Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    o kadarını bilemem abim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    navier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Geçen haftaki Ayvalık gezisinde hız ortalama 80-90 civarıydı. 215 km'de 33 TL'lik benzin yaktı. Şehirler arasında zorlamassan aslında az yakıyor. Ama 80-90 hız da grup sürüşü haricinde çok can sıkar. Ha bu arada otomobil olarak da ben de multijet Albea var. Motordan daha az yakıyor. Eşime bu durumu anlatmak da zor oluyor tabi
    İstemez vaadetmeyin cenneti bize, dünya cennet olacak ellerimizle, alınterimizle.

Motosikleti
    ER5
    Alıntı navier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen haftaki Ayvalık gezisinde hız ortalama 80-90 civarıydı. 215 km'de 33 TL'lik benzin yaktı. Şehirler arasında zorlamassan aslında az yakıyor. Ama 80-90 hız da grup sürüşü haricinde çok can sıkar. Ha bu arada otomobil olarak da ben de multijet Albea var. Motordan daha az yakıyor. Eşime bu durumu anlatmak da zor oluyor tabi
    Benim pederde de punto var 50 tl benzinle iki hafta gezdim

Motosikleti
    Alıntı navier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet aynen bende de bmw 3.16i vardı onla aynı yakıyo nerdeyse

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hemen dediklerini dikkate aldım abim bu arada yağı vede motorun radyatör suyunu değiştirsem iyi olacak aldığım kişi 500 km önce değiştirdim dedi yağını genede güvenemedim dediklerinden sonra en iyisi baştan bakım yapmak olcak. bu arada şunuda söyliyim zincirden ses geliyordu diyordum yaa o sorun kalmadı gaz yağıyla 1 saat ugrastım temizledim yeniden yagladım düzeldi şimdi canavar gibi alet

bu arada hangi yağı kullanım arkadaslar birde fiyatları ne aralıkta???

ayrıca lastik basıncları nedir ben öne 32 arkaya 36 basıyorum ama arka inik gibime geliyor
    degiştirmekte her zaman fayda var başın rahat olur.
    motor yağı olarak Motul kullan,olmadı castrol kullan
    lastik basıncı ön 30-32 arası
    arka 34-36 arası
    zincir yağını ben gulf kullanıyorum ve her 400-500 km de bir zinciri temizler yağlarım biraz titiz bir yapım var malesef
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    degiştirmekte her zaman fayda var başın rahat olur.
    motor yağı olarak Motul kullan,olmadı castrol kullan
    lastik basıncı ön 30-32 arası
    arka 34-36 arası
    zincir yağını ben gulf kullanıyorum ve her 400-500 km de bir zinciri temizler yağlarım biraz titiz bir yapım var malesef
    hafta sonu değiştircem kısmetse yağını lastik basınclarını dediğin gibi yapıyorum

zincir yağı olarak ıpone zincir yağı var beyaz bir yağ ama çok güzel zincire resmen yapışıyor. yagladığım akşamın sabahı zincirin üzerinde 3 tane sinek buldum yapışıp kurtulamamışlar yazları sinek kov olarak kullanmayı düşünüyoırum

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    hesabımı yaptım şehiriçi ortalama km/23 krş yakıyor...

Motosikleti
    ER5
    En sonunda bende motosikletimi resmedebildim

Motosikleti
    höyt navigazyon da varmış ciks olmuş maşallah allah kaza bela vermesin çok canlı duruyor motorun

Motosikleti
    ER5
    höyt navigazyon da varmış ciks olmuş maşallah allah kaza bela vermesin çok canlı duruyor motorun
    Teşekkür ederim kardeş. Allah size de kaza bela vermesin. Navigasyona çok ihtiyacım olmuyor aslında ama merakımdan aldım. Bu yaz belki uzun yola çıkarım kısmetse o zaman işe yarayacak

Haziranın ilk haftası iskenderuna gitme ihtimalim var. Antalyaya inip orada bir gün kalıp oradan iskenderuna geçmek istiyorum. Böyle bir planı veya o istikamete gidecek olan varsa birlikte gidebiliriz.

Motosikleti
    Alıntı mehmetelmas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim kardeş. Allah size de kaza bela vermesin. Navigasyona çok ihtiyacım olmuyor aslında ama merakımdan aldım. Bu yaz belki uzun yola çıkarım kısmetse o zaman işe yarayacak

Haziranın ilk haftası iskenderuna gitme ihtimalim var. Antalyaya inip orada bir gün kalıp oradan iskenderuna geçmek istiyorum. Böyle bir planı veya o istikamete gidecek olan varsa birlikte gidebiliriz.
    gel antalya da ben seni ağırlarım. ayrıca bende mersine gidesim var ama nasıl olur bilemem detaylı konusuruz

bu arada gene dün akşam ve sabah aynı sorunla karşılaştım çok telaşa kapıldım arkadaşlar motoru sürerken birden gaz yemiyor. dün daha beteri oldu devir saati birden 0 a indi ondan gaz verdim egzozdan torpil gibi iki kere patladı çok hoşuma gitti ama bu tehlike çanları demek

ve sabahta aynısı oldu bir ara bastım motor kendine gelir gibi oldu sonra gene tekrarladı sonra dükkana geldiğin önce ki gün siteye yorum yapmıştı abimizin biri benzin karışştırmış olabilir demişti yağ konulan yeri bir açtım felaket benzin kokuyor herhalde ogun pri konumunda bırakmıştım ondan oldu herhalde
    tavsiyeleriniz ne olur arkadaslar??? yağı değiştircem filtreyle beraber başka ne yapmamı önerirsin birde motorun suyunu yeniletiyim diyorum sonuçta yaz geldi ?

Motosikleti
    ER5
    gel antalya da ben seni ağırlarım. ayrıca bende mersine gidesim var ama nasıl olur bilemem detaylı konusuruz

bu arada gene dün akşam ve sabah aynı sorunla karşılaştım çok telaşa kapıldım arkadaşlar motoru sürerken birden gaz yemiyor. dün daha beteri oldu devir saati birden 0 a indi ondan gaz verdim egzozdan torpil gibi iki kere patladı çok hoşuma gitti ama bu tehlike çanları demek

ve sabahta aynısı oldu bir ara bastım motor kendine gelir gibi oldu sonra gene tekrarladı sonra dükkana geldiğin önce ki gün siteye yorum yapmıştı abimizin biri benzin karışştırmış olabilir demişti yağ konulan yeri bir açtım felaket benzin kokuyor herhalde ogun pri konumunda bırakmıştım ondan oldu herhalde
    tavsiyeleriniz ne olur arkadaslar??? yağı değiştircem filtreyle beraber başka ne yapmamı önerirsin birde motorun suyunu yeniletiyim diyorum sonuçta yaz geldi ?
    Teşekkür ederim kardeş söz seni görmeden antalyadan ayrılmayacağım

Sen biran önce o yağı değiştir filtre ile birlikte. Önce yağı boşalt sonra filtreyi sök üst kapağıda aç o şekilde 5-6 saat kalsın derim. İçindeki benzin tam olarak ucmazsa aynı sorunu yaşarsın diye düşünüyorum.

Bu pri konumu canımı sıktı! Ben hiç kullanmıyorum orayı ama yanlışlıkla kalsa ya da biri oynasa böyle sorun olacak olması ne kadar kötü!!

Sen bu problemi çözmeden motosikleti çalıştırma bile zarar verir motora.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT

çok kötü bir durum seninde başına geldi inşallah o şekilde yol yapmamışsındır motorla
    motorun içindeki yağı komple boşalt-yağ filtresini çıkart yağını boşalt
    hava filtresini çıkart hava filtresinin alt kısmına bak birikmiş yağ-benzin karışımı varmı
    sonra hava filtresinin sağ alt kısmından ince bir hortum çıkar,sağ maşanın ordan görebilirsin hortumu ucunda tıpa vardır o tıpayı çıkart içinde kalmış yağ-benzin olabilir boşalsın sonra aynı şekilde yerine takarsın
    yeni bir hava filtresi takmalısın motoruna
    sonra bulabilirsen uygun fiyatlı bir yağ koy motoruna rolantide çalıştır bir müddet ve O koydugun yağıda boşalt
    sonra yağ filtresini sök yağ kapağı açık şekilde 1-2 saat motoru beklet yağını koymadan
    sonra yağ filtresini tak yağını koy 3-5 dakka rolantide çalışsın motor
    hafif hafif gaz ver boşta bak bakalım tekleme yapıyormu-yoksa güzel gaz yiyormu
    bunları yapabilecegini tahmin ederek yazdım
    eğer pek anlamıyorsan en güzeli bir ustaya yaptırman
    aklınızda olsun ne şekilde olursa olsun benzin muslugunu pri kunumuna almayın
    aslında pri konumu yatan motoru ilk çalıştırma anında kısa bir süre pri konumuna alıp karbüratöre direk yakıt akışını sağlamak ve çalışmasını kolaylaştırmak
    er 5 normalde yakıtı vakum sistemiyle emiş yapar ve motor'da her hangi bir sıkıntı çıkarmaz.
    sana kolay gelsin dikkat et motorun zarar görmesin-sonra çok masraf açar başına
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    çok kötü bir durum seninde başına geldi inşallah o şekilde yol yapmamışsındır motorla
    motorun içindeki yağı komple boşalt-yağ filtresini çıkart yağını boşalt
    hava filtresini çıkart hava filtresinin alt kısmına bak birikmiş yağ-benzin karışımı varmı
    sonra hava filtresinin sağ alt kısmından ince bir hortum çıkar,sağ maşanın ordan görebilirsin hortumu ucunda tıpa vardır o tıpayı çıkart içinde kalmış yağ-benzin olabilir boşalsın sonra aynı şekilde yerine takarsın
    yeni bir hava filtresi takmalısın motoruna
    sonra bulabilirsen uygun fiyatlı bir yağ koy motoruna rolantide çalıştır bir müddet ve O koydugun yağıda boşalt
    sonra yağ filtresini sök yağ kapağı açık şekilde 1-2 saat motoru beklet yağını koymadan
    sonra yağ filtresini tak yağını koy 3-5 dakka rolantide çalışsın motor
    hafif hafif gaz ver boşta bak bakalım tekleme yapıyormu-yoksa güzel gaz yiyormu
    bunları yapabilecegini tahmin ederek yazdım
    eğer pek anlamıyorsan en güzeli bir ustaya yaptırman
    aklınızda olsun ne şekilde olursa olsun benzin muslugunu pri kunumuna almayın
    aslında pri konumu yatan motoru ilk çalıştırma anında kısa bir süre pri konumuna alıp karbüratöre direk yakıt akışını sağlamak ve çalışmasını kolaylaştırmak
    er 5 normalde yakıtı vakum sistemiyle emiş yapar ve motor'da her hangi bir sıkıntı çıkarmaz.
    sana kolay gelsin dikkat et motorun zarar görmesin-sonra çok masraf açar başına
    abim korkulacak bişey yokmuş ustaya götürdüm zaten çalışmasında falan birşey yoktu motorun arada bir dediğim şey yapıyordu baya bir korktum motora bişey olcak die yavas yavas 80 i geçmeden ustanın oraya götürdüm yolda hiç tekleme veya devir düşmesi olmadı. Daha sonra sorunu anlattım tamm hallederiz dedi yağını değiştirdi yanlız 2 saat dediğiniz gibi beklettirdim ama usta dedi yağa benzin karışmamış dedi karışsa yağdan belli olurdu dedi sadece yağın eski dedi bende iyi yağdan koy dedim castrol koy dedim. yok dedi iyi istiyorsan shell in tam sentetiğinden koyarım dedi. sitede ki arkadaslar motul la castrol önerdi dedim. Usta onlarda iyidir ama sen bundan kullan tam sentetikte bu iyi dedi iyi dedik usta sensin

yağ filtresini k&n nin er-5 uyumlu 303 modelinden taktırdım. hava filtresini çıkarttırıp komple temizlettim baktım hiçbişey yok dediğiniz gibi içim rahat etti suyuna falan baktırdım şuanda motor 4 4 lük

150 kağıt sıkışmış içine çıkarınca rahatladı motor

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    abim korkulacak bişey yokmuş ustaya götürdüm zaten çalışmasında falan birşey yoktu motorun arada bir dediğim şey yapıyordu baya bir korktum motora bişey olcak die yavas yavas 80 i geçmeden ustanın oraya götürdüm yolda hiç tekleme veya devir düşmesi olmadı. Daha sonra sorunu anlattım tamm hallederiz dedi yağını değiştirdi yanlız 2 saat dediğiniz gibi beklettirdim ama usta dedi yağa benzin karışmamış dedi karışsa yağdan belli olurdu dedi sadece yağın eski dedi bende iyi yağdan koy dedim castrol koy dedim. yok dedi iyi istiyorsan shell in tam sentetiğinden koyarım dedi. sitede ki arkadaslar motul la castrol önerdi dedim. Usta onlarda iyidir ama sen bundan kullan tam sentetikte bu iyi dedi iyi dedik usta sensin

yağ filtresini k&n nin er-5 uyumlu 303 modelinden taktırdım. hava filtresini çıkarttırıp komple temizlettim baktım hiçbişey yok dediğiniz gibi içim rahat etti suyuna falan baktırdım şuanda motor 4 4 lük

150 kağıt sıkışmış içine çıkarınca rahatladı motor
    iyi yapmışsın ustaya götürmekle
    150 tl normaldir
    zaten 4 lt yağ alıyorsun 95 tl
    303 yağ filtresi japon otoların filtresiyle aynıdır haberin olsun fiyatı 8 tl
    gerisi'de işçilik işte
    kazasız kullanımlar

bu gün kawasaki er 5'in karbüratör ve hava filtresi-hava filtresi kutusunu temizledim 3 saatimi aldı ama değdi dogrusu saat gibi çalışıyor alet
    merak edenler olabilir belki diye yeni başlık altında konu açacağım resimli olarak ilerde lazım olur yapmak isteyenlere

