Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Hero Karizma R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu hafta icinde gelcek heralde motorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bir tane beyazından alsam mı? Mavimsi gri de fena değil. Siyahı çirkin. Sarısı da olabilir aslında... YBR alacağımıza...

Ya da az koyup YBR mi alsak

Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir tane beyazından alsam mı? Mavimsi gri de fena değil. Siyahı çirkin. Sarısı da olabilir aslında... YBR alacağımıza...

Ya da az koyup YBR mi alsak
    YBR ile aynı fiyat neredeyse, bence bu motor varken YBR alınmaz o fiyata. Allahını seven üstüme tork atsın o durumdayım yani yokuş tırmanmayan, rüzgarda savrulan motorlardan bıktım. Bu motor ilaç gibi gelicek

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bakalım forumda bu motoru ilk kim alacak?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ile aynı fiyat neredeyse, bence bu motor varken YBR alınmaz o fiyata. Allahını seven üstüme tork atsın o durumdayım yani yokuş tırmanmayan, rüzgarda savrulan motorlardan bıktım. Bu motor ilaç gibi gelicek
    boya ve işçilik ağlıyor yalnız Herşeyin bir bedeli var...

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuardaki motor bharat3 bizdeki euro 2, gelecek motor euro3 olacak genel olarak daha düzgün olacaktır.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim modifiyeli Cg motorum 210cc ve alttan egzantrikli olduğu halde 4000 devirden 9000 devire kadar aşırı torklu. Şehiriçinde vites fazla oynamadan gaz kolunu çevirmemle ortaya çıkan ivmelenme gücü her zaman var. Bu Hero Karizma benim motorumdan da iyi olacaktır. Çok aşırı benzin tüketeceğini de sanmıyorum, benim motor 5 litre benzinle 180-200km yol yapabiliyor hem de motorun gücünün keyfini çıkara çıkara.

Yinede Ybr'den daha iyi alternatif o paraya. Aga yokuş çıkıyor yokuş daha ne? yokuş ve 125 cc tüylerim tiken tiken oluyor düşününce

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Haftasonu bir arkadaşımdan (arkadaşım derken Wing Chun hocamdan ) TVS Apache motorunu bir günlüğüne aldım. Bu motoru ilk kez denedim, yokuşlu virajlı yollarda kullandım. Performansı çok güzeldi ve beklediğimden çok daha rahat geldi bana. Tabi berbat titreşiminden dolayı asla almam, ucuz olsa neyse de o motor bu haliyle CBF'ten en az 1000 TL aşağıda satılmalı. Ama titreşim olmasa gerçekten çok güzelmiş. Apache'nin oturuş pozisyonu Karizma'ya çok benziyor yalnız Karizma'nın koltuğu ondan daha rahat. Tabi performans olarak da çok daha iyi olacaktır. Titreşimi Apache kadar bile olsa ki olacağını sanmıyorum, o performansıyla yine de alınabilir diye düşünüyorum. Malzeme kalitesinde bana göre bir sıkıntı yok, üç aşağı beş yukarı CBF ile aynı işte... Şu anda fiyat performans oranında bundan iyisi yok. Bu arada yazarken aklıma geldi, motorlar dün bayiye gelecekti. Gelmişse ve zamanım olursa haftasonu gidip bir bakarım.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Ben fuarda motoru biraz inceledim kardeşim hatta fuara cuma günü eşim ve 3 aylık oğlumla ile gittim ilk sarı karizmaya baktım belki biliyorsun ben 120 kiloyum boyumda 1.83 motor bende hiç küçük durmadı daha önce cbf de kullandım.Sanki cbf den daha rahattı selesi ve daha iriydi kaslıydı.Önde camıda gayet geniş ve yüksek tek korkum titreşim var mı onu merak ediyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bendeki duruşu böyleydi :

Aslında fena durmuyor ama artçı fren yapınca tepemize çıkar mı bilemem. Artçı selesine ufak bir çıkıntı yapmışlar. Arka amortisör tek olsa çok daha şık duracak.
    gfkfoto bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Serkan abi sen manken gibi adamsın ! Normal insansın abi benim gibi azman değilsin
    Bu arada artçı selesi dediğin gibi biraz yukarda ayrıca çift amortisör benim gibi şişmanlar için daha iyi bence

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki duruşu böyleydi :

http://i.hizliresim.com/3LDGyO.jpg

Aslında fena durmuyor ama artçı fren yapınca tepemize çıkar mı bilemem. Artçı selesine ufak bir çıkıntı yapmışlar. Arka amortisör tek olsa çok daha şık duracak.
    Ah be Hocam keşke bilseydim geleceğini... Mono amortisörü yavaş yavaş bilinç altlarına sokuyoruz..
    Malzeme kalitesinde iyimseriz, bu motordan farklı olacak.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yinede Ybr'den daha iyi alternatif o paraya. Aga yokuş çıkıyor yokuş daha ne? yokuş ve 125 cc tüylerim tiken tiken oluyor düşününce
    sen bu motorla bu sıkıntıların biteceğini düşünüyor musun harbiden?

yada bir ybr gibi (mesela benim 12) 10 yıl sorunsuz binebileceğini.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ybr sorunsuz mu hocam ?

Ben düşünüyorum, YBR konumun dışında. Motorunla ilgilen yeter. Hindistanla yol koşullarını karşılaştıramayız orada çok kötü ama kullanıcı alışkanlıkları burada daha kötü. Hindistanda yollar da hala Hero Hondalar geziyor, 2011 de resmi olarak ayrıldılar. Sence mantıksız mı 10 yıl?
    Türkiyede Kanuni Tiger var 10 yılı aşkın kullanan, yollarda 2004 Hussarlara rastlıyorum.Onu geç Antakyada hala Hero Hondalar geziyor 1993 model? 10 yıl Bence hayal değil motoruna iyi bakarsan..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Babamda 93 model hero honda sl 100 sleek var 98binde. Hero lar sağlamdır. Bilmeyen konuşur. Ben Hunk düşünüyorum.

hocam biri 10nm tork veriyor biri 19.35 nm tork veriyor neredeyse 2 katı. büyük ölçüde güç sorunumu çözecek. Ayrıca parça kalite olarak kötü olduğunu düşünmüyorum bende 2006 model mondial cub var hala çalışıyor, tek şanzıman sıkıntısı yaşadım o da dangalak usta yüzünden. şuam durumu çok iyi en azından günlük işlerimde bana açok yardımcı oluyor. Bu motoru alırsamda en az 4-5 sene gideri var bende, 4-5 sene bende yaklaşık 30-40 bin arası km demek, bence yeterli olur. şu an ki motorum; http://i.hizliresim.com/4rP1B0.jpg (Resim büyük açılıyor forumda)

Motosikleti
    BMW F 750 GS

Evet 10 yıl sorunsuz gider, bundan şüphem yok da kim o motoru alıp 10 yıl kullanacak acaba ? Arkadaşların dediği gibi hala 2006 model ilk nesil Çin motorlarını dökülmeden kullanan arkadaşlarımız var. İkincisi, performans olarak her yönden YBR'yi katlayacaktır karşılaştırması bile olmaz. Aksini iddia ediyorsan dayanağın var mı ?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bakın, çinli,hintli, aborjin bilmem ne markalara kafadan önyargı ile yaklaşanlara, alınmaz diyenler ilk ben karşıyım.
    ama konu bu değil, demek istediğim, bu motoru alınca ybr de şikayet ettiğiniz ya da eksik bulduğunuz konuların hemen biteceğini sanmayın.
    hero-honda ya ben bundan yaklaşık 18-19 yıl önce bindim, kötümüydü hayır, ama bir honda cg asla değildi.
    burada en büyük sıkıntı elimizde reel bir son kullanıcı tecrübesi yok, fiyat avantajı olursa ilk tercih sebebidir.
    hep diyorum sen önce motora bak sonra o sana baksın, ama biri 2 sene bakar biri 22 sene bakar, fark orada.
    ben 2004 te ybr yi sırf keyif için ikinci motor olarak aldım, elimdeki tüm araçlar gitti bir onu satmadım. ilk 6 yıl kendim herşeyiyle ilgilendim, sonra babama al işe gitgel diye verdim, ben o tarihten sonra bakıma girdiğini sanmıyorum motorun,
    buna rağmen bu 12 sene içerisinde (yağ,akü,lastik,zincir)ettiğim tek masraf 2 kez debriyaj telini yenilemek oldu, ki 60.000 km de bir motora az bile, hala yakıtı 3 lt düzeylerinde, hala 120 km hızı görüyor, hala motor ve aksam sessiz.
    retox70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)