Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlısı-boyanmış hallerini de paylaşırmısın Mehmet reys???
    Üstat yarın boyansın takmadan gündüz gözüyle çekip yayınlarım.Valla Allah senden razı olsun İrfan ustayla tanışmamıza nasip oldun.
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250 ABS
    Rodajın 1229. km'sindeyim. En son 50 TL'ye depoyu fullemiştim. Şu an 312 km oldu benzin göstergesi hala tek çizgi de. Yedek depoya düşünce de bi' 50 km daha gidebildiğine göre. Sanırım baya baya iyi yakıyorum (Not: Servis ustası mümkün mertebe yedek depoya düşmeden benzin al demişti. İleriye dönük benzin pompası arızasına yola açabilirmişim.)

Yedek depoya düşüne kadar kaç km daha gidecek bakalım.

Sizlerin yakıt sarfiyatları ne durum da?
    mehmetenis bunu beğendi.

Arkadaşlar bayilerde X-Max 250 ABS bulunabiliyor mu? Yakın zamanda araştırmış olan varsa paylaşırsa sevinirim. Scooter'a geçiş düşünüyorum ne zamandır. Hem ABS hem hacim sadece X-Max'ta görünüyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250 ABS
    Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bayilerde X-Max 250 ABS bulunabiliyor mu? Yakın zamanda araştırmış olan varsa paylaşırsa sevinirim. Scooter'a geçiş düşünüyorum ne zamandır. Hem ABS hem hacim sadece X-Max'ta görünüyor.
    Bu pazartesi Bursa start motor yamaha bayisindeydim. Stokta bir tane xmax 250 abs vardı.
    noob ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Ufuk82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajın 1229. km'sindeyim. En son 50 TL'ye depoyu fullemiştim. Şu an 312 km oldu benzin göstergesi hala tek çizgi de. Yedek depoya düşünce de bi' 50 km daha gidebildiğine göre. Sanırım baya baya iyi yakıyorum (Not: Servis ustası mümkün mertebe yedek depoya düşmeden benzin al demişti. İleriye dönük benzin pompası arızasına yola açabilirmişim.)

Yedek depoya düşüne kadar kaç km daha gidecek bakalım.

Sizlerin yakıt sarfiyatları ne durum da?
    Ben 400cc likle bir depo ile ortalama 220-230km gidiyorum,
    Lt hesabını bilmiyorum ama 20krş yaktığını çok rahat söyleyebilirim.

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    sonunda plakamıda aldım şansa istanbulda hava bozuk ama olsun yine boğaza gidip motoru park edip nargile keyfi yapılır yağmur yağsada buna değer
    noob ve mehmetenis bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250 ABS
    Alıntı bravetaxi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda plakamıda aldım şansa istanbulda hava bozuk ama olsun yine boğaza gidip motoru park edip nargile keyfi yapılır yağmur yağsada buna değer
    Gözün aydın
    bravetaxi bunu beğendi.

Motosikleti
    Daystar 250
    Gözün aydın
    eyw ramazandan sonra bursaya doğru gelecez eşimle gezmek için belki 1 gecede kalabiliriz oraya motorla gelip kaybolmayı düşünüyoruz motorla kaybolup dolaşmak daha güzel oluyor ve görmediğim yerleri görüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250 ABS
    eyw ramazandan sonra bursaya doğru gelecez eşimle gezmek için belki 1 gecede kalabiliriz oraya motorla gelip kaybolmayı düşünüyoruz motorla kaybolup dolaşmak daha güzel oluyor ve görmediğim yerleri görüyorum
    Bugün aynısını ben de yaptım. Çok sağlam kayboldum ama, buraları neresi vs düşüncesinde sürekli gezdim. Telefonu çıkarıp navigasyondan nerede olduğuma bilerek bakmadım. Yol beni nereye götürürse kafasıyla gezdim.
    bravetaxi bunu beğendi.

Motosikleti
    Daystar 250
    Bugün aynısını ben de yaptım. Çok sağlam kayboldum ama, buraları neresi vs düşüncesinde sürekli gezdim. Telefonu çıkarıp navigasyondan nerede olduğuma bilerek bakmadım. Yol beni nereye götürürse kafasıyla gezdim.

araba kullanarak kaybolduğundan yolunu bulana kadar en az 200 saç teli beyazlıyor

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bugün Grenajları aldım hatta almaya giderken arabayla ufak kaza tehlikesi atlattım,İrfan ustanın hangi macunları-boyaları kullandığını sormuşlardı bugün gittiğimde onları da resimledim,

Macunların ve Boyaların Resimleri ve Diğer yaptığı işler

Grenajlarımın Boyanmış ve Tamir Edilmiş Halleri

bravetaxi ve Mirable bunu beğendiler.

Motosikleti
    Daystar 250
    Senden önceki sahibi senin kadar ilgi gösterseymiş keşke eski parçaların hali ney :( ustanın işçiliği çok iyi 0 parça alsan belki bukadar iyi olmaz
    mehmetenis ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Senden önceki sahibi senin kadar ilgi gösterseymiş keşke eski parçaların hali ney :( ustanın işçiliği çok iyi 0 parça alsan belki bukadar iyi olmaz
    üstat sırf alt sakalın sıfırı 213 ₺,

Alt iki sakal 426₺ artı ön çamurluk 250₺,sağ tozluk da nereden baksan 300₺ olsa,

Toplam:976₺ tutar,

Artı fabrika çıkışlar yapılmışlar kadar sağlam olur mu ?neden derseniz ustanın sol alt sakala yaptığı ayaklıktan tutup hızlıca salladık ne bir ses ne de bir oynama tık demedi

Ben komple 350₺ ye hallettirdim.
    bravetaxi ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Geçenlerde dik bi yokuşta U dönmek isterken yatırdım bende motoru. Sol artçı tutamaçlarının altındaki grenaj kırıldı. Çok gözüme batmıyor ancak İrfan Usta'yı yazdım aklımın bir köşesine.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde dik bi yokuşta U dönmek isterken yatırdım bende motoru. Sol artçı tutamaçlarının altındaki grenaj kırıldı. Çok gözüme batmıyor ancak İrfan Usta'yı yazdım aklımın bir köşesine.
    Bence o kırığı yaptır çünkü bizim motorlarda ki titreşim yüzünden çatlaklar ilerliyor,mesela benim sol alt sakalın 2 ayağı kırıkken ve ucunda çok az bir kırık olmasına rağmen titreşimden grenajın ucundaki çatlak yürüdü sağlam olan 3.ayakta kırıldı.Artı o grenajların altından elektrik tesisatları geçiyor Allah muhafaza bir su girmesi telefisi olmayan sonuçlara yol açabilir

Motosikleti
    Daystar 250
    Arkadaşlar bugün 250 300 km yol yapacam artçı ile birlikte ve bu yolun % 80 ni TEM de gidecem motor yeni rodajı bozmadan nasıl kullanarak gitmeliyim dinlenerek sık sık durarak gitsem nasıl olur ?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat yarın boyansın takmadan gündüz gözüyle çekip yayınlarım.Valla Allah senden razı olsun İrfan ustayla tanışmamıza nasip oldun.
    İrfan iyidir,ama fiyat biraz tuzlu-yaptığı işe lafım yok tabii,...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla, parçaların içinin fotoları olması- sıfır aldın da bizi mi kandırıyosun??? Diyecektim....
    mehmetenis bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün biraderime bir tane X max 250 Abs aldık.Plakasının çıkması ruhsat işlemleri tahminimce çarşambaya biter.

Arkadaşlar sizlere 2 sorum olacaktı.

Yana yatırma ihtimali üzerine grenaj koruma sordum. Çift taraflı bant ile yapıştırılan resimdeki 2 parça plastik için 400 TL fiyat çıkartıldı.

Bu grenaj koruması bana oldukça uyduruk geldi. U dönüşü yaparken yatrımakta belki etkili olabilir. X max için metal grenaj koruması yapılıyormu ? Bilen veya kullanan üyemiz varmı ?

Ayrıca alarm taktırmak istedik , Akünün amper değerinin küçük olması sebebiyle satıcı tavsiye etmedi.Bu modelde kullanılabilecek , aküyü tüketmeyen ve titreşime duyarlı alarm tavsiyesi verebilirmisiniz ?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün biraderime bir tane X max 250 Abs aldık.Plakasının çıkması ruhsat işlemleri tahminimce çarşambaya biter.

Yana yatırma ihtimali üzerine grenaj koruma sordum. Çift taraflı bant ile yapıştırılan resimdeki 2 parça plastik için 400 TL fiyat çıkartıldı.

http://i.hizliresim.com/b5XPOd.jpg

Bu grenaj koruması bana oldukça uyduruk geldi. U dönüşü yaparken yatrımakta belki etkili olabilir. X max için metal grenaj koruması yapılıyormu ? Bilen veya kullanan üyemiz varmı ?

Ayrıca alarm taktırmak istedik , Akünün amper değerinin küçük olması sebebiyle satıcı tavsiye etmedi.Bu modelde kullanılabilecek , aküyü tüketmeyen ve titreşime duyarlı alarm tavsiyesi verebilirmisiniz ?
    Üstat bu korumalardan bende de var hem koruma görevini üstlenirken hemde sürüş esnasında dizlerinizi ve ayaklarınızı rüzgardan muhafaza ediyor.
    Artı şunu da belirtmek isterim çift taraflı bantlar 3M bantları yani gayet sağlam tutuyor ve korumaların bazı parçaları vida ile motora sabitleniyor.
    Benim motorumda aldığımda vardı bu korumalar yalnızca sağ alt sakaldaki çırt düştü diğerleri sağlam şekilde duruyor.

Koruma Demiri konusunda bir malumatım yok yapan paylaşan olursa bende merak ettim açıkcası,
    Sizin bahsettiğiniz koruma demiri honda pcx veya spacylerde ki gibi koruma demiri olabilir.

Alarm konusunda ise motora ekstra bir yük bindirmek yerine alarmlı disk kilidi alınabilir mesela

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250 ABS
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/b5XPOd.jpg

Olmaz olur mu... Artı o hem koruma hemde bacakların adına rüzgarlık görevi görüyor. Benim bir arkadaş olduğu yerde yatırmıştı motoru, bana ilk söylediği; iyi ki taktırmışım. Yoksa çizik için de kalacaktı motor.

Bende o yüzden alırken bunları taktırmıştım.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler