Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    Hocam ben zaten demedimki bu kawasakiye 250 SL e ozel diye Cok Gulunc Birsey soylediniz . Hocam omrunuzde kac kere titanyum egzos kullandiniz yada gordunuz? kac kere Titanyum Headers alip taktin motosikletine yada aracina ?Sterliess den baska urun ne kullandinizmi diye sorsam ? ne hakkinda ne biliiyorsunki yan sanayi diye yorumladin ? siz bana asilma yerlerini sorsanniz zaten ben cvplarim o konuyuda ,eyer olayi resmiyete dokseydim direk sitenin sana linkii kopyalar burayada linkten resim kopyalar fiyat koyardim .orada gormus oldugun her modelin her motosiklete uyumlusuda mevcut hocam icin rhat olsun .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim de boyum 1.61. iki ayağımı yere koyduğumda ancak parmak uçlarım yere deyiyordu. Forumda okuduktan sonra amortisörün altındaki kısma baktım, düşürülecek iki kademe daha vardı. Arka koltuğun altındaki alet çantasından çıkan alet ile iki kademe daha düşürdüm ( saat yönünün tersine çevirerek ). Şu an en son kısma kadar küçültmüş oldum. Kaç santim fark etti ölçmedim ama iki kademe bile epey fark ettirdi. Hala, ayak tabanım tam olarak yere basmasa da, basma noktasına yaklaştı.

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    Maalesef Kusurlarını Söylemediğimiz için Kendini Mükemmel Zanneden insanlar Var. Uygun Bir Uslüp ile Söylemek Gerekiyor

xtrabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    J300
    Az önce Zmoto'yu aradım, mono kapak, tankpad ve jant sticker fiyatlarını sordum. Teker teker fiyat alırken telefondaki hanımın zırt pırt beni bekletip fiyat sorduğu adam koruma takozunu bizden almazsa bunları da vermeyiz dedi. Ne kadar şaka yollu söyledi bilmiyorum ama bunu duyunca ben hayırlı işler deyip telefonu kapattım. Geri de dönmediler, demek ki hiçbir şey umurlarında değil. Bu adamlardan bir şey almamak lazım. Motoru alıp kaçacaksın.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı xtrabit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce Zmoto'yu aradım, mono kapak, tankpad ve jant sticker fiyatlarını sordum. Teker teker fiyat alırken telefondaki hanımın zırt pırt beni bekletip fiyat sorduğu adam koruma takozunu bizden almazsa bunları da vermeyiz dedi. Ne kadar şaka yollu söyledi bilmiyorum ama bunu duyunca ben hayırlı işler deyip telefonu kapattım. Geri de dönmediler, demek ki hiçbir şey umurlarında değil. Bu adamlardan bir şey almamak lazım. Motoru alıp kaçacaksın.
    Kardeş şaka değildir ciddilerdir , tankpadi dışarıdan 15 tlye aldım koruma takozu bir çift 200 tl facebook grubunda , mono kapak ile ilgili bir fikrim yok. Hepsini oradan alsan sana 1000 tl fiyat çıkarırlar en az. Esnafımız çok tok zaten kartal z-motoya gittim motoru teslim almaya , sıra sıra bmwler ktmler plakalı diziliydi sorduk bu motorlar ne böyle niye burada duruyor ,adam dedi bizim patronun motorları. :D en az 20 plakalı motosiklet vardı , gerisini sen düşün.

Motosikleti
    z250SL
    @Ertugyigit bir sorum olacak sana,bu koruma takozlarının facebook grubunda olduğunu söyledin de ben bulamadım. link paylaşabilir misin? bir de bu taktıkların orjinal mi yoksa uyarlama mı? ben motoru aldığım yerde bile orjinalini bulamadım.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı bakke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Ertugyigit bir sorum olacak sana,bu koruma takozlarının facebook grubunda olduğunu söyledin de ben bulamadım. link paylaşabilir misin? bir de bu taktıkların orjinal mi yoksa uyarlama mı? ben motoru aldığım yerde bile orjinalini bulamadım.
    Grup bu : https://www.facebook.com/groups/1425696284386916/ Giriş yapılması lazım ama görülmesi için. Orada Ercan diye birisiydi sanırım o imal edip satıyordu alt postlarda görebilirsiniz , orijinal değil ama görünüş olarak gayet düzgün ve işlevini yerine getiriyor. Ben henüz takmadım bir-iki ay sonra alıp takacağım. Tankpad'i de motosikletaksesuarlarının dükkanından almıştım son kalan Kawasaki idi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS

Kawasaki'den sırf bu satıcılar yüzünden motor almamak lazım aslında . Bu ilgi alakasızlıktan dolayı garantiyi çıkartabilirim motorda . Kendim yapmayı düşünüyorum genel bakımları . Orjinal koruma takozuna 750 tl istiyor kansızlar .

Alıntı bakke adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Takozlar orjinal değil universal çin malı .
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    J300
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki'den sırf bu satıcılar yüzünden motor almamak lazım aslında . Bu ilgi alakasızlıktan dolayı garantiyi çıkartabilirim motorda . Kendim yapmayı düşünüyorum genel bakımları . Orjinal koruma takozuna 750 tl istiyor kansızlar .

Takozlar orjinal değil universal çin malı .
    Ben de bunun üzerine alternatiflere bir daha baktım, ama niyeti bozup seçebileceğim başka bir model yok. Duke 250 2500 lira daha pahalı, lastikler vs belli değil. Honda ve Yamaha'da 250'lik çıplak yok. Çift silindir Inazuma'yı da istemiyorum yakıttan ve ABS eksikliğinden dolayı.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Ben de bunun üzerine alternatiflere bir daha baktım, ama niyeti bozup seçebileceğim başka bir model yok. Duke 250 2500 lira daha pahalı, lastikler vs belli değil. Honda ve Yamaha'da 250'lik çıplak yok. Çift silindir Inazuma'yı da istemiyorum yakıttan ve ABS eksikliğinden dolayı.
    Kardeş merak etme makina gerçekten güzel , küçük değil gayet heybetli duruşu rengi ayrı bir güzel , özellikle yeşili. Motosikletten yana bir sıkıntı çekmezsin ama orijinal her parça aşırı pahalı , her markada böyle bu maalesef. İnazuma çok ağır ve hantal , çift silindir olmasına rağmen 4 beygir daha güçsüz. Z250 Sl gerçekten güzel sağlam makina , hızda gözün yoksa yıllarca götürür seni. 3 yaşına gelince vergisi yıllık 80 tlye düşüyor daha nolsun :D

Motosikleti
    Duke 250 çıkana kadar bizim motorlar 250 cc naked motorların tahtında oturuyordu . Duke 250 çok daha iyi z250sl'e göre . 31 HP , standart abs'li geliyor , kaydırmalı debriyaj var ,en önemlisi Pirelli diablo rosso 2 lastiklerle geliyor , arka teker bizdeki gibi 130 mm değil 150 mm , yol bilgisayarı mevcut ve artçı için arka tutamaç mevcut .

Ama fiyatı bunlara nazaranda pahalı orasıda ayrı konu .

Motosikleti
    J300
    Duke 250 çıkana kadar bizim motorlar 250 cc naked motorların tahtında oturuyordu . Duke 250 çok daha iyi z250sl'e göre . 31 HP , standart abs'li geliyor , kaydırmalı debriyaj var ,en önemlisi Pirelli diablo rosso 2 lastiklerle geliyor , arka teker bizdeki gibi 130 mm değil 150 mm , yol bilgisayarı mevcut ve artçı için arka tutamaç mevcut .

Ama fiyatı bunlara nazaranda pahalı orasıda ayrı konu .
    Şimdi sen niyeti boz, 2.5 lira daha ekle duke mü al diyorsun? :D

Motosikleti
    Şimdi sen niyeti boz, 2.5 lira daha ekle duke mü al diyorsun? :D
    Paran varsa eğer sıkıntıya girmeyeceksen duke 250 almak çok daha mantıklı olur . En azından avantajları daha çok bir model ve en önemlisi absli oluşu ve lastikleri .

Motosikleti
    J300
    Paran varsa eğer sıkıntıya girmeyeceksen duke 250 almak çok daha mantıklı olur . En azından avantajları daha çok bir model ve en önemlisi absli oluşu ve lastikleri .
    Duke 250 zaten Kawa'nın ABS'lisinden 2500 tl pahalı. Beni biraz sıkıntıya sokacaktır. Daha kaska da, monta da karar verebilmiş değilim.
    Ezio41 bunu beğendi.

Sözüm Benim gibi 250cc almayı düşünen arkadaşlara 2016 yı bekleyin para kısıtlıysa benelli tnt 25 tek silindir biraz daha koyarsanız honda cb 250f biraz daha koyarsanız yamaha mt 25 alırsınız ben bunları gördükten sonra z250sl den vaz geçtim bunlar hem parçası kawa dan daha ucuz hem 2. Eli daha hızlı hem de aradığın parçayı bulursun (not benelli durumu 2016 belli olur )

Motosikleti
    Duke 250 zaten Kawa'nın ABS'lisinden 2500 tl pahalı. Beni biraz sıkıntıya sokacaktır. Daha kaska da, monta da karar verebilmiş değilim.

Ooo ekipman yoska o zaman hemen bi z250sl yapıştır gelsin . :p

Alıntı hakaninanç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözüm Benim gibi 250cc almayı düşünen arkadaşlara 2016 yı bekleyin para kısıtlıysa benelli tnt 25 tek silindir biraz daha koyarsanız honda cb 250f biraz daha koyarsanız yamaha mt 25 alırsınız ben bunları gördükten sonra z250sl den vaz geçtim bunlar hem parçası kawa dan daha ucuz hem 2. Eli daha hızlı hem de aradığın parçayı bulursun (not benelli durumu 2016 belli olur )

2016'ya kadar z250sl motorumla gezerim . Sonra satıp yine 250 cc honda cb 250 f gelirse onu alırım veya yamaha mt 25 . Hayırlısı artık .
    Ertugyigit ve hakaninanç bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Hala Benelli bekleyen var mı :D italyan etiketli çinli bir motora bu kadar para vermeyin dostum. Kawasaki ismi ve yeşili yeter.

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala Benelli bekleyen var mı :D italyan etiketli çinli bir motora bu kadar para vermeyin dostum. Kawasaki ismi ve yeşili yeter.
    xiaomi, zte, meizu marka telefon lar Çin malı kim kalitesiz diyebilir benelli 250cc çift silindir şu an satılıyor it bir incele bakalım kaliteyi görünce anlarsın adamlar artık kalitesiz damlasından kurtulmak istiyorlar o yüzden kaliteyi arttırıyor lar

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    xiaomi, zte, meizu marka telefon lar Çin malı kim kalitesiz diyebilir benelli 250cc çift silindir şu an satılıyor it bir incele bakalım kaliteyi görünce anlarsın adamlar artık kalitesiz damlasından kurtulmak istiyorlar o yüzden kaliteyi arttırıyor lar
    Çoktan aldım kardeş ben , daha bakmama gerek yok.

Motosikleti
    Herkese hayırlı bayramlar arkadaşlar . Bugün tatil olması sebebiyle motoruma vakit ayırdım ve onu yıkayayıp parçalara ayırdım . Motorun karenajsız duruşunu merak edenler için örnek olmuş olur hem . Temel bakımlar için motorunuzu servise götürmeyin , motorunuzun servisi siz olun her zaman . Buyurun fotolar ;

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Motorun aküsü ve hava filtresi sürücü koltuğunun altında . Sürücü koltuğuna ulaşmakta biraz zahmetli . Hava filteresini değiştirmek için ayrıca deponun da komple sökülmesi gerekiyor .

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[/COLOR][IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Aklınıza takılan soru vs. olursa eğer motor hakkında , yardım ederim elimden geldiğince . [COLOR="Silver"]
    xtrabit ve turkmath bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)