Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    izninle reimleri buraya alıyorum....
    kısa

uzun

uzun+kısa(selektöre basılı)

kısa ileri

uzun ileri

uzun+kısa ileri

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

maxi slikon tabancaları var..
    arkadan takıyorsun silikonu eritiyor tabancanın ucundan rahatlıkla istediğin yere uyguluyabiliyorsun...
    sende merak var aga(:
    istanbul'da olsan inan güzel projelere imza atardık...
    birde farı aşağıya ver istersen arkadan vidayla ayarlanıyor...
    uzunlarda yeri hiç göstermiyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    valla vidalı bi kısım aklıma gelmiyor, acaba duyun içini oyarken yanlış mı oydum, far fazla yukarı bakıyor sanki... bir de acilen led işine girip farın içine gündüz farı yapmam lazım. fara iyi bi ayar vermem lazım. yarın bakıma sokuyorum, oradan rot balans far ayarı yapan bir yerden farı da ayarlatacağım. led için de malzeme alacağım. bi başlayalım artık sıkıldım motorla uğraşmaktan. kafam rahat halde binmek istiyorum.

ls2 moby kaskımı hatun yere düşürdü. şansıma demirle çerçevelenmiş bi kapağa da çarptığını gördüm. kask mefta olmuş mudur? güvenip kafama takabilir miyim?

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla vidalı bi kısım aklıma gelmiyor, acaba duyun içini oyarken yanlış mı oydum, far fazla yukarı bakıyor sanki... bir de acilen led işine girip farın içine gündüz farı yapmam lazım. fara iyi bi ayar vermem lazım. yarın bakıma sokuyorum, oradan rot balans far ayarı yapan bir yerden farı da ayarlatacağım. led için de malzeme alacağım. bi başlayalım artık sıkıldım motorla uğraşmaktan. kafam rahat halde binmek istiyorum.

ls2 moby kaskımı hatun yere düşürdü. şansıma demirle çerçevelenmiş bi kapağa da çarptığını gördüm. kask mefta olmuş mudur? güvenip kafama takabilir miyim?
    çatlak kırık vs yoksa sorun olmaz sanırım
    bende düşürdüm daha dorusu 2 merdiven yuvarlandı için gitti

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    ya arkdaşlar ŞU RESİMLERİ BU KADAR VBÜYÜK koymasanız!!?!?!

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ya berker abi marş motorunun kömürlerini değiştirdinmi hiç

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkdaşlar ŞU RESİMLERİ BU KADAR VBÜYÜK koymasanız!!?!?!
    hakikatten sayfalar yarım saatte ancak açılıyor bu arada motorumu sattım arkadaşlar sym gts 250 yada piaggio x 9 250 almak niyetindeyim tavsiyeleriniz olursa dinlemek isterim gerçi motorumu satmak üzereyim diye yazınca kimse sallamamış belki sattım deyince yazarsınız size tavsiyem motorunuz sağıyla soluyla fazla oynamayın yok far yok kayış yok pahalı lastik derken yarı motor fiyatında masraf edeceksiniz satarkende motoru aldığınız fiyatın yarısına anca satacaksınız ve zararınız 2000 tl olacak aza kanaat etmeye çalışın daha iyisini alınca ona yatırım yaparsınız evet yorumlarınızı bekliyorum x 9 250 mi ? sym gts 250 mi ? ne tavsiye ediyorsunuz sizce neden alınmalı yada alınmamalı
    ne toyotası lan benim babam adam gibi adam:salut:

Motosikleti
    serkan hayırlı olsun. yerinde olsam x9 500lüğe bakarım. gerçi 250liği bile 11 saniyede 0dan 100e çıkıyor. son hızı 130-140 diyen var. symnin plastiklerini sevmedim. sen bilirsin.

resimler için; 5 sene önce aldığım fotoğraf makinesi 7.1 mpixel. artık cep telefonlarının en düşüğü 3.2 mpixel çekiyor. bence bağlantı hızınız yavaş. benim resimler 3 megabayt. 1 megabit adslniz bile olsa 30 saniyede açılması gerekir. 8 mbitse en kötü ihtimalle 5 saniye. bende böyle. gene de kusura bakmayın ttnet adına hepinizden özür diliyorum

arkadaşlar garantiden üstteki mavi kısım gelecekmiş. yarın da 5320 kmde 6000 bakımına sokuyorum. yağ filtresi gene tıkanmış. yağ da 1400 küsür km oldu. gene castrol power1 scooter 10w40 koyacağım.

ya yeni farkettim; ben 2 freni de beraber sıkıyorum. biraz hızlıyken frene bastığımda önden "tak tak" ses geliyor. fren kaliperi sabit. arkadan daha iyi durumda. bu sesin sebebi ne ola ki?? ön takıma iyi bi baktıracağım.

ek: farın lambasını 180 derece döndürdüm, gene de ileriyi aydınlatıyor. far ayarı kesinn lazım ama unnamed'in dediği "far ayarı" kısmının olmadığını servisteki eleman söyledi. en kötü ihtimalle duyun içini ters taraftan biraz daha oyup boş kalan kısma silikon atarım öyle hallederim....

servise gitmeden üstteki 2 küçük lambanın ledini bulabilirsem ondan alacağım. daha az güç çeksinler. belki bakarsınız sadece uzunu uzun + kısa olarak değiştiririm.

led için her led 2 v olsa 6 ledi seri bağlasam, bunun gibi 10-20 tane daha yapıp bunları da paralel bağlasam neler olur sizce? devre analizi notlarımı yanlış mı hatırlıyorum? böyle yaparsam direnç koymadan az güçle halledebilirim gibi geliyor?

Motosikleti
    mondial 150 zat
    serviste mondialın kocaman posteri var 24 saat içinde yedek parça teminatı dıye ama bi sargı için 3 hafta bekledim böyle birşey olmaz... yani mondiallerin yedek parça sıkıntısı gerçekten var..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    maxi97:bu motorun yağ filtresi yok diye biliyorum ben :S

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya berker abi marş motorunun kömürlerini değiştirdinmi hiç
    Yok hiç değiştirmedim ama hala basıyor.30bine geliyorum yavaş yavaş yeni siyah koltuk aldım.Çünkü eskisi artık süngerleri gözüküyordu eh koltuğun o kadar dayanması bile iyidir derim..

Ha bir de ön ve arka lastiği değiştirdim Duro ile mecburen..

Şimdi beklediğim şey egzoz ve tahrik bilyeleri..Ben son hız meraklısı değil tork istiyorum çünkü..

@Maxi97

Milletin hızından ziyade sen o kadar büyük resimlerini paylaşırken Link olarak paylaşsan daha iyi olmaz mı??!!
    Birde açması değil sayfayı aşağıya doğru çok kaydırma zorunda kalıyoruz

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    benim koltuk daha idare ediyor imkanın varsa bi resm koyarmısın abi merak ettim siyah nasıl duruyor
    benmkide eskisin siyah istiyorum

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    far ayarı var..
    alttan elini sok motorun önüne geçip...
    sol tarafta vida başında plastik var orda...
    serkanyeliz hayırlı olsun...çok doğru söylüyorsun esasında...
    benim tavsiye edeceğim motor öncelikle Gilera nexsus 500..
    daha sonrada x9 değilde x8 daha çok hoşuma gidiyor benim...
    tabiki karar senin...

Motosikleti
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hiç değiştirmedim ama hala basıyor.30bine geliyorum yavaş yavaş yeni siyah koltuk aldım.Çünkü eskisi artık süngerleri gözüküyordu eh koltuğun o kadar dayanması bile iyidir derim..

Ha bir de ön ve arka lastiği değiştirdim Duro ile mecburen..

Şimdi beklediğim şey egzoz ve tahrik bilyeleri..Ben son hız meraklısı değil tork istiyorum çünkü..

@Maxi97

Milletin hızından ziyade sen o kadar büyük resimlerini paylaşırken Link olarak paylaşsan daha iyi olmaz mı??!!
    Birde açması değil sayfayı aşağıya doğru çok kaydırma zorunda kalıyoruz

ben zaten link olarak atmıştım, unnamed kardeşim herkes görsün diye direk resim koydu. gene de özür dilerim.

yağ filtresi dediğim şey; hava filtresi kutusundan motora doğru olan kısımda avuç içi kadar bi silindir. yağ pislendiğinde oradan atmaya başlıyor. onu da değiştireceğim.

kasislerden geçerken tak tak diye vuran şey orta sehpaymış bugün farkettim. yayları mı gevşedi acaba. tam bakmadığımdan emin değilim.

unnamed'in dediği far ayarını buldum. tam ayarlayamadığım halde 7-8 otomobil önümü (çukurları vs.) görebiliyorum. bu taktığım çin malı 35w h4 böyleyse philips h4 60/55w "x-treme power" takarsam nasıl olur acaba?

bugün bi aksesuarcıya gidip ön park lambalarına beyaz led aldım. 2x5 tane smd led. yarın bakımdayken elemanlara taktıracağım.

led işine zamanım olunca başlayacağımı söylemiştim. bugün vaktim oldu, 1.4 metre beyaz led aldım. aksesuarcılardan led almayın; şehrinizde büyük elektrik dükkanları varsa oradan alın. metresini 9tlye saydı adam. altı beyaz güzel ledler. tekzen üretimiymiş. gidip bi elektronikçiden multimetre, havya, lehim, pasta aldım. benim mondialin 30 küsür litrelik çantasının ortasındaki kırmızı şeridin dibine led yapıyorum. 2 sıra alt ve üst kısımda; orta kısma da frenlere gidecek 2 parça yapıyorum. alt ve üst parkları lehimledim; şimdi de fren ledleriyle uğraşıyorum. o kırmızı şeridin üstüne ve altına da sinyalleri koyacağım. bitince resimlerini atarım. düşündüğüm gibi yapabilirsem çok güzel olacak. "H" harfine benzeyecek.

üstte yazdığım mesajı göndermeyi unutmuşum. neyse şimdi hallettim. orta taraf frene; alt ve üst parka ait olacak. 6 ledli kısım arttı. onu da bir üste gene fren olarak bağlayacağım. keşke biraz daha led alsaydım. silikonlama ve sinyaller yarına kaldı. resimler:

lehimleme:

http://img695.imageshack.us/i/img0386sn.jpg/

ışıkta:

http://img534.imageshack.us/i/img0388jn.jpg/

karanlık:

http://img535.imageshack.us/i/img0390cy.jpg/

karanlık 2:

http://img715.imageshack.us/i/img0392ah.jpg/

Merhaba arkadaşlar bugün bayiye gidip motora baktım ve yarın alım işlemini gerçekleştireceğim fakat bana verilen fiyat 1900 tl 12 ay kredi kartına taksit ve ayriyetten 400 tl istediler.Bu 400 tl plaka ruhsat muayene için sizce fiyat iyi mi ?Birde ben bu motoru tipene göre alıyorum çok fazla bi beklentim yok şehir içinde beni üzmesin yeterli uzun yol yapacak halim yok bu isteğim için yeterlimidir acaba?

Motosikleti
    muayeneye niye götürüyorsun ki? benim 2013e kadar muayenem var. bu yazın 1690+200 tl verdim. sigortam ruhsatım herşeyim tamamdı... muayene konusunu bir daha görüş bence. ruhsatla sigorta plakaya da 200den fazla verme tabi yaza göre zam gelmediyse.

şehir içi güzel. frenler iyi. lastikleri direk değiş. 80-90 km hızı görüyor. parasına göre güzel. sonradan büyütmeye kararlıysan direk x9 250lere falan bak ama.

Hocam şimdi motor 2007 modelmiş o nedenle muayene gerekliymiş öyle dediler bana

Motosikleti
    ben agustosta aldım ve ılk muayene gecerlılık suresı ruhsatta 2013 agustos olarak gecıyor. bence muayeneye beraber goturelım de. adamlar senı kazıklamaya calısıyor haberın olsun. ben hersey dahıl 1900 verdim ustune da mondial kask aldım :D.

bide başka bayilere soriyim peki siz memnunmusunuz motordan herhangi bir sıkıntısı falan yakıt durumu nedir birde bagaj hacmi nasıl

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    @sinancd

Rodajda olacağın için herşeyin...
    ya şöyle diyim sinan cd biraz eski sayfaları okuman lazım ben çokça şey yazdım çokça şeyi tekrar tekrarda yazdım bi 1 saattini ayırıp tek tek sayfaları geriye doğru bakarsan açıklamaları görüceksin...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    motorun fiyatının 1.650 tl ye indiğide oluyor bazen

bira once önüme ters yönden çıkan bir elektrkli bisiklet yuzunden çok sert fren yapmak zorunda kaldım ön frenede asıldım motorun önü bir kaç defa zıpladı zaten parke taştı içim gitti motora acaba direksiyonda bi yer yamulmuşmudur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:16 ----------

bu arada x9 daha kalıplı duruyor ben onu tercih ederdim x8 dense

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler