Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
37. sayfa BirinciBirinci ... 27353637383947 ... SonuncuSonuncu

NX4 Falcon Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar yok mu 2003 model kırmızı rengin kodunu yazacak olan ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NX4 falcon
    selam arkadaşlar

bende bir falcon kullanısıyım motoruma motor koruma ve çift ayak almak istiyorum nereden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Falcon için orta sehpa yok

Koruma demiri ben de var ama biraz tamirat istiyor.

Arka çanta demiri orjinal var.

Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

Motosikleti
    Yamaha XT 660 Rally Replica
    15 gün kadar önce bende 2005 model kırmızı siyahından 21300 km de bir falcon aldım.Şuana kadar 11oo km yi geride bıraktım.Sabit 90-100 km li hızlarda18 kurus yakıyor.Ben haftasonları off road olarak kullanmak için aldım 3 kere girme fırsatım oldu şimdiye kadar 400 cc 29 hp gayet tatmin edici uzun yol olarak motorun oturusu rahat cok yorcagını tahmın etmıyorum.

Şuan için eksiklerim ;
    Zincir dişli set? Nerden ne kadara temin edebilirim?
    Debriyaj balatası degğiştirimeyi düşünüyorum?Hangi marka model?
    Ön amortisör keçesini patlattım şimdididen daha önce değiştirenler kod veya marka belirtirlerse sevinirim?
    Yağ ve yağ fitresi tercihiniz?
    Birde sticker jpegleri veya psd lerine ihtiyacım var?
    Bu sarf malzeme konusun da detaylara ihtiyacım var herkeze tesekkurler..
    Asıl motosiklet kullanmamak çılgınlık.:)

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    5 gün önce 24000 km'de temiz bir NX4 Falcon buldum ve hemen aldım, gerçekten anlatması zor birşey yaşamak lazım Binince üzerinden inmek istemiyorum, ömrüm boşa geçmiş...

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Çok hoş bir motor. Ben kullandım bir dönem. Uzun yoldada çok tatmin edici. Oturuşu rahat ve konforlu.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    fazerle takas yapmayı dusunuyorum, 2004 model 26850km de 6800 tl ıstıyor vatandas
    Benım boyum 165, boyum yetmezse amortisörlerı boyuma gore ayarlanırmı_? veya kucultulurmu? hıc durmadan 150 km gıdebılırmı?
    Arkadaslar sız bu ıse ne dersınız, falconların kronık hastalıgı varmıdır?
    ALINTI:Bu motoru ben de sormuştum, Etiler civarında bir tane geziyor sürekli, kullanan adam "tavsiye etmem, hem üretimden kalktı hem de debriyajında kronik problem var" demişti. Yine de görüntü ve güç olarak güzel bir motor. ALINTI

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazerle takas yapmayı dusunuyorum, 2004 model 26850km de 6800 tl ıstıyor vatandas
    Benım boyum 165, boyum yetmezse amortisörlerı boyuma gore ayarlanırmı_? veya kucultulurmu? hıc durmadan 150 km gıdebılırmı?
    Arkadaslar sız bu ıse ne dersınız, falconların kronık hastalıgı varmıdır?
    ALINTI:Bu motoru ben de sormuştum, Etiler civarında bir tane geziyor sürekli, kullanan adam "tavsiye etmem, hem üretimden kalktı hem de debriyajında kronik problem var" demişti. Yine de görüntü ve güç olarak güzel bir motor. ALINTI
    Fazer dan Falcon a geçiş yapmak biraz radikal bir geçiş olur.
    Falcon torku yüksek, hafif ve kıvrak bir motor. Şehir içinde kullanımı keyifli. Her ne kadar bu motorla araziye çıkmamış olsam da arazide de tatmin edeceğine eminim.

Fakat bu motoru alacaksan kesinlikle fazer da kazandığın alışkanlıklarını geride bırakman gerekecek. 150 km sürate çıkabileceğini zannetmiyorum, yokuş aşağı, rüzgar arkadan gelirken vs. şartlarda bu sürate çıksa bile sağlıklı bir yolculuk olmaz. Bu motor tek silindirli düşük hızlarda atak torku yüksek bir motor, ama gücü biraz zayıf. Uzun yolda rahat olduğunu söyleyenler var ama bu konuda da beklentilerin çok yüksek olmamalı

Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Alıntı cityrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer dan Falcon a geçiş yapmak biraz radikal bir geçiş olur.
    Falcon torku yüksek, hafif ve kıvrak bir motor. Şehir içinde kullanımı keyifli. Her ne kadar bu motorla araziye çıkmamış olsam da arazide de tatmin edeceğine eminim.

Fakat bu motoru alacaksan kesinlikle fazer da kazandığın alışkanlıklarını geride bırakman gerekecek. 150 km sürate çıkabileceğini zannetmiyorum, yokuş aşağı, rüzgar arkadan gelirken vs. şartlarda bu sürate çıksa bile sağlıklı bir yolculuk olmaz. Bu motor tek silindirli düşük hızlarda atak torku yüksek bir motor, ama gücü biraz zayıf. Uzun yolda rahat olduğunu söyleyenler var ama bu konuda da beklentilerin çok yüksek olmamalı
    sızce boyum yetermı 165 cm

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Arkadaşlar ben Honda NX4 Falcon'un Kullanım Klavuzunu aradım ama bulamadım. Yardımcı olabilecek arkadaşım var mı?

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sızce boyum yetermı 165 cm
    1.65 ile ayaklarınız yere deymez, binerken dahi zorlanırsınız. Tavsiye etmem.

Motosikleti
    CBX 250 Twister 2004 - Hyosung GT 250 R

Selamlar

Hayırlı olsun

Ben de 4 aydır Falcon bakıyordum ama artık vaz geçtim. Tutulan ve beğenilen bir motor olduğu için kimse uygun fiyatlarla bırakmıyor. 5000 TL altında bulabilmek imkansız. 5000-6000 TL vermek yerine üsütne biraz daha koyup Aprila Peggy ya da F650 GS almayı düşünüyorum.

Bu forumda İlk mesajım

İyi günlerde kullanın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:36 ----------

Alıntı muratersahins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 gün kadar önce bende 2005 model kırmızı siyahından 21300 km de bir falcon aldım.Şuana kadar 11oo km yi geride bıraktım.Sabit 90-100 km li hızlarda18 kurus yakıyor.Ben haftasonları off road olarak kullanmak için aldım 3 kere girme fırsatım oldu şimdiye kadar 400 cc 29 hp gayet tatmin edici uzun yol olarak motorun oturusu rahat cok yorcagını tahmın etmıyorum.

Şuan için eksiklerim ;
    Zincir dişli set? Nerden ne kadara temin edebilirim?
    Debriyaj balatası degğiştirimeyi düşünüyorum?Hangi marka model?
    Ön amortisör keçesini patlattım şimdididen daha önce değiştirenler kod veya marka belirtirlerse sevinirim?
    Yağ ve yağ fitresi tercihiniz?
    Birde sticker jpegleri veya psd lerine ihtiyacım var?
    Bu sarf malzeme konusun da detaylara ihtiyacım var herkeze tesekkurler..
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın
    Kaç TL'ye aldınız?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:39 ----------

Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Falcon abilerine kıyasla ağır bir motor sayılmaz. Hafif yatırarak binebilirsiniz, belki ışıklarda ve durarken de çok sorun olmayabilir ama ayağınız boşluğa gelirse ya da arazide GARANTİ DÜŞERSİNİZ

250 cc biraz daha alçak motorlar önerebilirim.

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Arkadaşlar ben de burdakı Volkan arkadaşımızın motorunu yeni satın aldım, hayırlısıyla gönderecek ta Trabzondan. İlk endurom olması bakımından heyecanlıyım doğrusu. Yan granajlara yazın kendim airbrush ile birşeyler yapmak istiyorum bakalım günler ne getirecek. Bu arada zinciri ne sıklıkta nasıl yağlıyorsunuz öğrenebilirmiyim. Scottoiler takınca hiç ellemiyormuyuz yoksa arad yine yıkamak lazımmıdır ? Yan stickerlarını bulan varmı ? Ankara da Falcon kullanan başka kimse varmı ?

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Alıntı Last Samurai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun

Ben de 4 aydır Falcon bakıyordum ama artık vaz geçtim. Tutulan ve beğenilen bir motor olduğu için kimse uygun fiyatlarla bırakmıyor. 5000 TL altında bulabilmek imkansız. 5000-6000 TL vermek yerine üsütne biraz daha koyup Aprila Peggy ya da F650 GS almayı düşünüyorum.
    Hayırlısı olsun Üste biraz koymak derken dediğiniz motorlardan birini almak için en az 3000 tl daha koymanız lazım. NX4 Falcon kullandınız mı bilmem ama 6000 TL verip Falcon gibi bir makineye binmek çok büyük bir nimet bunu bilmenizi isterim

Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ok cewvaplarınız ıcın tskler, boymuz yeten bı makıne bulacaz yada boyumuzu uzacataz

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Falcon'un kullanma kılavuzundan hala haber yok hiçkimsede yok mu arkadaşlar

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı Nihat24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun Üste biraz koymak derken dediğiniz motorlardan birini almak için en az 3000 tl daha koymanız lazım. NX4 Falcon kullandınız mı bilmem ama 6000 TL verip Falcon gibi bir makineye binmek çok büyük bir nimet bunu bilmenizi isterim
    bir ara ciddi ciddi düşünmüştüm falcon hatta 4bine bulmuş ama 1 sat içinde satılınca kaçırmıştım. 6-7 bin arası fiyatları görünce tamamen sildim. çünkü farkı vererek f650gs almak mantıklı durumda. ki 3bin değil 7-7500 TL ye f650gs alınabilmekte 6bin tel ye pegaso alınabilmekte zaten.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ara ciddi ciddi düşünmüştüm falcon hatta 4bine bulmuş ama 1 sat içinde satılınca kaçırmıştım. 6-7 bin arası fiyatları görünce tamamen sildim. çünkü farkı vererek f650gs almak mantıklı durumda. ki 3bin değil 7-7500 TL ye f650gs alınabilmekte 6bin tel ye pegaso alınabilmekte zaten.
    F650 gs'nin kalitesi tabiki tartisilmaz ama 7500 tl'ye alinan f650 gs'nin modeli, temizligi ve km'siyle ortalama 6000 tl'ye alinabilen 2005 model 0-30000 km arasi temiz bir Falcon bence bir olmaz...
    Enduro forever :cat:
    Bir gün 4 teker istersem 1 Motor daha alırım...:bounce:

Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Alıntı Nihat24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F650 gs'nin kalitesi tabiki tartisilmaz ama 7500 tl'ye alinan f650 gs'nin modeli, temizligi ve km'siyle ortalama 6000 tl'ye alinabilen 2005 model 0-30000 km arasi temiz bir Falcon bence bir olmaz...
    Kesinlikle doğru, f650 iyi bir motor ama 10 yıl daha genç bir Falcon alabilmek varken doğrusu bakmam başkasına.

Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Falcon kullanıcısı mı kalmadı yoksa foruma ilgi mi yok, epeyden beri bir paylaşım olmamış. Falcon cular nerdesiniz ?

REKLAM ALANI
37. sayfa BirinciBirinci ... 27353637383947 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler