Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

NX4 Falcon Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Arkadaşlar birkaç sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim;
    1-Benim falconum özellikle motor soğukken çalıştırdığımda rölantideyken ve sabit gaz verirken sabit gaz yemiyor sürekli bir dalgalanma oluyor, eğer gaz vermezsem de birkaç saniye sonra stop ediyor. Motor ısındıktan sonra rölantide stop etmiyor ama bazen yine dalgalı gaz yiyor. Yani tabiri caizse tıkır tıkır çalışmıyor gibi geliyor Sizce bu normal midir? normal değilse nasıl giderebilirim bu sorunu?

2-Motordan her zaman olmamakla beraber "şıkırtı" sesi geliyor. Ses dönen bir zincire mika bir çubuğun değmesiyle çıkan sese benziyor. Honda servisine sordum "bu motorlarda bu ses hep olur normaldir" dedi. Motordan anlayan bir arkadaşıma sordum eksantrik zinciriyle ilgili bir sorun olabileceğini, bir de subap kapağı ve ayarlarıyla ilgili olabileceğini ve düzeltmenin baya pahalıya malolacağını söyledi Sizin fikriniz nedir? Ne önerirsiniz?

3-Arkaya top case taktırmak istiyorum. Top case demiri yaptırma konusunda çok farklı seçenekler var biraz fotolara baktım herkes farklı bir model yaptırmış fakat hangisi daha kullanışlı bilmiyorum, ne önerirsiniz
    Enduro forever :cat:
    Bir gün 4 teker istersem 1 Motor daha alırım...:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS

merhaba

Alıntı Nihat24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birkaç sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim;
    1-Benim falconum özellikle motor soğukken çalıştırdığımda rölantideyken ve sabit gaz verirken sabit gaz yemiyor sürekli bir dalgalanma oluyor, eğer gaz vermezsem de birkaç saniye sonra stop ediyor. Motor ısındıktan sonra rölantide stop etmiyor ama bazen yine dalgalı gaz yiyor. Yani tabiri caizse tıkır tıkır çalışmıyor gibi geliyor Sizce bu normal midir? normal değilse nasıl giderebilirim bu sorunu?

2-Motordan her zaman olmamakla beraber "şıkırtı" sesi geliyor. Ses dönen bir zincire mika bir çubuğun değmesiyle çıkan sese benziyor. Honda servisine sordum "bu motorlarda bu ses hep olur normaldir" dedi. Motordan anlayan bir arkadaşıma sordum eksantrik zinciriyle ilgili bir sorun olabileceğini, bir de subap kapağı ve ayarlarıyla ilgili olabileceğini ve düzeltmenin baya pahalıya malolacağını söyledi Sizin fikriniz nedir? Ne önerirsiniz?

3-Arkaya top case taktırmak istiyorum. Top case demiri yaptırma konusunda çok farklı seçenekler var biraz fotolara baktım herkes farklı bir model yaptırmış fakat hangisi daha kullanışlı bilmiyorum, ne önerirsiniz
    Hocam:

1- bu sorunun cevabı çok genel ve emin olamayız.Dalgalanma benim motorumda da oluyordu. Bakıma götürünce düzeliyor sonra yine oluşuyordu.

2-Falconda bu şıkırtı sesi var. Egzantrik gergisinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Egzantriğini tekrar ger kur ya da değiştir.

3-Trabzonda bir arakdaşım yapmıştı. İStanbulda Kazım usta yapıyormuş. Ara sıra sahibindene düşüyor ama orada bazı satıcılar çok güvensiz.
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    En iyisi ben servise bakıma götüreyim, kendim halledemeyeceğim sanırım

Motosikleti
    BMW F650GS
    Ben Motorumu Davut hocaya sattım. Çanta demirleri onda mevcut satmayı düşünüyordu. İstersen onunla iletişime geç. hatta ayak koruma demirini yeni yolluyorum. Belki kalıbıyla sana da yaptırtabilir.
    Volkanyaldiz.com

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Anlaşıldı başlık ölü, kullanıcısı kalmamış demekki Falcon un. Ben de satayım motoru da başka birşey bakayım.

Motosikleti
    NX4 Falcon

Kullanma Klavuzu

Falcon'un kullanma kılavuzundan hala haber yok hiçkimsede yok mu arkadaşlar
    Merhaba;
    Üstad ben de yeni bir Falcon aldım. Kullanma klavuzunu özellikle servis manuelini çok aradım. Türkçesini boşver ingilizcesine razıydım, ama yok yok yok. İspanyolcasını buldum. Paylaşabilirim.

Facebook üzerinde "Honda NX4 Falcon Türkiye" adında bir grup oluşturdum. Bağlantıyı oraya ekliyorum.

Motosikleti
    BMW F650GS
    Bağlantıyı paylaşırsan Türkçe kullanma klavuzunu, parça bilgi klavuzu ve tamir kitapçığını gönderebilirim.
    Volkanyaldiz.com

Motosikleti
    NX4 Falcon

NX4 Falcon Manual Servis Pdf

Alıntı devilcerkez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağlantıyı paylaşırsan Türkçe kullanma klavuzunu, parça bilgi klavuzu ve tamir kitapçığını gönderebilirim.
    Merhaba;
    Cerkes facebooktaki grupda da paylaşıyorum aynı dosyayı,

http://hotfile.com/dl/110989577/3fbd...anual.rar.html

Motosikleti
    BMW F650GS
    Bende türkçesi ve parça kataloğu da var İseyen yok sanırım. Sendekinin birleşmiş hali biraz da türkçkelşmiş hali var.

Hayırlı olsun motorun, güle güle kullan. parça konusunda haberleşelim.
    Volkanyaldiz.com

Motosikleti
    NX4 Falcon

honda nx4 falcon türkçe kullanma klavuzu ve parça kataloğu

Bende türkçesi ve parça kataloğu da var İseyen yok sanırım. Sendekinin birleşmiş hali biraz da türkçkelşmiş hali var.

Merhaba Çerkez dostum,

teşekkür ederim iyi dileklerin için. Sendeki manuelleri de paylaşırsan sevinirim. Bendekiler hiç anlamadığım bir dilde yazılmış.
    Facebook üzerinde bulduğum birkaç resim var. Topcase bağlantı demiri ve rüzgarlık dikkatimi çekti. Benim falconu aldığım vatandaş topcase için şasiye kaynak yaptırmış. İyi bir usta bulup önce o kaynakları temizleteceğim. Dolayısıyla topcase için bir bağlantı mesnedi şart. Resimlerde görünen mesnedin aynısını nereden temin edebiliriz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:42 ----------

resim ekleme işlemi yapamıyorum. Picasa ile paylaşım linklerini az sonra göndereceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:47 ----------

Web de bulduğum bazı Nx4 Falcon resimlerini paylaşıyorum. Bu resimlerde mevcut (Özellikle Kırmızı Falcon Üzerinde) Topcase Bağlantı mesnedi, Rüzgarlık ve Ön Farı 8çok hoşuma gitti) temin edebileceğimiz yeri ya da yöntemi bilen var mı? ebay üzerinde 2 gündür araştırma yapıyorum yok. Brezilya'da tanıdığı olan var sa lütfen ulaşsın.

Çerkez dostum, galiba senin bu konuda tecrüben daha fazla. Yardımlarını bekliyorum. Resimdeki siyah 08 plakalı Falconcu arkadaşı tanıyormusun. Ha bir de koruma demiri ne önerirsin.

https://picasaweb.google.com/1160711...eat=directlink

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:23 ----------

Merhaba Çerkez;
    Üstad arkadaş listeme ekledim seni.
    Görüşmek üzere.
    [COLOR="Blue"][B][U][I]En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur...[/I][/U][/B][/COLOR]

Motosikleti
    BMW F650GS
    Resim linkinin başına [img] sonuna ise [/img] yazarak siteye yazman yeterli.Linkler internette görebildiğimiz dosyaların adları oluyor. Yani resim internette olabilir. Picasanın internet albümleri var ama direk linklerini almalısın. Ya da forum için uygun hale getirilmiş olanları.

Senin dediğin çanta demirleriyle ben aylarca uğraştım. Yurtdışında güzel örnekleri var ama pahalı. En sonunda kromdan bir arkadaşım yapmıştı. Öneririm. Kromdan anlayan bir ustaya resmi göster tutma yerinden bağlantı yapsın yeterlidir.

http://www.volkanyaldiz.com/_downloa.../maintance.zip

http://www.volkanyaldiz.com/_downloa...alcon/shop.zip

http://www.volkanyaldiz.com/_downloa...erviceshop.zip
    Volkanyaldiz.com

Motosikleti
    NX4 Falcon
    Resim linkinin başına [img] sonuna ise [/img] yazarak siteye yazman yeterli.Linkler internette görebildiğimiz dosyaların adları oluyor. Yani resim internette olabilir. Picasanın internet albümleri var ama direk linklerini almalısın. Ya da forum için uygun hale getirilmiş olanları.

Senin dediğin çanta demirleriyle ben aylarca uğraştım. Yurtdışında güzel örnekleri var ama pahalı. En sonunda kromdan bir arkadaşım yapmıştı. Öneririm. Kromdan anlayan bir ustaya resmi göster tutma yerinden bağlantı yapsın yeterlidir.

Çok teşekkürler. Yarın bir ustaya götüreyim bu resimleri. Bakalım ne çıkacak. Kalıp filan aldırabilirsem bunu arayan arkadaşlara da yardımı dokunabilir belki. İyi akşamlar.
    [COLOR="Blue"][B][U][I]En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur...[/I][/U][/B][/COLOR]

Motosikleti
    NX4 Falcon

Falcon yedek Parça

Merhaba Çerkez üstad;
    Bu Falcon işi beni epey kastıracağa benziyor. Zincir dişli takımının çıkması bile ? 300 TL. Fren diskinde çatlamalar gördüm. Yeni disk fiyatlarına baktım. yurt dışında 465 Euro, Honda bayilerinde 527 TL... Onun da çıkmasını buldum k, O da Türkiye de tek bir yerde var. Bodrum/MUĞLA da.. O bile 200 TL.
    Başka marka ya da Honda'nın diğer modellerinde buna uyan model var mı?. Yoksa Komple jant göbeği değiştirerek başka markalara ait bir çözüm olabiliyor mu?

Görüşmek üzere..

Motosikleti
    BMW F650GS
    Bora Hocam Merhabai

Honda'nın bu yüksek fiyatları beni dava açmaya zorluyor.Okulum bitsin Honda'ya dava açacam, bu konuda çok ciddiyim. Okulum bitene kadar motorunu satmazsan senin motorun üzerinden şikayetçi oluruz ;çünkü ben sattım.

Muğla'da Bodrum'daki parçacıdan sakın parça alma. Daha öncede sitede yazdım. Sonra avukatı aradı. Ön anlaşma yaptık. Sonra ben yazıları kaldırmıştım. Anlaşmayı ugulamadı ve kesinlikle alışveriş önermiyorum. Sahibinden'deki zaten aldığı yorumlara bakabilirsiniz.

Disk konusunda Rize'de bir arkadaş çözüm bulmuştu. Yalan söylemiyeyim ;ama CBR 600 ün diskinin olduğunu söylemişti ve kazalı bir cbr'ın diskini bulmuştu sanırım.

Zincir dişli kısmında bulduğum çözüm şöyleydi. Dişli ve zinciri takım olarak değiştim. Zİnciri orjinal 520 olarak Entel enerjiden(googledan bakınız) 130 liraya almıştım. Arka dişli 100 küsür Honda'da(tam hatırlayamadım). Ön dişli ise 90 TL yine Honda'da. ve 6 ay taksitle almıştım öğrenci halimle. Zincir Honda'da çok pahalı dikkat.

Disk konusunda paylaştığım kataloglarda çapının,merkezinin ve kalınlığının bilgilerini CBR 600'ün bilgileriyle teyit ediniz. Olmadı yine görüşelim,

Segiler
    Kerem Akın bunu beğendi.
    Volkanyaldiz.com

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Alıntı borak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Üstad ben de yeni bir Falcon aldım. Kullanma klavuzunu özellikle servis manuelini çok aradım. Türkçesini boşver ingilizcesine razıydım, ama yok yok yok. İspanyolcasını buldum. Paylaşabilirim.

Facebook üzerinde "Honda NX4 Falcon Türkiye" adında bir grup oluşturdum. Bağlantıyı oraya ekliyorum.
    İlgin için sağol kardeşim. Yalnız facebookta grubu bulamadım eğer ekleyebiliyorsan sen beni ekleyebilirsin. Nihat Sağır (profilimde alex'in resmi var ) Bu arada parça fiyatları konusunda hepimiz sıkıntılıyız. Motorumuz emsali olmayan güzel bir motor ama parçaları çok pahalı. Ben geçen hafta Honda Servise bıraktım; ön amotisör keçeleri, amortisör yağı, hava filtresi, yağ filtresi ve yağı değişti,zincir yağlandı, ayrıca çalışma ritminde problem vardı supap ayarı yaptılar motor yeniden doğmuş gibi oldu ama 420 TL ye mal oldu Benim de arka diskte küçük bir çatlak var ama tabi sormaya cesaret bile edemedim, ayrıca debriyaj maneti eğildi çiftini değiştirmek istiyorum kesin olmamakla beraber 170 liradan bahsediyorlar Sol ön grenaj ve kafa grenajında biraz çizik var rahatsız oluyorum gördükçe tabi onu da sormaya gerek yok yeni motor al daha iyi

Volkan kardeşim teşekkür ederim paylaşımın için aylardır Türkçesini arıyordum sonunda buldum, elimiz iyi kötü anahtar tutar bundan sonra parça değişimi ve ustalık isteyen ince ayar gerekmedikçe motorumu kimseye emanet etmem, zaten bir düşersek ellerine cebimizde ne varsa çekip alıyorlar

Motosikleti
    NX4 Falcon

NX4 Falcon Yedek Parça Sorunu

Merhaba Arkadaşlar;

Volkan ve Nihat arkadaşıma teşekkürler. Nihat Bey, sizi Facebook arkadaş listeme ekledim. Facebook üzerindeki grubun adı "Honda NX4 Falcon Türkiye" linki ise http://www.facebook.com/editgroup.ph...98118933544063

bir de Facebook sayfası mevcut; Sayfa adı " Honda NX4 Falcon " ; onun da adresi http://www.facebook.com/home.php?ref...62096250512849

bu şekilde. Valla bu disk, zincir dişlisi maliyeti yüzünden arka jant göbeği ile ilgili araştırma yapıyorum. jantların telli olması da bu yüzden avantajlı gibi görünüyor. Sorun; bunları anlatacağım, beni anlayabilecek, işinin ehli, araştırmayı seven bir usta bulmakta.. Bu Falcon bizi usta yapacak bu gidişle.

Benim de koltuk altında bulunan karenajlarda çatlak ve kırıklar var. Hiç dokunmuyorum bile.. Fiberglass tekne yapan bir arkadaşım aynısını ve daha sağlamını yaparım dedi. Ama şimdilik yürür aksamdakii eksikler daha acil diyerek onları daha sonraya bıraktım. Zira Enduro motorlarda zaten bu tür kırık ve öatlakların olması normal. Ha bir de orjinal çıkartmalarının pahalılığı korkutuyor. Tek tarafının takımı 150 € gibi bir fiyat talıkdı geçen gözüme nette.. Türkiyede yapan bazı reklamcılar varmış ama hadi o da 150 TL olsun, o bile çok para..
    Topcase için çok güzel bir sehpa yaptık, Özgür adlı bir arkadaşımla beraber. Yakında boyadan çıkınca (elektrostatik fırın boya) resimlerini ekleyeceğim. Harika oldu, hem de çok sağlam. Arka yolcu tutma kollarının yerine monte ediyorum. Yan çanta sehpası eklenebilecek şekilde... Topcase sehpası olmayan arkadaşlar biraz beklesin. Modelini görsün beğenirlerse aynısından yaptırabilirim.
    Görüşmek üzere.

Volkan kardeşim bodrum'daki Motosite firması ile yaşadıklarını forumda okuduğum kadarı ile biliyorum. Ama abicim bu arkadaşlardan başka da bu motora ait parçaları ne satan ne de bilen var. Ne işe düştük biz yaaaa...

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Alıntı borak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar;

Volkan ve Nihat arkadaşıma teşekkürler. Nihat Bey, sizi Facebook arkadaş listeme ekledim. Facebook üzerindeki grubun adı "Honda NX4 Falcon Türkiye" linki ise http://www.facebook.com/editgroup.ph...98118933544063

bir de Facebook sayfası mevcut; Sayfa adı " Honda NX4 Falcon " ; onun da adresi http://www.facebook.com/home.php?ref...62096250512849

bu şekilde. Valla bu disk, zincir dişlisi maliyeti yüzünden arka jant göbeği ile ilgili araştırma yapıyorum. jantların telli olması da bu yüzden avantajlı gibi görünüyor. Sorun; bunları anlatacağım, beni anlayabilecek, işinin ehli, araştırmayı seven bir usta bulmakta.. Bu Falcon bizi usta yapacak bu gidişle.

Benim de koltuk altında bulunan karenajlarda çatlak ve kırıklar var. Hiç dokunmuyorum bile.. Fiberglass tekne yapan bir arkadaşım aynısını ve daha sağlamını yaparım dedi. Ama şimdilik yürür aksamdakii eksikler daha acil diyerek onları daha sonraya bıraktım. Zira Enduro motorlarda zaten bu tür kırık ve öatlakların olması normal. Ha bir de orjinal çıkartmalarının pahalılığı korkutuyor. Tek tarafının takımı 150 € gibi bir fiyat talıkdı geçen gözüme nette.. Türkiyede yapan bazı reklamcılar varmış ama hadi o da 150 TL olsun, o bile çok para..
    Topcase için çok güzel bir sehpa yaptık, Özgür adlı bir arkadaşımla beraber. Yakında boyadan çıkınca (elektrostatik fırın boya) resimlerini ekleyeceğim. Harika oldu, hem de çok sağlam. Arka yolcu tutma kollarının yerine monte ediyorum. Yan çanta sehpası eklenebilecek şekilde... Topcase sehpası olmayan arkadaşlar biraz beklesin. Modelini görsün beğenirlerse aynısından yaptırabilirim.
    Görüşmek üzere.

Volkan kardeşim bodrum'daki Motosite firması ile yaşadıklarını forumda okuduğum kadarı ile biliyorum. Ama abicim bu arkadaşlardan başka da bu motora ait parçaları ne satan ne de bilen var. Ne işe düştük biz yaaaa...
    Facebooktan eklediğin için teşekkürler. Ayrıca topcase demirini heyecanla ve dört gözle bekliyorum, büyük ihtimalle ben de 1 adet isteyeceğim senden yardımcı olursan çok sevinirim

Motosikleti
    NX4 Falcon

NX4 Falcon Topcase Demiri

Facebooktan eklediğin için teşekkürler. Ayrıca topcase demirini heyecanla ve dört gözle bekliyorum, büyük ihtimalle ben de 1 adet isteyeceğim senden yardımcı olursan çok sevinirim
    Demirin fotolarını muhtemelen Cumartesi feys grubuna koyarım. Özgür adlı arkadaşımın motoruna bağladık ve çantasını bugün taktı. Çok yakıştı. Arka lambanın duruşuna göre (bence falconun en güzel yeri) şekil oldu. Resimlere bakıp hoşuna giderse neden omasın arkadaşım. Bu forumun maksadı bu tür şeyleri paylaşmak.
    Volkan arkadaşımızın tüm uyarılarına rağmen bir kumar oynadık bugün bakalım. Bodrum daki parçacıdan arka fren diski sipariş ettim bugün. Kargoya vereceklerdi bugün itibariyle. Bakalım ne çıkacak. Hayırlısı. Zincir için Entel enerjinin sayfasına baktım. Gerçekten fiyatları D.I.D. marka zincir satan diğer bayilere göre çok ucuz. Motorsikletin manuelinden okuduğuma göre 106 cm 520 D.I.D. zincir bizim makinenin orjinal zinciri galiba. Bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim.
    Herkese kazasız belasız yolculuklar.

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Zincir konusunda tespitiniz doğru 106 ya 520 . Did alırsanız iyi olur fiyatlar nette 180 tl ye kadar düşüyor.

Motosikleti
    NX4 Falcon

NX4 Falcon Zincir

Alıntı davutyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir konusunda tespitiniz doğru 106 ya 520 . Did alırsanız iyi olur fiyatlar nette 180 tl ye kadar düşüyor.
    Merhaba;
    Volkan arkadaşımızn sözünü ettiği Entel Enerji firmasına şu ara kampanya var arkadaşlar. http://magaza.entelenerji.com/
    D.I.D.520 Oring 106 cm zincir fiyatı 139 TL. İstanbul dışındaki arkadaşlar için kargo fiyatı ile beraber 145 TL2ye geliyor ki, yaptığım araştırmalara göre de D.I.D. marka için en uygun fiyat.
    Bizim aletleri orjinal zinciri de bu zaten. Entel Enerji ile telefon görüşmesi yaptım. Ellerinde Falcon için Dişli Seti yok.
    Şimdi tek sorun ön ve arka dişliyi edinmek. Onu'da Volkan kardeşimin söylediği gibi Honda 'dan alacağız muhtemelen. Sadece dişliler 300 TL'yi buluyor.
    Arka fren diskini 175 TL2ye buldum. Başka bir motorsikletin diski ile aynıymış ama satan eleman hangi motorsiklet olduğunu söylemiyor.
    Ön maşa keçelerini de buldum. Keçe konusu önemli. Eğer keçe satanlardan ölçü verip alısanız elektrik motorlarında kullanılan keçelerden veriyorlarmış. Onlar da özellikle engebeli arazilerde bu iş için yapılmadıklarından patlıyormuş.
    Honda 1300 VTX R/S/T ve Honda 1300 VTX C ile aynı keçeler uyuyor. Orjinal Honda Part Number:51490MN8305 Fiyatı 25 TL.
    Sahibinden.com ilan no:#26004600
    Ön arka fren balataları EBC firmasında mevcut. Direkt firmadan alırsanız daha hesaplı. http://www.ebcfren.com/index.aspx adresinden iletişime geçilebiliyor. Fren diski için onları da aradım. Falcon için fren diski yok. Benim sökecerğim eski diski göndereceğim ellerindeki diğer modellerle karşılaştırıp döniş yapacaklar.
    e-bay.co.uk da 9,90 usd ye balatalar var. Açıkçası getirmeye cesaret edemedim. Zira kargo parası 55-60 TL civarı tutuyor uğraşmaya değmez. Yunanistan ile irtibatı olan arkadaşlar varsa (Özellikle Trakya'da yaşayan arkadaşlar) Falcon parçaları orada daha ucuzmuş. Tabiki bu da henüz teyit edilmemiş bilgi.
    Saygılar..
    Araştırmaya devam.
    Kerem Akın bunu beğendi.

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler