Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Honda Pcx 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Bende 10 gün oldu pcx 150 aldım.. gri renk..
    spacy alpha kullanıyordum.. gerçi hala kullanıyorum
    iki kişi daha rahat binebilmek ve uzun yolda daha rahat gidebilmek için pcx 150 aldım..
    bakalım ne olucak..
    saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Bende 3500 km de siyah bir PCX 150 aldım geçen hafta =)

Motor konfor abidesi resmen

düşüncelerimi arada paylaşacağım sizlerle

Motosikleti
    yamaha dragstar 650 sport
    S.a arkadaşlar pcx 150 sinden 30 70 km hız arası cır cır ses gelen varmı veya sorunu çözen iyi akşamlar

Arkadaşlar merhaba vespami sattiktan sonra yeni bir scooter arayisindayim ve pcx 150 ciddi bir bicimde radarima girdi alırsam eğer arada bir şehir disi da yapmayi dusunuyorum ( kisa-uzun ) gelelim sorularima kronik bir sorunu var mi ? Hani her kullanicinin karsilastigi bi durum ve davutt' un yazdigi gibi zirilti geliyor mu gercekten ?

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Ben 40 km civarında bir ses duyuyorum ama abartılacak bir ses değil çok az.

Daha önce kullanıdığım motorlarda farklı sesler vardı. Her motorun çalışma prensibine göre kendine has çıkardığı sesler olduğunu ssöyleyen bir sürü insanla tanıştım.

Daha 200 km dir kullanıyorum inanılmaz keyifli bir alet. Şu ana kadar bir eksisini gördüm ki beni çok üzdü. İki kişi bindiğmizde ki arkama binenler 70 kg civarı kişilerdi sürüş sırasında tümseklerde bozuk satıhlarda arka teker mi sürtüyor arka yay mı sürtüyor ne bilmiyorum bir gariplik var. Psikolojik olarak beni çok rahatsız ediyor. 50 kg civarı birisi oturduğunda o ses gelmıyor.

Motosikleti
    yamaha dragstar 650 sport
    bende 230 kmredeyım 40 kmre hız arası gelen ses boşta kalan bi pul sesi gibi belli bi devirde cogalıp kesiyo bulucaz inş cözümü deep_far lastik sürtmez buyuk ihtimal 70 kgradam fazla artcılı bindim sıkıntı yok muhtemelen amartsördür bi vd40 sık amatsore dene derim

Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 40 km civarında bir ses duyuyorum ama abartılacak bir ses değil çok az.

Daha önce kullanıdığım motorlarda farklı sesler vardı. Her motorun çalışma prensibine göre kendine has çıkardığı sesler olduğunu ssöyleyen bir sürü insanla tanıştım.

Daha 200 km dir kullanıyorum inanılmaz keyifli bir alet. Şu ana kadar bir eksisini gördüm ki beni çok üzdü. İki kişi bindiğmizde ki arkama binenler 70 kg civarı kişilerdi sürüş sırasında tümseklerde bozuk satıhlarda arka teker mi sürtüyor arka yay mı sürtüyor ne bilmiyorum bir gariplik var. Psikolojik olarak beni çok rahatsız ediyor. 50 kg civarı birisi oturduğunda o ses gelmıyor.
    Hocam çamurluk varsa acaba o mu sürtme yapıyor ? bencede dediginiz gibiyse hic hos bisi degil nmaxle pcx 150 arasinda kaldim da bi turlu karar veremiyorum..

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı Vespaci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çamurluk varsa acaba o mu sürtme yapıyor ? bencede dediginiz gibiyse hic hos bisi degil nmaxle pcx 150 arasinda kaldim da bi turlu karar veremiyorum..
    Bende Nmax arasında gidip geldim. Kullanan 2 arkadaşımda Pcx ın daha keyifli olduğunu söyleyince Pcx almıştım. Tek kişi + 50 KG civarı birisi ile sürüşde sıkıntı yok gibi. Ama 70 Kg civarı birisi bindiğinde bariz bir duyulur ve alttan hissedilir bir şey oluyor. Kullanım kitapçığında yazan yük taşıma sınırı nedir onu merak ediyorum. Ona bakacağım. Birde lastiklere öne 29 arkaya 32 PSI basıyordum. Arkaya 36 PSI basarak bir daha deneyeceğim. Sonucu yazarım gene

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:01 ----------

Kitapçıkta incelediğim kadarıyla 180 kg sınır koymuş ama 70 + 75 = 145 kg civarında sürüş yapıyoruz. Yani Kg ile ilgili bir sorun olmadığını düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    izmir kavacık civarından bi foroğraf yükleyeyim

[IMG][/IMG]

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    izmir kavacık civarından bi foroğraf yükleyeyim

http://<a href="http://i.imgur.com/q...dNIGsI.jpg</a>
    Hayırlı olsun öncelikle

O pul sesi motor bloğunun yapısından geliyor. Servis sordum o sesten bi sıkıntı olmaz diyor çoğu servisde aynı şekilde bahsediyor yani örnek verecek olursak
    Peugeot un 1.6 HDİ motoru ile Opel in 1.3 CDTİ motorlarında gır gır sesi daha yüksek seslidir. O gibi blokla alakalı rahat olun bişeyler birbirine sürtmüyor.

Kilo ile falan alakasıda yok rahat olunuz o 180 kg taşıması olayı ise motor Bloğunun ve frenlerin maksimum güvenli olacağı kilo yani 200 kg olursa frenler zayıf kalır motor çok daha zorlanır vs. Gibi

Arkadaşlar 8.250 liraya sahibindende 285688614 nolu ilandaki 125'lik pcx almayı düşünüyorum. Sizce fiyat nasıl ? Alınır mı?

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı shadow-mask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 8.250 liraya sahibindende 285688614 nolu ilandaki 125'lik pcx almayı düşünüyorum. Sizce fiyat nasıl ? Alınır mı?
    ben izmirdeyim. 8500 tl ye siyah çiziksiz hatasız 3500 km de 2015 temmuz trafik çıkışlı aldım. 125 lik için fiyat bana fazla gibi geldi biraz

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    500 km geride kalkdı 2 haftada.

Bugün yükseliş izmirde 4000 km bakımına randevü aldım. bakımdan sonra sürüş ve sesde değişim olacak mı merak ediyorum.

Servis kitapçığında yağ değişimi 2000km de bir yazıyor. Ama servis sıklığı 1000 - 4000 - 8000 gibi gidiyor.

Ama sayfanın altında da 2000 de bir yağ değişimi yazmışlar.

mrtkulaksiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx150
    Arkadaslar benim pcx 150 de iki kisi iken surtme sesi gibi bir ses geliyor.20 ile 40 km hizda iken.ne olabilir bu bilginiz varmidir?varyatorden geliyor olabilirmi tahrik bilyalarindan?

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı mrtkulaksiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim pcx 150 de iki kisi iken surtme sesi gibi bir ses geliyor.20 ile 40 km hizda iken.ne olabilir bu bilginiz varmidir?varyatorden geliyor olabilirmi tahrik bilyalarindan?
    Bunu çoğu kişi yazmış ama ben de çözemedim şimdilik... 125lik var bende ama değişen bir şey yok aynı şasi. Ben de sürtme sesinden çok arkaya 70 ve üzeri kilolu artçı binince motor arkadan çok dengesizleşiyormuş gibi geliyor. Sanki arka tekerleğin rot-balans ayarı bozulmuş gibi diyeyim. Diğer konuda ise pcx'in arka teker ve çevresindeki parçalar (özellikle kısa bir çamurluk var) birbirine yakın. Biraz inceleyin derim motoru. Elinizle o çamurluğu bi kontrol edin gevşemiş olabilir. Diğer türlü çukurda vs. arka süspansiyonun kapanıp bi sürtme yapabileceğini düşünmüyorum pek iyi mesafe var. En son bi ustaya arka süspansiyon ayarı gösterilebilir,Süspansiyon ayarlanabiliyor diye biliyorum.

Bahsedilen diğer ses konusunda ben de rahatsızdım. Bunu okuyan insanlar pcx sorunlu bir motor demesin sadece biz pcx sürücüleri bira takıntılıyız :D Yoksa öyle ahım şahım bişey değil ve hatta yukarda "her motor bloğunun kendine has sesi olur" lafına da katılıyorum bu konuda. 20den sonra 60 a kadar düşük devir artışında ya da mesela 50 ile sabit gidiyorken çıkartıyor o sesi fakat 20 den 60 70e ivmelenirken bu sesten eser yok yani düşük devirlerde var sadece bu ses. Ben varyatör temizlettim ses kısmen kesildi ama hala var çok kafaya takılacak bir şey değil

Motor Sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, SOHC, tek silindirli
    Motor hacmi (cc) 125
    Silindir çapı x strok (mm) 52,4 x 57,9
    Sıkıştırma oranı 11 : 1
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 8,6/8.500 (11,7 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 12/5.000
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 1.930 x 740 x 1.100
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1.315
    Yakıt kapasitesi 8 lt.
    Ağırlık 130 kg

Tekerlek (Ön) 90/90-14M/C (46P)
    Tekerlek (Arka) 100/90-14M/C (57P)

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Merhaba Arkadaşlar, Ben yamaha delight kullanıyorum ama deposunun küçük olması, geç ivmelenmesi, ve çok hafif olması vb sebeplerle pcx 150 düşünmekteyim. Acaba özellikle pcx kullananlar/kullanmış olanlar bana bu kararı vermemde yardımcı olabilirler mi? Birde pcx kullanıcıları bir sonraki motor olarak xmax 250 düşündüklerini fark ettim, acaba direk xmax250 ye mi geçsem pcx kısa zamanda yetmemeye mi başlar diye de düşünmüyor değilim. Deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz?

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Bende bir saat kadar önce ilk Honda motoruma kavuştum motorsiklet Cidden çok konforlu şuan 10 km yaptım herşey mükemmel

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Hayırlı olsun arkdaşlar güle güle kullanın Bence Pişman olmayacaksınız

Arkdaşlar Pcx için honda nın sitesinden telefon tutacağına baktım ama göremedim bir şey. Kullanan var mı hiç ?

bir de 12 v çakmaklık çıkışı baktın oda yok . Africa Twin in aksessuarlarında var ama onu alsak bizim makinadakiyle uyumlu çalışır mı ?

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Hayırlı olsun arkdaşlar güle güle kullanın Bence Pişman olmayacaksınız

Arkdaşlar Pcx için honda nın sitesinden telefon tutacağına baktım ama göremedim bir şey. Kullanan var mı hiç ?

bir de 12 v çakmaklık çıkışı baktın oda yok . Africa Twin in aksessuarlarında var ama onu alsak bizim makinadakiyle uyumlu çalışır mı ?
    http://urun.n11.com/arac-kiti/motosi...agi-P104683843

Ben bunu aldım ve gidona sabitledim. Gayet kullanışlı.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)