Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 250 RR / Bilgi ve Paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Alıntı SenC_an adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan anlayan da anlamayan da yazabilir arkadaşlar kardeş kardeş oynayın :p

Yanlışım varsa düzeltin , 150cc ile 250cc arasındaki fark kamyoncunun altında kalmamaktan ibarettir. Yokuşta arkandan sellektör datdaaaat yapıp üstüne hiç sola kaymadan üstüne gelen kamyonu emniyet şeridinden yanından geçerken izlerken ahh dersin bi 100cc daha olaydı..

Şehir içinde 150 yeterli , ancak şehir dışında minimum 250 olmalı motor. Ha yapmazmı yok 150lik? yapar . ama sen yapabilirmisin o yolu o makineyle.
    Dün antalya kuşadası yaptım 150lik çinli ile 800km üstü bir yol , çoğuda gece geçti. Pestilim çıktı resmen , arkamdan sellektörsüz geçen araç sayısı 20 yoktur. Çıkarmısın yine desen yine çıkarım , şu 250 rrlamı çıkarsın 150lik mondiylemi desen bi bakmışın ben yokum , rr'da yok yerinde nassı hızlı gitti lan o dersin içinden.

Fiyat konusunda da ben motorun işletme maliyetine bakarım fiyatından önce , ne kadar sürede eşitler birbirini , ne sürede kara bile geçmeye başlar vs. Honda servisine girilecek , parçalarıda yamahadan hesaplı olacaksa varsın 20 olsun zamanla fark kapanacaktır.
    Hocam sorunun tamamı o değil bazılari istenirse 700 coc ile motora başlanabilir diye biseyler söylüyorlar sorun o bilgisi olmaya arkadaşları yanlış yönlendire bilirler ve adam 250 lik ve 150 lilik motoru bir tutuyo hadi onlar bi abi 250lilik motorla 700 lik bir tutulumu abi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim adıma konuşup beni aşağılıyorsun, amacın ne? cbr250 kaç beygir? 47 beygirin altında. peki 600cc bir ss kaç beygir? 100 beygir üzeri. arada 60 beygir civarı fark var. peki apache kaç beygir? 13 beygir. cbr250 kaç beygir 40 olsun ve farka bak 27 beygir fark var.

A2 ehliyet ile 250cc sürersin ama 600cc süremezsin. bu konuda ne diyeceksin bakalım. yani 150cc süren 250cc sürebiliyorda neden 600cc süremiyor? demekki 250cc sanıldığı kadar hayvansı bir çekişe sahip değil.

yiğit neden sana avukatlık yapıyor onuda anlamadım.
    Yoo...XT660R ve 660X mesela 660cc ve 45 beygir veya Dragstar 650 de 40 beygir...nasıl oluyor...demekki herşey cc değil demi???...
    The Power of The Dreams.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az önce iki Honda bayisini aradım. Bir tanesi cbr250rr in dışarda zaten satıldığını buraya gelmeyeceğini söyledi ama emin değildi. Sanırım çok araştırmamıştı zaten onlara da bilgi gelmemiş bu yönde.

Diğer bayi ise bizde gelmesini bekliyoruz dedi. Muhtemelen fuar da satılır dedi.

saygısızlık değil ama piyasa yükselmesine etken oluyor pahalı olsa bile çok satın almanız. dolaylı yoldan zararını görüyoruz sayılır.

hiç alan olmasa ne olur çok merak ediyorum. beni dinleyen olmaz ama ben yinede yazayım, almayın arkadaşlar

her kes beklemede kalsın, ellerinde kalınca mecbur ucuzdan vermek zorunda kalacaklar.
    Ninja 300 neredeyse hiç satılmayan bir motosiklet, piyasası hiç de düşük değil.

egemen0zturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni kasa MSX'im daha yakışıklı

Kimse motorun oturuş pozisyonuna değinmemiş. Dikkatli bakıldığında gidonla sele neredeyse aynı hizada. Bu motorda oturmak hiçte rahat olmayacak. Bu konuda R25 çok daha alçak selesi ile muhtemelen konfor konusunda daha önde bir motor. Zaten Honda bu motoru duyururken "Superlight SS" olarak tanımlıyor. Yani hiç "Bu 250cc fakirin dostudur, parçası ucuzdur, az yakar cart curt" demeyin. 250cc kaliteli ve hafif bir yarış motoru bu. Selesi de, oturuş pozisyonu da rahat olmayacaktır. KTM RC250 ile aynı kulvarda yani. R25 ve CBR250R daha Sport Touring kısmına kayıyor işin.

Racing (En azından görünümü öyle olan) motorlarda şu oturuş pozisyonunu eleştirenleri anlamıyorum. Kardeşim bu işin raconu bu. Düz oturmak istiyorsan git enduro al commuter al. Racing alıyorsan bu işin konseptini kabul ederek al. "Baklava yiyorum ama tatlı bu" demekten hiçbir farkı yok bu eleştirilerin

Az Önce Honda Türkiye ile Cbr250RR ın durumu hakkında görüştüm. Verilen bilgiye göre 2016 yılında bu model Türkiye ye gelmeyecekmiş. Fakat 2017 yılı içinde getireceklerini ama arge çalışmaları ve piyasa araştırmalarının daha tamamlanmadığı bunlar tamamlandıktan sonra 2017 nin hangi döneminde geleceğinin belirlenebileceğini söylediler.
    Sonuç itibari ile 2017 başında, ortasında veya sonunda gelebileceğini belirttiler. Tahminimce 2016 sonunda ancak geleceği tarih belli olur.

Alıntı Formation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Racing (En azından görünümü öyle olan) motorlarda şu oturuş pozisyonunu eleştirenleri anlamıyorum. Kardeşim bu işin raconu bu. Düz oturmak istiyorsan git enduro al commuter al. Racing alıyorsan bu işin konseptini kabul ederek al. "Baklava yiyorum ama tatlı bu" demekten hiçbir farkı yok bu eleştirilerin
    Fark ettiysen diğer racing motorlar (R25, CBR250R) ile kıyasladım ben de zaten. Zaten "görünümü racing" olan motorda niye 1000cc oturuş "rahatsızlığı" istiyorsunuz onu da anlamış değilim. Rahat mı batıyor?

250cc dik oturuşlu adam gibi motor var da biz mi bilmiyoruz? Benim bir bildiğim Mondial RX3i Evo var. Japonlar da yapsa keşke.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fark ettiysen diğer racing motorlar (R25, CBR250R) ile kıyasladım ben de zaten. Zaten "görünümü racing" olan motorda niye 1000cc oturuş "rahatsızlığı" istiyorsunuz onu da anlamış değilim. Rahat mı batıyor?

250cc dik oturuşlu adam gibi motor var da biz mi bilmiyoruz? Benim bir bildiğim Mondial RX3i Evo var. Japonlar da yapsa keşke.
    Inazuma, ve diğer naked motorlar, dik oturuşlu.

Naked motorla 80 üzeri gitmek işkence resmen rüzgarla güreşiyorsun. Günde 40 km çok rüzgarlı ve şehirler arası bir yolda gidiyorum naked motorla. 70 ile gitmek zorunda kalıyorum ki dayak yemişe dönmeyeyim. Ayrıca naked motorlar hiçte o kadar dik oturuşlu değil. Z250SL misal. Dik oturuştan kastımız NC750X ve ya Tracer 700 gibi.

Inazuma fena motor değil ama teknik olarak. Tasarım olarak çok kötü bence ve aşırı hantal bir motor. Şöyle bi Tracer 250, NC250X falan çıkarsalar ne güzel olur. Çift silindirli, her yola git gel, yormayan, el yakmayan...

http://www.hondacengkareng.com/motor/honda-cbr-250-r/#

Bu sitede ki fyatlara bakarsak, full olarak gösterilen motorun fiyatının TL karşılığı 17.000 ₺ e denk geliyor. Abs olmayan ise 14.500 ₺ ..

Alıntı Gorthaur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hondacengkareng.com/motor/honda-cbr-250-r/#

Bu sitede ki fyatlara bakarsak, full olarak gösterilen motorun fiyatının TL karşılığı 17.000 ₺ e denk geliyor. Abs olmayan ise 14.500 ₺ ..
    Şuanki CBR250R fiyatını göz önünde bulundurursak en iyi ihtimal ABS'siz olanı 16.500, ABS'li olanı 18.000 TL'ye satacaklar gibi. Hatta R25 fiyatının 16.000 TL olduğunu düşünürsek rekabet için uygun bir fiyat.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Günah Benim
    Suç Benim
    20 Bin TL ye satılırsa Bu Suç Senin !! ( 20 e hemen alırım diyen Kamil ( Güzel İnsanlar'a İthafen ) Benim ! ! ! )
    Tahmini Fiyat ; 17500 Lira Abs Standart.. Ahanda yazdım buraya Seneye görüşürüz

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Alıntı demqn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günah Benim
    Suç Benim
    20 Bin TL ye satılırsa Bu Suç Senin !! ( 20 e hemen alırım diyen Kamil ( Güzel İnsanlar'a İthafen ) Benim ! ! ! )
    Tahmini Fiyat ; 17500 Lira Abs Standart.. Ahanda yazdım buraya Seneye görüşürüz
    20'ye alırım diyenlerin çoğu almıcak iyi izle bak :D bende buraya yazayım :D

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Abs'li 18.500₺ at fava bekle.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı CanAydın000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O senin küçümsedigin 27 beygir seni uçurur 600cc ile 250cc arasındaki farkı diyosun burdan motordan anlamadığın ortaya cikiyo hem adam senin adına konusmuyor 600cc ile 250cc karşılaştırılamaz ona bakarsan sen 150 lik külüstür 600cc nin yanında kaplumbağa hatta karınca kaliyo sen hic 40 hp ye bindin mi büyük ihtimalle hayır 40 hp yanından geçse rüzgarında ezilirsin gir araştır bi öyle gel

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Dolar ve euro uçtuğu için fiyatlarda uçtu ama bu motor denilen özelliklerle. Gelirse 17 yi hak eder he bundan düşük bisey gelirse ve kotu olursa haketmez bu devire gore bu motora 18 bile verilir devir değiştirdik eskisi gibi 12k ya 250 gg motor yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Kardeşim mt_07 dediğin motor canavar gidiyo motor 250 likler gibi deyil biri naked biri SS arada tabi fark olucak oturuş rahatlık gidiş gibi gibi motoru adam akilli bilmeyen biri mt_07 alırsa ertesi gün cenaze namazını kılasın bide sürmeyi biliyorum tavırları yapanlar onlar ayrı ondan sonra haberlerde motorcu kazada öldü diye haberleri izleriz
    bak kardeş, naked, cross, enduro, süper sport, commuter... kasaları öğretme bana. sakın klavyenin başından benim bilgimide ölçmeye kalkma. olgun insanlara yakışmayan hareketler bunlar. ben 150cc apache kullanıyorum diye avanak mı oluyorum?

ben hergün büyükçekmece-sultangazi arasında otobanda yol yapıyorum, işe gidip geliyorum 100 km küsür yol. 150cc ile otobanda 110 km hızla emniyet şeridini kullanıyorum çünkü yolda yapıştırıyorlar 140 km hızı.

250cc olsa bende yoldan giderim ama sırf bunu yapabiliyor diye milyarlarca fark vermem. ben 3250 tl verdim aldım bu 150cc yi. sence 250cc bir motora 20 bin tl verir miyim sırf otobanın ortasından gidebilmek için?

millet ne derse desin, ben kendimi biliyorum. giderim eski model 600 cc enjeksiyonlu bir ss alırım ve işime bakarım. yok kullanamassın, yok edemessin falan bırakın bu sohbetleri.

burda asıl demek istediğim buydu, 250cc bir racing motor 600cc racing olamaz ve bu yüzden belli bir tavan fiyat var bende. 250cc yi küçümsemiyorum. bu fiyat 250cc için fazla diyorum.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoo...XT660R ve 660X mesela 660cc ve 45 beygir veya Dragstar 650 de 40 beygir...nasıl oluyor...demekki herşey cc değil demi???...
    sen baya karıştırmışsın. ben 600cc ss diyorum yani racing kasadan bahsediyorum.

