Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı HiAxiSheytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada arkadaşlar yeni ninjalarını alıp tanışamadığımız arkadaşlar var. Bunun için Cuma günü akşam veya hafta sonu bir tanışma toplantısı gibi bir şeyler yapalım diyoruz. Katılmak isteyen arkadaşlar buradan haber verirlerse hem tanışmış oluruz hem eski hem yeni kullanıcılar deneyimlerini paylaşır. Anadolu veya Avrupa yakası katılım durumuna göre yer belirleriz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:55 ----------

Tuğhan abi ben sana gel dedim dinlemedin beni Sağlık olsun bu seferlik resimlerle idare et. En kısa sürede tekrarlarız.
    Sınavların yaklaşması, işin yoğunluğu nedeniyle henüz tanışma fırsatı bulamadık. son 2 haftam kaldı ondan sonra özgürce motorla tüm etkinliklerinize şahsen katılacağım. Bu hafta için toplanmanız durumunda yine bilgi verirseniz katılmak için o saate göre kendimi ayarlarım. Çünkü suanda kendi adıma boş zamanım yok ama zamanı bilirsem en azından kendimi ayarlamaya çalışabilirim. İyi günler herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Yardım bizim işimiz Alicim her türlü teknik taktik yardım yapılır
    Sen teknik taktik yardıma bakacağına avatarına siyah ninja'nın fotoğrafını koysana
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Alıntı Raikkonen666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınavların yaklaşması, işin yoğunluğu nedeniyle henüz tanışma fırsatı bulamadık. son 2 haftam kaldı ondan sonra özgürce motorla tüm etkinliklerinize şahsen katılacağım. Bu hafta için toplanmanız durumunda yine bilgi verirseniz katılmak için o saate göre kendimi ayarlarım. Çünkü suanda kendi adıma boş zamanım yok ama zamanı bilirsem en azından kendimi ayarlamaya çalışabilirim. İyi günler herkese
    Katılım durumuna göre tarih belirleyelim diyoruz bu hafta olmasa da önümüzdeki hafta yaparız. Kim ne zaman gelebileceğini bir yazsın ortak bir noktada buluşuruz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:18 ----------

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen teknik taktik yardıma bakacağına avatarına siyah ninja'nın fotoğrafını koysana

Terzi kendi söküğünü dikemezmiş Bulut Avatara koyacağım güzel bir resim çekemedim. Fotoğrafçı bir arkadaşım var bu hafta sonu birkaç poz çekicez bakalım.

EruKING - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2010
    Alıntı Raikkonen666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Raikkonen666, aöf de misin ? Şimdiden sınavlarında başarılar dilerim. Sınav öncesi bir gece yaparız herhalde, birkaç saatlik birşey, hafta sonuna kadar açarım etkinliği... Görüşmek üzere...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    erukıng ve overcloud avatarlarınız hemen hemen aynı 2 resim arasındaki 7 farkı bulabilirmisiniz deseler inanın bulamazsınız
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Terzi kendi söküğünü dikemezmiş Bulut Avatara koyacağım güzel bir resim çekemedim. Fotoğrafçı bir arkadaşım var bu hafta sonu birkaç poz çekicez bakalım.
    Bekliyoruz fotoları
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    benzin göstergesi ne olacak ??
    İkarus

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Bekliyoruz fotoları
    Bakalım bende merakla bekliyorum nasıl birşeyler çıkacak.

Bu arada bulut motoru yarın 5000 bakımına götüreceğim ama z moto da shell in yağlarından var onları mı kullandırsak yoksa senin bir önerin var mı ? servisteki yağı pek koydurmak istemiyorum ?

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    ben ninja almadan önce cbr me shell kattırmıştım tek marşta çalışan motor 5 marşta çalışır oldu pişman olmuştum,castroldan şaşmam,zincir yağı olarakda bir ara shell kullanmıştım 1 defa kullandım sonrada paketiyle çöpe attım,lastiğe örümcek ağı gibi yapışıyo beyaz sarımsı renkte ve yıkayınca bile çıkmıyo lastiğimi mahvetmişti

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200

Bu arada bulut motoru yarın 5000 bakımına götüreceğim ama z moto da shell in yağlarından var onları mı kullandırsak yoksa senin bir önerin var mı ? servisteki yağı pek koydurmak istemiyorum ?
    Aman aman onların koyduğu yağın litresi burda 15 tl' ye satılıyor, sakın koydurma. Tam sentetik yağ koydurursan markası önemli değil. (Shell olmasın yine de )
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    XL650V Transalp

shell ile castrol'un kaliteli tam sentetik yağları var ama ben yinede sana servise gitmeden önce ipone marka yağ almanı öneririm.

motoplus'tan tam sentetik racing motor için 10/40 yağ alabilirsin. aynı şekilde motul'da olabilir. ipone'un litresi şu an 32tl sanırım. bizim motorlar 1.7lt aldığından 2 tane 1lt'lik alman gerekecek.

piyasada bu iki markayı bulamazsan eğer Jaso sertifikatlı tam sentetik motosiklet yağı kullanabilirsin.

buarada bende yarın 12bin bakımı için motosikleti uğurlu moto'ya bırakıcam. daha önce 8300'de bakım yaptırmıştım. ilk sahibi 5bin bakımını yaptırmıştı ama içime sinsin diye 8binde erken bakım yaptırdım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:52 ----------

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ninja almadan önce cbr me shell kattırmıştım tek marşta çalışan motor 5 marşta çalışır oldu pişman olmuştum,castroldan şaşmam,zincir yağı olarakda bir ara shell kullanmıştım 1 defa kullandım sonrada paketiyle çöpe attım,lastiğe örümcek ağı gibi yapışıyo beyaz sarımsı renkte ve yıkayınca bile çıkmıyo lastiğimi mahvetmişti
    zincir yağının özelliği iyi yapımasıdır aslında. eğer gereğinden fazla sıkmazsan vede sıktıktan sonra bir kaç saat motoru dinlendirirsen lastiğe sıçramaz.

piyasada bulabilirseniz elf marka zincir yağını tavsiye ederim.

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    shell ile castrol'un kaliteli tam sentetik yağları var ama ben yinede sana servise gitmeden önce ipone marka yağ almanı öneririm.

motoplus'tan tam sentetik racing motor için 10/40 yağ alabilirsin. aynı şekilde motul'da olabilir. ipone'un litresi şu an 32tl sanırım. bizim motorlar 1.7lt aldığından 2 tane 1lt'lik alman gerekecek.

piyasada bu iki markayı bulamazsan eğer Jaso sertifikatlı tam sentetik motosiklet yağı kullanabilirsin.

buarada bende yarın 12bin bakımı için motosikleti uğurlu moto'ya bırakıcam. daha önce 8300'de bakım yaptırmıştım. ilk sahibi 5bin bakımını yaptırmıştı ama içime sinsin diye 8binde erken bakım yaptırdım.[COLOR="Silver"]
    http://www.motoplus.com.tr/urun/3000...motor-yagi-1L-

söylediğin yağ sanırım bu ???

Yarın önce kadıköye gidip almam lazım ordan da servise nasıl yetişeceğim bilmiyorum. Bir de işin enteresan tarafı Z moto da c.tesi günü servis için randevu istediğimde servisteki Tolga usta Cumartesi için 5000 km bakımına randevu veremem dedi. Motorun işi uzun sürüyormuş böyle bir mantalite var mı yaww ??

Motosikleti
    ninja ER
    Koruma takozunu nereye bağlandığına dikkat et. Bazıları radyatörün şaseye bağlandığı noktaya sabitliyor takozları. Bir şekilde motor takozun üstüne sertçe devrilir, yaslanırsa bu bağlantı noktaları zorlanıp radyatöre zarar verebilir. böyle bir durumda grenajın zarar görmesini tercih edersin

Tank padlerinde şeffaf olanları var. motorun rengini gösteriyor, aklında olsun. belki rengini bozmak istemezsin
    tavsiyelerin için sağol bulut.evt şeffaf bulursam ondan taktırcam..yeşili kapatmayalım
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    XL650V Transalp
    http://www.motoplus.com.tr/urun/3000...motor-yagi-1L-

söylediğin yağ sanırım bu ???

Yarın önce kadıköye gidip almam lazım ordan da servise nasıl yetişeceğim bilmiyorum. Bir de işin enteresan tarafı Z moto da c.tesi günü servis için randevu istediğimde servisteki Tolga usta Cumartesi için 5000 km bakımına randevu veremem dedi. Motorun işi uzun sürüyormuş böyle bir mantalite var mı yaww ??
    Naaptın yahu, o iki zamanlı motor yağı

Önceki bakımda ben bunu kullanmıştırm.

12bin bakımında usta onay verirse bu sefer bunu kullanacağım.

castrol / shell yada mobil yağlara göre vites geçişleri daha rahat ve akıcı oluyor.

Bi tanede K&N yağ filtresi ısmarlamıştım motoplus aracılığıyla. bugün ellerine ulaştı ama ben teslim alamadım. yarın öğle vakti alıp motoruda bırakıcam bakım için

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    arkadaşlar merhaba bizim makinalara OSram night braker takılırmı? duyu nasıl bizim ampullerin beyaz ampul takmak istiyorum işin doğrusu ne takayım gece iyi göstercek ve bembeyaz olacak?

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    motul marka tam sentetik double ester yaglar var kirmizi renkli ondan koyun fiyati biraz tuzludur ama 7500 km goturuyormus motoru.. ben koydum 2000 km yaptim kaldi 5500 bakalim goturecekmi 7500 km..cekisine bakacaz ara hizlanmalara su anda test yapiyorum diyebilirim neticeyi size bildiririm ama ilk yag degisiminde servisin koydugu yag ile fark var arasinda motorun sesinden bile belli oluyor yaa..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Naaptın yahu, o iki zamanlı motor yağı

Önceki bakımda ben bunu kullanmıştırm.

12bin bakımında usta onay verirse bu sefer bunu kullanacağım.

castrol / shell yada mobil yağlara göre vites geçişleri daha rahat ve akıcı oluyor.

Bi tanede K&N yağ filtresi ısmarlamıştım motoplus aracılığıyla. bugün ellerine ulaştı ama ben teslim alamadım. yarın öğle vakti alıp motoruda bırakıcam bakım için
    k&n yağ filtresini nekadara aldın ?

Motosikleti
    XL650V Transalp
    @sarsilmaz 12$ + 5tl kargo parası

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul marka tam sentetik double ester yaglar var kirmizi renkli ondan koyun fiyati biraz tuzludur ama 7500 km goturuyormus motoru.. ben koydum 2000 km yaptim kaldi 5500 bakalim goturecekmi 7500 km..cekisine bakacaz ara hizlanmalara su anda test yapiyorum diyebilirim neticeyi size bildiririm ama ilk yag degisiminde servisin koydugu yag ile fark var arasinda motorun sesinden bile belli oluyor yaa..
    Bahsettin yağ motul 300V olsa gerek. Bence pisayasanın en iyi yağı. Ama her ne olursa olsun bırak 7500'ü taş çatlasa 5000 km sonra değiştirmelisin o kadar bekletmeyin yazık günah.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettin yağ motul 300V olsa gerek. Bence pisayasanın en iyi yağı. Ama her ne olursa olsun bırak 7500'ü taş çatlasa 5000 km sonra değiştirmelisin o kadar bekletmeyin yazık günah.
    yağın litresi sanki kaç kuruş,en fazla 2000 bilemedin en geç 3000 de değiştiririm,zaten ustamda 3000 lik periyotlar verdi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler