Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Herkese selamlar , 1200 km'deyim şuan güncel 100 km'de 3.3 - 3.4 litre olarak değişiyor , agresif kullanmıyorum daha da düşer gibi geliyor belki 3.2-3.1 litre falan. İlk bakım'ı mototriple'de yaptırdım 2 litre yağ 80 lira motul , filtre 25 lira işçilik 50 lira toplam 155 liraya mal oldu bana , gayet iyi şimdilik. Her işimi görüyor hızlanması gayet yeterinde ki 85-90'ı geçmiyorum henüz rodaj nedeniyle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Arkadaşlar bizim radyatör suyunda fabrika çıkışında antifriz var değil mi? Gece dışarıda hava sıcaklığı eksilere düşüyor sorun çıkarmı acaba?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar , 1200 km'deyim şuan güncel 100 km'de 3.3 - 3.4 litre olarak değişiyor , agresif kullanmıyorum daha da düşer gibi geliyor belki 3.2-3.1 litre falan. İlk bakım'ı mototriple'de yaptırdım 2 litre yağ 80 lira motul , filtre 25 lira işçilik 50 lira toplam 155 liraya mal oldu bana , gayet iyi şimdilik. Her işimi görüyor hızlanması gayet yeterinde ki 85-90'ı geçmiyorum henüz rodaj nedeniyle.

Motor 130'a kadar güzel hızlanıyor. 130'dan sonra güç düşmeye başlıyor ve 145'lerde maksimum gücü bitiyor . Bayır aşağı ben en fazla 158 gördürebildim . 162'de kesiciye giriyor zaten. Bu motor hız için değil , daha çok şehir içinde orta devirlerde çok rahat gitmek için yapılmış bir motor . 110 km hızdan sorna zaten rüzgar çok kötü tokatlıyor ve motor hafif olduğu için 140'dan sonra arkası sallamaya başlıyor .

Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim radyatör suyunda fabrika çıkışında antifriz var değil mi? Gece dışarıda hava sıcaklığı eksilere düşüyor sorun çıkarmı acaba?

Renkli bir sıvı var radyatörde ama anrifriz var mı yok mu bilmiyorum .
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 130'a kadar güzel hızlanıyor. 130'dan sonra güç düşmeye başlıyor ve 145'lerde maksimum gücü bitiyor . Bayır aşağı ben en fazla 158 gördürebildim . 162'de kesiciye giriyor zaten. Bu motor hız için değil , daha çok şehir içinde orta devirlerde çok rahat gitmek için yapılmış bir motor . 110 km hızdan sorna zaten rüzgar çok kötü tokatlıyor ve motor hafif olduğu için 140'dan sonra arkası sallamaya başlıyor .

Renkli bir sıvı var radyatörde ama anrifriz var mı yok mu bilmiyorum .
    Şimdi kitapçığı kontrol ettim yarıyarıya varmış antifiriz. Kışın motoru yatırma için akü kutup başlarından birini sökmeyi düşünüyorum. Bir de depoyu boşalttıktan sonra başka birşey yapmayacağım. Yalnız seleyi hiç sökmedim önceden, kılavuza da baktım birşeyler anlatmış gözüm korktu.Kolay sökülüyor mu?

Motosikleti
    Şimdi kitapçığı kontrol ettim yarıyarıya varmış antifiriz. Kışın motoru yatırma için akü kutup başlarından birini sökmeyi düşünüyorum. Bir de depoyu boşalttıktan sonra başka birşey yapmayacağım. Yalnız seleyi hiç sökmedim önceden, kılavuza da baktım birşeyler anlatmış gözüm korktu.Kolay sökülüyor mu?
    Bugün tekrar bi kontrol ettim de radyatör haznesinde antifriz çok az kalmış motor soğuk olmasına rağmen . Sanırım ekstra eklemem gerekecek rezerv tankı Full çizgisine kadar . Ama antifrizi nereden alacağım pek bi bilgim yok .

Sürücü selesini ben bir kez çıkarttım motoru temizlerken . Biraz zahmetli bir iş seleyi sökmek . Arka karenajı komple sökmeniz gerekiyor . Aküyü komple çıkartın evin içinde beklesin akü . Akü şarj cihazı varsa hatta ona bağlayın , akü canlı kalmış olur en azından .
    turkmath bunu beğendi.

WrinqueS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar bende z250sl almayi düşünüyorum önerirmisiniz yaklasik 7yıldır motor kullaniyorum boy 1.73 70kilo fakat bu aralar herkes satıyor satma nedenlerinizi söylerseniz çok iyi olur. ☺

Motosikleti
    Alıntı WrinqueS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende z250sl almayi düşünüyorum önerirmisiniz yaklasik 7yıldır motor kullaniyorum boy 1.73 70kilo fakat bu aralar herkes satıyor satma nedenlerinizi söylerseniz çok iyi olur. ☺
    Merhaba , z 250 sl şehir içinde harika motor. Tek kişiye göre tasarlanmış daha çok. Motor küçük bir yapıya sahip olduğu için , artçılı ve yüklü gezmek zor oluyor . Satanlar bu yüzden satıyor çoğunlukla. Benim boy da 1.73 kilo 68 . Belirli bir saatten sonra yorucu olmaya başlıyor uzun yolda . Ama şehir içi kullanımda çok zevkli ve kıvrak bir motor. Tavsiye ederim

Bende satacağım motoru şu an malum sitede ilanda . İlanin bitmesine 5 gün kaldı. Alıcı çıkmazsa satmaktan vazgeçip yeşil prensesim ile devam edeceğim yollara

WrinqueS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam kardeşim çok sağol cevap için.

Motosikleti
    Kawasaki Z 250 SL
    Merhaba,

Ben sefa 25 yaşındayım istanbulda yaşıyorum.1 hafta once Z250Sl aldım bende şuanlık memnunum 200 km deım henuz rodajında fakat şöle bir sıkıntım var 2 tane kitapcık verdiler ama ikisinde de türkçe hic bir sey yok. Z250SL in türkçe kullanım kılavuzu varmı varsa da nereden bulabilirim bunu söleyebilirseniz cok mutlu olurum

Teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    Alıntı SefaGokburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben sefa 25 yaşındayım istanbulda yaşıyorum.1 hafta once Z250Sl aldım bende şuanlık memnunum 200 km deım henuz rodajında fakat şöle bir sıkıntım var 2 tane kitapcık verdiler ama ikisinde de türkçe hic bir sey yok. Z250SL in türkçe kullanım kılavuzu varmı varsa da nereden bulabilirim bunu söleyebilirseniz cok mutlu olurum

Teşekkürler şimdiden
    Merhaba , aramıza hoşgeldin hayırlı olsun kazasız belasız.

Türkçe kılavuz maalesef yok . Motor ile ilgili merak ettiğiniz herşeyi bana sorabilirsiniz. Her konuda yardımcı olurum .

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Aramıza hoşgeldin , bende türkçe kullanım klavuzu var bayii vermişti valla , hatta hem ing hem türkçe aldım karşılaştırmak için. bayiye email at olması lazım.

Motosikleti
    Kawasaki Z 250 SL
    Merhaba , aramıza hoşgeldin hayırlı olsun kazasız belasız.

Türkçe kılavuz maalesef yok . Motor ile ilgili merak ettiğiniz herşeyi bana sorabilirsiniz. Her konuda yardımcı olurum .
    Teşekkür ederim saolasın şimdiden de keşke bunu sölemeseydin başını şişirebilirim ( şaka o kadar degil) ama şuan tek merak ettiğim şey şu yeni sürücüyüm motor yeni rodaj yapıorum ilk bin km 6bin devri gecme dediler 800 km de ilk bakım olucak bu sırada zincir yağlamam gerekiyormu kaç km de yağlamalıyım . zincir bakımı ile ilgili makaleleri ve konu başlıklarını okudum ama kaç kmde bir yada ne zamanda bir yağlıyacağımı çözemedim :S

ilk soru korkutucu olmamıştır umarım

Teşekkürler
    kazasız belasız keyifli sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin , bende türkçe kullanım klavuzu var bayii vermişti valla , hatta hem ing hem türkçe aldım karşılaştırmak için. bayiye email at olması lazım.
    Hangi bayiden satın aldınız ? ben 2 bayiyede gittigimde türkce suan yok dediler 2016 da çıkarırlar gibisinden konuştular yada geldiginde size haber ederiz dediler...

Saolun hoşbulduk
    Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler...

Motosikleti
    Teşekkür ederim saolasın şimdiden de keşke bunu sölemeseydin başını şişirebilirim ( şaka o kadar degil) ama şuan tek merak ettiğim şey şu yeni sürücüyüm motor yeni rodaj yapıorum ilk bin km 6bin devri gecme dediler 800 km de ilk bakım olucak bu sırada zincir yağlamam gerekiyormu kaç km de yağlamalıyım . zincir bakımı ile ilgili makaleleri ve konu başlıklarını okudum ama kaç kmde bir yada ne zamanda bir yağlıyacağımı çözemedim :S

Teşekkürler
    kazasız belasız keyifli sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Hangi bayiden satın aldınız ? ben 2 bayiyede gittigimde türkce suan yok dediler 2016 da çıkarırlar gibisinden konuştular yada geldiginde size haber ederiz dediler...

Saolun hoşbulduk
    Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler...
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Güle güle kullanın, kazasız belasız sürüşler dilerim
    Zincir yağlama konusu; sürekli şehir içi, yağmursuz çamursuz ortamda kullanırsanız 500 km de bir yağlamanız ideal olur diye düşünüyorum. Yani zincir yağlama ihtiyacı motsikletinizin kullanım koşulları ile doğrudan alakalı. Daha kötü şartlarda kullanırsanız 200-300 km de bir yağlamanız gerekebilir.
    Türkçe ayrıntılı kılavuz bende de yok, yanılmıyorsam bayilerde ve z-motoda da yok. Olsa çok süper olur aslında, sürekli çeviri yapmak zorunda kalmazdık.

Motosikleti

Teşekkürler
    kazasız belasız keyifli sürüşler...[COLOR="Silver"]

Rodaj , kitapçığa göre ilk 800 km 4.000 devir . 800 km'den 1600 km'ye kadar ise 6.000 bin deviri geçmeden yapın diyor . Fazla sıkıştırmadan kullanmaya gayret edin . Zincir ise Turkmath arkadaşında dediği gibi tamamen kullanım koşulları ile alakalı bir durum . Ortalama kuru havada kullanılırsa 400 km civarı gider zincir yağı . Yağmurlu , tozlu veya çamurlu yerlerde sürekli kullanılırsa 100 km de bir bile yağlaman gerekir . Tabi zincir de pisleneceği için , önce zincirin temizlenip ondan sonra yağlanmasında fayda var .

Motosikleti
    Kawasaki Z 250 SL
    Rodaj , kitapçığa göre ilk 800 km 4.000 devir . 800 km'den 1600 km'ye kadar ise 6.000 bin deviri geçmeden yapın diyor . Fazla sıkıştırmadan kullanmaya gayret edin . Zincir ise Turkmath arkadaşında dediği gibi tamamen kullanım koşulları ile alakalı bir durum . Ortalama kuru havada kullanılırsa 400 km civarı gider zincir yağı . Yağmurlu , tozlu veya çamurlu yerlerde sürekli kullanılırsa 100 km de bir bile yağlaman gerekir . Tabi zincir de pisleneceği için , önce zincirin temizlenip ondan sonra yağlanmasında fayda var .
    Teşekkürler yorumunuz için

istanbulda kartal - etiler arası gidiyorum hergun suana kadar yagmur camur olmadı :D ama bu bana fikir oldu teşekkürler. suan 400 km geldim. Z-moto dakı arkadas ilk bin km de 6bin devri gecme dedi bende harfiyen uyguluyorum fakat arada sırada 7bin 8 bin oluyor bunun bir sıkıntısı olmıcağını düşünüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz tabi
    Yinede teşekkür ederim saolun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Güle güle kullanın, kazasız belasız sürüşler dilerim
    Zincir yağlama konusu; sürekli şehir içi, yağmursuz çamursuz ortamda kullanırsanız 500 km de bir yağlamanız ideal olur diye düşünüyorum. Yani zincir yağlama ihtiyacı motsikletinizin kullanım koşulları ile doğrudan alakalı. Daha kötü şartlarda kullanırsanız 200-300 km de bir yağlamanız gerekebilir.
    Türkçe ayrıntılı kılavuz bende de yok, yanılmıyorsam bayilerde ve z-motoda da yok. Olsa çok süper olur aslında, sürekli çeviri yapmak zorunda kalmazdık.
    Teşekkürler saolun

Benimde ingilizcem derdimi anlatacağım(derdin ne? İngilizce bilmiyorum) kadar olduğundan biraz sıkıntılı bir dönem yaşıyorum google translate sağolsun biraz biraz bilgilenmeye çalışıyorum..
    Yardımlarınız için teşekkür ederim tekrardan kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Honda Africa Twin
    Arkadaşlar selam, ben de Z250sl kullanıcısıyım. siteye yeni üye oldum.

Motosikleti
    Alıntı DavidPozar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, ben de Z250sl kullanıcısıyım. siteye yeni üye oldum.
    Merhaba , aramıza hoşgeldin .

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    arkadaşlar merhaba,

ocak 8 'den sonra arabamı satıp bir motor almayı düşünüyorum... inazuma, Z300, Z250sl, CBR 250, Z250SL yani kısaca 250 300 cc civarında bi motosiklet alıcam... z300 'ün yakıtı için 5 - 6 litrelerden bahsediliyor çok geziyorum o nedenle beni üzer keza inazuma da aynı şekilde... duke serisi servis açısından sıkıntı verir diye düşünüyorum... cBR 250 desen kum gibi heryerde var ve açıkçası pek niyetim yok... z250sl hoşuma gidiyor ama 185 cm boy, 80 kilo ağırlım var... bazı arkadaşlar motosiklet ufak falan dediler kararsız kalıyorum... bir kere bayide incele fırsatım oldu ama inazumayı inceledikten hemen sonra buna baktığımdan belki de çok rahatsız gelmişti bu motor... kararsız kaldım insaniyet namına bi yardım edin... gaz verin...

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Sizin fizik şartlarınıza uygun bir motor değil. çok güçlük çekersiniz.
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

ocak 8 'den sonra arabamı satıp bir motor almayı düşünüyorum... inazuma, Z300, Z250sl, CBR 250, Z250SL yani kısaca 250 300 cc civarında bi motosiklet alıcam... z300 'ün yakıtı için 5 - 6 litrelerden bahsediliyor çok geziyorum o nedenle beni üzer keza inazuma da aynı şekilde... duke serisi servis açısından sıkıntı verir diye düşünüyorum... cBR 250 desen kum gibi heryerde var ve açıkçası pek niyetim yok... z250sl hoşuma gidiyor ama 185 cm boy, 80 kilo ağırlım var... bazı arkadaşlar motosiklet ufak falan dediler kararsız kalıyorum... bir kere bayide incele fırsatım oldu ama inazumayı inceledikten hemen sonra buna baktığımdan belki de çok rahatsız gelmişti bu motor... kararsız kaldım insaniyet namına bi yardım edin... gaz verin...
    güzel bakan , güzel görür.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Merhaba sana özellikle ilk önerim ve diğerlerinin içine dahil edebileceğin KTM Duke 250 ABS; kaydırbalı debriyaj, ABS, pirelli diablo rosso 2 lastik, WP Süspansiyon, BYBRE fren sistemi, içinde bi senin olmadığın gösterge paneli muhakkak düşünmelisin...
    He bi de unutmadan yazdığın modeller içerisinde en az yakanı da yine KTM Duke 250 ABS...
    blackfish bunu beğendi.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)