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    bak kardeş, naked, cross, enduro, süper sport, commuter... kasaları öğretme bana. sakın klavyenin başından benim bilgimide ölçmeye kalkma. olgun insanlara yakışmayan hareketler bunlar. ben 150cc apache kullanıyorum diye avanak mı oluyorum?

ben hergün büyükçekmece-sultangazi arasında otobanda yol yapıyorum, işe gidip geliyorum 100 km küsür yol. 150cc ile otobanda 110 km hızla emniyet şeridini kullanıyorum çünkü yolda yapıştırıyorlar 140 km hızı.

250cc olsa bende yoldan giderim ama sırf bunu yapabiliyor diye milyarlarca fark vermem. ben 3250 tl verdim aldım bu 150cc yi. sence 250cc bir motora 20 bin tl verir miyim sırf otobanın ortasından gidebilmek için?

millet ne derse desin, ben kendimi biliyorum. giderim eski model 600 cc enjeksiyonlu bir ss alırım ve işime bakarım. yok kullanamassın, yok edemessin falan bırakın bu sohbetleri.

burda asıl demek istediğim buydu, 250cc bir racing motor 600cc racing olamaz ve bu yüzden belli bir tavan fiyat var bende. 250cc yi küçümsemiyorum. bu fiyat 250cc için fazla diyorum.

sen baya karıştırmışsın. ben 600cc ss diyorum yani racing kasadan bahsediyorum.
    Sen vermeye bilirsin ama veren veriyo 250cc 300cc fark etmes Ben beygirine bakarım ve makine 35 beygir
    Smn yol bilgine bakmam istersen yurt dışına çok motorla yasin falan fark etmes bana bilgin yoksa yaparım yorumu sen 600cc motoru 20 bin diyosun 250cc yede 5 bin dersin alllah bilir okadar rahat yasamak ucuz almak istiyorsan yurt dışına gör 5300 dolar yurtdışında fiyatlar hakkındada bilgin yoksa hit araştır vergi gümrük falan filan derken üzüyo fiyat ve ben senle düzgün konuştum kotu söz başlar et etmedim fakat bir yere kadar fazla zorlama adam gibi yorumunu yap git burda tartışmaya gerek yok he illa tartış can diyosan gel bursaya oke
    dyavol-77 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı CanAydın000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen vermeye bilirsin ama veren veriyo 250cc 300cc fark etmes Ben beygirine bakarım ve makine 35 beygir
    Smn yol bilgine bakmam istersen yurt dışına çok motorla yasin falan fark etmes bana bilgin yoksa yaparım yorumu sen 600cc motoru 20 bin diyosun 250cc yede 5 bin dersin alllah bilir okadar rahat yasamak ucuz almak istiyorsan yurt dışına gör 5300 dolar yurtdışında fiyatlar hakkındada bilgin yoksa hit araştır vergi gümrük falan filan derken üzüyo fiyat ve ben senle düzgün konuştum kotu söz başlar et etmedim fakat bir yere kadar fazla zorlama adam gibi yorumunu yap git burda tartışmaya gerek yok he illa tartış can diyosan gel bursaya oke
    bak kızıyorum onu söyleyeyim baştan.

*ben motosiklet tamircisine gittim ve adama arka dişliyi büyütücem dedim. adam neden dedi. bende kalkış seri olsun son hız düşsün sorun olmaz dedim. adam tamam birazdan bakıcam dedi. 15 dk sonra ön dişliyi söküp büyüğünü takarken durdurdum adamı. ön dişliyi büyütürsen son hız artar ve kalkış yavaşlar, arkayı büyült önü değil dedim.

orada 3 kişi bana karşıydı ve ustaya motoru geri toplatıp vazgeçtiğimi söyledim, şimdi orada ben haklıydım ama insanlık halidir dedim ustaya. 25 yıllık ustasın ama dalgınlığına geliverir hata yaparsın bu her insanın yaptığı şeydir dedim. görüyorsun insanlar yanlış doğru hiç sorgulamadan destekliyor.

3 tane eşek kadar adam ön dişli büyütürsen son hız azalır motor serileşir diyor, buna ne dersin?

yada ben senin bu sinir bozucu yazılarına ne diyeyim? (öyle değil mi arakdaşar, resmen bana meydan okuyor ne yapmam lazım benim)
    teke tek kavga edelim istersen, ama gücün yetmeyebilir, spor yapmıyor isen şansın yok bilgilendireyim he tabancan varsa aman abi korkarım.

benim boş dolaşacak vaktim yok, çalışmak zorundayım. öyle şeyimin keyfine çıkıp gidemem sağa sola anlıyor musun? ve buraya konu açmışlar bende tekrar fikrimi yazıyorum, bu 250cc motor çok pahalı! alan olur ya da olmaz.

ben cebime 15 bin tl koyar 600cc ss bakarım. herkes sıfır motor alacak diye bir kural yok.

edit: arkadaşlar kusura bakmayın konu kirliliği yapıyorum, benimde hoşuma gitmiyor böyle tartışmalar gerçekten.

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    bak kızıyorum onu söyleyeyim baştan.

*ben motosiklet tamircisine gittim ve adama arka dişliyi büyütücem dedim. adam neden dedi. bende kalkış seri olsun son hız düşsün sorun olmaz dedim. adam tamam birazdan bakıcam dedi. 15 dk sonra ön dişliyi söküp büyüğünü takarken durdurdum adamı. ön dişliyi büyütürsen son hız artar ve kalkış yavaşlar, arkayı büyült önü değil dedim.

orada 3 kişi bana karşıydı ve ustaya motoru geri toplatıp vazgeçtiğimi söyledim, şimdi orada ben haklıydım ama insanlık halidir dedim ustaya. 25 yıllık ustasın ama dalgınlığına geliverir hata yaparsın bu her insanın yaptığı şeydir dedim. görüyorsun insanlar yanlış doğru hiç sorgulamadan destekliyor.

3 tane eşek kadar adam ön dişli büyütürsen son hız azalır motor serileşir diyor, buna ne dersin?

yada ben senin bu sinir bozucu yazılarına ne diyeyim? (öyle değil mi arakdaşar, resmen bana meydan okuyor ne yapmam lazım benim)
    teke tek kavga edelim istersen, ama gücün yetmeyebilir, spor yapmıyor isen şansın yok bilgilendireyim he tabancan varsa aman abi korkarım.

benim boş dolaşacak vaktim yok, çalışmak zorundayım. öyle şeyimin keyfine çıkıp gidemem sağa sola anlıyor musun? ve buraya konu açmışlar bende tekrar fikrimi yazıyorum, bu 250cc motor çok pahalı! alan olur ya da olmaz.

ben cebime 15 bin tl koyar 600cc ss bakarım. herkes sıfır motor alacak diye bir kural yok.

edit: arkadaşlar kusura bakmayın konu kirliliği yapıyorum, benimde hoşuma gitmiyor böyle tartışmalar gerçekten.
    Bak kardeşim benim sinir bozulduğum sey şu sen diyosunki 250 cc motora okadar para verilmez bence verilir benim cebime koyarmı hayır koymaz isteyen alsın isteyen almasın beni ilgilendirmez biz burda fikirlerimizi söylüyoruz geliyosun sen ortalığı karıştırıyosun sporla gücün alakası yok illa ayı olmaya gerek yok senle uğraşcak vaktimde yok belki illa ayakta duracağım bi iştede çalışmıyorum evimde oturuyorum Bilgisayarımın başına yapıyorum çizimimi bakıyorum işme okey lafı fazla uzatmaya gerek yok ne sen ban yazı yaz ne ben sana ve korktuğum da yok senden biz bi ALLAH'TAN korkarız gerisinden korkmayız silahsız adamada silah çekmeyiz okey[COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler