Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burakçım yakınlarda görüşelim, şu karenaj zarar vermeden nasıl sökülüyor bana da gösterirsin kardeşim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burakçım yakınlarda görüşelim, şu karenaj zarar vermeden nasıl sökülüyor bana da gösterirsin kardeşim

Olur murat abi . Musait bir zamanda buluşuruz. Bu linkten bakarak z250sl'in karenajsız halini görmüş olursun abi . http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...-vermeyin.html
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Kawasaki Z250 SL
    Merhabalar, uzun bir ara verdiğim motosiklet sevdasına geçen aylarda Z250 SL alarak başlamıştım. Başlamıştım diyorum çünkü Cumartesi günü virajda bakışımı kaçırdığım için kaza yaptım :(. Motosiklette hasar büyük, çok şükür bende bir şey yok. Servisten aldığım bilgiye göre masraf 7000 TL'nin üstünde. Depo (2000 TL), Ön kaval diyolar adına teki 1800 TL, yan karenajların teki 250 TL vs. Motosikleti bu masraflar sıfır parçalar ile yaptırmayı düşünmüyorum. Eğer etrafında ikinci el Z250 SL parçası gören duyan olursa bana haber verirse sevinirim. Herkese kazasız, belasız günler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun , Masraf bu kadar olduğuna göre ciddi bir kaza atlatmışsınız ...
    Alıntı eczemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, uzun bir ara verdiğim motosiklet sevdasına geçen aylarda Z250 SL alarak başlamıştım. Başlamıştım diyorum çünkü Cumartesi günü virajda bakışımı kaçırdığım için kaza yaptım :(. Motosiklette hasar büyük, çok şükür bende bir şey yok. Servisten aldığım bilgiye göre masraf 7000 TL'nin üstünde. Depo (2000 TL), Ön kaval diyolar adına teki 1800 TL, yan karenajların teki 250 TL vs. Motosikleti bu masraflar sıfır parçalar ile yaptırmayı düşünmüyorum. Eğer etrafında ikinci el Z250 SL parçası gören duyan olursa bana haber verirse sevinirim. Herkese kazasız, belasız günler.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 SL
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun , Masraf bu kadar olduğuna göre ciddi bir kaza atlatmışsınız ...
    Malesef basit bir hatadan dolayı büyük bir hasar aldı motosiklet. Otoban bağlantı yolunda 270 derecelik bir virajda hızımı iyi ayarlayamadım, viraj sonunda panik yaptım ve bakışımı kaçırınca motosiklet bariyerlere kayarak girdi :( bende peşinden sürüklendim. Çok şükür ayakkabı dışında tam koruma vardı, bir iki morluk dışında iyiyim.
    Parça fiyatlarının bu kadar çok olduğunu bilseydim kaskolu binerdim .

Motosikleti
    Geçmiş olsun hocam . Üzücü bir durum ne yazık ki . Kawasaki'nin parçaları dudak uçuklatacak seviyede . Motorda koruma takozu vs var mıydı ? Geçen haftalarda da facebook grubundan bir arkadaş kaza yapmıştı z250sl ile . Motorda 4700 tl'lik hasar vardı. Parça fiyat listesi burada ;

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Kawasaki Z250 SL
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam . Üzücü bir durum ne yazık ki . Kawasaki'nin parçaları dudak uçuklatacak seviyede . Motorda koruma takozu vs var mıydı ? Geçen haftalarda da facebook grubundan bir arkadaş kaza yapmıştı z250sl ile . Motorda 4700 tl'lik hasar vardı. Parça fiyat listesi burada ;

http://<a href="http://hizliresim.co...kg.png</a></a>
    Koruma takozu yoktu, olsaydı da pek faydası olmazdı açıkcası. Motora asıl hasarı bariyerin ayakları verdi, depoyu tam ortadan ezdi, ön amortisörler eğildi (kaval diyorlar). Bunların dışında pek hasar yok ama esas parayıda bunlar tutuyor malesef.

Motosikleti
    Şu an yapayalnız :(
    Geçmiş olsun. Motorun dükkandan sıfır alışı 12000 lira, parça parça toplasak 25000 lira edecek heralde. Bu ne yaa! Yeni motor alırsın.

Motosikleti
    Koruma takozu yoktu, olsaydı da pek faydası olmazdı açıkcası. Motora asıl hasarı bariyerin ayakları verdi, depoyu tam ortadan ezdi, ön amortisörler eğildi (kaval diyorlar). Bunların dışında pek hasar yok ama esas parayıda bunlar tutuyor malesef.
    En azından sana bir şey olmamış önemli olan o . Motor bir şekilde toplanır yine ama tabi insanın canı sıkılıyor . Geçmiş olsun tekrardan , Allah beterinden korusun .
    eczemre bunu beğendi.

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Arkadaşlar bizim motorun üzerindeki Dunlop'lar çok güven vermiyor. Bilmiyorum sizde de aynı şey sözkonusu mu ama kuru asfaltta bile çok dikkat edilmesi gerek, kaymaya oldukça müsait. Genelde sakin kullanmama rağmen bir-iki ufak tehlike atlattım, motorun hafif olmasından kolay toparladım. Şimdi daha temkinli kullanıyorum.

Motosikleti
    Ebay'den 20 dolara aldığım spor manetlerim geldi arkadaşlar . Yavaş yavaş modifiye edeceğim mini streetfighter'ımı

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim motorun üzerindeki Dunlop'lar çok güven vermiyor. Bilmiyorum sizde de aynı şey sözkonusu mu ama kuru asfaltta bile çok dikkat edilmesi gerek, kaymaya oldukça müsait. Genelde sakin kullanmama rağmen bir-iki ufak tehlike atlattım, motorun hafif olmasından kolay toparladım. Şimdi daha temkinli kullanıyorum.
    Lastikler ne çok iyi ne de çok kötü . Orta seviye de bir lastik ama yinede irc'ye göre yol tutuşu güzel . Eğer asfalt iyiyse ve lastikler iyi ısınmışsa güzel yol tutuyor o zaman . Asfalt kötüyse , iyi gaz açınca arka taraf biraz yanlıyor dikkat etmek lazım .

Motosikleti
    Ebay'den 20 dolara aldığım spor manetlerim geldi arkadaşlar . Yavaş yavaş modifiye edeceğim mini streetfighter'ımı

Lastikler ne çok iyi ne de çok kötü . Orta seviye de bir lastik ama yinede irc'ye göre yol tutuşu güzel . Eğer asfalt iyiyse ve lastikler iyi ısınmışsa güzel yol tutuyor o zaman . Asfalt kötüyse , iyi gaz açınca arka taraf biraz yanlıyor dikkat etmek lazım .
    Doğru, ısınma da çok önemli bunu es geçmişim. Genel de kısa mesafe gittiğim için lastikler ısınmıyor ve doğal olarak daha fazla kayıyor olabilir. Manetler hayırlı olsun, yakışmış. Bizim motora da her şey yakışıyor sanki
    Ezio41 bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R

http://<a href="http://hizliresim.co...GO.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...EV.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...Qb.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...XQ.jpg</a></a>

manetleri çok beğendim güle güle kullanın.
    Ezio41 bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba,
    Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.. Şehir dışından z250sl almak için gidicem bayram dönüşü, 300-350 km uzakta başka bir şehire... Motosikleti nasıl getirebilirim. Doblo - caddy v.b bir araç kiralayıp almaya gitsem arkasına sığarmı sizce? Otobüs olayıda var tabiiki ama çok zor olacağını düşünüyorum onun.. Ticari bir araç kiralayıp arkasına atıp getirsem sığdırma şansım olmazmı.. Fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Binip gelmeyi düşündüm tabiiki ama daha eğitimlerimi tamamlayamadığım ve motordan adaptasyon eğitimi alacağım için o cesareti kendimde bulamıyorum..

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    @ezio41 manejler için link rica edebilir miyiz

Motosikleti
    Alıntı Mimarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.. Şehir dışından z250sl almak için gidicem bayram dönüşü, 300-350 km uzakta başka bir şehire... Motosikleti nasıl getirebilirim. Doblo - caddy v.b bir araç kiralayıp almaya gitsem arkasına sığarmı sizce? Otobüs olayıda var tabiiki ama çok zor olacağını düşünüyorum onun.. Ticari bir araç kiralayıp arkasına atıp getirsem sığdırma şansım olmazmı.. Fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Binip gelmeyi düşündüm tabiiki ama daha eğitimlerimi tamamlayamadığım ve motordan adaptasyon eğitimi alacağım için o cesareti kendimde bulamıyorum..
    Otobüsle taşıyabilirsiniz. Muavinle ya da şöförle anlaşın sorunsuz getirirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru, ısınma da çok önemli bunu es geçmişim. Genel de kısa mesafe gittiğim için lastikler ısınmıyor ve doğal olarak daha fazla kayıyor olabilir. Manetler hayırlı olsun, yakışmış. Bizim motora da her şey yakışıyor sanki

Lastiklere çok güvenmeyeyip temkinli kullanmakta fayda var . Manetler yakıştı evet daha güzel durdu orjinal manetlerine göre .

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manetleri çok beğendim güle güle kullanın.

Teşekkür ederim sağolun .

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ezio41 manejler için link rica edebilir miyiz

http://www.ebay.com/itm/261009954485...%3AMEBIDX%3AIT Buyrun efenim .

Motosikleti
    kawasaki z250sl
    arkadaşlar selam, grenajda ufak bir iki çiziğim var içime dert oldu, İnternet hiç bir yerde grenaj satan bir yer bulmadım. Z-moto'da var mıdır?

Motosikleti
    Alıntı masrapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam, grenajda ufak bir iki çiziğim var içime dert oldu, İnternet hiç bir yerde grenaj satan bir yer bulmadım. Z-moto'da var mıdır?
    Kawasaki'nin pek piyasası yok . O yüzden bulamazsınız , anca servise gidip orjinal parça alabilirsiniz. Yan karenajın fiyatı 350 tl civarında haberiniz olsun .

Motosikleti
    kawasaki z250sl
    Kawasaki'nin pek piyasası yok . O yüzden bulamazsınız , anca servise gidip orjinal parça alabilirsiniz. Yan karenajın fiyatı 350 tl civarında haberiniz olsun .
    teşekkürler..

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)