Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar önümüzdeki hafta içi istanbulda bi buluşma yapalım ne dersiniz?

Bi rota belirler oralarda süreriz. Bi şeyler yer içeriz tanışmış olurz hem.
    Ben şuan istanbul dışındayım tam ne zaman dönerim belli değil ama büyük ihtimal salı günü dönebilirim eğer buluşma olursa katılmaya çalışırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Bulusmaya katılamama ihtimalim var toplu bi sürüs gayet iyi olur aslında havaların sıcak olduğu bi gün denk gelirse gelmeye calısırım

Motosikleti
    honda grom
    4bin bakımını yaptıran varmı kaç paraya yaptırdınız arkadas günde 15-16 km eklemekten iyice sıkıldım su sınavım bitsin günde en az 50 km

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Ben carsambadan sonra musaitim anadolu yakasindayim ama bildiginiz guzel rota varsa orman ici falan bi ara konusulmustu bu konuda avrupaya gecebilirim. Carsambadan itibaren de bosum.

Motosikleti
    mt 07
    Arkadaşlar Ben pazar gönü hava yağmazsa eger havadurumda güzel gözüküyor ayrıca.
    Bir yamaha tricty ile birlikte şile turuna cıkacağım sabah 9:30 -10:00 gibi Gelmek isteyen olursa güzel olur.Güzel bir gezi olur
    Erken cıkmamın sebebi akşam üstü hava cok soguyor fazla gece kalmadan bitirmek
    Gelmek isteyen Whatsaptan 0542 388 50 07 den ulaşabilir buraya sürekli bakamıyorum.
    İllede şile olcak diye bişey yok çoğunluk nere derse orayada olabilir
    Ben Zaman olursa ordan ağva,kefken,kandıra böyle birturda olabilir ben 2-3 sene önce arabayla yapmıştım bu rotayı cok güzeldi

Motosikleti
    honda grom
    bugun cebimden anahtarı alırken 1tl de çıkmıs ve elimden düsüp motorun anahtar sokulan yerden sol tarafına düstü ve çıkmadı aradım baya bi ama bulamadım yerede düsmedi yolda düser mi düsmesinden çok sürüste falan bi risk yaratmaz dimi gidon sağa sola iyi dönüyor kendiliğinden düser mi?

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4bin bakımını yaptıran varmı kaç paraya yaptırdınız arkadas günde 15-16 km eklemekten iyice sıkıldım su sınavım bitsin günde en az 50 km
    Okan ben bu cumartesi gidicem 4 bin bakımına, Honda artı plazayı aradım yağınızı getirirseniz 28 TL dedi sadece işçilik, ben motul yağımı alıp gidicem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ben pazar gönü hava yağmazsa eger havadurumda güzel gözüküyor ayrıca.
    Bir yamaha tricty ile birlikte şile turuna cıkacağım sabah 9:30 -10:00 gibi Gelmek isteyen olursa güzel olur.Güzel bir gezi olur
    Erken cıkmamın sebebi akşam üstü hava cok soguyor fazla gece kalmadan bitirmek
    Gelmek isteyen Whatsaptan 0542 388 50 07 den ulaşabilir buraya sürekli bakamıyorum.
    İllede şile olcak diye bişey yok çoğunluk nere derse orayada olabilir
    Ben Zaman olursa ordan ağva,kefken,kandıra böyle birturda olabilir ben 2-3 sene önce arabayla yapmıştım bu rotayı cok güzeldi
    Size Kemerburgaz bahçeköy orman yolu güzergahını öneririm. Orman yolu çok keyifli https://www.google.com.tr/maps/dir/K...d41.135625!5i1

Motosikleti
    honda grom
    SercanG teşekkür ederim bende kemerburgaz yolunu öneririm yazın haftada 1 kere gidiyordum çok zevkli ama dikkat edin fazla yatırmaya calısmayın virajların keyfine varmaya calısın malum asfalt yazın ki gibi sıcak değil lastikler ne kadar iyi olsada dikkat etmek gerekir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Birde anadolu kavağından yoros kalesine giderken bir yol varmıs motobaba adlı motovlog kanalında gidiyor cok zevkli bir yola benziyo

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Bende mayısta 1000 bakımına gidicem motor 1300 de 4 aydır kapalı yerde yatıyo.
    Mayısa kadarda gidemiycem acaba sıkıntı olur mu ?
    bakım için 32 tl istediler lastik değişimi 76 lira uygunmudur ?
    birde pirelli diablomu michlen city grip mi almalıyım ? yaz için kullanıyorum.

Motosikleti
    mt 07
    SercanG teşekkür ederim bende kemerburgaz yolunu öneririm yazın haftada 1 kere gidiyordum çok zevkli ama dikkat edin fazla yatırmaya calısmayın virajların keyfine varmaya calısın malum asfalt yazın ki gibi sıcak değil lastikler ne kadar iyi olsada dikkat etmek gerekir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Birde anadolu kavağından yoros kalesine giderken bir yol varmıs motobaba adlı motovlog kanalında gidiyor cok zevkli bir yola benziyo
    Tek başıma hem bahceköy hemde yoros kalesini gezdım
    Engüzel bahceköy virajlar güzel asfalt güzel bi viraja sert girdim bahce köyde arka taraf kaydı baya tırsmıştım

Motosikleti
    honda grom
    Arka kayması bir yandan zevklide ön bırakması en korktuğum sey

MSX 125 hem kullanışlı hem az yakıyor hem de uzun bir kullanım süresine sahip, küçük olduğuna aldanmayın oldukça hızlı bir motor.

Motosikleti
    honda grom
    Yazın motorumu satmayı düsünüyorum sizce helalinden ikinci el kaç paraya satmam lazım yaklasık haziranın sonuna kadar 5000 kmye falan olur üniversite sınavım yüzünden fazla süremiyorum ki seneye üniversiteye gidiceğim için elimde hem biraz nakit para olsun hemde okul masraflarımı karsılamak istiyorum sağ sinyalini ve ön çamurluğum kırık onları yaptırıp satıcam bir kez kaza yaptım ondada sinyal kırıldı sağ tarafa yattı yani 1000-4000 bakımı arasında 2500 km de yağını değiştirdim kendimce temiz kullanmaya calıstım tabi bide vitesli acemiliğimi attım sizce kaç paraya satmalıyım çok ucuk fiyatada milleti kandırmak istemiyorum bu arada motosikletim 2015 model

arkadaşlar, motor almak istiyorum ve ilk pcx düşündüm fakat bana aşırı pahalı geldi. sonra el mecbur cbr düşündüm fakat onun da sıfırı 125cc bir motor için pahalı geldi. ikinci el cbrlara da güvenemiyorum. hem bu motor bence cbrdan daha şirin, ucuz ve biraz da enduro motorları anımsattı bana ve hoşuma gitti açıkcası.

sizce cbr 125 ikinci el mi almalıyım yoksa msx 125 mi? motor küçük duruyor ama boyum zaten 1.74. motor almamdako amaç ise 5km uzaklıktaki üniversiteye git gel(çanta lazım olmuyor bizim bölümde) ve arada sırada artçılla beraber 50-100kmlik il dışı geziler yapmak. tabii genciz biraz da şekil durmalı. :p sizce bu motor ihtiyaçlarımı karşılar mı?

Motosikleti
    honda grom
    Cbr 125 yerine msx125 i öneririm sıfır fiyatı biraz pahalı olduğu için ikinci el güzel temiz gözükenler var sahibindende özellikle çanta yani kitap derdin yoksa tadından yenmez arada yanında tasıman gereken seyleri hafif sekilde tasıyınca rahatsızda etmiyor şekil bakımındanda dikkat çekiyo(tatlı durduğu için). Bu arada bende 1.74 boyundayım artcı durumu keyfine düşkün biri için sıkıntı yaratabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    motor çok güzel çok beğeniyorum ama çok küçük be abi

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    2016 model fuarda belli olur.

http://www.masmoto.net/galerias/fotos-honda-msx125sf-2016/

Motosikleti
    mt 07
    muthiş olmuş grenajlar bizimkilere olur inşallah

Motosikleti
    msx 125
    Güzel olmuş egzosu felan minicik olması gerektiği gibi, bizimkilerde makinenin kendine göre çok iri duruyo.

Cbr 125 yerine msx125 i öneririm sıfır fiyatı biraz pahalı olduğu için ikinci el güzel temiz gözükenler var sahibindende özellikle çanta yani kitap derdin yoksa tadından yenmez arada yanında tasıman gereken seyleri hafif sekilde tasıyınca rahatsızda etmiyor şekil bakımındanda dikkat çekiyo(tatlı durduğu için). Bu arada bende 1.74 boyundayım artcı durumu keyfine düşkün biri için sıkıntı yaratabilir.
    teşekkür ederim. tek gezmeyi seven biri olmadığım için artçı durumunu daha ayrıntılı araştıracağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)