Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Alıntı ERKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Skay Senin olduğun şehir ile istanbul arasında çok çok fark var örnek senin olduğun şehirde 100 zc varsa istanbulda 2000 zc kullanıcısı var kimseyi yanlış yönlendirdiğimiz yok elindeki garanti kitapçığında istanbuldaki büyük semtlerden motor bayilerini ara bi sor bakalım ustam mondial zc kullanıcısıyım şu ana kadar kaç tane şase kırılması ile karşılaştınız de hani görmedim diyorsunya senin olduğun yerde görmemen normal belkide olmuştur sen görmemişsindir ama bunlar gerçekmiş sordum söyledi örnek bak arkadaşta istanbuldan onunda şase kırılmış bende istanbuldan benimde şase kırıldı sorduğum motorcuda 1 mi 2 ay içinde 3 şase kırıldı dedi ayrıca bunlar bizim rastladıklarımız ya GÖRMEDİKLERİMİZ e ne demeli ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:31 ----------

Marmaris nüfus 80 bin İstanbul nüfus 12 milyon

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:34 ----------

akaplan dostum sende istanbuldasın bi ara paslaşalım yüz yüze bilgi alışverişi yapalım 2 turlayalım birlikte ? ayrıca kaç günde aldın motoru şase kırığı sebebiyle servise verdikten kaç gün sonra alabildin benim 10 gün olcak hala şaseyi gönderecekler ne kadar çok seviyorlar bekletmeyi ?

az önce bağcılar ikiler mondial ile görüştüm. şimdiye kadar 1 şikayet gelmiş. o da garantiden ücret almadna değişmiş. o da bir kopma değil çatlama sorunuymuş. her ne kadar müşteri hatası olsa da şasenin dayanıklılığı bahsettiği olayın şekline göre dayanıklı olması gerekirdi diyor.
    bence müşterinin söylediğine güven meselesi de var olayın içinde. adam şiddetli bir çarpma yaşamış ve olay garantiye girsin diye basit bir sorun anlatmış olabilir.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce bağcılar ikiler mondial ile görüştüm. şimdiye kadar 1 şikayet gelmiş. o da garantiden ücret almadna değişmiş. o da bir kopma değil çatlama sorunuymuş. her ne kadar müşteri hatası olsa da şasenin dayanıklılığı bahsettiği olayın şekline göre dayanıklı olması gerekirdi diyor.
    bence müşterinin söylediğine güven meselesi de var olayın içinde. adam şiddetli bir çarpma yaşamış ve olay garantiye girsin diye basit bir sorun anlatmış olabilir.
    Yok arkadaşım herhangi bi darbe yok sabit düz yolda giderken baktım direksiyon dönmüyor tabi ben kısa süreli bi panik hemen arkadaki araçlara el işareti yaptım resmen yemin ederim yolun ortasında durdum zar zor elimle kenara çektim meğerse şase kırılmış ve motoru ayakta tutan oüstündeki plastik parçaları yani dış cephe zaten onlarda motoru elimle götrürken dayanamadı çöktü kırıldı anlıyacağın motorla kazalık bi durum yok bir çizik bile yok o yüzden sinirliyim zaten sonuçta bu şase denilen iskeletin üzerinde gidiyoruz eğer onada güvenemeyeceksek daha motorun neresine güveneceğiz bilmiyorum.. motorun şase kırıldığında servise götürdüm orda resminide çektim şu anda tel de ama atamıyom pc ye yoksa size fotoğrafı atacağım

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Erkin arkadaşım , öncelikle sorununu tekrar tekrar okuyorum ve cidden büyük bir tehlike atlattığın için büyük geçmiş olsun diyorum.

Senin şu aşamada artık bize dert anlatmaktan çok , telefon ve yüzyüze yapacağın Uğur Mondial ile görüşmelerdeki bilgilerine ihtiyacımız var.

Şurada az rastlanır ancak tehlikesi çok büyük bir dert ile karşı karşıyayız. Bak motorunda sorun olduğunda , yani tehlike anında neler yapacağından bahsetmişsin. Benzer şekilde bizim işimize yarayacak , müşteri hizmetleri tutumu , telefon görüşmeleri hatta tamircinin sana davranışını bile bize aktarman çok daha faydalı olacaktır.

Gerekirse Nazilli`de bulunan fabrikayı direk araman ve oradaki pazarlama ve satış departmanları ile görüşmeni salık veririm.

@ortadadoğulu: arkadaşım soğuk havalar ile aran nasıl ? Yağmurlu havada yeni taktırdığın lastiklerin eksi ve artılarını yazar mısın ?
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Sağol Arkadaşım Teşekkür Ederim Allah O Anı Kimseye Yaşatmasın O Anki Olayı Yaşamak Çok Farklı Neyse Şu Ana Kadar 5 Kere Falan Aradım Dedim Kardeşim Niye Göndermiyonuz Laf Lafı Açıyor Kıvırıyorlar Biz İşte şasenin numaralı bölümünü istedik servis kırık olan bölümünü göndermiş şimdi numaralı bölümü için aradık gönderilsin hemen sağlam parçayı göndereceğiz işte geçmiş olsun sonuçta insan yapımı şöyle böyle Sıkıyorlar ardından servisi aradım ya neden numaralı olanı göndermediniz diye onlarda diyor ilk önce kırık olan bölümü istediler falan diye ee dedim ya gına geldi artık dedim neyse dediler bugü gönderdik yarın oraya ulaşır parçayı yarın alırlar şase numarayı yenisine vururlar çarşamba günü elimizde olur dediler yani ya perşembe ya cuma kesin alıcam toplam 16 - 20 gün civarı sürmüş olacak bi şasenin motora takılması ve o kadar aramama rahatsız etmeme rağmen demekki aramasam ilgilenmesem kimbilir ne zaman gönderecekler bekletmeye bayılıyorlar
    Motorumu seviyorum hatta modifiye yapmaya başlamıştım gelsin modifiyeye devam edeceğim allah kimseye böyle arızalar ve tehlikeler yaşatmasın.. (AMİN)

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yine nerede bu zc ciler ya :S

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    burdaaaaaaaaaaaaaa topiç hareketlensin
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

Motosikleti
    snaken bir şile yapsak mı istanbul zc cileri.

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    @ortadadoğulu: arkadaşım soğuk havalar ile aran nasıl ? Yağmurlu havada yeni taktırdığın lastiklerin eksi ve artılarını yazar mısın ?

Görmedin sanırım...

Motosikleti
    yeni lastik takmadım. yağmurlu havalara başlamadan hemen önceki gün 29 ekim kortejden snraki gün hastlandım. cumadan bu yana gripten yatıyordum. bu gün işe ancak gelebildim. motor 30 ekimden bu yana yatıyor. bir de işe artık motorla gelmiyorum. birkaç yeni takım elbise aldım onları giyiyorum. üzerine kıyafet giyip kırıştırmak istemiyorum.
    hafta sonuna silivri düşünüyorum. bakalım hastalık geçerse yol var. geçmezse yatacak motor biraz daha.

Motosikleti
    kanuni racer 200
    kuturkutur ben benm zc ye yeni bi lastik taktırmıştım yağmura dayanıklı bişey olsun demiştim dişli hemde hafif esnek gerçekten çok güzel şu anda motor serviste olduğu için lastiğin markası aklımda değil yoksa onu tavsiye ediyorum virajlarda hiç korkmadan motorla yan yatıyordum dönüyordum gerçekten güzel

Motosikleti
    ırc mi markası

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ırc mi markası

ortadoğulu nasipse cuma gününe kadar motoru alıyorum aldığım gün markasına bakıp haber veririm aldığım yerde yine mondial servisi 500 evlerde karadeniz mahallesinde şahin motor garanti kitapçığında adresi var almak istersen

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Erkin kardeş , sana olan tavırlarını da bize anlatırsan çok yerinde olur. Ciddi manada "evet bu servise İstanbul`un neresinde olursa olsun gidilebilir" der misin ?

Atıyorum ben Anadolu yakasında oturuyorum ama Avrupa yakasında çalışıyorum. bu tip bilgiler büyük bir şehirde otururken faydalı olur.

akaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benım motor hastalandı servise götürdüm ama bana bıraz fazla dedı gibi geldi 130 lira önce sorununu yazım buji erimiş ve o parça pitonlara gitmiş piston temizlenecek yani , hava filtresinide degiştirecem sallanıp duruyo , aküde değişesek adam gibi bir servis arıyorum avrupa yakasında vee sizinde bilgilerinizi beklıyorum ...??
    130 tl sadece pistonlara istedi...

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı akaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benım motor hastalandı servise götürdüm ama bana bıraz fazla dedı gibi geldi 130 lira önce sorununu yazım buji erimiş ve o parça pitonlara gitmiş piston temizlenecek yani , hava filtresinide degiştirecem sallanıp duruyo , aküde değişesek adam gibi bir servis arıyorum avrupa yakasında vee sizinde bilgilerinizi beklıyorum ...??
    130 tl sadece pistonlara istedi...
    daha önce bu sorunu yaşıyan kim vardı ya daha önceki sayfalarda var bu konuyla ilgili bişeyler ama nerede bilemiyorum :S

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Aynı şeyi noktası virgülüne yazabilirim. Motor üzerindeki buji , tırnak ve diğer tüm çapakları motor piston yatağına atarak motoru çok fena bir duruma soktuğunu okudum.

Motor piston ve çizilen yatakların değişeceğini , o yazıda arkadaş belirtmişti...

AKAPLAN:Acaba motorun kaç kilometrede ? Çünkü buji ömrü az gibi geliyor , bu da demek oluyor ki , motoru alır almaz , NGK İridium Bujiye geçiş yapılacak....

akaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen öyle imiş ama başa gelince öğrendik

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Motosikletiniz belli bir km doldurduğunda çeşidi ne olursa olsun mekanik problemler baş göstermekte. Bu konuyu aşabilmek için genelde motor rektifiyesi denen olaya yönelmek gerekiyor. 2002 yılında henüz pek duyulmamış bir konuyu o dönem çalıştığım firmam vasıtasıyla şirket arabasına yaptırmıştık. Yaptırdığımız şeyin adı Carbon Clean idi.

Benzin deposundan motoru ayırıp , yanma odasına özel karışımlı bir temizleyici katıyor ve aracı önce düşük sonra yüksek devirde çalıştırıyorlardı. Gaza bastıklarında temizlik maddesi egzozdan öyle fena , çamurumsu madde atıyordu ki , biz inanamadık...

Tabi o o dönemde bu olay bir miktar yüklü meblağ tutuyordu. Uygulama yaptığımız ise SW bir Toros idi. Ancak araçta bu temiziiği yaptıktan sonra , buji değişimi , yeni yağ (o zaman magnatec yeni çıkmıştı) Yepisyeni hava filtresi ile arabayı tanıyamaz hale gelmiştik. İşte bu olayı şimdi bayağı yaygınlaştırmışlar. Hatta motosikletlere dahi uygulamaya başlamışlar.

İlginizi çekiyorsa bilgileri aşağıda...
    ALP Şahin - Kick Start
    Tel : 0216 470 05 91-0555 344 11 11

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı kuturkutur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erkin kardeş , sana olan tavırlarını da bize anlatırsan çok yerinde olur. Ciddi manada "evet bu servise İstanbul`un neresinde olursa olsun gidilebilir" der misin ?

Atıyorum ben Anadolu yakasında oturuyorum ama Avrupa yakasında çalışıyorum. bu tip bilgiler büyük bir şehirde otururken faydalı olur.

kuturkutur arkadaşım valla ben alibeyköy de oturuyorum ama motora bi bakım yada malzeme gerektimi ben direk şahin motora gidiyorum adamlar hakkını alıyor neyse tutarı onu alıyorlar örneğin diğer 2 motor servisini aradım şase için adamlar kakalama derdinde biri başka diyor biri başka diyor işte diyorlar şase garantiye girmez tüm masraflar 200 civarı belki daha fazla tutar falan dedim ne diyor lan bunlar yeni motormu alıyoz neyse aradım şahin motoru sağolsunlar araba gönderdiler alibeyköyden 500 evlere 40 tl nakliye parası verdim ve motorun şase kırıldığında ayaklarımı koyduğumuz bölüm çökünce kırıldı o değişecek bide şasenin kargo parası ikisi 50 tl tuttu ayrıca anahtar giriş yeri bozuktu onu değiştiriyorum toplam 85 tl.. ayrıca malzeme almaya kalksam elcik , ayna , arka lastik , vs vs parçalar hep adamlar fiyatı neyse onu alıyor hakkını alıyorlar ben bu yüzden sevdim orayı ve iyide bakıyorlar davranışları tutumlarıda gayet olumlu ALLAH HEPSİNDE RAZI OLSUN..

( ayrıca aydındaki ana bayiyi arayıp gaziosmanpaşa servisini şikayet edeceğim demek 200 küsür tutar he demekki parçayı getirtecekler garantiden ama benden para alacaklar görüşürüz )

Motosikleti
    ben bahçelievlerde eskort motora götürüyorum. ilgileri gayet mükemmel ve yerinde. motora 4000 bakımında 95 lira verdim. yağ değişimi kayış ve birkaç parça değişimi hepsi birden 95 lira tuttu. parça noktasında da müşterileri memnun. bahçelievlere yakın olan varsa tavsiye ederim. eskort motor erkan usta.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler