Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar.

Bununla ilgili konu varsa şimdiden affınıza sığınıyorum.

15.000 civarı r25 alıcam siyah tercihimdir.

Varsa satmayı düşünen yada bir tanıdığı olan görüşelim.

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün arkadaşımın r25'ine binmek nasip oldu. birkaç kelam edeyim:

* vites geçişleri çok iyi, çatır çutur degil de şık şık diye, yumuşacık geçiyor.

* motorda hayvani bir tork var. 2 ile gittigimi saniyordum, göstergeye bir baktım 5'teyim. şoke oldum.

* motor 7 bin devirden sonra çıldırıyor. bunu hissediyorsunuz. 7 bin devire kadar sakin bir sürüş verirken, 7'den sonra ayaklarınızı yerden kesiyor.

* oturuş pozisyonu oldukça rahat. yarim saat kadar sürdüm, hicbir rahatsızlık hissetmedim.

* dikkat çekici bir görüntüsü var. albenisi var. iki üç kişi gelip motor hakkinda soru sordu.

* dikiz aynalari berbat, titriyor ve dirsek gösteriyor.

* emanet motor olduğu icin basamadim, ama bi ara 130 yaptım, hiç sarsmadan, gezmeden yuksek hizlara çıkıyor.

* farlar cok dikkat çekici şekilde dizayn edilmiş.

eyyorlamam bu kadar..
    Salurbey bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tork kısmına katılmıyorum.
    R25te tork ne arar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Tork var olmasinada devir cok fazla cevirdiginden zaten 250 cc 22 23 nm tork var ama devire dagitilmis bir sekilde.patlamayla gelmiyor tork 5. Viteste 50 ile giderken gaza basinca motor bogulmuyor gitmeye calisiyor 10.000 devirde 23 nm tork veren motor icin ciddi derecede iyi.bundan onceki motorum pulsarda daha once aliyordu torku ama benzer performans gosteriyor o yuzden cok şaşirdim.ben daha bi bayilmasini öksürmesini bekliyordum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet, gazı açınca güzel devir alıyor, bogulmuyor.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    hokahey'in söylemesek istediği tork değil,motorun her devirde gaz yemesi ve hızlanması,SS tarzı motorlar alt devirlerde tork üretmeyecek şekilde imal ediliyor,mesele gazı acınca cevap vermesi ve üst devirlerde motorun çok yüksek hızlara çıkabilmesidir.

Ben hep söylüyorum,R25 SS sınıfına giriş için mükemmel bir başlangıç,devamında kullanılacak,600rr,r6 veya cbr650f gibi motorlara alışma süreci çok kısa olacaktır.Ayrıca sadece başlangıç seviyesi için değil,uzun süre sıkılmadan kullanabileceğiniz çok güzel bir motor r25.

Arkadaşlar önceden yaşadığım bir sorun vardı bunu söz etmedim lakin ikinci yaşadığımdan sonra size de bahsetmek ve sizin bu tarz şeylerle uğraşmamanızı öngörmek istedim.

Yamaha Tuna'dan geçtiğimiz temmuz ayı aldığım motorum için arayıp bir parça fiyatı aldım 110 tl olduğu söylendi, diğer gün aradığımda ise 140 tl olduğu söylendi, ardından oraya gittiğimde tekrar sordum 140 dediler. Ama bana 110 denmişti dedim ve liste fiyatına bir göz atın dedim evet 110 muş dediler. Ardından aldığım ürünle beraber aynı gün servise getirmiştim 180 tl servis ücretiyle beraber toplamda ödemem gereken tutar 290 iken, düz hesap yaparak ne kadar diye sorduğumda 300 dediler. Bana servis ücreti 180 olarak söylendi dedim, 10 tl vida takma parası yada benzeri bir şey söyledi. 290 alalım dediler. Tabii ki lafımı söyledim orada, orada çalışan çıkışarak, şikayet etmekle tehdit etmeme rağmen, git istediğin yere şikayet et 10 lira için burda konuşuyosun benzeri laf söyledi ve faturayı verene kadar işi uzattı yayvan hareket etti. Aylar sonra motorumu sattım, sigorta iptalimi gerçekleştirdim ve kalan ödememi almak için aradım sigorta birimlerini, 3 haftadır ne dönüyorlar nede sağlıklı bir şey söylüyorlar. Az önce son kez telefonda aradım ve ödememi yapmalarını, gerçekleşmediğinde oraya geleceğimi söyledim bu kez yapacaklarını söylediler. Uzun lafın kısası dostlar bazılarına çok çok iyi gelen yerler ben gibilerine böyle şeyler yaşatıyor. Ben bir yere şikayet etmedim etmeyede luzum yok aile şirketi gibi bişey kimi kime şikayet etçen. Bir daha önünden geçmem olur biter.

Sigorta olayı yaşanmasaydı, size bahsetmezdim bu yaşananları.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    nereye gidiceğimizi şaşırdık.Bazı esnaflar var hiç olumsuz yorum olmuyor veya 1000 yorumdan 5 tane olumsuz cıkıyor.Servis anlamında öyle bir yer bulabilsem keşke.

bende her zaman servise gitmeden kitapçığımı okuyorum,ilgili km bakımında hangi parçaların değiştirilmesi gerekiyor vs. sonra servise gidince önce onları dinliyorum ne dicekeler diye, sonra ben devreye giriyorum.

en son 10.000 bakımında benzer seyler yasandı. bıktık bu servis işlerinden esnaftan

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bende bugun Tuna da 5.000 bakimini yaptirdim.Km henuz 4.100 de ama yakin zamanda uzun yola cikicam isimi saglama aliyim dedim.Hava filtresi degismedi yag yag filtresi zincir temizligi ve yaglanmasi radyator suyu eklenmesi gibi islemler yapildi 200 ₺ İsin garibi faturada yamalube 29 ₺ zincir yagi yaziyor,sanki kutusuyla satin aldim.kendileri kutudan acip zincire siktilar o kadar.Ve balata spreyiyle temizlediler yamalube un zincir yaglama spreyiyle yagliyolar ama neden ayni markanin temizleme urunuyle degilde balata spreyiyle temizliyorlar anlamadim.He tabi birde ona da 10 ₺ yazmislar etti mi 40 ₺ Motorda radyator sogutma sivisi yoktu bakima girmeden belirttim bakmadilar vardir dediler israrla soyleyince anca sokup eklediler bakimin sonunda eklettirdim.Yag olarak 10w40 tam sentetik yamalube kullaniliyor,maddi olarak biraz darda olmasaydim Salurbey in dedigi 4r yagdan koyduracaktim,keske koydursaydim zira psikolojik mi bilmiyorum ama vites gecisleri biraz daha iyi olsa da ( yag yeni oldugu icin sanirim ) motor eskisi kadar rahat gitmiyor gibi geldi bilmiyorum belki ilk sahibi 1000 bakiminda farkli yag koydurmustur bakimdan dondukten sonra yaga baktigimda hafif kopurme vardi bunu daha once de okumustum forumda sebebi nedir veya bir sorun mudur bilmiyorum ama cok hafif kopurme var. Cuma yogunlugu zaten zar zor firsat bulup gittim o yuzden acele bi sekilde ciktim.Ama fazladan bi 40 ₺ gitti sprey muhabbetine saglik olsun motoru satmassam bir sonra ki bakimi uzak olsa da baska servise gidecegim

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Nereye gitsek aynı maalesef. Servis yakaladımı yolmaya çalışıyor. Gittiğim zaman özellikle söylüyorum sakın zincire dokunmayın diye. Sadece gerginliğe bakılsın diyorum. 30 tl zincir yağlama nedir. Benim 15 bin km için yağ,yağ filtresi degisitirmeye servise götürmem gerek. Keşke garanti kapsamı dışına çıkma durumu olmasa evde yapsam.

Daloglu Yamaha açılmıştı Kozyatağı'nda , birde onu denicem,araştırıyım biraz sonra telefonda fiyat sorayım, kafama yatarsa giderim. Yıldız Yamah dışında Anadolu yakasındaki servisleri tamamlamış olurum

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    15.000 km yağ ve yağ filtresi değişimi için son yazılanların üzerine anadolu yakasında yeni açılan Yamaha Daloğlu servisine gidip birde orayı görmek istedim. Fena değil,ben gittiğimde saat 10'du ve işlemim basit olduğu için çok komplike bir değerlendirme yapamicam. Serviste benim gördüğüm çalışan sayısı az belki saatten dolayı bilemiyorum. İşler kısa sürdü,15.000 bakımı diye faturalandi toplam ucret 179 tl. İşçilik 55 tl. Yağ 10w40 full sentetik koydurdum litresi 40 tl olan (4r değil bu defa). Esasında hepsini kendim yapicaktim ama garanti dışına çıkma mevuzlarindan dolayı o işlere girmiyorum. Her neyse sadece 2 parça ve yag tapasinin contasi değişti.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Beyler bir sey sorucam.bu zincir icin kullanmamamiz gereken bir yag markasi varmi.x ring o ring uyumlu olmasi heralde yeterli.bizim motordaki o ring zincir diye biliyorum dogrudur heralde.castrol o ring uyumlu zincir yagi kullaniyorum.bi yerde okudum uyumsuz bir yag kullanmis adam zincir berbat olmus serviste bu yag uyumsuz zaten demis.hangi markayi yada neyle uyumlu kullandigini hatirlamiyorum o yaziyi kaybettim.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bir sey sorucam.bu zincir icin kullanmamamiz gereken bir yag markasi varmi.x ring o ring uyumlu olmasi heralde yeterli.bizim motordaki o ring zincir diye biliyorum dogrudur heralde.castrol o ring uyumlu zincir yagi kullaniyorum.bi yerde okudum uyumsuz bir yag kullanmis adam zincir berbat olmus serviste bu yag uyumsuz zaten demis.hangi markayi yada neyle uyumlu kullandigini hatirlamiyorum o yaziyi kaybettim.
    Markanin sicratma farkliligi haric bir onemi yok.Onemli olan yeter ki wd40,balata spreyi veya mazot gibi seylerle temizleme.Gaz yagi veya temizleme spreyi kullan.Ben cogu zincir yaglayicisini denedim,suan ipone un beyaz zincir yagini kullaniyorum kalicilik acisindan guzel.Berner veya ipone oneririm
    Salurbey ve burak burk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Motul c4 kullaniyorum memnunum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markanin sicratma farkliligi haric bir onemi yok.Onemli olan yeter ki wd40,balata spreyi veya mazot gibi seylerle temizleme.Gaz yagi veya temizleme spreyi kullan.Ben cogu zincir yaglayicisini denedim,suan ipone un beyaz zincir yagini kullaniyorum kalicilik acisindan guzel.Berner veya ipone oneririm
    Yokyok öyle bir sey zaten yapmiyorum.o okudugum yazidan aklima geldi merak ettim.nerner vardi pulsarimda kullandim gayet iyidi sicratma falan yoktu.real batti bilirsiniz castrol yag aldim 19 tl ye kapanmadan.2 kutu var pulsardada kullandimda iste dedim ne olur ne olmaz soriyim.normal fiyati 40tl al desenizde zaten alan olmaz kullananida heralde zor bulurum motul ipone fiyatina satiliyor.

Hocam bu parça motor u yıkarken düştü. Nereden düştüğünde göremedim. Nerenin parçası bu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dostlar 10 bin bakımı geldi motorun. Yaklaşık 300 km ötede servis oraya gidip yaptırıcam. Birde çift lastik aldım onları taktırıcam. Bakım ile lastik birlikte ne kadar tutar tahmini ? Ocağıma incir ağacı dikecek gibiyse başka çareler bulmaya çalışıcam.

Aradım ama buamadım bu redline ışığı yanmıyor ayarlarken yanıyo ama kullanırken yanmıyo nedendir

Motosikleti
    xsr 900
    bu da foruma ilk mesajim olsun, uzun zamandir okuyorum ancak bir sey yazmiyordum,

ayarlarken iki tane setting ayarliyorsun, 1. si isin yanmaya basladigi devir , digeri bittigi devir, bende birincisini surekli yaniyor olarak , ikinciyi de yanip sonuyor olarak gosteriyor.
    eger ikinciyi birinciden daha dusuk bir devire ayarlarsan, isiklar hic calismiyor.
    ben su an rodajda oldugum icin 1. yi 7000 e ikinciyi 7500 e ayarlamistim, 7000 le 7500 arasi yaniyor sonra sonuyor.

ikinci konu ise 34 AR plakali kirmizi beyaz r25 eyup taraflarinda oturan tem de karsilastik, dostum umarim buralari okuyorsundur, az sakin git n'olur , illaki vardir bi sevenin, etme eyleme.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    R25 icin Artim Motor dan shar arka camurluk aldim,yarin ulasacak fotograflari paylasirim montaji yapinca.R125 ten gecince camurluk olmamasi ve goruntu olarak oranin bombos durmasini gorsel olarak hic sevmedim.Niye yapmamislar ona hic anlam veremedim zaten.Fiyat tuzlu biraz ama ins hos durur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)