Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Allah kaza bela vermesin..Maşallah diyeyim öncelikle..

Sorunuma gelince pert bir cbr 125r'm var abi..Sigortadan parayı alınca üzerine para ekleyip er5 almayı düşünüyorum..
    Sahibindene bakıyorum bi aralar 4.5-5 lirayada motor varken şuan millet uçmuş 7-7.5 liradan basediliyo..
    Şimdi sizce bu kabartılmış yani halimi yoksa normal piyasası bumudur..

Temiz bir er5 i ne kadar'a alabilirim..
    Örneğin senin motorun özelliklerinde şimdiden teşekkür ederim
    temiz bir er 5 için 6.000-6.500 TL i gözden çıkarmalısın özellikle 2005 model ve üstü için.mesela 3 hafta önce ben aldım 5.600 TL e ama bile bile lades dedim zira debriyaj bitikti ufak tefek eksiklikleri vardı neticede aynı paraya geldi,geliyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temiz bir er 5 için 6.000-6.500 TL i gözden çıkarmalısın özellikle 2005 model ve üstü için.mesela 3 hafta önce ben aldım 5.600 TL e ama bile bile lades dedim zira debriyaj bitikti ufak tefek eksiklikleri vardı neticede aynı paraya geldi,geliyor...
    Anladım teşekkür ederim
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Anladım teşekkür ederim
    rica ederim...bu arada o 7.000-7.500 diyenlere sen pek aldırış etme sigortada bile bu aracın kasko değeri 5.800 TL civarı...servise götür olası eksiklikleri çıkart fiyattan düş kafandaki miktar ne ise önüne nakit koy bak bakalım ne oluyor ondan sonra..bende motoru alırken sahibi 6.300 TL diyordu ama kazın ayağı öyle değil, olmuyor

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    rica ederim...bu arada o 7.000-7.500 diyenlere sen pek aldırış etme sigortada bile bu aracın kasko değeri 5.800 TL civarı...servise götür olası eksiklikleri çıkart fiyattan düş kafandaki miktar ne ise önüne nakit koy bak bakalım ne oluyor ondan sonra..bende motoru alırken sahibi 6.300 TL diyordu ama kazın ayağı öyle değil, olmuyor
    İşte şimdi beni daha çok aydınlattın abi
    Merak ettiğim olay buydu..
    Benim motorda 2011di pert olduda sigortadan alıcağım paraya 3-5 kuruş ekliyerek daha yüksek cc bi motor almayı düşünüyodum..
    er5 ede hep baktım motor alıcakken ama daha önceleri gözüm yemiyodu..
    Şimdi kendime güveniyorum üstesinden gelebilirim

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    benim motorun kasko degeri geçen sene 7.250 idi şimdi fiyatı 7.250 TL mi ediyor o zaman kardeşş.benim motorumun fiyatını kaskomu belirliyor öylemi diyorsun yani

uçuk kaçık değerini etmeyen şişik fiyatlı motorlara hiç bakma derim kardeş.
    mal kendini uzaktan bakınca zaten belli eder ben burdayım diye birde dinle sesini kuzu gibi çıksın yap pazarlıgını al gitsin.fazla aranmanın pek anlamı yok zaten toplasan 2 elin parmaklarını geçmiyor temiz ER 5 ler
    mesela biri bende kaldı geriye 9 tane daha aradan iyisini bulmak sana düşüyor
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun kasko degeri geçen sene 7.250 idi şimdi fiyatı 7.250 TL mi ediyor o zaman kardeşş.benim motorumun fiyatını kaskomu belirliyor öylemi diyorsun yani

mal kendini uzaktan bakınca zaten belli eder ben burdayım diye birde dinle sesini kuzu gibi çıksın yap pazarlıgını al gitsin.fazla aranmanın pek anlamı yok zaten toplasan 2 elin parmaklarını geçmiyor temiz ER 5 ler
    tam olarak öyle demiyorum tabikide,ama neticede kasko değeri ,oluru ne ise o yada o na yakındır diyorum...senin motor 2007 model sanırım 7.250 TL bence ederidir.benimki 2005 model kasko değeri 5.800 civarı çıktı satış sırasında noterde ve daha en başında kafamdaki değere yakındı...özetle kasko değeri 5.800 olan 2.el motosiklet için 7.000 TL istemek saçma.he ama satıcı bunu istiyor diyelim kendi malıdır değerini kendine göre öyle biçmiştir vs.bişey diyemem...ama alıcı için biraz araştırma yapıp alacağı aracın ederi değeri nedir hangi eksiklikleri vardır değeri ne kadar eksiltir vb. bilmesi gerekir...mesela ben senin motora takaslı üstüne 1000 TL daha veririm...

Motosikleti
    Hyosung Gt250R

Abicim senin motor resimlerde bile kendini belli ediyo
    Benim aradığım türde bi motor yani..
    Sen istesen 7 bin lira tamam diyicem adam bakmış motoruna gözü gibi..
    Sahibindene bakıyorum her yeri pas..Motoru yagdan gözükmüyo adam yazmış 7500 tl..
    Sinirlenmemek elde değil..Birde milletimiz çok sever 500 lira fazla yazmayı pazarlık olcak ya Allah 'n emri

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    tam olarak öyle demiyorum tabikide,ama neticede kasko değeri ,oluru ne ise o yada o na yakındır diyorum...senin motor 2007 model sanırım 7.250 TL bence ederidir.benimki 2005 model kasko değeri 5.800 civarı çıktı satış sırasında noterde ve daha en başında kafamdaki değere yakındı...özetle kasko değeri 5.800 olan 2.el motosiklet için 7.000 TL istemek saçma.he ama satıcı bunu istiyor diyelim kendi malıdır değerini kendine göre öyle biçmiştir vs.bişey diyemem...ama alıcı için biraz araştırma yapıp alacağı aracın ederi değeri nedir hangi eksiklikleri vardır değeri ne kadar eksiltir vb. bilmesi gerekir...mesela ben senin motora takaslı üstüne 1000 TL daha veririm...
    kasko değeri yanıltısı fazla kafana takma kısa bir örnek vereyi mesela.
    eski model yuvarlak 10 silindir Jaguar'ları bilirsiniz 2 sene önce O araçları yok parasına veriyorlardı yakıtları yüzünden 3.000-3.500 Tl yanlış değil birebir şahit oldum hemde bankacı bir bayan satıyordu arabayı alan olmayınca otoparka çekip bırakmıştı öylece yatıyordu parkta.neyse bu aracın O zamanki kasko değeri neydi biliyormusunuz tam 20.000 TL uyanık bir galerici bu araçları bulup topluyormuş sonraa kasıtlı perte çıkartıp parayı alıyormuş kaskodan araç başı ortalama 15.-16.000 TL kazanç

benim motoru ben satıyorum mesela şimdiye kadar 3 tane gerçek alıcı çıktı 3'ünede vermedim gözüm tutmadı.para'da zaten kesinlikle pazarlık yapmam neyse fiyatı şişirmeden onu yazarım maldan anlayan geliyor zaten.ben O motoru bulana kadar göbeğim çatladı ama yeter 1 senedir biniyorum artık başkası kullansın yeni motor alma zamanı geldi fiyatlar şişik ama ederini bulursam gözünün yaşına bakmadan Allah'ın izniyle alırım 3-5 önemli değil yani bakımlı orjinal olsun yeter.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:36 ----------

Abicim senin motor resimlerde bile kendini belli ediyo
    Benim aradığım türde bi motor yani..
    Sen istesen 7 bin lira tamam diyicem adam bakmış motoruna gözü gibi..
    Sahibindene bakıyorum her yeri pas..Motoru yagdan gözükmüyo adam yazmış 7500 tl..
    Sinirlenmemek elde değil..Birde milletimiz çok sever 500 lira fazla yazmayı pazarlık olcak ya Allah 'n emri
    benim motorumu ben övmüyorum hiç Arkadaşlar övüyor
    biliyorlar nekadar Titiz bir İnsan oldugumu.bu zamana kadar hiç çakma mal kullanmadım araçlarımda hep orjinalden yanayım.
    yine diyorum ilk 3 içindedir benim ER 5 orası kesin
    sağı solu kir pas içinde-sinyali,farı kırık motosikletlere hiç bakmam direk geçerim.dış aksamına bakmayan adam iç aksamına hiç bakmaz
    dediğim gibi iyi araştıracaksın baktın eminsin motor temiz ve orjinal km ile oynanmamış saat gibi çalışıyor akranları ile kıyaslayıp alacaksın ha 7.000 ha 8.000 TL zaten ekstralarla o fiyatın üzeri boş.
    ben benim er 5 i satsam aynı temizlikte masrafsız bir er 5 kesinlikle bulamayacağımı biliyorum O yüzden eğer satarsam er 6 N alacağım Allah'ın izniyel sizlerede tavsiye ederim.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    kasko değeri yanıltısı fazla kafana takma kısa bir örnek vereyi mesela.
    eski model yuvarlak 10 silindir Jaguar'ları bilirsiniz 2 sene önce O araçları yok parasına veriyorlardı yakıtları yüzünden 3.000-3.500 Tl yanlış değil birebir şahit oldum hemde bankacı bir bayan satıyordu arabayı alan olmayınca otoparka çekip bırakmıştı öylece yatıyordu parkta.neyse bu aracın O zamanki kasko değeri neydi biliyormusunuz tam 20.000 TL uyanık bir galerici bu araçları bulup topluyormuş sonraa kasıtlı perte çıkartıp parayı alıyormuş kaskodan araç başı ortalama 15.-16.000 TL kazanç

benim motoru ben satıyorum mesela şimdiye kadar 3 tane gerçek alıcı çıktı 3'ünede vermedim gözüm tutmadı.para'da zaten kesinlikle pazarlık yapmam neyse fiyatı şişirmeden onu yazarım maldan anlayan geliyor zaten.ben O motoru bulana kadar göbeğim çatladı ama yeter 1 senedir biniyorum artık başkası kullansın yeni motor alma zamanı geldi fiyatlar şişik ama ederini bulursam gözünün yaşına bakmadan Allah'ın izniyle alırım 3-5 önemli değil yani bakımlı orjinal olsun yeter.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:36 ----------

benim motorumu ben övmüyorum hiç Arkadaşlar övüyor
    biliyorlar nekadar Titiz bir İnsan oldugumu.bu zamana kadar hiç çakma mal kullanmadım araçlarımda hep orjinalden yanayım.
    yine diyorum ilk 3 içindedir benim ER 5 orası kesin
    sağı solu kir pas içinde-sinyali,farı kırık motosikletlere hiç bakmam direk geçerim.dış aksamına bakmayan adam iç aksamına hiç bakmaz
    dediğim gibi iyi araştıracaksın baktın eminsin motor temiz ve orjinal km ile oynanmamış saat gibi çalışıyor akranları ile kıyaslayıp alacaksın ha 7.000 ha 8.000 TL zaten ekstralarla o fiyatın üzeri boş.
    ben benim er 5 i satsam aynı temizlikte masrafsız bir er 5 kesinlikle bulamayacağımı biliyorum O yüzden eğer satarsam er 6 N alacağım Allah'ın izniyel sizlerede tavsiye ederim.
    bundan sonraki tercihim Er 6 N olacak benimde,gerçekten güzel makina kıçım selesi ile buluştu tadına baktım biraz

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Merhabalar bende hala burdayım beni unutmayın

arkadaşım bende motorumu daha yeni sattım bir hafta olmadı bile 2004 modeldi cillop gibiydi siteden resimlerine bakabilirsin.Dedikleri gibi temiz bir er-5 için 6000 lira ile 7000 lirayı gözden çıkaracaksın ben motorumu 7000 lira yazmıştım sıkıştığım için 6250 liraya verdim hatta sattığım anda sorun yaptı 6150 ye verdim

Bu arada serhat abi zevklerimiz aynı alırsam kasımda falan er6n alcam kısmetse. antalyada vardı bitane 8000 istiyordu kaçırdım onu satılmış şimdi pusuda bekliyorum

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende hala burdayım beni unutmayın

arkadaşım bende motorumu daha yeni sattım bir hafta olmadı bile 2004 modeldi cillop gibiydi siteden resimlerine bakabilirsin.Dedikleri gibi temiz bir er-5 için 6000 lira ile 7000 lirayı gözden çıkaracaksın ben motorumu 7000 lira yazmıştım sıkıştığım için 6250 liraya verdim hatta sattığım anda sorun yaptı 6150 ye verdim

Bu arada serhat abi zevklerimiz aynı alırsam kasımda falan er6n alcam kısmetse. antalyada vardı bitane 8000 istiyordu kaçırdım onu satılmış şimdi pusuda bekliyorum
    benim bir kötü huyum var sattığım motorun aynısını almamaya özen gösteriyorum
    2004 model gayet normal bir ücret hayrını gör kardeş.
    er 6 2006 model az km de 8.000 TL'ye fazladan bulursan banada haber ver sevinirim
    ben 2007 ye 7500 tl diyorum bazen acaba dediğim oluyor,bana 8.000 TL ye mal oldugu halde, ama hakkı'da bu fiyat hatta daha fazla yazanlar bile var.

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    ben benim er 5 i satsam aynı temizlikte masrafsız bir er 5 kesinlikle bulamayacağımı biliyorum
    Arjantinli kardeş sen gönül rahatlığı ile motorunu sat aynı temizlikte makine ararsan hatır işi benimkini verebilirim

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    KLR650 aldım ama bir gözümde bu motorda kaldı ya hadi neyse...belki kader yollarımızı kesiştirir biyerlerde
    hayranım bu topice hep canlı

Motosikleti
    KLX 250
    Arkadaşlar talihsiz bir olay geçti başımdan üzüntümü sizinle paylaşayım dedim.
    Geçen sabah işe gitmek üzere evden çıktım tam arabanın kapısını açarken 50 metre ilerde duran motosikletimin benim park ettiğim gibi durmadığını farkettim. yanına gittiğimde ise sinirden ağlayacatım. Dengesizin biri motoru bi şekilde düşürmüş sağ arka panel kırılmış. araba ile mi çarptılar ne oldu bilmiyorum. Çocuk falan düşürdü desem 200 kg makineyi çocuk yerden tekrar nasıl kaldırdı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:17 ----------

Hasar fotoları

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    allah korusun arkadaşım ama park ettiğin yer pekte tekin biryer değil gibi aşağısı ağaçlık bir yol kenarı gibi duruyor dostu var düşmanı var biri iteklemesin aşağıyamotorunun başına gelen en kötüsü bu olur inşallah nazar değmiş bebek gibi motora

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Abim üzüldüm valla depoda veya başka biryerinde inş bir sorunu yoktur? Daha önemli olan yerler oralar çünkü

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:00 ----------

Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arjantinli kardeş sen gönül rahatlığı ile motorunu sat aynı temizlikte makine ararsan hatır işi benimkini verebilirim
    Bu arada bak işte kendi kendine nazar ettin Yarım saat öncesi Çekmişsin bu mesajı

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    millete batıyor kardeşim park eden motosiklet illa oynuyorlar illa bi kurcalama bi müdehale söz konusu...nedir olayları ben anlamakta zorluk çekiyorum...hele hele yan sehpada duran bir motor görmesinler...bugün benimkinide park ettiğim yerde kurcalamışlar yan sehpadan alıp ileri geri yapılmış belli yerini değiştirmişler ki hiç alakasız biryerde ne yaya ne araba nede başka bir olayda engel söz konusu...sol ayna duvara yaslanmış geri itmiş kendini akşam iş çıkışı aynayı ayarladım...gerçekten sövüyorum bu tip insanlara ne 7 cedleri ne başka akrabasal bağlantıları kalıyor o derece yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:27 ----------

[QUOTE=delicoban08;2379586]Arkadaşlar talihsiz bir olay geçti başımdan üzüntümü sizinle paylaşayım dedim.
    Geçen sabah işe gitmek üzere evden çıktım tam arabanın kapısını açarken 50 metre ilerde duran motosikletimin benim park ettiğim gibi durmadığını farkettim. yanına gittiğimde ise sinirden ağlayacatım. Dengesizin biri motoru bi şekilde düşürmüş sağ arka panel kırılmış. araba ile mi çarptılar ne oldu bilmiyorum. Çocuk falan düşürdü desem 200 kg makineyi çocuk yerden tekrar nasıl kaldırdı?[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:17 ----------

bu arada geçmiş olsun birader...faça bozulmuş sıkıcı tabi ama bu kadarla atlattığına dua et depo vs.de darbe görebilirdi...nazarı olsun...

Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah korusun arkadaşım ama park ettiğin yer pekte tekin biryer değil gibi aşağısı ağaçlık bir yol kenarı gibi duruyor dostu var düşmanı var biri iteklemesin aşağıyamotorunun başına gelen en kötüsü bu olur inşallah nazar değmiş bebek gibi motora

Vallaha kardeşim park yeri konusunda haklısın genelde kapalı otoparkta bırakıyorum ama bazen de evin önünde bırakabiliyorum. Artık bu da bana ders olsun neyapalım?

Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abim üzüldüm valla depoda veya başka biryerinde inş bir sorunu yoktur? Daha önemli olan yerler oralar çünkü

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:00 ----------

Bu arada bak işte kendi kendine nazar ettin Yarım saat öncesi Çekmişsin bu mesajı
    Yok kardeşim Allaha şükür başka bir yerinde birşey yok sadece kuyruk taşa gelmiş egzosta boşluğa denk geldiğinden kurtulmuş sade ve sadece kuyruk hasarlı ama inanın parçanın fiyatını duymak istemezsiniz. parça 395 TL ER5 etiketi ise 70 TL toplam maliyet 465 TL tutuyor ama sağlık olsun cana geleceğine mala gelsin diyerek avutuyoruz kendimizi. Ama şunu da anladım harbiden sakınılan göze çöp batıyormuş her gün sil temizle parlat en sonunda bu oldu

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha kardeşim park yeri konusunda haklısın genelde kapalı otoparkta bırakıyorum ama bazen de evin önünde bırakabiliyorum. Artık bu da bana ders olsun neyapalım?

Yok kardeşim Allaha şükür başka bir yerinde birşey yok sadece kuyruk taşa gelmiş egzosta boşluğa denk geldiğinden kurtulmuş sade ve sadece kuyruk hasarlı ama inanın parçanın fiyatını duymak istemezsiniz. parça 395 TL ER5 etiketi ise 70 TL toplam maliyet 465 TL tutuyor ama sağlık olsun cana geleceğine mala gelsin diyerek avutuyoruz kendimizi. Ama şunu da anladım harbiden sakınılan göze çöp batıyormuş her gün sil temizle parlat en sonunda bu oldu

e-bay de daha uygun fiyata kuyruk var (tl bazında 50-60 TL gibi)...etiket içinde yüksek çözünürlüklü bir kamera ile diğer kuyruktan resim çek git bir grafikere bastır o da 30-40 tl tutar.yazık günak plastik bir aksam için o kadar para bağlama...

Motosikleti
    KLX 250
    e-bay de daha uygun fiyata kuyruk var (tl bazında 50-60 TL gibi)...etiket içinde yüksek çözünürlüklü bir kamera ile diğer kuyruktan resim çek git bir grafikere bastır o da 30-40 tl tutar.yazık günak plastik bir aksam için o kadar para bağlama...
    Eyvallah kardeşim ilgin için sağol ama orjinal olsun istiyorum bakacaz artık işin esası kopan yeri yapıştırdım. çiziğe de hafifçe siyah sprey püskürttüm dikkatli bakmayınca anlaşılmıyor bile ama içime sinmiyor pırıl pırıl motoru bi uyduruk parça ile bırakamam değiştirmeliyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler