeğinin ya da gaz telinin takılması.
    bizim motorlarda jigle yok.karbüratörlü değil; enjenksiyonludur.ilk çalışmada kendisi yüksek devirde calışıp bir süre sonra 1-2 dk icinde 1000-1500 d/d düşer.bu devirlere düşmez ise sen siyah vanadan bunu ayarlayabiliyorsun.
    tavsiyem o arızayı yapınca sol grenajı sök kendin yavaş yavaş o takıldığını söylediğin devirlere cık 30 sn kadar o devirde motoru tut ve gazı kapat.bunu bir kac kere dene.yine takılırsa resimdeki metal parçayı sen manuel olarak elinle kapat.gaz teli bağlıdır o metal parçaya.telmi kelebekmi sorusuna cevap ise teli söküp elinle gaz ver bırak,takılırsa kelebek değilse tel sorunudur.cünki sen yavaş yavaş alt devirlere düşüyor demişsin.bence bu olabilir.
    kolay gelsin

saygılar

http://img705.imageshack.us/img705/5...0420125014.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    takıldığını söylediğim devirler şu şekilde. ilk çalıştırmada hangi devirde sabit tutarsam o devirde kalıyor. 4bin 5 bin 6bin, sanki gaz veriyormuşum gibi davranıyor motor ve açık gaz sesi veriyor. yaklaşık 2dk sonra devir yaklaşık 2000dev/dk ya düşüyor sonra hiçbir sorun çıkmıyor. dur-kalk-gazla-kapat ama ertesi gün sabah yine aynı olay oluyor.

motor soğuk olduğu için mi yapıyor diye düşündüm ama o zaman da niye gaz açtığım kadar yerde takılı kalsın ki? gaz teli sıkışması olsa, o zaman da belli eder kendini elcikten diye düşünüyorum. (GT250R da başıma gelmişti)

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı masterabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    takıldığını söylediğim devirler şu şekilde. ilk çalıştırmada hangi devirde sabit tutarsam o devirde kalıyor. 4bin 5 bin 6bin, sanki gaz veriyormuşum gibi davranıyor motor ve açık gaz sesi veriyor. yaklaşık 2dk sonra devir yaklaşık 2000dev/dk ya düşüyor sonra hiçbir sorun çıkmıyor. dur-kalk-gazla-kapat ama ertesi gün sabah yine aynı olay oluyor.

motor soğuk olduğu için mi yapıyor diye düşündüm ama o zaman da niye gaz açtığım kadar yerde takılı kalsın ki? gaz teli sıkışması olsa, o zaman da belli eder kendini elcikten diye düşünüyorum. (GT250R da başıma gelmişti)
    Bu bir arıza değil. Aslında kulanım hatasından kaynaklanan bir durum. Aynı şey benim de başıma gelmişti.

otomatik jikle takılı kalıyor. düzelsin diye gaz veriyorsun bu sefer devir 8 binlere çıkıyor ve inmiyor. motoru kapatıp açıyosun düzeliyor vs vs..

bende de 1 - 2 defa olmuştu.

jikle devredeyken motor sürmemen lazım ya da motor çalıştıktan sonra en az 1 - 2dk çalışıp ısınmasını bekleyip, sonra sürüşe geçmek gerekiyor.

tek çözüm budur.

ayrıca ilk çalıştırma anında elcik ile gaz vermene gerek yok, sadece marşa bas. motor zaten elcik ile ilk anda kendiliğinden otomatik olarak gaz veriyor (elini elciğin üzerine koymana bile gerek yok).

gaz kelebeğine yada rolanti ayarına dokunma. bir süre yukarıda bahsettiğim gibi yap. sorun olmayacaktır.

eğer motor iyice ısınmadan rolanti ayarı yaparsan otomatik jikle devreden çıktığı anda motorun sürekli stop etmeye başlayacaktır.

rolanti ayarını motor en az 20 - 30dk boyunca çalışıp ideal çalışma sıcaklığına ulaştığında yapmalısın.
    ejlover bunu beğendi.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Rio 15 Nisan Türkiyo motorsiklet federasyonunun düzenlemiş oldugu lokal türkiye motogp nin ilk ayagı istanbul park da kosulacak.. ben hatunla oraya gidecegim motorla eger hyo ve kawa kullanan 250 cc kullanıcıları bir araya gelirsek sabah kahvaltı yapar ordan geceriz hep birlikte istanbul park a..

ayrıca overcloud, ccman, ejlover.. abiler benim sorunla ilgili bir fikriniz varmıdır? son bir kaç gün daha kendim deneyecegim olmazsa servise gidecegim..

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    çok saçma bir soru olacak ama, kill switch yüzünden olabilir mi?

yanlışlıkla off durumda bırakmış olabilir misin?
    ejlover bunu beğendi.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı masterabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam motorda egsoz ve/veya hava filtresi var mi? Varsa o yuzden yapiyor bunu cunku bizim motorlar.

Overcloud'un soyledigi gibi motor tam isinmadan gaz vermezseniz bir sorun olmaz.

Yapilan modifikasyonlar sensorlerdeki olcum degerini degistiriyor. Gaz verdiginiz anda da otomatik jikle hepten sapitiyor.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    overcloud istanbulun neresinde ikamet ediyorsun. Müsait olduğunuz zamanlarda toplanalım.
    Hondaaaaaaaa

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok saçma bir soru olacak ama, kill switch yüzünden olabilir mi?

yanlışlıkla off durumda bırakmış olabilir misin?
    BEn de basta oyle sandim Hocam ama arkadas yazmis kirmizi dugme acik durumdayken diye

Hocam arkadaslarin soylediklerine ekleyecek bir seyim yok. Kuruduktan sonra duzelmediyse bir sigorta arizasi olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler