Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xtrabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    J300
    Alıntı ArdaHazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey sormak istiyorum;CBR250R Mı yoksa Kawasaki z250SL mi ?
    Boyun filan uzunsa bu SL ailesinden uzak dur diyorlar. Onun dışında bence her türlü daha iyi. CBR alacağın paraya bunun ABS'lisini alıyorsun ve üzerinde de kaliteli lastik geliyor. İnsan daha ne ister?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Birşey sormak istiyorum;CBR250R Mı yoksa Kawasaki z250SL mi ?
    Kesinlikle kawasaki z250 sl. Daha çekici daha beygirli daha güzel gidiyor ve dunlopla geliyor üstünde. Ayrıca hondanın sürekli zam yapması sinirlerime dokunuyor ömrüm boyunca honda almam prensip meselesi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Birazcık canlandıralım konuyu . Fazla z250sl sahibi yok ne yazıkki o yüzden yazanda olmuyor fazla .

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    anlamamki, ilkadam, Salih_T ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Abi senin boyun kaç ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Abi boyun kaç ?

Motosikleti
    Abi senin boyun kaç ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Abi boyun kaç ?

Boy 1.73 .

Cbr250r kullanmıştım,ayak uçlarım zor yere değiyordu. Sanırım bu motor tam oturucak.

Arkadaşlar Merhaba,
    Bir kaç gün içerisinde yeşil z250sl abs almayı planlıyorum.. Siyah renkli olanını inceleme fırsatım oldu fakat ben hep yeşil rengini istiyorum ama görme şansım hiç olmadı.. Ankara'da olan yeşil z250sl sahibi arkadaşlar varsa uygun bir zamanlarınad biraz vakitlerini çalıp tanışmak ve motorunu görmek istiyorum. Atakule tarafındayım ama siz ne tarafta uygun olursanız gelebilirim ilgilenirseniz çok sevinirim. Teşekkürler..

Motosikleti
    2015 - Kawasaki Z250SL ABS
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben de geçen hafta ABS li yeşil renkli Z250SL sahibi oldum.

Bir sorum var.
    - Dörtlü olarak tabir ettiğimiz tüm farların yanıp sönmesini sağlayan bir fonksiyon tuşu var mı ?

2015 yılında mevcut vites değerinin ekranda hala yazmıyor olması da hayal kırıklığı.

Teşekkürler,

Motosikleti
    kawasaki z250sl
    Mrb arkadaşlar z250sl için bir koruma takozu buldum. 169 tl fiyatı var. sizce nasıl ? servise gitmeden takabilir miyim? bilgi verirseniz sevinirim.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy 1.73 .
    1.73 boy için ideal ama bence daha fazla boy ve kilolular için uzak durulası bir model

Buyrun 1.82 boy, 87 kilo.

[IMG][/IMG]
    Ezio41 bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı ssevince adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben de geçen hafta ABS li yeşil renkli Z250SL sahibi oldum.

Bir sorum var.
    - Dörtlü olarak tabir ettiğimiz tüm farların yanıp sönmesini sağlayan bir fonksiyon tuşu var mı ?

2015 yılında mevcut vites değerinin ekranda hala yazmıyor olması da hayal kırıklığı.

Teşekkürler,
    4lü benim bildiğim yok , ve vites göstergesi çok abartılı ve gereksiz bişi bence. Zaten motorun sesinden kaçıncı viteste olduğu anlaşılıyor giden hıza bakarak , bir kere bile yanıldığım olmadı. Hem göstergeye ne kadar az bakarsanız o kadar iyi , bakınız : AEA gösterge kapalı sürelim videosu. Yola dikkat etmek çok daha önemli , sadece hıza bakmak için bazen bakıyorum göstergeye o da şehiriçi edslerde ceza yazmasın diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Alıntı masrapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar z250sl için bir koruma takozu buldum. 169 tl fiyatı var. sizce nasıl ? servise gitmeden takabilir miyim? bilgi verirseniz sevinirim.
    Servise gitmeye sanırım gerek yok orada bildiğiniz takma yeri var uygun alet edevatla takmak mümkün diye düşünüyorum.

cemustungun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Z250SL
    Selamlar

Bu akşam itibarıyla biri park halinde motoruma çarpıp sağ arka sinyali kırıp kaçmış. Bu saatte servis kapalı olacağı için fiyat alamadım. Z250sl için yedek parça teminini servis dışında biyerden bulma şansım varmıdır yoksa servisin vereceği fiyata boyun eğmekten başka çare yok mudur?

Motosikleti
    KTM Duke 200
    merhabalar, Z250SL almayı planlamaktayım. Motorun sürüiş keyfi konusunda kullacıların yorumlarını merak ediyorum. Oturuş pozisyonu, moturun titreşimi olsun rahatsız edici oluyor mu ? 1-2 saatlik yolculuklarda ağrı, uyuşma gibi şikayetleriniz var mı ? Bunun dışında da motor aksesuarı ile ilgili pek bir şey bulamadım . Koruma takozu, sticker , elcik koruma gibi aksesuarlar mevcut mu ? Yine servis durumları nasıl ? Rodaj bakımı ücretsiz mi ? kaç bin km 'de 1 bakımı söz konusu ve servis ücretleri ne kadardır ? Yetkili ve bilgi sahibi arkadaşlar cevap verirse sevinirim .Teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.73 boy için ideal ama bence daha fazla boy ve kilolular için uzak durulası bir model

Buyrun 1.82 boy, 87 kilo.

http://<a href="http://hizliresim.co...80.jpg</a></a>

Kesinlikle öyle . Uzun boylu ve kilolu arkadaşlara asla tavsiye etmiyorum .

Alıntı cemustungun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

Bu akşam itibarıyla biri park halinde motoruma çarpıp sağ arka sinyali kırıp kaçmış. Bu saatte servis kapalı olacağı için fiyat alamadım. Z250sl için yedek parça teminini servis dışında biyerden bulma şansım varmıdır yoksa servisin vereceği fiyata boyun eğmekten başka çare yok mudur?

Geçmiş olsun . Gün içinde servisi arayarak fiyat alın . Eğer pahalı gelirse başka sinyal takarsınız takım olarak .

Alıntı Vazzjunior adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar, Z250SL almayı planlamaktayım. Motorun sürüiş keyfi konusunda kullacıların yorumlarını merak ediyorum. Oturuş pozisyonu, moturun titreşimi olsun rahatsız edici oluyor mu ? 1-2 saatlik yolculuklarda ağrı, uyuşma gibi şikayetleriniz var mı ? Bunun dışında da motor aksesuarı ile ilgili pek bir şey bulamadım . Koruma takozu, sticker , elcik koruma gibi aksesuarlar mevcut mu ? Yine servis durumları nasıl ? Rodaj bakımı ücretsiz mi ? kaç bin km 'de 1 bakımı söz konusu ve servis ücretleri ne kadardır ? Yetkili ve bilgi sahibi arkadaşlar cevap verirse sevinirim .Teşekkürler

Merhaba . Motorun sürüş keyfi ne yazıkki uzun yolda yok . Daha çok şehiriçinde afacanlık yapmak için yapılmış. Motor küçük yapılı olduğu için üzerinde 1 saatten fazla oturduğunuz zaman poponuz ağrımaya başlıyor . Motorda genel olarak titreşim mevcut . Peglerde , gidonda , depoda ve selede hissediyorsunuz . Lakin konforu pek olmasada gidişi , duruşu ve dengesi harika . Motor daha çok tek kişilik . Artçı pek alamazsınız anca kız arkadaşınızı alırsınız . Erkek binemez arka sele küçük olduğu için .

Aksesuar yapmak sizin elinizde . Bende şu an motorda tank pad ve koruma takozu var . Yakında spor manet takacağım , gidon yükseltme aparatı takacağım daha konforlu sürüş için . En son para kalırsa egzoz takmayı düşünüyorum .

Servis olayları honda kadar değil ama yinede servisleri mevcut . Daha bugün 4.000 bakımına girdim yağ ve yağ filtresi değişimi artı genel bakım 130 tl tuttu . Genel olarak 4 bin km'de bir yağ değişimi yapılması lazım .

Sormak istediğiniz başka bir şey varsa sorabilirsiniz .
    Salih_T bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Yuvacık ta çay demleyen tepede bir yer buldum. Çaya gidelim bir gün.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Bilgiler için teşekkürler. Lastik konusu nasıl. Dunlop lastiklerle gelmesi avantaj gibi geldi bana ancak yağmurlu havada veya asfaltta test etme imkanınız olmuştur. Kaydırma, yalpalama gibi sıkıntılara neden oldu mu ? Bir de yakıt tüketimi ne boyutta ? 100km'de kaç litre yakıyor ?

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Bilgiler için teşekkürler. Lastik konusu nasıl. Dunlop lastiklerle gelmesi avantaj gibi geldi bana ancak yağmurlu havada veya asfaltta test etme imkanınız olmuştur. Kaydırma, yalpalama gibi sıkıntılara neden oldu mu ? Bir de yakıt tüketimi ne boyutta ? 100km'de kaç litre yakıyor ?
    Valla ben şimdilik 3.cü depomda falanım km çok düşük (321) ama 3.4 litre yaktı benim hesaplarıma göre 100 kmde , ki hızlı gitmiyor yüksek devir çevirmiyorum,max 4 yakar daha fazla yakacağını zannetmiyorum. Lastik ile ilgili birşey söyleyemeyeceğim henüz yağmura çamura gelmedim ama asfaltta gayet iyi bir sıkıntı yok.

Motosikleti
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuvacık ta çay demleyen tepede bir yer buldum. Çaya gidelim bir gün.

Olur Volkan , bir gün gelin gidelim

Lastikler , michelin veya pirelli kadar olmasada yol tutuşu güzel. Tabi asfalta göre tepkisi değişiyor. İyi asfaltta çok güzel yol tutuyor ama pis ve eskimiş asfaltta frenleme yaparken risk taşıyor. Kuru kötü asfaltta düşük vites , yüksek tork ile sürerseniz eğer arka teker kayma yapıyor. Islak yolda pek deneme şansım olmadı ama kayma yapıyor biraz yine .

Yakıt tüketimi ortalama kullanımda 3.20 ile 3.50 arası. Sakin kullanımda 80-90'ı geçmezseniz eğer 3 litreye kadar düşüyor. Agrasif tapa gaz kullanımda en fazla 4.28 yaptırabildim ben.

Motosikleti
    kawasaki z250sl
    Merhabalar. Bende bir z250sl kullanıcısı oldum,ilk motorum ve daha önce hiç motor kullanmadım.Allah kaza bela vermesin.Sizede hayırlı olsun.
    Sormak istediğim lastik değişmeli mi? Bir de egzoz taktırmayı düşünüyor musunuz?

Motosikleti
    Alıntı sddkbztp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Bende bir z250sl kullanıcısı oldum,ilk motorum ve daha önce hiç motor kullanmadım.Allah kaza bela vermesin.Sizede hayırlı olsun.
    Sormak istediğim lastik değişmeli mi? Bir de egzoz taktırmayı düşünüyor musunuz?
    Merhaba , aramıza hoşgeldiniz kazasız belasız kullanmanız dileği ile . İlk motorunuz ise gaza fazla köklemeyin agrasif bir motor çünkü . İlk zamanlar sakin sakin kullanarak alışın motora . Lastikleri gayet güzel hemen değiştirmenize gerek yok . Egzoz ben düşünüyorum ileride para olunca ama ses beklememek lazım . Tek silindir sonuçta , biraz apaçi sesi çıkar egzoz takınca .

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)