Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150zc
    Hadi ya. İlk motorumu sürekli ayak marşıyla çalıştıracağım ozaman. Yaza kadar çok fazla para ayıramam motora, taksitler var, yazında zaten motoru satacağım, vitesli bişeyler düşünüyorum minimum 250lik, kötü haber bu bana. Bi zc kullanıcısıyla gitseymişim motoru almaya keşke.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:31 ----------

ya şuan kkalede yaşayan zc kullanıcısı var mı, yanına gideceğim, motoru tartacak, ufak tefek bilgi verecek motor konusunda? Jigle falan koymuştur mondial heralde, eşşek değiller ya, çakmak koyup jigle koymayacak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Canlar ciğerler değerli motosiklet ve özellikle ZC sever kardeşler.

İş güç durumlarından mütevellit bir iki gündür yoktum. Bakamıyordum bu güzel foruma. Ancak çok üzücü bir kaç post gördüm inanın çok üzüldüm. Yüzyüze tanımadığım ancak burada birşeyler paylaşmanın getirdiği samimiyetle açıkçası sizi de kendim gibi görüyorum.

Bir yanlış anlaşılma ve benim iş yoğunluğum sebebi ile düzgün okumamamdan kaynaklanan bir konu üzerinde yine benden kaynaklı bir sıkıntı doğmuş ve bu konuda cakalaz arkadaşla yanlış bir görüş teatisi içine girmişiz. Bu tamamen benim tekrardan okumam sonucu yanlış olduğumu görüp konuyu bir kez daha açmamamla sanırım düzelir diye umduğum bir şeydi.

Kaldı ki "gülen surat yada smiley" ile basit ve lütfen kırılmayalım babında yazmış olduğum iki kelimelik yazının ardından sky_forever kardeşim müdahalede bulunmuş.

Burada ben bir konu hakkında üstelik üzerine binerek tüm risklerini alacağım , üstüne üstlük para verip bunlara göğüs gereceğim bir cihaz üzerine yazılan tüm şeyleri okuma niyetlisiyim. Sky_forever geldiği günden bu yana motoru ile ilgili benim aradığım , teknik yeterlilik , bilgi birikimi ve motor ile geçirilen uzun saatlerin sonucunu buraya yazmakta ve ben ve benim gibi bir çok motosiklet sevdalısının aradığı cevapları buldurmaktadır.

Güzel arkadaşlarım , benden daha önce ayağını iki tekerle yerden kesmiş ustalar. Gereksiz tatsızlıklara hattasında yanlış anlamaların getirdiği tartışmalardan bence uzak duralım. Sakin bir şekilde motor kullanmayı salık verirken , motosiklet forumunda kaptırıp gitmeyi doğru bulmuyorum. Burada da sakinliğimizi korursak hepimize faydalı olunacağına inanıyorum.

Buraya yazı yazmadan yada yorum yazmadan evvel hep başlığı okuyorum.

"Bilgi paylaşım başlığı"

Ben burada daha önceden almak isteyip , belli teknik sorunları olduğunu öğrendiğim Deer 152 modelinden bu forum sayesinde vazgeçtim. Şekil şemalden çok niteliğin ön plana çıktığını burada geçirdiğim saatlerle fark ettim.

Ne olur gereksiz tatsızlıklar ve manası olmayan byte yığınlarıyla asıl hedeflenen insanların önünü kapatmayalım.

Bundan hariç kimi hangi sebeple kırdıysam yada yanlışlıkla üzdüysem şimdiden özür dilerim.
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130'dan ben mi bahsetmişim anlayamadım
    senden önceydi o abicim
    baska bi arkadas demişti 130 filan diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150zc
    ee, hadi birileri benimle bilgi paylaşsın, bilgi paylaşım blogunda? Ona göre çizeyim bende yol haritamı?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı suleymozer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee, hadi birileri benimle bilgi paylaşsın, bilgi paylaşım blogunda? Ona göre çizeyim bende yol haritamı?
    aküden kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için
    akü ölçme cihazları var onlar yardımcı olablir :d
    bide istersen motorun resmini koyabilirsin
    ayıptır sorması ne kadara aldınız motoru

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    dostum el marşu ile çalışmamasının birkaç sebebi vardır. aklıma gelen ilk sebep devreyi tamamlayamaman.
    freni sıktığında arka stop lambası yanıyor mu. eğer yanmıyorsa devre tamamalanmıyor demektir. bu sebeple çalışmıyordur.
    akümülatörün boş mu? boşsa gerekli gücü vermediğinden marş basmıyordur.

motorun rolanti ayarı kaltuğun altında. koltuğu kaldırınca akü çiçin ayrılan yerin iki vida ile tutturulduğunu göreceksin. o vidaları sökünce selenin altına açılan bir boşluk var. o boşluğa baktığında hemen gözüne çarpacaktır. bir vida var. bu vidayı yıldız tornavida ile sağa sola oynatarak rolantiyi ayarlayabilirsin. eğer sorununu bu da çözmüyorsa artık tamirci yolu haktır.
    bahseetiğin motor bahsettiğin km de ve bu haldeyse tarlaya çift sürmeye götürmüş olabilirler. çok fazla şey bekleme. inşallah 1000 tl nin altında almışsındır.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum el marşu ile çalışmamasının birkaç sebebi vardır. aklıma gelen ilk sebep devreyi tamamlayamaman.
    freni sıktığında arka stop lambası yanıyor mu. eğer yanmıyorsa devre tamamalanmıyor demektir. bu sebeple çalışmıyordur.
    akümülatörün boş mu? boşsa gerekli gücü vermediğinden marş basmıyordur.

motorun rolanti ayarı kaltuğun altında. koltuğu kaldırınca akü çiçin ayrılan yerin iki vida ile tutturulduğunu göreceksin. o vidaları sökünce selenin altına açılan bir boşluk var. o boşluğa baktığında hemen gözüne çarpacaktır. bir vida var. bu vidayı yıldız tornavida ile sağa sola oynatarak rolantiyi ayarlayabilirsin. eğer sorununu bu da çözmüyorsa artık tamirci yolu haktır.
    bahseetiğin motor bahsettiğin km de ve bu haldeyse tarlaya çift sürmeye götürmüş olabilirler. çok fazla şey bekleme. inşallah 1000 tl nin altında almışsındır.
    ömer nokta atışı yapıyorsun bakıyorum

Arkadaşın bahsettiği sıkıntıları okudum dediğin gibi umarım motora 1000 tl altında bi rakam vermiştir.. iyi bi elden geçmesi lazım o motorun..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150zc
    ortadadogulu, hocam çok sağolasın, hakikaten açıklayıcı. Bi bakayım rolantiye, halledebilirsem güzel olur. Arka frene basınca lamba yanıyor, evet. Akü tamamen boş değil işte, farları falan zayıf şekilde yakıyor, o aküyle çalışmaz zatende aklımı kurcalayan hiç tepki vermiyor, akü belli bi limitin altındayken el marşını devreye sokmuyormu makina? Arabadan aktarma kablosuylada devreye sokmadı el marşını, o zamanda tepki vermedi (ki akü göstergesi full görünüyordu aktarmayla). Siteye resim ekleme işine henüz eğilmedim, nasıl yapılıyor bi bakayım ona, şimdilik sahibinden.com linki aşağıda, orda var resimler. Motoru 650 TL ye aldım, belki az daha sıksam 600-550 ye falan verirdide, çingene pazarlığı etmeyim dedim. İyi mi bu fiyat?

http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ortadadogulu, hocam çok sağolasın, hakikaten açıklayıcı. Bi bakayım rolantiye, halledebilirsem güzel olur. Arka frene basınca lamba yanıyor, evet. Akü tamamen boş değil işte, farları falan zayıf şekilde yakıyor, o aküyle çalışmaz zatende aklımı kurcalayan hiç tepki vermiyor, akü belli bi limitin altındayken el marşını devreye sokmuyormu makina? Arabadan aktarma kablosuylada devreye sokmadı el marşını, o zamanda tepki vermedi (ki akü göstergesi full görünüyordu aktarmayla). Siteye resim ekleme işine henüz eğilmedim, nasıl yapılıyor bi bakayım ona, şimdilik sahibinden.com linki aşağıda, orda var resimler. Motoru 650 TL ye aldım, belki az daha sıksam 600-550 ye falan verirdide, çingene pazarlığı etmeyim dedim. İyi mi bu fiyat?

http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem
    200-350 arası da grenaja vermişsindir eğer toplattıysan. bir de motor masraf açaçacak allah yardımcın olsun. tavsiye alınmadan satınalınmış bir motor gibi duruyor. marş olayı tamirci yolunu sna açar. bir de nasıl bir uçurumdan yuvarlanmış bu motor ki böyle dağılmış.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200-350 arası da grenaja vermişsindir eğer toplattıysan. bir de motor masraf açaçacak allah yardımcın olsun. tavsiye alınmadan satınalınmış bir motor gibi duruyor. marş olayı tamirci yolunu sna açar. bir de nasıl bir uçurumdan yuvarlanmış bu motor ki böyle dağılmış.
    oldukça bakımsız duruyor.. grenajlar değişecek, motor bakıma girecek.. ileride yine sorun çıkartma olasılığı fazla.. Allah yardımcısı olsun..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    akü bitik olsa bile birazda olsun tepki vermesi lazım marş motorunun

abi hem firene basıp hem marşa basıyorsun dmi

ilk motoru aldığımda hep frene basmayı unutuyordum çaliştirirken

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150zc
    Valla o uçurumu bende merak ettim motoru görünce. Grenaj benim için pek mesele değil, motoru sağlam olsun dedim aldım işte, pekte yardım ve destek görmedim dediğin gibi alırken. Gittim, Allaha emanet aldım bitane. Apar topar, bi heves aldım motoru, aldığımdan beri ankarada zaten, arkadaş aştiye götürüp otobüsle yollayacaktı buraya, iyi bi kazık yedim ondan, hala bekliyorum işte, motorun aştiye gitmesini. Paşamın keyfi yetecekde aştiye götürecek diye hem motorumu göremiyorum, hemde 7 km yol tepiyorum günlük. Neyse, sinirim bozuldu, gerildim gene mevzuyu açınca. İnternette bi arkadaş full granaj + akü + far&stop gurubuna 200 tl dedi, biraz pazarlıkda ederiz dedi, alınır mı ki? Parçalar çıkma parçalar, kendi motorundan sökmüş heralde. Belkide çalmış satıyordur, olabilir evet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:48 ----------

Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü bitik olsa bile birazda olsun tepki vermesi lazım marş motorunun

abi hem firene basıp hem marşa basıyorsun dmi

ilk motoru aldığımda hep frene basmayı unutuyordum çaliştirirken
    evet, aldığım arkadaş uyarmıştı bu konuda.

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Alıntı kuturkutur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canlar ciğerler değerli motosiklet ve özellikle ZC sever kardeşler.

İş güç durumlarından mütevellit bir iki gündür yoktum. Bakamıyordum bu güzel foruma. Ancak çok üzücü bir kaç post gördüm inanın çok üzüldüm. Yüzyüze tanımadığım ancak burada birşeyler paylaşmanın getirdiği samimiyetle açıkçası sizi de kendim gibi görüyorum.

Bir yanlış anlaşılma ve benim iş yoğunluğum sebebi ile düzgün okumamamdan kaynaklanan bir konu üzerinde yine benden kaynaklı bir sıkıntı doğmuş ve bu konuda cakalaz arkadaşla yanlış bir görüş teatisi içine girmişiz. Bu tamamen benim tekrardan okumam sonucu yanlış olduğumu görüp konuyu bir kez daha açmamamla sanırım düzelir diye umduğum bir şeydi.

Kaldı ki "gülen surat yada smiley" ile basit ve lütfen kırılmayalım babında yazmış olduğum iki kelimelik yazının ardından sky_forever kardeşim müdahalede bulunmuş.

Burada ben bir konu hakkında üstelik üzerine binerek tüm risklerini alacağım , üstüne üstlük para verip bunlara göğüs gereceğim bir cihaz üzerine yazılan tüm şeyleri okuma niyetlisiyim. Sky_forever geldiği günden bu yana motoru ile ilgili benim aradığım , teknik yeterlilik , bilgi birikimi ve motor ile geçirilen uzun saatlerin sonucunu buraya yazmakta ve ben ve benim gibi bir çok motosiklet sevdalısının aradığı cevapları buldurmaktadır.

Güzel arkadaşlarım , benden daha önce ayağını iki tekerle yerden kesmiş ustalar. Gereksiz tatsızlıklara hattasında yanlış anlamaların getirdiği tartışmalardan bence uzak duralım. Sakin bir şekilde motor kullanmayı salık verirken , motosiklet forumunda kaptırıp gitmeyi doğru bulmuyorum. Burada da sakinliğimizi korursak hepimize faydalı olunacağına inanıyorum.

Buraya yazı yazmadan yada yorum yazmadan evvel hep başlığı okuyorum.

"Bilgi paylaşım başlığı"

Ben burada daha önceden almak isteyip , belli teknik sorunları olduğunu öğrendiğim Deer 152 modelinden bu forum sayesinde vazgeçtim. Şekil şemalden çok niteliğin ön plana çıktığını burada geçirdiğim saatlerle fark ettim.

Ne olur gereksiz tatsızlıklar ve manası olmayan byte yığınlarıyla asıl hedeflenen insanların önünü kapatmayalım.

Bundan hariç kimi hangi sebeple kırdıysam yada yanlışlıkla üzdüysem şimdiden özür dilerim.

Kütürkütürcüm canım kardeşim beyfendi adamsın gerçekten bende seni görmememe rağmen hem seviyorum hemde saygı duyuyorum inan seninle hiç ilgisi yok benim o konudaki sinirlenmelerimin..Hatta şu topicte durma sebeplerimdensin diyebilirim sana en anla samimiyetimi..!

Ben başka birine başka şeylere kızdım.. neyse önemli değil kindar biri değilim Allahtan

SULEYMOZER;

dostum sen ben senin yazılarını okudum hata yapmışsın öyle bi motoru almakla :(
    grenajlar benim için önemli değil diyorsun ama temiz ve parlayan bi grenaj ve motor insanı bi kere psikolojik olarak iyi hissetirir şahsen motoruma yaklaşırken onun hep parlak ve temiz olması benim hoşuma gidiyor...

akün hoşçakal olmuş onu diyeyim benimde aküm zayıfladı maddi imkanlardan dolayı el atamyorum 16,800lerdeyim bazen ayakla çalıştırmak zorunda kalıyorum ama motor gittikçe hemen kendini topluyo o yüzden akünü zaruri değiştirmelisin ayrıca akün otomatik jiklenide etkiler otomatik jiklede çok şeyi etkiler ilk çalışırken mesela sonra çalıştıktan belli bi süre sonra devreden çıkmazsa fazla yaktırır bazen boğabilir falan...

Rölantini falan ya sen aslında ankaraya geldim ben ostimi falan baya gezdim kayış için falan sonra bi büyük bi işhanında buldum kayışı motorcular ostimden o eski işhanına taşınmış falan ama illa sağlam bi adam bulup o motoru baya baktırt derim inşallah çok harcamamışlardır çünkü nazik motor bunlar inan öyleler birazda şans işide var ama öyle yok şaseden kırılır ortadan ikiye ayrılır falan YOK ÖYLE BİRŞEY:... lastiklerine bak dostum erimiş olabilirler çok kayar aman diyip hayat taşıyo o lastikler! sonra motorun kayışını ankarada çok aradım ama yoktu POWERLINK marka ile değiştir büyük ölçüde toplar motoru.. hmm sonra aklıma gelen karbüratöre de baktır çünkü benzin hava karışımını o ayarlıyor önemli bi adam yani o hava filtreni aç bak temiz mi değil mi vidalarının hepsini sıktır egzoz vidalarına gerekirse pul koydur zınlıyorsa... ne bileyim keşke daha temiz birşey alaydın da bu kadar detaya girmek zorunda kalmazdın bak benim motorum 16,800lerde tek derdim akü onun dışında birşey yok sen daha o kmlerde bu dertleri yaşamamalısın...

o grenajlara ak temizse taktır neyse ne ama akünü 0 al derim valla tek çırpıda bunlar geldi aklıma

evet, aldığım arkadaş uyarmıştı bu konuda.[/QUOTE]

Selamın aleyküm.. Herkese kazasız sürüşler dilerim.
    2000 tl. civarındaki scooter bayilerini gezmeyi takiben, mondial 150 zc model scooteri almaya karar verdim ve aldım. Şuanda 200 km'de.. İlk scooterim ve bayinin 500 km ye kadar 40*50 km'yi geçme yorumuna uymaktayım.
    Sonrasında motor sitelerini gezerken bu siteyede rastladım ve toplam 154 sayfanın hepsini pür dikkat okudum.
    Sonuçta 150 zc aldığım için hem mutlu oldum hem de bazı yazılanlar beni kararmsarlığa düşürdü.
    Bu scooter; hakikaten dayanıksız ve sık arıza yapan, parçaları dökülen bir motormu? yoksa dikkatli ve zorlamadan kullanıldığında uzun yıllar zevk alarak kullanacağımız bir aletmi?
    Mondialin bir kısım parçalarının ülkemizde yapıldığını zannetmiştim. Bu scooter tamamem çin malımı? İlk benzim almayı takiben depoyu tekrar doldurup yaptığım hesaplamada 100 km'de 3,5 litre sarfiyat olduğunu gözlemledim. Bu normalmidir?
    Rodaj süresi sonunda 2 kişi bindiğinde sorun çıkarmı? Bizi yarı yolda bırakırmı? Ele güne rezilmi oluruz? Scooter 2007 modelmiş!. 2 yıllık lastik yani.. vede lastiğinde nyloon sct yazıyor. Her iki lastiği de acilen değiştirmelimiyim? Yoksa bir müddet veya rodaj süresi bitimine kadar idare edermi?
    Motoru akşam kullandığımda akü şarjının hemen düştüğünü gözlemledim. Gündüz kullanımında da güvenlik açısından farları devamlı açmak ister ve açarak kullanırsam akü yeterli olurmu? yoksa aküyü değiştirmekmi gerekmektedir?
    150 zc'yi aldıktan ve işlemleri bittikten sonra serviste çakmağı iptal ettiler sebebi kablosu yanıyormuş!. Hava filitreside kasise girince kırılıyor dediler. Sizlerin çakmağı da iptal edildimi? Hava filitresi kasise girince kırıldımı? Mondialin verdiği kask iyi bir kaskmı? yoksa piyasadan yeni bir kaskmı almam daha iyi olur?

Deneyim ve tecrübelerinize olan inancım doğrultusunda , acemi ve scooterler hakkında bilgisi yetersiz olan bendenizie zaman ayırır, aydınlatır ve yukarıda aradığım sorulara kısada olsa cevap yazarsanız şimdiden teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150zc
    Doğru ya, bin pişman oldum, elimde 650 nakit vardı, küt gece yarısı gittim aldım, şimdiki aklım olsa üstüne 3-5 daha koyup adam akıllısını alırdım ne deyim. Tecrübe oluyor işte. Benim işin başında aklımdan geçen min. 250lik naked almaktı, dediler ona öyle her isteyen binemez, önce bi ufaktan geçiş süreci gerekli, bende bi 3-5 ay kullanayım, sonra 3-5 eksiğine satayım diye alıverdim bunu. Çok özenmedim alırken, hata etmişim bunu anladım. Her işi bilen biriyle yapmak gerekiyor. Neyse, şununla ufaktan bi ısınayım meseleye, yavaş yavaş kendimi geliştiririm herhalde.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ Şeyh-Şamil ;

Bildiklerim konusunda ben yardımcı olayım; Eksik noktalarımı diğer arkadaşlarım tamamlar

Birincisi; Çinlidir ; Kötüdür mantığından uzak durmalıyız. Motorun ilk sahibisin çekinmeden bakımlarını yapar; titiz bir kullanıcı olursan yıllar boyunca olası masraflardan kaçınmıs olursun...
    Ben de Çinli motorlar kullandım; artık bu motorları da benimsemeyi öğrenmeliyiz. İki Çinli motoruma da olası büyük bir masraf yapmadım...Birisini 0'dan 125oo km kadr diğerini ise; 15oo den 7ooo km'ye kadar kullandım...
    Sorularına geliyorum uzatmadan;

1-Titiz bir kullanımla; olası bakım masraflarının ve olası parçaların dısında masraf açmaz.

2-Rodaj önemli olduğu için dikkatli ve tek kişi kullanımaözen göster ; fakat 11oo km'den sonra iki kişi de rahatca binebilirsin. Temiz bir rodaj sonunda motorda boğulmas kasılma gibi olaylar yaşamayacaksındır.

3-Lastiklerin raf ömürleri ortalama 5 Yıldır. Kullanım sırasında ise maximum 3 Yıldır. Fakat şu an için değiştirmen gerekmiyor diye düşünüyorum... Hiç olmazsa lastiklerini biraz kullanıp bitirmelisin...

4-Akülerin de kullanım ömürleri ortalama 2 yıldır. Bu motorda nedense; Bende de akü bitiyormus gibi gösteriyordu fakat sıkıntısız olarak kullandım. Sanırım diğerleri de öyle gösteriyor olabilir Farların Hep Açık olsun

5-Çakmağımız iPTal edilmemişti.Ayrıca Hava filtresinden de bir şikayetimiz olmadı. OLan var mı bilmiyorum.

6-Verdikleri kaskı 2 metre yüksekten atınca çatlıyor... Yeni çeneden açılır bir kask tavsiye ederim. Hiç olmazsa 150 cc ye kadar piyasadaki ucuz kasklar bile mondialinkinden iyi koruyacaktır..

Sana kazasız sürüşler diliyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150zc
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm.. Herkese kazasız sürüşler dilerim.
    2000 tl. civarındaki scooter bayilerini gezmeyi takiben, mondial 150 zc model scooteri ..... aydınlatır ve yukarıda aradığım sorulara kısada olsa cevap yazarsanız şimdiden teşekkür ederim.
    Mu-ha hocam naptın ya, bende yeniyim, benimde ilk motorum, ilk sorularım ama, sen baya baya, yay gibi gerilmişsin, lastik yaşı hesaplama, mondial kaskı, güvenli sürüş için far açarken akü bitermi falan, o kadar takma kafana ya. Şahsen ben biraz kayıtsız bi adamım, kafama estiği gibi yaşamayı seviyorum, o yüzden 2 teker yaşam stilime en uygun taşıt, hatta stilin direk olarak bi parçası gibi hissettim, aldım, haklıymışım, her geçen km de kendime hak veriyorum, daha hızlısı, daha güçlüsü için içimdeki heves yavaş yavaş kabarıyor. Şimdilik hoşumada gidiyor açıkçası müstakbel fazerimi beklemek. Ama sen işi bukadar kasacaksan bence ikinci elden bi volvo falan al, tabi 'mizan eymen' olarak şahsi kanaatim.
    not: motoru satmak istersen talibim sen bu dikkatte kullanıyorsan, senin motor yerine gidip sıfır almak ahmaklık olur

Sayın ''Çakalaz'' bilgi paylaşımın ve cevabi yazın için sağol. Kazasız gönlünce sürüşler dilerim. yolun açık olsun..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150zc
    Hocam, şaka babında takıldım, kırılmadın değil mi?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ Suleymozer ;

Öyle deme Gerçekten titiz kullanıcı böyle olmalı. Madem yeni başlamış arkadaşımız; aklındakileri sorması; öğrenmesi; daha güvenli bir sürüş sağlayacaktır

Sen de öyle oL
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler