Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    z250SL
    @tiginatilla, ben 1.81 boy 78 kg kilodayım. açıkcası motorun küçük geldiği hissine hiç kapılmadım, etrafımdaki arkadaşlardan da bu şekilde bir yorum gelmedi.gayet uyumlu bir kombinasyon bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende kararsızım tnt25 z250sl mt 25 bence aynı fiyat olursa mt25 çünkü yedek parça bulunabilirlik fiyat olarak yamaha nın daha iyi olduğunu düşünüyorum

xtrabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    J300
    MT25 çift silindir olacağı için yakıtta ve düşük devir performansında büyük dezavantaj olacak. Bu konular harici muhtemelen güzel bir makina olacak. Tek silindirin avantajları olmasa hiç düşünmeden Z300 peşinde koşacağım.
    hakaninanç bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı bakke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar,
    yaklaşık 3 gündür tüm yorumları okudum ve bilgi paylaşımının ne denli önemli olduğunu gördükten sonra foruma üye oldum ve ilk entry girişimi yapıyorum. Ankaradayım yeşil ABS'li z250SL alalı yaklaşık 1 ay oluyor, şuan rodajımın bitmesine 200 km kaldı. Herşey yolunda fakat hiç karşılaşmadığım bir durumum var. Motor stop ettikten sonra egzozdan garip bir şekilde çıt çıt çıt tarzında bir ses geliyor. süratli kullanımın yada yapılan mesafenin önemi olmaksızın bu sesi duyuyorum. umudum rodaj sonrası bunun kesilmesi. benzer bır durum yasayanınız var mıdıR?
    ayrıca model çok yeni diye midir bilemiyorum ama düşme takozu olarak internette toplamda 2 adet ürün buldum birincisi bir arkadaşımız paylaşmış sahibinden bir ilan diğeri de motomagaza sıtesınden.
    http://www.motomagaza.com/MOTOMASTER-KAWASAKI-Z-250-KORUMA-TAKOZU,PR-5907.html
    bu konuda da bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.
    teşekkürler

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız . Aramıza hoşgeldin . Egzozdan gelen ses normal , çünkü o ses soğuma sesi . Bütün motorlarda olur o . Kafana takma o yüzden .

Bizim motorlar için özel koruma takozu yok şuan için . Universal takoz takıyor millet . Bende R&G marka İnazumanın koruma takozunu taktım . Detaylı fotoğraf atacağım müsait bir zamanda . Sizin gösterdiğiniz linkteki takozdan daha sağlam ve büyük . Tabi fiyatıda büyük 270 tl'ye mal oldu bana takoz .

Alıntı hakaninanç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuyruk kısma çok havada duruyor amatüsör den indirilir mi bu bilen varmı
    Kuyruk kısmı havada evet tasarımı öyle çünkü . Arka amörtisörden anca selenin mevcut yüksekliğini biraz daha alçaltabilirsiniz .

Benelli tek silindir tnt25 yada z250sl seneye Allah izin verirse insallah[COLOR="Silver"]
    Benelli çift silindir .

Alıntı tiginatilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba ;
    İstanbulda oturuyorum 21 yaşındayım ve yamaha delight kullanıcısıyım. Uzun süredir motor arıyordum ve bu motrda karar kıldım. 3000 km scooter tecrübem var. bu motoru almadan önce eğitim almayı planlıyorum. Yazılanların hepsini okudum fakat hala boy konusunda muallaktayım (1.81). sizce MT 25 beklenmeli mi yoksa hiç şüphe etmeden alınabilcek kalitede bbir motor mudur ?[COLOR="Silver"]

Mt 25 , z250sl'den çok daha iyi olacak . Yalnız R25 bloğu olduğu için oda 14 bin çevirecek ve benzini fazla yakacak doğal olarak . Motorun torkları z250sl ile aynı sadece güç farkı olacak . Şehiriçinde z250sl ile daha atik ve kıvrak olursunuz . Kilonuzu bilmiyorum ama fazlaysa kilonuz biraz zor sığabilirsiniz z250sl'e . Benim boy 1.73 kilo 67 . Motora tam sığıyorum . Boyum 1.80 olsaydı ve kilomda 80 kg civarı olsaydı z250sl'i kesinlikle tercih etmezdim . Çünkü motor küçük .

Bende kararsızım tnt25 z250sl mt 25 bence aynı fiyat olursa mt25 çünkü yedek parça bulunabilirlik fiyat olarak yamaha nın daha iyi olduğunu düşünüyorum

Yamaha servis olarak daha iyi Kawasakiden . Sırf yedek parça için mt25 beklenebilir . Tnt 25 ise şuan için beklenilmesi daha iyi .
    hakaninanç bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    z250SL
    @Ezio41 tekrardan hoşbulduk, cevapların için teşekkür ederim. bizim arkadaş grubunda 3 yamaha bir de ben varım beraber yaptığımız kısa parkurlar sonrasında tek sesin benden gelmesi kafamda soru işaretine neden olmuştu fakat sizlerde de böyle is ozaman olağan karşılamak gerekiyor
    MT konusuna gelince bir arkadaşimda MT 125 diğerinde MT07 var bende MT25'i çok merak ediyorum ama hala lansman yok herhangi bir protatip bile ortalarda yok. Ankara Baydar bayi ile konuştuğumuzda muhtemel 2016 ya kalacağını söylediler. Kıbrısta yapılan R25 lansmanında bunun da konusu geçtiğinde tatmin edici bir cevap alamamışlar. bunun dışında MT25 fiyat olarak z250sl den pahalı olacak. Yamaha kendi iç piyasasını düşünerek hareket edeceği için muadil 250 lere bakmaksızın fiyat belirleyecek. ucuz olursa MT125 satışları bitme noktasına gelebilir.

Motosikleti
    Alıntı bakke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Ezio41 tekrardan hoşbulduk, cevapların için teşekkür ederim. bizim arkadaş grubunda 3 yamaha bir de ben varım beraber yaptığımız kısa parkurlar sonrasında tek sesin benden gelmesi kafamda soru işaretine neden olmuştu fakat sizlerde de böyle is ozaman olağan karşılamak gerekiyor
    MT konusuna gelince bir arkadaşimda MT 125 diğerinde MT07 var bende MT25'i çok merak ediyorum ama hala lansman yok herhangi bir protatip bile ortalarda yok. Ankara Baydar bayi ile konuştuğumuzda muhtemel 2016 ya kalacağını söylediler. Kıbrısta yapılan R25 lansmanında bunun da konusu geçtiğinde tatmin edici bir cevap alamamışlar. bunun dışında MT25 fiyat olarak z250sl den pahalı olacak. Yamaha kendi iç piyasasını düşünerek hareket edeceği için muadil 250 lere bakmaksızın fiyat belirleyecek. ucuz olursa MT125 satışları bitme noktasına gelebilir.

Egzozu takma kafana için rahat olsun . Mt 125 Yamaha'nın ölü doğan çocuğu gibi . Fiyatı 12 bin küsür ve bu fiyata sıfır z250sl almak mümkün. Mt25 endonezyada çıkmaya başladı test sürüşleri hatta videolarıda var ama şekil olarak pek iyi bişey yapmamişlar. Fiyat olarakta muhtemelen 14-15 bin civarı olur seneye fuardan sonra .

Arkadaşlar z250sl top çanta takılmıyormuş galiba eğer öyle ise z250sl yatar honda cb250f beklerim varmı taktıran yokmu buna biçare

Motosikleti
    Arkadaşlar z250sl top çanta takılmıyormuş galiba eğer öyle ise z250sl yatar honda cb250f beklerim varmı taktıran yokmu buna biçare
    Bizim motorlara topcase olmaz . Anca ekstra demir falan bağlatıp o şekilde olabilir ama hiç yakışmaz . Arka kısım topcase için müsait değil . Anca soft çanta takılabilir arkaya .
    hakaninanç bunu beğendi.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ihtiyaca göre çok motor var, bagaj ihtiyacanız varsa aynı fiyat aralığında çok alternatif var. işlevsellik ise temel amacınız motosiklet günlük her ihtiyacımı karşılasın derseniz, yanlış motora bakıyorsunuz. bu durumda en güzeli X-Max 250 almak olur. Z 250 çok temel bir spor motosiklet, görünümü, oturuşu, gaz tepkisi, freni ona göre, o da olsun bu da olsun derseniz neticede hiç bişeye benzemez. çok güzel bir kadınla birlikte yaşayım ama anane donu giysin belki güzel yemek de yapar demek gibi bişey Z 250'ye topcase.

bu arada, akrapovic'in çok güzel iki egzosu çıkmış, sitede fotoğraf, ses ve teknik verileri yoktu eklemişler. Türkiye'de temin edilebilecek bir yer veya yurtışından alabileceğimiz güvenli site bilen var mı?

egzoslar: link
    Ezio41 ve turkmath bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ihtiyaca göre çok motor var, bagaj ihtiyacanız varsa aynı fiyat aralığında çok alternatif var. işlevsellik ise temel amacınız motosiklet günlük her ihtiyacımı karşılasın derseniz, yanlış motora bakıyorsunuz. bu durumda en güzeli X-Max 250 almak olur. Z 250 çok temel bir spor motosiklet, görünümü, oturuşu, gaz tepkisi, freni ona göre, o da olsun bu da olsun derseniz neticede hiç bişeye benzemez. çok güzel bir kadınla birlikte yaşayım ama anane donu giysin belki güzel yemek de yapar demek gibi bişey Z 250'ye topcase.

bu arada, akrapovic'in çok güzel iki egzosu çıkmış, sitede fotoğraf, ses ve teknik verileri yoktu eklemişler. Türkiye'de temin edilebilecek bir yer veya yurtışından alabileceğimiz güvenli site bilen var mı?

egzoslar: link
    Çok güzel bir benzetme yapmışsınız . Bundan daha iyi anlatılamazdı . Akropovic egzoz'lar güzel baya ama fiyatları çok pahalı olur Tr'de . O yüzden gerek yok .

cemustungun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Z250SL
    Herkese selamlar.

İki haftalık Z250sl sahibi olarak aranıza katılmış bulunuyorum. Sizlerle güzel paylaşımlarda bulunacağımıza inanıyorum. İstanbul ve kocaeli çevresinden z250sl kullanıcılarıyla tanışıp küçük etkinlikler organize edebilirsek hoş olur diye düşünüyorum.

Tank ped olarak bir tavsiyeniz var mı? Z250sl için uygun yeşilli siyahlı bişeyler arıyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Alıntı cemustungun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.

İki haftalık Z250sl sahibi olarak aranıza katılmış bulunuyorum. Sizlerle güzel paylaşımlarda bulunacağımıza inanıyorum. İstanbul ve kocaeli çevresinden z250sl kullanıcılarıyla tanışıp küçük etkinlikler organize edebilirsek hoş olur diye düşünüyorum.

Tank ped olarak bir tavsiyeniz var mı? Z250sl için uygun yeşilli siyahlı bişeyler arıyorum.

Şimdiden teşekkürler...
    Merhabalar , aramıza hoşgeldiniz kazasız belasız . Ben kocaelinde oturuyorum . İstanbul - İzmit arası toplanmak lazım ama fazla bi kullanıcı yok forumda . Facebook sayfamızada bekleriz ; https://www.facebook.com/groups/1425...86916/?fref=ts

Tank pad olarak bende Calibrex marka var . 2. el almıştım motoru tank pad'liydi .

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    KAWASAKI Z250SL
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar , aramıza hoşgeldiniz kazasız belasız . Ben kocaelinde oturuyorum . İstanbul - İzmit arası toplanmak lazım ama fazla bi kullanıcı yok forumda . Facebook sayfamızada bekleriz ; https://www.facebook.com/groups/1425...86916/?fref=ts

Tank pad olarak bende Calibrex marka var . 2. el almıştım motoru tank pad'liydi .
    Teşekkür ettim. Evet Sayımız şuan için az ama zamanla artacağını umuyorum. Az da olsak bi araya gelmek güzel olacaktır.

tank pad cok hoş duruyor gerçekten. Rengi ve modeli istediğim gibi. Bi araştırayım şunu

İlk kazamı yapmış bulunuyorum.. Gerçi pek kaza sayılmaz, "kazacık" diyelim.
    Trafiğin çok yoğun olduğu bir saatte lambalara yakın bir yerde önümdeki araç aniden durdu, ben de sol ayna kontrolü yaptım temiz görünüyordu hafif sola kırdım. Meğer solumda bir araç varmış ve hızlıydı biraz.(Bu arada dikkat!! aynalardan memnun değilim, hala da alışamadım, kör noktası da çok fazla!) Benim sol tarafta vites değiştirdiğim yere vurdu, orası koptu sadece. Allah'tan bende veya motor kısmında hiçbir şey yok, sadece dışardan küçük bir parça değişecek.
    Sanayiye bıraktım bakalım bugün alırım herhalde.

Herkese iyi sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Maksimum 4bin devirde sürdüm. vites değişimleri 3bin devirde oldu ortalama olarak.
    490 km. de 17 litre yaktım.
    100 km. de 3.46 gibi bi ortalama var

Motosikleti
    z250SL
    Alıntı cemustungun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ettim. Evet Sayımız şuan için az ama zamanla artacağını umuyorum. Az da olsak bi araya gelmek güzel olacaktır.

tank pad cok hoş duruyor gerçekten. Rengi ve modeli istediğim gibi. Bi araştırayım şunu
    Dostum hoş geldin, ben tank pad olayını feyizoğlundan en ucuz olan ile hallettim ama inan çok başarılı ve güzel çıktı. benim aldığım model şöyle:
    http://www.feyizoglu.com/Tank-Pad-18_48236.html#0
    siyah tank pad yeşil üzerinde çok güzel durdu. Kendi motorumda nasıl durduğunu da daha sonra resmini çekip paylaşabilirim.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı gpac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğin çok yoğun olduğu bir saatte lambalara yakın bir yerde önümdeki araç aniden durdu, ben de sol ayna kontrolü yaptım temiz görünüyordu hafif sola kırdım. Meğer solumda bir araç varmış ve hızlıydı biraz.(Bu arada dikkat!! aynalardan memnun değilim, hala da alışamadım, kör noktası da çok fazla!) Benim sol tarafta vites değiştirdiğim yere vurdu, orası koptu sadece. Allah'tan bende veya motor kısmında hiçbir şey yok, sadece dışardan küçük bir parça değişecek.

Herkese iyi sürüşler
    geçmiş olsun. Vites değiştirdiğim yer derken ayağınızın oradan mı? öyleyse büyük geçmiş olsun.

xtrabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    J300
    Arkadaşlar çanta olarak ne kullanıyorsunuz? Malum depo üstü çantaların boya çizme sorunu var. Bel çantası sevmiyorum, arkada da istemiyorum. Sırt çantası da olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Herkese iyi sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Maksimum 4bin devirde sürdüm. vites değişimleri 3bin devirde oldu ortalama olarak.
    Geçmiş olsun. Sana bir şey olmaması daha önemli.

Motosikleti
    Herkese merhaba arkadaşlar . Motoruma R&G marka Suzuki İnazumaya takılan koruma takozunu takmıştım geçenlerde . Ekstra olarakta yine R&G marka arka maşa slider da taktırdım sehpaya almak için . Buyrun fotoğraflar ;

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Buda arka slider ;

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    KAWASAKI Z250SL

Herkese iyi sürüşler

Çok geçmiş olsun. Vites değiştirdiğimiz yer derken vites kolu mu koptu? Umarım sorunsuz bir şekilde eski haline döner.

Ayna konusunda ise ben son derece memnunum. Önceki motorum YBR'de her şerit değiştirmede öne doğru eğilip gelen giden varmı diye kontrol etme gereği duyuyordum. Z250sl'in aynası ise çok daha geniş açılı ve yeterli benim için

Bence ön takoz lar işe yaramıyacak çünkü grenaj takoz dan daha dışarda duruyor

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)