Motosikleti
    iyi yapmışsın ustaya götürmekle
    150 tl normaldir
    zaten 4 lt yağ alıyorsun 95 tl
    303 yağ filtresi japon otoların filtresiyle aynıdır haberin olsun fiyatı 8 tl
    gerisi'de işçilik işte
    kazasız kullanımlar

bu gün kawasaki er 5'in karbüratör ve hava filtresi-hava filtresi kutusunu temizledim 3 saatimi aldı ama değdi dogrusu saat gibi çalışıyor alet
    merak edenler olabilir belki diye yeni başlık altında konu açacağım resimli olarak ilerde lazım olur yapmak isteyenlere
    abim yanlışın var herhalde yağ filtresi bundanhttp://www.motobakkal.com/?urun-5153-K&N-YAG-FiLTRESi-KN-303.html

Bekliyorum özellikle karbüratör temizliğini bende yapcam çünkü

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    K & N marka oldugu için fiyat dogal olarak fazla olacaktır
    motosiklet parçası satan yerlerde bu tarz yedek parçalar biraz daha pahalı olur
    oto parçası satan yerlerde daha uygun fiyata bulabilirsin
    hiflo 303 yağ filtresi aynı zamanda Japan mazda marka araçların yağ filtresiyle aynıdır haberin olsun
    çogu motosiklet aynı yağ filtresini kullanmakta bulmak o yüzden çok kolay
    sana birkaç örnek mesela fiyatlar değişken
    http://www.otomobildelisi.com/forum/...hf-303-a-7886/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8675286/detay/
    http://www.motoparca.com/index.php?p...emart&Itemid=1
    http://www.senturkotoaksesuar.com/hf...er-hf-303.html
    http://burak21.com/index.php?p=urun&id=91
    http://motodor.com/index.php?js987a9b=472

buda hava filtresi,ben hava filtresini 20 tl'ye filtreciden alıyorum
    http://www.motobakkal.com/?urun-408-...i-HFA2502.html

Motosikleti
    yaa benim usta da ogun dedi egzantirik zincirinden ses geliyor dedi ben motoru alırken ustaya gösterdim iyi demişti zincir de yeni değişmiş motorumun eski sahibi sölemişti zaten egzozu kapatıyorum tıkır tıkır ne bir şıngırtı var nede başka bişey birde benim bildiğim kadarıyla egzantrik zinciri değişirken sadece sağ kapak açılıyo bu usta motor komple inecek en aşagı 200-500 arası masraf var dedi anlamadım bu işi

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    yaa benim usta da ogun dedi egzantirik zincirinden ses geliyor dedi ben motoru alırken ustaya gösterdim iyi demişti zincir de yeni değişmiş motorumun eski sahibi sölemişti zaten egzozu kapatıyorum tıkır tıkır ne bir şıngırtı var nede başka bişey birde benim bildiğim kadarıyla egzantrik zinciri değişirken sadece sağ kapak açılıyo bu usta motor komple inecek en aşagı 200-500 arası masraf var dedi anlamadım bu işi
    kaç bindeki motorun?bende gösterdim geçen hafta motor 46.000 de hafif bir ses var dedi ustam ki var ama 55-60.000 a kadar egzantrik sorun çıkarmaz dedi bana.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    egzantrik zinciri Kawasakiler'de 30.000 km den sonra başlıyormuş hafiften ses yapmaya.zaten kawasaki motoru marş ve atkı zincirli bir motor oldugu için dogal olarak sesli çalışan bir motordur.
    egzoz çıkışını bir bez ile kapatınca rolantide sesi duyarsınız,aşırı bir ses yoksa sorun yok ama ses fazla ise takım olarak egzatrik zincirini deigştirmek gerekir.
    egzantrik zincirini bazı ustalar işçilik fazla çıkmasın diye sadece üst kapağı açarak degişiyorlar.burda sıkıntı orjinal zincir bir bütün halindedir usta ne yapıyor zinciri baklasından ayırıp yerine takıyor.yerinden çıkartılan eski zincir kırank yataklarında boşluga sebep oluyor dogal olarak,sonra yeni takılan egzantrik zinciri o boşlugu fazlasıyla germeye başlıyor ve gerilen krank sıkıntı gösteriyor belli bir süre sonra.tekrar egzantrik zincirini degiştirmek gerekiyor.
    asıl olan motoru komple indirip yarıp öyle egzantrik zincirini ve gerekli diger parçaları degiştirip öyle toplamak motoru en sağlıklısı bu şekilde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler