Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memnun kalmassan değiştirirsin bi hafta falan dene beğenmessen değiştir
    Dedigin gibi biraz kullanayim olmadi degistiririm. 1000 bakimindan sonra titresim azalir diye biliyordum ama resmen iki katina cikti. Yag degisimini servis haricinde normal bir motorcuda yaptirsam garantiden cikma gibi bir durum soz konusu olurmu? Servisin elinde motul yag yok benim getirmemide kabul etmiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Baska servisi dene bildiğim kadarıyla diğer bazı servisler kabul ediyor

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı kurttomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun 1000 bakimi icin servise gittim motul 5100 10w40 yag koyduracaktim fakat ellerinde kalmadigini soylediler ve onun yerine eneos marka yag koydular. Bu yag hakkinda bilgisi olan varmi? Yag degistikten sonra sanki motor bi agirlasti gibi. En kisa surede yagi motul ile degistirmelimiyim yoksa eneos marka konulan yagda is gorurmu?
    kral yağdır eneos.hiç değişiklik farketmedinmi?vites geçişleri yağ gibi olması lazım.benim wave 110i varken motul dan sonra ilaç gibi gelmişti...

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Baska servisi dene bildiğim kadarıyla diğer bazı servisler kabul ediyor
    Avrupa yakasinda onerebilecegin bir servis varmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kral yağdır eneos.hiç değişiklik farketmedinmi?vites geçişleri yağ gibi olması lazım.benim wave 110i varken motul dan sonra ilaç gibi gelmişti...
    Vites gecislerinde herhangi bir degisiklik hissetmedim sesli bir gecis var. Servisten cikinca ilk hissettigim fark ayakliklardaki titresim oldu. Masaj yapar derecede titresim var En sagliklisi okanin dedigi gibi biraz kullanmak bir degisiklik olmazsa yagi degistiririm

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Bugun motorun son hizi nedir diye denemek istedim 100-103 km hizi gecmedi motor. 1 ve 2.ci viteste kesiciye girdi fakat 3 ve 4 te girmedi. Sizde son hiz nedir?

Motosikleti
    honda grom
    Bende 106-107 civarı gördüm bence bu motor için yeterli gibi geliyo 100 den sonra motor ben bi durıyım benden bu kadar der gibi oluyo

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Bende 106-107 civarı gördüm bence bu motor için yeterli gibi geliyo 100 den sonra motor ben bi durıyım benden bu kadar der gibi oluyo
    110 115 yapanlari duydum onlar nasil cikiyor bu hizlara acaba birde dedigin gibi 100 den sonra motor gitmek istemiyor gibi zaten. Bugun servise ugradim orda biri bunlarin kirmizi rengi daha hizli gidiyormus beygiri daha yuksekmis dedi

Motosikleti
    honda grom
    Hahaha r25 lerede bazılar 300 cc ondan daha hızlı gidiyo bazılar 250 lik o yüzden yavas gidiyo diyenlerde var fazla kulak asmamak lazım bizim gromların yanına en iyi bir tanede büyük motor iyi gider

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Insan neden boyle seyler uydurur anlamiyorum benim aklimdada gromun yanina ileride bi ktm duke 200 almak var fuarda resmen asik oldum. Daha onceden racing tip motosikletleri severdim gromdan sonra nakedler hosuma gitmeye basladi

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Herkeze iyi günler . Malum bahar aylarına girmiş bulunmaktayız artık motor sezonlarıda yavas yavas acılmaya baslıyor.
    Havaların sıcaklamasıyla artık motoru cıkarmaya baslıycam suan 1300 km civarında bakıma gitmedim.
    Birde michlen city grip lastik alıcam
    Konustugum servis Çorlu Onur Honda
    Lastik = 330 TL
    Shell 10 40 Yag kullanıyolarmıs = 30 TL işçilik almıyolarmış
    Ve en tuzlu yere geldik lastik değişim işçiligi = 80 TL (Seksen Türk Lirası) dediler şaşırdım kaldım.

1-Michlen city grip cok onerilen ve sevilen bir lastik onun haricinde bir alternatif varmı kullandıgınız lastikler arasında ?
    2-Shell yağları sizce nasıl internette indirimli fiyatı 20 TL den satılıyor ne kadar güvenilir bilmiyorum yorumlara baktım tavsiye etmiyolar acaba kendim yağ mı alıp götüreyim ?
    3-Önerceginiz bir yağ varmı genelde Motul tavsiye ediyolar tam olarak bilmiyorum ve yağı kendim götürürsem işçilik falan alırlar mı ?
    4-HondaAnes Lastik 340 işçilik 30 TL dedi , şimdi düşünüyorum acaba onur honda 50 TL fark alıp ne yapacak diye.
    Birde şöyle bi secenegim var ; arkadaşımın yakın arkadaşı lastikçi 280 TL ye veriyo bana geliş fiyatı dedi , ondan alsam lastigi ve sonra bir araba lastikçisinde motorun lastiklerini değişsem , zincir de frenlerde vs vs yani bi sıkıntı olurmu ?
    Eğer lastik değişirken bi problem olmuyo oyle fren de vs 15 TL ye bizim lastikçi değişiriz demişti orda değiştirip sonra bakıma götürmeyi planlıyorum zaten bakımdan a dan z ye full kontrol yapıyolar mıs sizce mantıklı mı ?

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze iyi günler . Malum bahar aylarına girmiş bulunmaktayız artık motor sezonlarıda yavas yavas acılmaya baslıyor.
    Havaların sıcaklamasıyla artık motoru cıkarmaya baslıycam suan 1300 km civarında bakıma gitmedim.
    Birde michlen city grip lastik alıcam
    Konustugum servis Çorlu Onur Honda
    Lastik = 330 TL
    Shell 10 40 Yag kullanıyolarmıs = 30 TL işçilik almıyolarmış
    Ve en tuzlu yere geldik lastik değişim işçiligi = 80 TL (Seksen Türk Lirası) dediler şaşırdım kaldım.

1-Michlen city grip cok onerilen ve sevilen bir lastik onun haricinde bir alternatif varmı kullandıgınız lastikler arasında ?
    2-Shell yağları sizce nasıl internette indirimli fiyatı 20 TL den satılıyor ne kadar güvenilir bilmiyorum yorumlara baktım tavsiye etmiyolar acaba kendim yağ mı alıp götüreyim ?
    3-Önerceginiz bir yağ varmı genelde Motul tavsiye ediyolar tam olarak bilmiyorum ve yağı kendim götürürsem işçilik falan alırlar mı ?
    4-HondaAnes Lastik 340 işçilik 30 TL dedi , şimdi düşünüyorum acaba onur honda 50 TL fark alıp ne yapacak diye.
    Birde şöyle bi secenegim var ; arkadaşımın yakın arkadaşı lastikçi 280 TL ye veriyo bana geliş fiyatı dedi , ondan alsam lastigi ve sonra bir araba lastikçisinde motorun lastiklerini değişsem , zincir de frenlerde vs vs yani bi sıkıntı olurmu ?
    Eğer lastik değişirken bi problem olmuyo oyle fren de vs 15 TL ye bizim lastikçi değişiriz demişti orda değiştirip sonra bakıma götürmeyi planlıyorum zaten bakımdan a dan z ye full kontrol yapıyolar mıs sizce mantıklı mı ?

3 gun once honda aneste 1000 bakimini yaptirdim. Yag olarak herkesin onerdigi motul 5100 10w40 dusunuyordum ama ellerinde olmadigi icin eneos diye bir yag koydular. Fiyat olarakta 30 lira odedim. Yag degisiminin yaninda zincir ayari ve genel kontroller yapildi. Shell yaglari icin motosiklette kullananlarin pek memnun kalmadigini okumustum. Birde bazi servisler disardan yag kabul etmiyor oncesinde telefonla arayip bi sor. Lastik konusuna gelince anesten city grip icin takma dahil 430 lira fiyat almistim. Daha sonra n11 uzerinden anes motorun magasindan 300 liraya alip anes motorda 50 liraya taktirmistim. Lasiklerden cok memnunum su ana kadar bi sikinti yasamadim. Motoru sadece yaz aylarinda kullaniyorsan lastik olarak power pure de dusunebilirsin

Motosikleti
    honda grom
    Ben michelin city gripleri besiktas buzmotorda taktırdım o zaman 300 tl gibi bi fiyat vermistim ikizimin motorunada michelin pilot street taktırmıstık anlıcağın michelin karsı bi sempati var bizde ama ileri pirelliyide deniyebilirim diğer markalara ülkemin yollarında güvenemiyorum.bende biraz fazla ver motosikleti bilen bir yerde yaptır.gerçi ben fabrika lastiklerini çok beğenmistim taki michelinleri takana kadar kar yağdı yağmur yağdı hergün bindim hiç bi sıkıntı cıkarmadı çok sükür eski scooterımda çıkma lastik takmıstım simdi hayret ediyorum ve yasasın internet diyorum yavas yavas öğrene öğrene deniye deniye ilerlicez motosikler yolunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Insan neden boyle seyler uydurur anlamiyorum benim aklimdada gromun yanina ileride bi ktm duke 200 almak var fuarda resmen asik oldum. Daha onceden racing tip motosikletleri severdim gromdan sonra nakedler hosuma gitmeye basladi
    Duke 200 değilde bi enduro istiyorum bende tenere660 gibi f650gs gibi tabi bu öğrencilikle biraz zor tabi önce bi eğitim almam sart eğitim almadan 250 cc ye geçmeyi düsünmüyorum arada arkadasların motorunu sürümce 250 cc üstü motorlarda insan apaçilesmek isiyo

Motosikleti
    HONDA GROM
    Hocam tavsiyeler için sağolun , en mantıklısı serviste değiştiricem lastikleri kendim dışardan alıcam ama yağ olayınıda yarın arayıp sorarım shell yağını kullanan arkadaşlarım var memnun değil vs. seklinde ikna etmeye çalısırım sonucta motoru kullanan benim.

Kurtomer hocam ben motoru yazın kullanıyorum sadece yani hava sıcak olunca yazlıga gittigim kadarıyla nisan da baslarım ekime kadar sürekli binerim tekirdağ da ,
    1-Power pure ve city grip arasında ne gibi bi fark var ? Hangisi daha mantıklı yaz için
    2-Bu motul yağlarda 5 bin 3 bin serisi falan varmıs sanırsam bizim motorlar için 5100 mü uygun ?

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Ben michelin city gripleri besiktas buzmotorda taktırdım o zaman 300 tl gibi bi fiyat vermistim ikizimin motorunada michelin pilot street taktırmıstık anlıcağın michelin karsı bi sempati var bizde ama ileri pirelliyide deniyebilirim diğer markalara ülkemin yollarında güvenemiyorum.bende biraz fazla ver motosikleti bilen bir yerde yaptır.gerçi ben fabrika lastiklerini çok beğenmistim taki michelinleri takana kadar kar yağdı yağmur yağdı hergün bindim hiç bi sıkıntı cıkarmadı çok sükür eski scooterımda çıkma lastik takmıstım simdi hayret ediyorum ve yasasın internet diyorum yavas yavas öğrene öğrene deniye deniye ilerlicez motosikler yolunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Duke 200 değilde bi enduro istiyorum bende tenere660 gibi f650gs gibi tabi bu öğrencilikle biraz zor tabi önce bi eğitim almam sart eğitim almadan 250 cc ye geçmeyi düsünmüyorum arada arkadasların motorunu sürümce 250 cc üstü motorlarda insan apaçilesmek isiyo
    Msx i kullanirkende insan bazen gaza gelip apacilesebiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Hocam tavsiyeler için sağolun , en mantıklısı serviste değiştiricem lastikleri kendim dışardan alıcam ama yağ olayınıda yarın arayıp sorarım shell yağını kullanan arkadaşlarım var memnun değil vs. seklinde ikna etmeye çalısırım sonucta motoru kullanan benim.

Kurtomer hocam ben motoru yazın kullanıyorum sadece yani hava sıcak olunca yazlıga gittigim kadarıyla nisan da baslarım ekime kadar sürekli binerim tekirdağ da ,
    1-Power pure ve city grip arasında ne gibi bi fark var ? Hangisi daha mantıklı yaz için
    2-Bu motul yağlarda 5 bin 3 bin serisi falan varmıs sanırsam bizim motorlar için 5100 mü uygun ?
    Power pure icin kuru asfalt lastigi diyorlar. Cift hamurlu bi lastik. Yan kisimlari daha yumusak bir hamurdan yapilmis. Yagmur performansi city grip kadar iyi degilmis diye duydum. City gripte kilcal kanallar var yagmur ve islak zemin icin yapilmis bir lastik. Ben lastikleri degistirecegim zaman yagmurlu havalarda kullanmam o yuzden power pure taktirayim diyordum sonra vazgecip city grip taktirdim simdi iyiki bunlari taktirmisim diyorum yagmur camur farketmeden kullaniyorum motoru yag konusundada msxler icin 5100 serisini oneriyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Birde bu egzoz icin ne yapabiliriz yurt disindan tyga ezgoz almayi dusunuyorum ama kargo ucretide uzerine eklenince fiyat baya yukseliyor

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Msx i kullanirkende insan bazen gaza gelip apacilesebiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Power pure icin kuru asfalt lastigi diyorlar. Cift hamurlu bi lastik. Yan kisimlari daha yumusak bir hamurdan yapilmis. Yagmur performansi city grip kadar iyi degilmis diye duydum. City gripte kilcal kanallar var yagmur ve islak zemin icin yapilmis bir lastik. Ben lastikleri degistirecegim zaman yagmurlu havalarda kullanmam o yuzden power pure taktirayim diyordum sonra vazgecip city grip taktirdim simdi iyiki bunlari taktirmisim diyorum yagmur camur farketmeden kullaniyorum motoru yag konusundada msxler icin 5100 serisini oneriyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Birde bu egzoz icin ne yapabiliriz yurt disindan tyga ezgoz almayi dusunuyorum ama kargo ucretide uzerine eklenince fiyat baya yukseliyor
    Ben yanyana full sistem akrapovic bi de sadece tüp olarak shark egzoz kullanan iki msxi dinledim. Ne yalan söyliyim sadece tüp olan shark'ın sesi bana daha iyi geldi. Fiyatını sorduğumda 250 tl gibi bi şey demişti.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Bende bir kaç motorcu arkadasıma sordumda city grip al diyolar viraj yapmıyosun boşuna power pure a girme dediler
    İlerde bigün yağmurda kalırsın kötü olmasın vs seyler söylediler . City grip alıcam .

Yağ konusunu konustum götürsem değişirlermiş ama ilerde yağdan dolayı bi problem olursa garanti kapsamına girmez dedi , shell yağlardan hiç şikayet eden olmadı vs seyler dedi gayet memnun herkez dedi suan ne yapsam bilemedim .
    Birde yağ tankı kaç litre alıyor ?

Bende egzoz alıcaktım fakat sonradan satarken o egzozun parasını alamıycagım için vazgeçtim

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yanyana full sistem akrapovic bi de sadece tüp olarak shark egzoz kullanan iki msxi dinledim. Ne yalan söyliyim sadece tüp olan shark'ın sesi bana daha iyi geldi. Fiyatını sorduğumda 250 tl gibi bi şey demişti.
    Shark egzozun montaji nasildi kaynak falan yapilipmi takiliyor? Bende tyga ful sistem egzozun sesini canli dinledim acayip tok bir sesi var dolar kuru biras dusse birde kargoda birsey ayarlayabilsem direk alacam tygayi. Sadece tup egzoz slip on orjinalini direk sokup takiyosun kaynak falan gerekmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Bende bir kaç motorcu arkadasıma sordumda city grip al diyolar viraj yapmıyosun boşuna power pure a girme dediler
    İlerde bigün yağmurda kalırsın kötü olmasın vs seyler söylediler . City grip alıcam .

Yağ konusunu konustum götürsem değişirlermiş ama ilerde yağdan dolayı bi problem olursa garanti kapsamına girmez dedi , shell yağlardan hiç şikayet eden olmadı vs seyler dedi gayet memnun herkez dedi suan ne yapsam bilemedim .
    Birde yağ tankı kaç litre alıyor ?

Bende egzoz alıcaktım fakat sonradan satarken o egzozun parasını alamıycagım için vazgeçtim
    900 ml yag aliyor

Motosikleti
    honda grom
    Cumartesi günü motorumu servise götürücem hem sağ sinyal hemde ön çamurluğu yaptırıcam parça fiyatlarını bilen var mı?birde randevu almama gerek var mı?

Motosikleti
    HONDA GROM
    Benim motor fotograftaki gibi manet elcik ayna hrc sticker var üstünde eksra olarak , düşünüyorumda bu motoru daha nasıl güzelleştirebilirim ucuz yollu modifiye hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi ?

Motosikleti
    honda grom
    Massallah egzoz takabilirsin bide yurtdısında gidonu falan değiştirenler var deniyebilirsin istersen

Motosikleti
    HONDA GROM
    Hocam egzoz işi tuzluya kaçıyo gidona da gerek yok pek yani düşünmüyorum onları bi ara egzoz buldum alıcaktım yoşi sonradan vazgeçtim
    Daha değişik ucuz çaplı bir şeyler arıyorum bakalım belki alt sakal alabilirim .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)