Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Herkese merhabalar.
    Ben yaklaşık 6 yıldır motor kullanıyorum ve ehliyetimi almamla birlikte 2. el bir cg motor aldım.
    Fakat 2. haftasını doldurmadan motorum çalındı. Gerekli yerlere bildirdik fakat sonuç çıkacak gibi değil ve ailemden yeni motor istemedim.
    Fakat bugün babam sahibinden.com sitesinden bir şeyler bakıyordu ben gelince kapattı, o bilgisayardan kalktıktan sonra geçmişe baktım ve babam bu motoru detaylı olarak o sitede incelemiş, sevinmedim değil ama ben 1.86 boyunda ve 72 kiloyum. Bu motorlara monkey bike deniyor.. acaba ben bu motorda sırıtır mıyım? Günlük yapacağım yol max 30km olur ve bu konuda Honda'ya çok güveniyorum yani yolda bırakma korkum yok bu yüzden güvenim tam. Ayrıca apartmanda ameliyat asansörü var ve şimdiden odama koymayı düşünüyorum bu motorsikleti Size sorum ben bu motorun üstünde çok abes durur muyum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1.86 boyunda ve 72 kiloyum. Bu motorlara monkey bike deniyor.. acaba ben bu motorda sırıtır mıyım?
    Dostum ben de motoru 6 aydır kullanıyorum. cevabım net sırıtırsın : )
    Hevesini kırmak gibi olacak ama benim boyum 1.75 ben kasanın bana ufak durduğunu düşünüyorum.
    Yok ben milletin dışarıdan nasıl gördüğünü önemsemem, zaten kendimle çok barışığım alır binerim diyorsan bin tabi motor çok eğlenceli ama kasa küçük. Baştan bilmekte fayda var.

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    Herkese merhabalar.
    Ben yaklaşık 6 yıldır motor kullanıyorum ve ehliyetimi almamla birlikte 2. el bir cg motor aldım.
    Fakat 2. haftasını doldurmadan motorum çalındı. Gerekli yerlere bildirdik fakat sonuç çıkacak gibi değil ve ailemden yeni motor istemedim.
    Fakat bugün babam sahibinden.com sitesinden bir şeyler bakıyordu ben gelince kapattı, o bilgisayardan kalktıktan sonra geçmişe baktım ve babam bu motoru detaylı olarak o sitede incelemiş, sevinmedim değil ama ben 1.86 boyunda ve 72 kiloyum. Bu motorlara monkey bike deniyor.. acaba ben bu motorda sırıtır mıyım? Günlük yapacağım yol max 30km olur ve bu konuda Honda'ya çok güveniyorum yani yolda bırakma korkum yok bu yüzden güvenim tam. Ayrıca apartmanda ameliyat asansörü var ve şimdiden odama koymayı düşünüyorum bu motorsikleti Size sorum ben bu motorun üstünde çok abes durur muyum?
    Boy 1.88 kilo 83

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben de motoru 6 aydır kullanıyorum. cevabım net sırıtırsın : )
    Hevesini kırmak gibi olacak ama benim boyum 1.75 ben kasanın bana ufak durduğunu düşünüyorum.
    Yok ben milletin dışarıdan nasıl gördüğünü önemsemem, zaten kendimle çok barışığım alır binerim diyorsan bin tabi motor çok eğlenceli ama kasa küçük. Baştan bilmekte fayda var.
    Kendimle barışık biriyim ama trafikte giderken insanların eheheh o cüsseyle bindiği motora yok muhabbeti olsun istemiyorum tabi. Bilgilendirdiğin için teşekkürler

Alıntı divergent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yok ben çok beğendim o kadar abes değilmiş

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Kendimle barışık biriyim ama trafikte giderken insanların eheheh o cüsseyle bindiği motora yok muhabbeti olsun istemiyorum tabi. Bilgilendirdiğin için teşekkürler

Yok yok ben çok beğendim o kadar abes değilmiş

Motor zaten normal boyutta değil tabi ki küçük olacak. Motorun espirisi bu zaten. Ben de 180 boyla kullanıyorum çok memnunum.

Bu arada motoru kullanan arkadaşlara ayna uzatma aparatı almasını tavsiye ederim. Alabilirseniz 20 liraya da bi çift scooter aynası alın derim. Bugün aparatı ve yeni aynayı taktım motora dünya varmış dedim. Nasıl göründüğünüz, neyi gördüğünüzden önemli olmamalı. Emniyetli sürüş isteyenler kesinlikle orjinal aynalardan kurtulsun.

Motosikleti
    Honda MSX
    Alıntı hummar34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    simdi ben motorumu durdugu yerde asagi garaja inip o sesi kesin bir duymak istedim . isimi garantiye almak icin . konustugum kelimelerin ardinda durmak icin . motor gitmedigi halde yavasdan yavasdan gaza yuklendim ve tiss sesini alabiliyorum . gitmedigim halde . hemde dedigim gibi ses Air box kismindan geliyor ( hava fitresi) sizlerde deneye bilirsiniz yani pek kafaya takilcak bir konu degil . yaani bu blokla tissss sesinin imkani yok . desenki contalardan kacirip tisss tisss diye geliyor . onunda olmasi akil karistirici bir suphe. neden blok contasi kacirsin diye.
    Benim duyduğum sesten daha önceki sayfalardada bahsedilmiş yeni gördüm. Birkaç mesaj önce yazmıştım acaba aynı sesten mi bahsediyoruz?

Motosikleti
    Honda MSX
    Kısa plakalığım geldi

Ayrıca buralar çok sessiz

Motosikleti
    Msx 125
    arka lastiğe takılan çamurluktan satan yada nereden satın alacağımızı bilen var mı ?

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka lastiğe takılan çamurluktan satan yada nereden satın alacağımızı bilen var mı ?
    https://bikerzbits.com/honda-msx-125-splash-guard.html

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Iyi akşamlar. Motor rolentideyken farlar biraz kısık yanıyor gaz verince normale dönüyor. Sizdede bu şekildemi yoksa bi sorunmu var?

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı kurttomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi akşamlar. Motor rolentideyken farlar biraz kısık yanıyor gaz verince normale dönüyor. Sizdede bu şekildemi yoksa bi sorunmu var?
    benim ilk motorum fakat bildiğim kadarıyla hepsinde böyle. Motor rölantide farı güçlü yakacak gücü üretmez.

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Yamaha delight kullaniyordum onda bu sekilde degildi o yuzden merak ettim

Motosikleti
    Honda MSX
    Bu çakma rizomaları Türkiye'de bulabilir miyim?

http://tr.aliexpress.com/item/Free-s...rchweb201560_9

http://tr.aliexpress.com/item/Bike-C...rchweb201560_9

Mevcut aynalardan hem görüş hemde görünüş olarak hiç memnun değilim? Rizoma ayna kullanan arkadaşlar memnunlar mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Baba ve oğul

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Benim motorumda öyle rölantide far daha kısık yanıyo baygın yani gaz verince güçleniyo ama herkezin böyleymiş.
    Valla 1200 km oldu motor 50 km orjinal aynasıyla zor kullanıp tavsiye üzerine rizoma taktım gayet güzel motoruda güzel gösteriyo fakat yan sanayi alırsanız güneşten solma yapıyo yani benimki soldu kotu durmuyo ama soldu :D
    Şirinevlerde magzalarda bulabilirsiniz rizoma manet elcik falan vs...

Ve bugün sele kılıfını taktım ortalama taş toprak yollarda 40 km kullandım vallahi rahatlık varmış dedim ya keşke daha önceden keşfedip alsaymışım.
    Kendi selesinde cidden arkama oturanlarda bende cok rahatsız olup turlamalarımızı bol molayla yapıyoduk sele kılıfını bugun taktım arkasında msx125 te yazması cok hoş duruyo rahatlık açısından cok güzel ama tabi yinede bi süre sonra rahatsız oluyo insan en azından uyuşma olmuyo popo da .

vede kendime full koruma scoyco nun body armorundan aldım , motoru genellikle yazın kullandıgım için fileli almayı tercih ettim genelde yazın montla pişersin diyolar suan üstüne ceketimi giyip cıkabiliyorum rahatsız etmiyo vucudumu iyi sarıyo yani hem yazın tshurt üstüne body armoru çekince güzel durcagına inanıyorum.

1 aydır yatıyodu motor bugun geldim çıkardım tek te çalıştı hayret ettim cidden marka kalite farkı varmış
    Daha bakımada gidemedik pazar günü aküyü falan söküp tamamen elveda edıyorum artık mayıs haziran gibi ilk bakıma gidicez
    FOTOLARI İSTANBULA GEÇİNCE YÜKLİYCEM...

VE DE ELİNDE 2NCİ EL FALAN MSX İÇİN AKSESUAR OLANLAR SATANLAR BANA ULAŞABİLİRSE SEVİNİRİM ÇÜNKÜ SIFIR ÜRÜN ALACAK DURUMUM YOK UYGUN YOLLU AKSESUARLAR OLURSA ALABİLİRİM ...

Motosikleti
    Honda MSX 125
    Motoru 1 haftadan beri kullanıyorum.yağ önerisi olan varmıdır

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı hellaflu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru 1 haftadan beri kullanıyorum.yağ önerisi olan varmıdır
    1.000 bakimina gittiginde honda kendi yagini koyuyor, 2.000 km de sen motul koyarsin kaliteli yag'dir motul.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    http://i.hizliresim.com/zYGWX9.jpg

Ebayden 53 dolar+6 dolar kargoya aldigim universal ruzgar siperlgi
    + 10 dolarlik ayna uzatma aparati
    + 20 liralik dandik scooter aynasi

Sonuç süper
    erso ve Kaldorein bunu beğendiler.

Motosikleti
    mt 07
    Süper olmuş

Motosikleti
    Honda MSX 125
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Beyler bu motorun yağ tankı kaç litre birde kaç kmde yağ değiştirmeliyim

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Bugun yağını değiştirdim 900 ml koyuluyo motor bir rahatladı bir güzel oldu vites geçişleri son günlerde zor geçiyodu yağını değiştirince düzeldi zincirini temizledim yağladım daha da güzel oldu bi üşenmesem yıkıcamda motoru yıkamaya üşeniyorum imkanınız varda 1000-1500 kmde bir yağını değiştirin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)