Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oopss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    teşekkür ederim sky bende bu motoru sınırlarını bilerek aldım 50 km yi geçmek gibi bi niyetim yok aslında herkes kullandığı malın sınırlarını bilerek kullanırsa herahngi bi problem oluşacağını sanmıyorum, 1800 tl ye alından motordan honda cbr performansı beklemek saçma olur dimi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı oopss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewt aranıza bi zc kullanıcısı daha katıldı bugün motorun ödemesini yaptım, kısmetse yarın motorumu teslim alıyorum
    motorunu güle güle ve kazasız belasız kullan..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oppss hayırlısı olsun motorun şimdiden..

valla maxi sen motoru limitlerde kullanıyorsun 70le viraj 80le çukur yani gerek yok zc bu hızlarda güven veren bi alet değil ısrarla söylüyorum ya da ben çok korkağım bilmiyorum..!

dikkat et bence ve güvenmediğin yollarda 60ı geçme derim 70le ben 25.150km deyim daha hiç girmedim girmemde sen çok yüreklisin..

Aman dikkat

hmm, bence motorun o hızlarda bir sorunu yok; hatta daha yüksek hız da yapabilir gibime geliyor. daha 7500 deviri düz yolda geçiremedim. gaz teli mi uzun yoksa motorun limiti mi budur bilemiyorum. sürüş tarzım genelde böyle benim. mesela bizimkiler bi ara abimlerin yanına istanbul'a gidince babanın arabası 20 gün bende kaldı. laguna 2.0 rxt. 140 beygirlik güzel bi makina. üniversitedeki dersim saat 5te biterken gene saat 5te işte olmam gerektiği için inönü üni. ile malatya polis okulu arasındaki 20 kilometrelik yolu iş çıkışı trafiğinde kasarsam 8-10 dakikada bile alabiliyordum. merkeze gelinceye kadar kadran 150-220 arası değişiyordu. laguna gerçekten iyi araba. yüksek hızda virajda arkasını savursa bile ufak bi kontra ve gaz hareketiyle kendini hemen topluyor. neyse konumuz motor, sürüş tarzım böyle. bu yüzden adam gibi bir lastik lazım bana. virajda motoru yatırırken ve ya suya girdiğimde yüksek performans verecek bir şey lazım. evet farkındayım bir yarış motoru değil, ama işten çıkıp memlekete giderken 125 kilometreyi 2.5 satte alamam. özellikle gece vakti uzun farını açık unutan (!) iyi aile evladı(!) kamyon ve tır şöförleri varken. motorun tüm gücünü kullanmak isterim, 1.5 saatte memlekette olabilmek yeterli benim için, bunun için lastik almam gerekiyorsa alırım ve güvenli şekilde gitmek isterim. dunlopun hamuru daha yumuşak, hala seçeneklerim arasında sırf bu yüzden.

bir önceki mesajımdaki sorularıma cevap alamadım, gene de size yürekten teşekkür ederim. sizin sayenizde 150 zcyi seçtim. özellikle sky arkadaşımızın yazıları sayesinde.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

sürekli yüksek hızda bahsediyoruz, peki gidebildiğiniz en düşük hız ne kadar? aslında bu soruyu şundan soruyorum: maaş aldığım bankanın orada araç trafiği yok, herkes yaya. yaya trafiğinde motor ilk kilometrelerdeyken yayaların arkasında yayalardan yavaş şekilde gidebilirken şimdi biraz daha hızlı şekilde gidersem eskisi gibi gidemiyoruml, biraz sarsıntı oluyor. nedeni şanzımanda mı yoksa kayışda mı? ve ya kayışla tekeri bağlayan (varyatör sanırım) kısımda mı? bana 3. seçenek yakın geliyor. çözümünü bilen var mı ?

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Valla şöyle söyleyeyim sevgili maxi

o hızlar bana çok güvensiz geliyor ki ben 110kg biriyim hani motora oturduğumda zaten motrun boş ağırlığı 116 kg 1,5 kişi binmiş gibi oluyor ona rağmen o hızlara çıkınca ne bileyim motor çok hafifleyip güvensizleşiyor yani bu heralde oturuş pozisyonu motorun dizaynı bilemiyorum ama ben güvenemiyorum yokuş aşağı biraz açtım gazı devir olarak ben 7,5u çok rahat geçiyorum alet 80 ibreye gelince yani başka tanım bulamıyorum ben GÜVENSİZLEŞİYOR ve hafifleşiyor ve bende çıkmıyorum o hızlara benim hızlı gittim geldim tabirim 60-65 km bastığım yerlerde oluyor onun dışında ben genelde artık motorda genelde 40-50 arası hızları seviyo ve otomatik olarak oturuyo o hızlara devir olarakta 5,5-6 arası torkununda en iyi olduğu seviyede gidip geliyorum ha ama şu da var..

bizim burda kaymak asfalt çok az bi kmlerde var düz yol olarak gerisi hep mıcırlı bozuk yol klasik asfalt lastikler evet çok önemli o konuda ben güzel bir lastik alamadığım için birşey diyemem ama şeyh şamil kardeşim çok güzel bilgiler vermişti 15-20 sayfa geriden bi daha baakrsan bulursun... o alıp değiştirmişti sanırım çünkü..

rica ederim bu arada..Ben kendime göre zc ile ilgili gerçekleri yazdım ve diğerlerininde bilmesini istedim sende okumuş beğenmişsin...

En yavaş olarak benim motorum ölçmedim ama bir yaya ile beraber yürürüm çok rahat o da ortalama 5,5 km/s yapıyo sanırım zaten birde şöyle birşey var benim motorumda..

gazı açtınız hafifçe motorun devri arttı ama tekerlekler harekete geçmedi biraz daha açınca yavaşça kalkar ve ilerlemeye başlar ya o hızı koruyabiliyorum ama çok benzin yer tabi o ayrı konu... Tabi 80 kg biriyle benim gibi birinin kalkışı gidişi çok farklı olur tepkileri çok farklı olur o da ayrı bi konu...

valla açıkçası bende yolda yeri geldiğinde 90-100 basabilmek istiyorum ama bunu GÜVENLİ YAPACAK Bir alet istiyorum ağırlık merkezi olsun lastikleri olsun beygir gücü olsun güvenilir bi alet olmalı onu ben zcde hissedemiyorum o yüzden de RİSKE girmiyorum belki bundandır korkup basmayışım..

Gİdip bir gün xcity xciting burgman veya tmax gibi alet bulup binicem ama sonra biliyorum ki zc BİSİKLET gibi gelicek o yüzden yapmıyorum

Ama sen baya hızlısın 125km yolu 2 saatte alman için kalkıştan bitişe kadar 60la sabit hızla gitmen lazım ki öyle bi imkan veren yol var mı bilmiyorum ama baya hızlı gitmen lazım..

ÖZetlersek zcnin performansı limitleri son hızı belli bi alet herkesin kendi tercihi tabiki nasıl kullanacağı.. BAna riskli geliyor o hızlar virajda yatırmalar falan zaten bir de yolda bizi saymıyolar zcde kendini yolda SAYDIRTABİLECEK bir alet değil o yüzden aman diyim herkes dikkatli gitsin geç gidin ama sağlam gidin sevenleriniz üzülmesin ;)

WolfKing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zc
    bende 150zc aldım 10 gun oldu ama arka dıskten gıc gıck ses gelıyor nedendır anlayamadım servıs su dok gecer dedı doktuk ama tık yok aynen devm yenı olmasına baglıyorum ınşallah kendılıgınden gecer bu ses.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    bende bugün motoru test ettim, makine mühendisi olarak söylemem gereken bi konu var, sky_forever ın dediği doğru scooterlar (özelliklede ufak tekerlekli olanlar) yüksek hız yapamazlar, hızları arttığında gidon ve ön tekerlek stabilliğini kaybeder. ama aksine ufak tekerlekli araçlar çok düşük hızlarda dahi dengesi bozulmadan ilerleyebilir. bugün 1 km hızla bile denge kaybı olmadan dolaştım :D resmen bisiklet gibiydi

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı WolfKing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 150zc aldım 10 gun oldu ama arka dıskten gıc gıck ses gelıyor nedendır anlayamadım servıs su dok gecer dedı doktuk ama tık yok aynen devm yenı olmasına baglıyorum ınşallah kendılıgınden gecer bu ses.
    su dök geçer bu ne abi ya adam dalga geçmiş resmen senle

Motosikleti
    Mondial 150 zc

ibre lekeleri

merhaba arkadaşlar yenı mondıal 150zc aldım ıbrelerdekı plastıklerı soktum ama plastık ızlerı kaldı cıkaramıyorum bunları nasıl cıkartacam bılen varmı..

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bu arada berker abi 4 litre benzinle tam 100 km yol yaptım
    nası sence

merhaba arkadaşlar yenı mondıal 150zc aldım ıbrelerdekı plastıklerı soktum ama plastık ızlerı kaldı cıkaramıyorum bunları nasıl cıkartacam bılen varmı..
    Çıkarmayacaksın gidiceksin aldığın yere buğulandı garantiden değişimini istiyorum diyeceksin yenisini takıcaklar ;)

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    o ses yüzünden ön arka disk balata takımını değiştirttim garantiden, hayatım söz konusuydu fren yaparken fren tutup bırakıyor ve giderken ses çıkartıyordu değiştirdiler
    sonuç;
    tut bırak olayı azaldı gıcırtı devam
    2. takım takılmasına rağmen
    mondial parça kalitesi dillere destan
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    valla kötü denk gelmiş, parçanın değiştiğine eminmisiniz peki?
    genelde servisler parçaları değiştirmeyip, ana firmaya değişm raporu verip parça ve para alıo ;-) ayrıca problem disktede olabilir, kargoda ezilmiş olabilir

ikisininde değişmesi halinde problem devam edemez fiziksel olarak mümkün değil

Motosikleti
    YZF R25
    dediğiniz de mümkün olabilir çünkü parçaları değişti 1 hafta falan sorun yoktu
    muhtemelen sprey falan sıkmışlardır o idare etmiştir
    şuan gene neredeyse aynı diyebilirim
    tut bıraklara da başladı gene.
    frenden yana şansım bi gülmedi

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    fren sıkma hacı su dök geçer gibi bir tavsiye. aslında bu mondial servislerinin birkaçı bu tarz yaklaşıyor. sorun şu ki bu tarz yaklaşanlar yetkili servis değil. aha size problem.
    mondialin sitesinden yetkili servisler linkinden kontrol ettiniz mi gittiğiniz servisi. bahçelievlerde şahin motör diye biryer vardı kocasinanda. adamlar gaziosmanpaşa şahin motorun bayisi gibi davranıyor ve servis hizmeti veriyordu. hatta bakım sonrası garanti kitapçığını kaşeliyorlardı. bizzat benim başıma benzer bir hadise geldi ve tevafuken yetkili bir servisteyken mondial bölge müdürü oradayken duruma el attı da meseleyi halletttik.
    yetkili servis su dök geçer gibi bir yaklaşım sergilemişse direk şikayetliktir. madem öyle sen su dökeceksin birader denmeli. ve bu sesi kesip bana vereceksin. sıfır motor almışım diyeceksin. eğer ilgilenen olmazsa direk mondiale telefon ve şikayet. işin iki dakikada çözülür.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    bence bu işin şakası olmaz, ortadoğulunun dediği gibi mondial merkezi ara.
    çamaşır makinası diil bu aygıt, üzerinde insan taşıyo

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    merhaba kardeşlerim bende 20 gun oldu 150 zc aldım aranıza yenı katıldım ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:57 ----------

servıse gıdınce onuda soracam bakalım ne dıcekler ınsallah yaparlar bı guzellık.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    valla bi güzellik yapmaları gerekio avrupada fren sistemindeki bi hata yüzünden kaza olduğunda tüm araçlar piyasadan toplatılıyo, bi dünya tazminat ödettiriyo madur olan

Motosikleti
    YZF R25
    burası türkiye =) aklıma soktunuz 6000 bakımına gidicem yakında gene söyleyeyim bakalım neler yumurtlayacaklar
    söylemek bişey değil adamlar onlara mecburmuşuz gibi miklemez tavırlar içerisindeler
    1 değil 2 değil hepsi aynı
    garanti maranti dinlemeyecem adam akıllı bi usta buluyum da ostim civarından

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    usta bulucanda parça bedelini senden talep edicek yine, bi çift disk fren takımı pekte ucuz olmasa gerek yenisini almak daha mantıklı halde gelmesin sonra

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    kactane vergı borcu bu 237

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:02 ----------

evt kardeşim tekrar goturecem ınsalah ..bakalım nasıl olacak zaten ıbrelerde degısmesı gerekıyor yenı aldıgımda plsatıklerı uzerındeydı cıkarttım ızler kaldı ıbreyı dahı goremıyorum cıkaramıyorumda o lekerelı bugulu gıbı duruyor ıkısınide hallettırmeye calısacam artık..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler